IDAdıRütbesiGörev ZamanıFotografıAçıklama
1Mustafa İsmet İNÖNÜOrgeneral 3 Mayıs 1920 - 10 Kasım 1921Okumak için tıklayınız
2Fevzi ÇAKMAKMareşal 03 Nisan 1921 - 31 Ağustos 1922 (Orgeneral) 31 Ağustos 1922 - 12 Ocak 1944 (Mareşal)Okumak için tıklayınız
3M.Kazım ORBAYOrgeneral12 Ocak 1944 - 30 Temmuz 1946Okumak için tıklayınız
4Salih OMURTAKOrgeneral1 Ağustos 1946 - 8 Haziran 1949 Okumak için tıklayınız
5A. Nafiz GÜRMANOrgeneral10 Haziran 1949 - 6 Haziran 1950Okumak için tıklayınız
6M. Nuri YAMUTOrgeneral5 Haziran 1950 - 10 Nisan 1954Okumak için tıklayınız
7A. Nurettin BARANSELOrgeneral28 Mayıs 1954 - 25 Ağustos 1955Okumak için tıklayınız
8İ. Hakkı TUNABOYLUOrgeneral25 Ağustos 1955 - 10 Ekim 1957Okumak için tıklayınız
9İ. Feyzi MENGÜÇOrgeneral11 Ekim 1957 - 22 Ağustos 1958 Okumak için tıklayınız