IDYILFİLMİN TÜRKÇE ADIFİLMİN İNGİLİZCE ADIOYUNCULARYAPIMCIYÖNETMENKONUAFİŞ FOTOĞRAFI
12015Sıradışı AnneRicki and the FlashMeryl Streep, Sebastian Stan, Mamie Gummer, Kevin Kline, Ben Platt, Rick Springfield, Charlotte Rae, Audra McDonald, Melanie Foster, Lisa Joyce, Li Jun Li, Carmen Carrera, Mary Farah, Maria Di AngelisClinica Estetico, LStar Capital, TriStar Pictures.Jonathan DemmeRock 'n' Roll yıldızı olma hayallerinin peşinde koşarken dünya kadar hata yapmış bir gitarist Ricki Rendazzo, eve dönüp ailesiyle yüz yüze geldiğinde kendini affettirme fırsatı ve işleri düzel
22015ZiyaretThe VisitKathryn Hahn, Ed Oxenbould, Erica Lynne Marszalek, Benjamin Kanes, Peter McRobbie, Olivia DeJonge, Jon Douglas Rainey, Dave Jia, Deanna Dunagan, John Buscemi, Michael Mariano, Sajida De Leon, Shelby Lackman, Brian Gildea, Richard Barlow, Shawn Gonzalez, Steve Annan, Jorge Cordova, Gabrielle Pentalow, Basil Kershner, Aileen Michelle.Blinding Edge Pictures, Blumhouse Productions.M. Night ShyamalanBir kız ve bir erkek kardeş, hafta sonu gezisi için büyükanne ve büyükbabalarının Pennsylvania’daki ücra çiftliğine gönderilir. Çocuklar, yaşlı çiftin rahatsız edici bir durumun içinde olduğunu keşfettiklerinde eve dönme ihtimallerinin her geçen gün biraz daha azaldığını anlarlar.
32015Küçük KurtarıcılarDer Kleine Medicus: Geheimnisvolle Mission im KörperSeslendirme: Malte Arkona, Hans-Jürgen Dittberner, Sebastian Fitzner, Dietrich Grönemeyer, Bernhard Hoecker, Milena Karas, Hans-Gerd Kilbinger, Michael Nowka, Karyn von Ostholt, Christiane Paul, Annette Potempa.WunderWerk, DKM, Zeitsprung Pictures, Senator Film, Beta Film, Virgin Lands Animated Pictures.Peter ClaridgeTehlikeli profesör, Schlotter Nono’nun dedesine uzaktan kontrol edebileceği bir robot enjekte etmiştir. Bunu fark eden Nano hemen Doktor X’ten yardım ister. Bu sırada dahi doktor Mikro Minitek ve Dr X, insan vücudunu incelemek üzere minyatür bir denizaltı projesi için test yapmaktadırlar. Nano ve arkadaşı Lilly küçültülerek dedesini bu robottan kurtarmak için denizaltının içinde heyecanlı bir maceraya atılırlar. Ama bu macerada sadece robotla değil aynı zamanda tehlikeli katil hücrelerle, beynin karmaşık labirentiyle, insan vücudunun ürettiği tüm karmaşayla yüzleşmek zorundadırlar.
42015Mr. Holmes ve Müthiş SırrıMr. HolmesIan McKellen, Laura Linney, Milo Parker, Hiroyuki Sanada, Hattie Morahan, Patrick Kennedy, Roger Allam, Philip Davis, Frances de la Tour, Charles Maddox, Takako Akashi, Zak Shukor, John Sessions, MichAI-Film, See-Saw Films, Archer Gray, BBC Films.Bill CondonMr. Holmes, 1947 yılında, iyileştirici güçleri olan nadir bir bitki aramak için Japonya'ya gider. Burada nükleer savaşın yol açtığı hasara tanıklık eder. Yaşı geçkin olan Sherlock Holmes hafıza so
52015Sessizliğin BakışıThe Look of SilenceAnonymous, Final Cut for Real, Making Movies Oy, Piraya Film A/S, Spring Films.Joshua OppenheimerÖldürme Eylemi belgeselinde 1960’larda Endonezya’da yüz binlerce insanı öldüren katillerin hikayesini anlatan Joshua Oppenheimer, Sessizliğin Bakışı’nda da bizi o günlerde ağabeyini kaybetmiş Adi ile tanıştırıyor. Ağabeyinin ölümünün detaylarını "Öldürme Eylemi"nin çekimleri sırasında öğrenen Adi, bugün hala iktidarda olan katillerle yüzleşmeye karar veriyor.
