IDWeb SitesiKategoriAçıklama
1http://www.usingenglish.com/GENEL  UsingEnglish.com: İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenmek isteyenler için dilbilgisi sözlüğü, çalışma sayfaları ve makalelere ulaşabileceğiniz, aynı zamanda forumlara ulaşabileceğiniz bir site.
2http://www.everythingesl.net/GENEL  EverythingESL: Ders planlarını, İngilizce kaynakları ve İngilizce öğrenirken işinize yarayacak ipuçları konusunda harika bir site.
3http://www.colorincolorado.org/teaching-english-language-learnersGENEL  Colorin Colorado: Anasınıfı ve 3. Sınıf İngilizce derslerinde kullanılabilecek kaynaklar olduğu gibi, lise ders programına da uyarlanabilecek etkinliklerin olduğu farklı ve yararlı bir site.
4http://www.isbe.state.il.us/earlychi/preschool/preschool_ell.htmMAKALE VE ÖNERİLER  Preschool English Language Learners: Illinois eyaleti tarafından geliştirilen ve İngilizce öğretmenleri için dergi, kitap, gazete ve çeşitli kaynakların olduğu bir site.
5http://ies.ed.gov/ncee/wwc/topic.aspx?sid=6MAKALE VE ÖNERİLER  What Works Clearinghouse: İngilizce eğitimi için bilimsel yayınların olduğu bir site.
6http://www.ncte.org/ellKURUMLAR  National Council of Teachers of English: Bu profEsyonel dernekte, çift dilli öğretmenler için İngilizce okuma-yazma ve dil sanatları konusunda faydalar sunuyor.
7http://www.ets.org/toefl/teachers_advisors?WT.ac=toefl_27125_teachers_advisorsKURUMLAR  TOEFL: Resmi bir sınav olan TOEFL için çalışabileceğiniz soru ve testlerin olduğu faydalı bir site.
8http://www.literacyworldwide.org/KURUMLAR International Reading Association: İngilizce okuryazarlığı ve yazın yeteneği üzerine eğitmenlere mükemmel bir kaynak.
9http://capl.washjeff.edu/index.php(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Culturally Authentic Pictorial Lexicon: İngilizce öğrenenlere kolaylık sağlamak için resimli sözlük.
10http://www.manythings.org/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ManyThings: İngilizceyi ikinci dil olarak daha iyi kavramak adına sınavlar, kelime oyunları ve bulmacaları bulacağınız bir site.
11http://en.bab.la/ht.html(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR bab.la: Sınavlar, oyunlar, forum ve sözlüğüyle İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenenler için oldukça keyifli bir site.
12http://www.eslbasics.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Basics: Öğrenci ve öğretmenler için ücretsiz İngilizce videoları bulabileceğiniz bir site.
13http://international.ouc.bc.ca/pronunciation/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR English Pronunciation: Okanagan College tarafından sunulan 13 İngilizce ders planı ve telaffuz çalışmalarının olduğu bir site.
14http://www.bbc.co.uk/learningenglish/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR BBC Learning English: Güncel olaylarla üzerine dilbilgisi, telaffuz ve sözlük çalışmalarının olduğu bir site. Ayrıca İngilizce öğretmenleri için de ayrı bir bölüm bulabileceksiniz.
15http://www.eslgold.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Gold: Şaka değil, altın gibi, sınırsız İngilizce kaynaklarına erişebileceğiniz bir site. Öğrencilerin telaffuz pratikleri yapması, okuma kitapları bulması ve İngilizce konuşabilecekleri arkadaşlar edinmesi de cabası. Öğretmenler ise kitap araştırabil
16http://www.real-english.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Real English: Ücretsiz olarak İngilizce öğrenmenize imkân sağlayan bu sitede anadili İngilizce olan eğitmenlerin hazırladığı videolar ve sınavları bulacaksınız.
17http://repeatafterus.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Repeat After Us: Bu online kütüphanede öğrenciler İngilizce metinlere ve hazır kayıtlara ulaşacaklar.
18https://translate.google.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Google Translate: Basit çevirilerde en büyük kurtarıcınız. Öğrencilerinize 2 veya daha fazla dil arasındaki çeviriyi anlamalarını kolaylaştıracak bir kaynak.
19http://www.esl-lab.com/index.htm(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR ESL Cyber Listening Lab: Bu laboratuvarda çalışma kılavuzları ve sınavları bulabileceğiniz gibi, öğretmenlerin özelliklerini de bulabileceksiniz.
20http://www.vocabulix.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Vocabulix: Bu online sözlük, İngilizceye yeni ve hızlı başlangıç yapacak olanların kelime dağarcıklarını geliştirmeleri için 90’dan fazla ders imkanı ve kendi sınıfını oluşturma imkanı sunuyor.
21http://wordsteps.com/(ÖĞRENENLER İÇİN) KAYNAKLAR Wordsteps:    Telefon ve tabletlerinize de indirebileceğiniz bu uygulama ile öğrenmek istediğiniz kelimeleri seçebilir ve bir dosya oluşturabilirsiniz, bu sayede mobil olarak da bu kelime doyasına ulaşabilirsiniz.