62015Gece BitmedenBefore We GoChris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, Scott Evans, Maria Breyman, John Cullum, Mark Kassen, Beth Katehis, Daniel Spink, Elijah Moreland, Kevin Carolan, Turhan Çaylak, Gerald Bunsen, Fenton Lawless, Allie Woods Jr., Paul Monte Jr., Kyle Julian Graham, Paul Vincent Rapisarda.G4 Productions, Nutmeg Film Productions, Wonderland Sound and Vision.Chris EvansSoğuk bir New York gecesinde Nick, elinde trompeti, Grand Central tren istasyonunda ertesi gün katılacağı seçmeye hazırlanmaktadır. Otele verecek beş kuruşu yoktur. Bu sırada yanından hızla koşup geçerken telefonunu düşürüp kıran Brooke ise Boston’a giden son treni kaçırmamak için elinden geleni yapsa da başarısız olur. Son tren kalkıp da istasyon kapatılınca kendilerini soğuk New York gecesinin ortasında bulan ikilinin gidecek yeri yoktur. Nick, telefonu kırılan, üstüne de çantasını çaldıran Brooke’un kocasından önce eve varmasını sağlayıp kahraman olmak ister bu sayede yüzleşmekten kaçtığı kendi sorunlarından da uzaklaşacağını umuyordur. Geri dönülmez bir yola girdiğini bilen Brooke ise, Nick’in hayatında ufak değişiklikler yapmasına yardımcı olarak, bu yeni tanıştığı adamı mutlu etmek ister. Ancak çok uzun sürecek bu gecede kahramanlarımız başka yerlerde aradıkları her şeyin aslında yanı başlarındaki kişide olduğunu fark edeceklerdir.
72015DoraemonStand by Me DoraemonSeslendirme: Wasabi Mizuta, Megumi Oohara, Satoshi Tsumabuki, Yumi Kakazu, Yumi Kakazu, Subaru Kimura, Kaiji Tang, Tomokazu Seki, Minae Noji.Shin Ei Animation, Fujiko Productions, Shogakukan, TV Asahi.Tony Oliver, Ryuichi Yagi, Takashi Yamazaki.Nobita, Tokyo’da yaşayan 10 yaşında biraz saf bir çocuktur. Bir gün Nobita’nın karşısına torununun torunu Sewashi ve türlü gizemli aletle insanlara yardım etmek için üretilmiş olan kedi robot Doraemon çıkagelir. Sewashi’nin ailesi, Nobita’nın zamanından kalma bitmek tükenmek bilmeyen borçlar yüzünden çok zor zamanlar geçirmektedir. Sewashi, bu yüzden ailesinin talihsiz geleceğini şimdiden değiştirmek için yanında Nobita’ya göz kulak olacak kedi robot Doraemon’u getirmiştir. Sewashi işini sağlama alır. Bu görev için isteksiz olan Doraemon Nobita’yı mutlu edemezse bir daha asla 22. yüzyıla geri dönemeyecektir!
82015Her Şey Güzel OlacakEvery Thing Will Be FineRachel McAdams, James Franco, Charlotte Gainsbourg, Peter Stormare, Marie-Josee Croze, Patrick Bauchau, Julia Sarah Stone, Robert Naylor, Lilah Fitzgerald, Jack Fulton, Peter Miller, Celine Bonnier, Martin Sims, Julien Boissaud, Anne-Sophie Bozon, Philippe Vanasse-Paquet, Jessy Gagnon, Rachelle Bergeron, Benoit Priest, Nathaly Thibault.Neue Road Movies, Montauk Productions, Göta Film, Götafilm, Film i Väst.Wim WendersGenç bir yazar olan Tomas'ın, trajik bir araba kazası sonrasında içine girdiği vicdani döngü onu başka birine dönüştürürken, bir yandan da yazar kimliğini beslemesine yol açar. Yıllar içinde değişen yaşamını izlerken, yavaş yavaş olayın izlerinin silindiğini gördüğümüz hikayede, Tomas’ın karşısına hiç ummadığı bir “hatırlatıcı” çıkacak ve gerçek bir yüzleşme yaşamadan da peşini bırakmayacaktır.
92015Şeytanın GecesiExeterBrittany Curran, Stephen Lang, Brett Dier, Gage Golightly, Kevin Chapman, Kelly Blatz, Jarret LeMaster, Meredith Prunty, Jenny Shakeshaft, Ashley Tramonte, Nick Nicotera, Karina Junker, Michael Ormsby, Kazumi Aihara, Nick Nordella, Laura Putnam, Keith Arem, Caitlin O'Neill, Shannon Hartman, Jeff Gum, Adam Teper, Aaron Dorsey.Vicarious EntertainmentMarcus NispelBir grup genç, zihinsel problemli çocuklara uyguladığı korkunç tedavi yöntemleri ile bilinen terk edilmiş bir akıl hastanesinde şehirden ve polislerden uzak bir parti düzenler. Gece boyunca her şey yolunda gider fakat sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı düzenleyen grup başına büyük bir bela alır. Gizemli bir güç, içlerinden birinin vücudunu ele geçirir ve kolay kolay bir yere gitmeye niyeti yoktur. Çaresizlik içinde amatör yollarla şeytan çıkarmaya karar veren gençler, sorunu çözmek yerine farkında olmadan daha güçlü, öfkeli ve hepsini öldürmek isteyen bir ruhun ortaya çıkmasına sebep olurlar. İlk başta eğlenceli görünen parti planı, zaman ilerledikçe gençler için kanlı bir kabusa dönüşür.
102015MinyonlarMinionsSeslendirme: Sandra Bullock, Steve Carell, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney, Steve Coogan, Jennifer Saunders, Geoffrey Rush, Pierre Coffin, Katy Mixon, Michael Beattie, Hiroyuki Sanada, Dave Rosenbaum, Alex Dowding, Paul Thornley, Ava Acres, Carlos Alazraqui, Lori Alan, Kyle Balda, Daniel Barker, Bob Bergen, Melanie Bond, John Cygan, Brian T. Delaney.Illumination EntertainmentKyle Balda, Pierre Coffin.Tek hücreli sarı organizmalar olarak doğan Minyonlar, zaman içinde gelişir ve her zaman efendilerin en kötüsüne hizmet ederler. T-Rex’ten Napolyon’a kadar bu efendileri elde tutma konusunda sürekli başarısız olan Minyonlar, hizmet edecekleri kimseleri kalmayınca büyük bir depresyona girerler. Ama Kevin adlı minyonun bir planı vardır. Asi Stuart ve sevimli Bob ile birlikte kardeşlerinin izinden gidebileceği kötü bir patron bulmak üzere işe koyulacaklardır.
112015Aşk ve MerhametLove & MercyElizabeth Banks, John Cusack, Paul Dano, Jake Abel, Paul Giamatti, Joanna Going, Kenny Wormald, Dee Wallace, Brett Davern, Tyson Ritter, Max Schneider, Erin Darke, Graham Rogers, Meghan Aruffo, Jonathan Slavin, Diana Maria Riva, Nikki Wright, Bill Camp, Jeff Meacham, Kirstin Masters, Johnny Sneed, Dylan Kenin, Michelle Lenhardt, Benjamin Hardy, Joanne Spracklen, Eric Newnham, Claudia Graf, Paige Diaz, Tonja Kahlens, Erik Eidem, Carolyn Stotesbery.John Wells Productions, River Road Entertainment.Bill PohladAşk ve Merhamet, Beach Boys grubunun kurucularından olan şarkıcı ve söz yazarı Brian Wilson’ın samimi ancak sıra dışı hikayesini konu alıyor. Film, Wilson’un hayatının 30 yılından fazlasını anlatıyor ve müziğin dışında Wilson’un başa çıkmaya çalıştığı akıl hastalığı ve ilaç bağımlılığını gün yüzüne çıkarıyor. Terapisti Eugene Landy gözetimi altında geçirdiği yılları, ve Melinda Ledbetter ile yaşadığı kurtarıcı ilişkisini, eşsiz müzisyenliği bağlamında gözler önüne seriyor.
122015American UltraAmerican UltraJesse Eisenberg, Kristen Stewart, Walton Goggins, Connie Britton, Topher Grace, John Leguizamo, Bill Pullman, Tony Hale, Monique Ganderton, Lavell Crawford, Nash Edgerton, Michael Papajohn, Teri Wyble, Don Yesso, Vic Chao, Michelle DeVito, Wayne Pere, James Moses Black, Tyler Forrest, Sope Aluko, Ilram Choi, Lyle Brocato, Jim Klock, Stuart Greer, Johnny McPhail, Philip Fornah, Sam Malone, Freddie Poole.PalmStar Media, The Bridge Finance Company, Circle of Confusion, Likely Story, Merced Media Partners.Nima NourizadehMike ile sevgilisi Phoebe küçük bir kasabada son derece sakin bir hayat sürmektedirler. Çift her şeye rağmen hayatlarından memnundur, hatta Mike yakın zamanda sevgilisine evlilik teklifinde bulunmayı planlamaktadır. Ancak çok yakında Mike'ı tanıyanların bilmediği bir sır her şeyi altüst edecektir. Mike esasında hükümet için çalışan bir gizli ajandır! Üstleri tarafından güvenilirliğine gölge düştüğü gerekçesiyle etiketlenen Mike, çalıştığı birim tarafından etkisiz hale getirilmeye çalışılacaktır. Phoebe'yi de yanına alıp peşindekilerden kaçmak için yollara düşen genç adam tüm becerilerini sergilemek zorunda kalacağı zorlu bir deneyime adım atar.
132015Kaçış YokNo EscapePierce Brosnan, Owen Wilson, Lake Bell, Sterling Jerins, Spencer Garrett, Byron Gibson, Claire Geare, Sahajak Boonthanakit, Russell Geoffrey Banks, Kimia Sun, Damian Mavis, Dollar Tan, Sam B. Lorn, Jimmy Chhiu, Bonnie Zellerbach, Suphornaphat Annie Jenselius, Hiroyuki Kobayashi.Bold Films, Brothers Dowdle Productions, Living Films.John Erick DowdleAmerikalı bir iş adamı çalışmak için gittiği bir Uzak Doğu ülkesinde ailesiyle birlikte kendini bir halk ayaklanmasının ortasında bulur. Hayatta kalmak ve ailesinin korumak için elinden gelenin en iyisini yapmalıdır.
142015Aşkın RitmiWe Are Your FriendsZac Efron, Diana Prince, Emily Ratajkowski, Jon Bernthal, Jonny Weston, Wes Bentley, Shiloh Fernandez, Vanessa Lengies, Alicia Coppola, Jacqui Holland, Jon Abrahams, Tina Grimm, Miranda Rae Mayo, Karen Ann Cabrera, Alex Shaffer, Korrina Rico, Tara Beaulieu, Veronica Parks, Lee Anne Ford, Tomoko Karina, Yissendy Trinidad, Jessica Provencher, Marianne Bourg, Stacey Bender, Yana Trofimova, Chiara Aurelia, Anna McNiven, Madison Rose.Polygram Filmed Entertainment, StudioCanal, Working Title Film.Max JosephCole’un hayatı, kendisini kanatları altına alan karizmatik DJ James ile tanışmasıyla giderek karmaşık bir hal alır. Çünkü Cole, James’in genç ve güzel kız arkadaşına aşık olmaya başlar. Yasak ilişkisinin derinleşmesi ve arkadaşlarıyla arasının eskisi gibi olmaması Cole’u aşk, dostluk, sadakat ve kendisini bekleyen gelecek arasında seçim yapmaya zorlayacaktır.
152015Şeytanın GözleriStarry EyesAlex Essoe, Amanda Fuller, Noah Segan, Fabianne Therese, Shane Coffey, Natalie Castillo, Pat Healy, Nick Simmons, Maria Olsen, Marc Senter, Louis Dezseran, Danny Minnick, Spencer Baik, Denis Bolotski, Marcus Bradford, Leonel Claude, Bridget Colella, Burt Culver, Brent Deibel, Amanda Dollinger, Elissa Dowling, Brian James Fitzpatrick, Danika Galindo, Emilie Germain, Patrice Gibbs, Trent Haaga, Bradley Hawkins, Emma Jacobs, Dane Jensen, Sam Ketcherside.Snowfort Pictures, Parallactic Pictures, Dark Sky Films, Title Media.Dennis Widmyer, Kevin Kolsch.Hollywood’un hırs ve rekabet dolu dünyasında genç ve hevesli bir oyuncu olan Sarah, iyi bir rol kapıp başarılı bir film yıldızı olmak için eline gelen her fırsatı değerlendirmektedir. Bir gün karşısına çıkan ve tehlikesinden haberdar olmadığı gizemli bir film yapımcısı ile bir anlaşma yapar. Bu anlaşmanın ardından Sarah kendisini hem gizli bir Hollywood tarikatının hem de geri dönüşü olmayan, esrarengiz, acılı ve lanetli bir yolculuğun içinde bulur.
162015Geçmişin LanetiVisionsIsla Fisher, Jim Parsons, Gillian Jacobs, Anson Mount, Eva Longoria, Joanna Cassidy, Bryce Johnson, Jeff Branson, Roberto 'Sanz' Sanchez, Christine Corpuz, Elizabeth Rowin, Jason McNichols, Katy Yoder, Tina D'Marco, Michael Villar.Blumhouse Productions, Chapter One Films.Kevin GreutertGeçirdikleri trafik kazası sonucunda küçük bir çocuğun ölümüne sebep olan Eveleigh ve David çifti, yaşadıkları travmanın etkilerini üstlerinden atmak için küçük bir kasabaya yerleşir. Eveleigh, bir süre sonra evin etrafında korkutucu sesler duymaya ve kimseye kanıtlayamadığı görüntüler görmeye başlar. Kasabada yaşayanların anlattıkları ile onu dehşete sürükleyen ipuçlarını birleştirerek bir cevap bulmaya çalışan Eveleigh, hem onun hem de doğmak üzere olan bebeğinin hayatını riske atan ölümcül bir labirente sürüklendiğinin farkında değildir.
172015İnsanlıktan UzaktaLoin des HommesViggo Mortensen, Reda Kateb, Djemel Barek, Vincent Martin, Nicolas Giraud, Jean-Jerome Esposito, Hatim Sadiki, Yann Goven, Antoine Regent, Sonia Amori, Antoine Laurent, Angela Molina.One World Films, Pathé, Perceval Pictures, Kaléo Films, Jouror Développement.David OelhoffenDaru ufak bir köyde öğretmendir. Cezayir’de doğmuştur fakat aslen İspanyol olduğu için hem etnik Cezayirliler hem de Fransız koloniciler tarafından ‘yabancı’ etiketiyle hor görülmektedir. Daru’ya, bir muhalifi garnizona kadar götürmesi emri verilir. Bir dönem Fransız ordusuna da hizmet etmiş olan Daru, bu yolculukta kendi sadakatini sorgulamaya başlar. İki kaçağı Atlas Dağları’nda zorlu bir kaçış serüveni beklemektedir.
182015Lanet 2Sinister 2Shannyn Sossamon, James Ransone, Nicholas King, Tate Ellington, Howie Johnson, Lucas Jade Zumann, Caden M. Fritz, Delphine Pontvieux, Laila Haley, Jaden Klein, Nicole Santini, Robert Daniel Sloan, Lea Coco, Dartanian Sloan, Olivia Rainey, Tristan Jewel Abrams, Paul Muttini, Jose Santiago, Sierra Doyle, Robert Finlayson, Stephen Varga, Delaney Reed, Skylar McClure, Edward Bilow, Michele Sweeney Abrams.Automatik Entertainment, Blumhouse Productions, Entertainment One, IM Global, Tank Caterpillar.Ciaran FoyBir polis, ölen arkadaşı Ellison Oswalt’ın çözemediği seri cinayetleri çözmek için davayı üstlenir. Yaptığı araştırmalar sonucu bir kasabada yeni bir aileyle tanışır. Genç bir anne ve ikiz oğulları şehir dışındaki bu bölgeye yeni taşınmışlardır. 9 yaşındaki ikizler evde korkunç görüntülerin olduğu bir kutu film makarası bulurlar. Bu filmleri açmalarıyla ortaya çıkan lanet evi saracaktır.
192015Minik KuşGus: Petit Oiseau, Grand VoyageSeslendirme: Arthur Dupont, Sara Forestier, Bruno Salomone, Pierre Richard, Isabelle Renauld, Nathalie Boutefeu, Christine Baranski, Yvette Nicole Brown, Brady Corbet, Dakota Fanning, Danny Glover, Zachary Gordon, Elliott Gould, Seth Green, Richard Kind, Ryan Lee, Christopher L. Parson, Cristina Pucelli, Jim Rash.TeamTO, Haut et Court, La Compagnie Cinématographique, Panache Productions, Rhône-Alpes Cinéma, Belgacom, Piste Rouge.Christian De VitaSonbaharın yaklaşmasıyla çok uzaklardaki sıcak Afrika'ya göçmenin hazırlıklarını yapmaya başlayan bir kuş sürüsü, liderleri Darius'un kötü bir şekilde sakatlanmasıyla lidersiz kalır ve acilen Darius'tan sonraki en yetenekli kuşu seçmeleri gerekir. Genç ve sakar Gus ise tam da bu noktada olaylara dahil olur ve bir şekilde sürünün önderi olma şansını kazanır. Her şeye rağmen sürünün güneye giden bu uzun yolda Gus'ı takip etmek dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kimsesiz büyüyen ve her daim bir ailenin özlemini kurmuş olan Gus için bu yolculuk, hayata ve kendine dair yeni ufukları keşfedeceği özel bir deneyime dönüşecektir.
20201513 Günah13 SinsMark Webber, Devon Graye, Tom Bower, Rutina Wesley, Ron Perlman, Pruitt Taylor Vince, Clyde Jones, Deneen Tyler, Tom Lawson Jr., Sharon Smith, Greg Pearson, Ritchie Montgomery, Brylee Kate Woodard, Sabrina Gennarino, Hugh Ettinger, John McConnell, Robert Larriviere, Jenn Foreman, Robert 'Ross' Anderson, Judd Lormand, Stephanie Honore, Thomas Francis Murphy, Bill Scharpf, Donny Boaz, Brittney Alger, Wendy Miklovic, Han Soto, Lance E. Nichols, Jon Eyez, Christopher Berry, Angela Landry.RADiUS-TWC, Dimension Films, IM Global, Automatik Entertainment, Little Magic Films, Sahamongkol Film International.Daniel StammBir yandan borç batağında yaşayan, bir yandan da hayatının aşkıyla evlenmek üzere olan, parlak ancak biraz silik bir sosyal hizmetler görevlisi Elliot Brindle çaresizlik içindeyken, 13 farklı görevi yerine getirmesi halinde 6.2 milyon dolar kazanacağını söyleyen bir telefon alır. Bunun için ilk iki kolay görevi başarıyla geçmesi gerekmektedir önünde uçan sineği yakalayıp, sonra da yemek. Bunu yerine getirince bir anda banka hesabına binlerce dolar para geçer. Bir yandan şüphelenen, bir yandan da istediği zaman oyunu bırakabileceğinin rahatlığıyla devam eden Elliot, kendini akıl çelici, insanı gittikçe uçlara iten ve dönüşü olmayan bir dizi olayın içinde bulur.
212015PixelsPixelsMichelle Monaghan, Adam Sandler, Josh Gad, Peter Dinklage, Sean Bean, Ashley Benson, Jane Krakowski, Kevin James, Brian Cox, Jared Sandler, Affion Crockett, Lainie Kazan, Rob Archer, James Preston Rogers, Rose Rollins, Bridget Graham, Matthew Lintz, Timothy Dowling, Elizabeth Jeanne le Roux, Ron Mustafa, Brittany Athey, Jack Fulton, Anthony Ippolito, Michael Boisvert, Eryn Young, Mani Nasry, Dallas Peplow, Jean Christophe Loustau, Derwin Phillips.Columbia Pictures, Happy Madison Productions, 1492 Pictures.Chris Columbus1980’lerin çocukları olarak, Sam Brenner, Will Cooper, Ludlow Lamonsoff ve Eddie “Ateş Püskürten” Plant, atari salonlarındaki 25 sentlik oyunlarda dünyayı binlerce kez kurtarmışlardır. Şimdi ise gerçeğini yapmak zorunda kalacaklardır. "Pixels"da, galaksiler arası uzaylılar klasik atari oyunlarının video yayınlarını keşfedip bunları yanlışlıkla savaş ilanı olarak algılayınca, saldırıları için video oyunlarını kullanarak Dünya’ya hücum ederler. Böylece, şimdi ABD başkanı olan Cooper dünyanın PAC-MAN, Donkey Kong, Galaga, Centipede ve Space Invaders tarafından yok edilmesini engellemek için eski video oyunu arkadaşlarına başvurmak zorunda kalır. Uzaylılarla savaşmaları için onlara benzersiz silahlar temin eden bir uzman olan Yarbay Violet Van Patten da aralarına katılır.
222015Hayallerimdeki KadınManglehornAl Pacino, Holly Hunter, Chris Messina, Harmony Korine, Natalie Wilemon, June Griffin Garcia, Rebecca Franchione, Lara Shah, Ted Ferguson, Kristin Miller White, Sierra Scott, Edrick Browne, Jenee' Amore', Skylar Gasper, Elizabeth Lestina, Aj Wilson McPhaul, Herc Trevino, Arthur Bryan, Sandy Avila, Alvin Hysong, Luis Olmeda, Marisa Varela, Maria Engler, Louis Moncivias, Carolyn Wickwire, Alana Madill, Lawrence Dean, Lannis Temple, Nina Madore-Mitchell.Worldview Entertainment, Dreambridge Films, Muskat Filmed Properties, Rough House Pictures.David Gordon GreenKüçük bir kasabada yaşayan Angelo Manglehorn, hayatının aşkını bir türlü unutamayan bir çilingirdir. Kırk yıl önce kalbini kırmış olan güzel Clara’yı "mükemmel kadın" olarak nitelendiren Manglehorn, hayallerinin kadınına yeniden kavuşabilmek için takıntılı bir şekilde ona hala mektuplar yazmayı sürdürmekte ve onu aramaya devam etmektedir.
232015Barbie Prenses ve Rock StarBarbie in Rock'n RoyalsSeslendirme: Kelly Sheridan, Jordyn Kane, Chiara Zanni, Bethany Brown, Michael Dobson, Devyn Dalton, Brynna Drummond, Rachel Harrison, Alessandro Juliani, Peter Kelamis, Omari Newton, Ingrid Nilson, Nicole Oliver, Shaun Smyth, Kira Tozer.Rainmaker EntertainmentKaren LloydBir karışıklık sonucu Prenses Courtney bir pop kampına, Erika da kraliyet kampına gönderilince birbirinden çok farklı iki dünya çarpışır. Rakip kampların liderleri karışıklığı çözmeye çalışırlar. Bu arada hem Courtney hem de Erika farklı dünyalara uyum sağlamayı öğrenirken bir yandan da yeni ve beklenmedik arkadaşlar edinirler.
242015Tatil ZamanıVacationEd Helms, Christina Applegate, Chris Hemsworth, Leslie Mann, Beverly D'Angelo, Michael Pena, Kaitlin Olson, Charlie Day, Chevy Chase, Regina Hall, Elizabeth Gillies, Nick Kroll, Keegan-Michael Key, Skyler Gisondo, Samm Levine, Ryan Cartwright, Charlene Amoia, Tim Heidecker, Miles Doleac, Kevin J. O'Connor, Catherine Missal, Hunter Denoyelles, Steele Stebbins, Nancy DeMars, Jessica Lindsey Gilbert, Fred Galle, Marie Joelyn, Kourtney Shales, Kimberly Hester Huffstetler, Roger Neal.BenderSpink, David Dobkin Productions, New Line Cinema.John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein.Artık bir yetişkin ve aile babası olan Rusty Griswold, babasının ayak izlerini takip ederek karısı Debbie ve iki oğluna bir tatil sürprizi yapar. Aile, ülkeyi baştan başa turlayarak Amerika’nın "en gözde aile eğlence parkı" Walley World’e doğru yola çıkarlar.
252015Dünyanın SonuAfflictedDerek Lee, Clif Prowse, Michael Gill, Baya Rehaz, Benjamin Zeitoun, Zach Gray, Jason Lee, Edo Van Breemen, Gary Redekop, Lily Py Lee, Ellen Ferguson, Chiara Caggiati, Domenico Di Michele, Susie Barrow, Lise Bertram, Agostino Roncallo, Bartolo Lecari, Lucia De Pace, Andrew Ferguson, Paolo Basso, Greg Ng, Julie Basso, Patrick Effiboley, Graham Fortin, Brian Kavanugh-Jones, Jesse Savath, Ernek Reder, Stephane Julien.Automatik Entertainment, IM Global, Téléfilm Canada.Derek Lee, Clif Prowse.Bir yıl boyunca dünyayı dolaşmak isteyen ve bu sırada da attıkları her adımı kayda alan iki arkadaşın korku dolu hikayesinde olaylar, Paris’te güzel bir kadınla tanışmalarıyla karanlık ve umulmadık bir şekilde gelişir. Evlerinden kilometrelerce uzaktaki maceraperest ikili, bu karanlık gücün kaynağını, kendilerini yok etmeden bulmak zorundadır.
262015Geçmişten GelenThe GiftJason Bateman, Joel Edgerton, Rebecca Hall, Busy Philipps, David Denman, Katie Aselton, Beau Knapp, Allison Tolman, Wendell Pierce, Susan May Pratt, Tim Griffin, Mirrah Foulkes, P.J. Byrne, Nash Edgerton, Adam Lazarre-White, Stacey Bender, Felicity Price, David Joseph Craig, Melinda Allen, Beth Crudele, Jyothsna Venkatesh, Laura Drake Mancini.Blue-Tongue Films, Blumhouse Productions.Joel EdgertonSimon ile Robyn mutlu bir evliliğe sahip huzurlu bir çifttir. Yeni taşındıkları evde yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanan çiftin hayatı, Simon’ın okul yıllarından eski bir tanıdığı olan Gordo ile karşılaşmasıyla altüst olur. Simon ilk anda Gordo’yu hatırlamaz bile fakat sürekli karşılarına çıkan bu tuhaf adamın sürpriz ziyaretleri ve gizemli hediyeleri, çiftin yaşamında tedirgin ve tehdit edici bir hal almaya başlar. Zamanla Simon geçmişindeki karanlık sırlarıyla yüzleşmek zorunda kalırken Robyn, eşini aslında hiç tanımadığını fark edecektir.
272015Aç KalplerHungry HeartsAdam Driver, Alba Rohrwacher, Roberta Maxwell, Al Roffe, Geisha Otero, Jason Selvig, Jake Weber, David Aaron Baker, Natalie Gold, Victor Williams, Cristina J. Huie, Ginger Kearns, Katherine O'Sullivan, Toshiko Onizawa, Dennis Rees.Wildside, Rai Cinema.Saverio CostanzoJude ve Mina, New York’ta bir tesadüf eseri tanışıp ilk görüşte aşık olurlar. Jude’un sosyal ve girişken kişiliğini Mina sakinliği ve çekingenliği ile tamamlayınca ilişkileri evliliğe kadar gider. Kısa süre sonra bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından, çiftin aslında ebeveynlik konusunda birbirlerinden çok farklı düşündükleri ortaya çıkar. Mina pek çok ilaç almakta, ağır bir diyet yapmaktadır ve bu diyeti bebeğine de uygulamaya çalışmaktadır. Bebeğin büyüme sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını gören Jude, bu duruma müdahale etmeye çalışınca büyük bir aşk ile başlayan ilişkileri kırılma noktasına gelecektir.
282015Kaptan Cingöz Macera PeşindeAlbertSeslendirme: Vibeke Ankjer Axverd, Alfred Bjerre Larsen, Oscar Dietz, Morten Eisner, Erik Holmey, Bodil Jorgensen, Thomas Bo Larsen, Michael Zuckow Mardorf, Asta Nordby, Kjeld Norgaard, Allan Olsen, Lars Ranthe, Kurt Ravn, Pauline Rehne, Troels Walther, Peter Zhelder.M&M Productions, A. Film.Karsten KiilerichKüçük bir kasabada yaşayan Albert’in en büyük hayali bir balon kaptanı olmaktır. Bu amacını gerçekleştirmek için korsan olmak isteyen en yakın arkadaşıyla birlikte büyük bir maceraya atılırlar.
292015Fant4stikFant4sticKate Mara, Miles Teller, Jamie Bell, Toby Kebbell, Michael B. Jordan, Tim Blake Nelson, Reg E. Cathey, Jodi Lyn Brockton, Mike R. Moreau, Don Yesso, John L. Armijo, Lance E. Nichols, Nick Killebrew, Jaylen Moore, Han Soto, Wayne Pere, Michael D. Anglin, Marco St. John, Mary-Pat Green, Anthony Reynolds, Jerome Andries, Adam Fristoe, Gus Rhodes, Jerrad Vunovich, Sheldon Maurer, Melissa McCurley, Cynthia LeBlanc, Owen Judge, Anthony Ramsey, Elton LeBlanc.Twentieth Century Fox Film Corporation, Marvel Entertainment, Marv Films, TSG Entertainment.Josh TrankDört aykırı genç, alternatif ve aynı zamanda tehlikeli bir boyuta ışınlanarak olağanüstü bir fiziksel değişime uğrarlar. Alt üst olan hayatlarını yoluna sokup, yeni yeteneklerini kullanarak bir takım olarak hareket etmeyi öğrenmeli ve dünyayı tehdit eden eski dostlarına karşı gelmelidirler.
302015Vahşet GeçidiLemon Tree PassageJessica Tovey, Nicholas Gunn, Pippa Black, Tim Phillipps, Andrew Ryan, Tim Pocock, Piera Forde, Dean Kirkright.Thirteen DisciplesDavid CampbellAvustralyalı gençler Oscar ve Geordie, Amerika’dan tatile gelmiş olan Amelia, Toby ve Maya’yı kasabalarındaki hayalet motorcu efsanesinin peşine düşmeye ikna ederler. Efsaneye göre, Limon Ağacı Geçidi’nde geceleri bir hayalet belirmektedir. Gençlerin korkutucu geçitte şahit oldukları olaylar, eğlenmek için yaptıkları bu yolculuğu bir kabusa dönüştürür. Evlerinden binlerce mil uzaklıktaki gençler, şeytani güçlerin ortaya çıkmasının ardından bir kasabada mahsur kalacak ve dehşet verici olaylara şahit olacaklardır.
312015Son ŞansSouthpawJake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Rita Ora, Forest Whitaker, Naomie Harris, 50 Cent, Clare Foley, Victor Ortiz, Beau Knapp, Skylan Brooks, Miguel Gomez, John Cenatiempo, David Whalen, Oona Laurence, Dominic Colon, Malcolm M. Mays, Dani Brickman, Chris A. Riskus, Ashleigh Morghan, Marie Elena O'Brien, Patsy Meck, David Raine, Carmen Gangale, Adam Ratcliffe, Grace Marie Williams, Lana Young, David Dale McCue, Michelle Johnston, Joshua Elijah Reese, Jeremy Michael Burns.Escape Artists, Fuqua Films, Riche Productions.Antoine FuquaGörünüşte son derece etkileyici bir kariyere sahip Billy Hope, güzel ve sevgi dolu bir eşe ve harika bir kız çocuğuna sahiptir. Geri dönüşü olmayan bir trajediden ve eski arkadaşı da olan menajerinin kendisini bırakmasından sonra Hope dibe vurur ve yaşadığı yerdeki küçük spor salonunda geri dönmek için çalışmaya başlar. Şehirdeki en zorlu dövüşçüleri eğiten emekli bir boksör ve antrenör olan Tick Willis’in yönlendirmesiyle kaybettiklerini geri kazanmak için zorlu bir mücadele içine girer.
322015Kahraman MiçolarOoops! Noah is Gone...Seslendirme: Dermot Magennis, Callum Maloney, Tara Flynn, Ava Connolly, Paul Tylak, Alan Stanford, Aileen Mythen, Patrick FitzSymons, Carla Becker, Franciska Friede, Lotta Doll, Tina Eschmann, Patrick Bach, Chris Evans, Wolf Frass, Helmut Gauss, Amy Grant, Maximiliane Hacke, Daniel Kirchberger, Gabriele Libbach, Tetje Mierendorf, Robert Missler, Ela Nitzsche, Katja Riemann, Tilo Schmitz, Achim Schülke, Martin Sheen.Ulysses Filmproduktion, Fabrique d'Images, Skyline Entertainment, Moetion Films, Studio Rakete.Toby Genkel, Sean McCormack.Dünyanın sonu gelmiştir. Büyük bir sel yaklaşmaktadır. Neyse ki karada yaşayan sakar bir tür olan Nestrian’lardan Dave'i, oğlu Finny’yi ve diğer bütün hayvanları kurtaracak bir gemi yapılmıştır. Fakat görünen odur ki, Nestrian’ların bu gemiye binmesi yasaktır. Bir tür kedigil olan Grymp’lerden Hazel ve kızı Leah, Dave ve Finny’ye istemeyerek de olsa yardım eder ve onları gemiye gizlice bindirirler. Artık güvende olduklarını düşünmektedirler. Ta ki iki çocuk, merakları sonucu gemiden düşene kadar. Finny ve Leah şimdi hem selden kurtulmak hem de dağın tepesine ulaşmak için büyük bir maceraya atılmak zorundadırlar. Dave ve Hazel ise aralarındaki tür farklılıklarını bir kenara bırakıp, gemiyi geri döndürerek çocuklarını kurtarmalıdırlar.
332015VictoriaVictoriaLaia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski, Burak Yiğit, Max Mauff, Andre Hennicke, Anna Lena Klenke, Eike Frederik Schulz, Adolfo Assor, Jan Breustedt, Ambar de la Horra, Anne Düe, Daniel Fripan, Martin Goeres, Philipp Kubitza, Hans-Ulrich Laux, Nadja Laura Mijthab, Dennis Oestreich, Ulrike Runge, Ernst Stötzner.MonkeyBoy, Deutschfilm, Radical Media, Westdeutscher Rundfunk.Sebastian SchipperVictoria, Berlin’e yeni taşınmış, hayatını bir kafede çalışarak kazanan ve yeni heyecanlar arayan genç bir kadındır. Bir gece, eğlendiği bir kulübün çıkışında dört gençle tanışır. Ona şehrin yerel ve hakiki yüzünü, "gerçek Berlin'i" göstermeyi vaat eden bu gençlerle birlikte Victoria, takip eden 2 saat içerisinde kendini beklenmedik olayların içinde bulacaktır.
342015Yeni Kız ArkadaşımUne Nouvelle AmieRomain Duris, Anais Demoustier, Raphael Personnaz, Isild Le Besco, Aurore Clement, Jean-Claude Bolle-Reddat, Bruno Perard, Claudine Chatel, Anita Gillier, Alex Fondja, Zita Hanrot, Pierre Fabiani, Mayline Dubois, Anna Monediere, Brune Kalnykow, Joanie Tessier, Kimberly Boily, Kessy Boily, Elisa Sereda, Victoria Ferreira Denisot, Melody Hudon, David Sevier, Evan Marois, Sebastien Pouderoux, Anne-Laure Gruet, François Ozon, Cedrick Spinassou, Philippe Perez, Valerie de Monza, Laetitia Richard, Jules Trasleglise.Mandarin Films, FOZ, Mars Films, France 2 Cinéma.François OzonClaire, en yakın arkadaşı Lea'nın ölümünün ardından derin bir depresyona girer. Ancak hayatında kalan son arkadaşının kocasıyla sürpriz bir şekilde tanışınca hayata tutunması için yepyeni bir sebep doğacaktır.
352015While We're YoungWhile We're YoungNaomi Watts, Ben Stiller, Maria Dizzia, Adam Horovitz, Matthew Maher, Peter Yarrow, Bonnie Kaufman, Hector Otero, Deborah Eisenberg, Adam Driver, Amanda Seyfried, Dree Hemingway, Matthew Shear, Quincy Tyler Bernstine, Annie Baker, James Manzello, Laura Hankin, Stoddard Blackall, Ariel Bethany, James Saito, Charles Grodin, Juan Torriente, Dean Wareham, Erin Byrne, Lily Thorne, Matthew Kaplan, Danielle Slavick, Greg Keller.Scott Rudin ProductionsNoah BaumbachJosh ve Cornelia Schrebnick, New York'ta yaşayan orta yaşlı bir çifttir. Sallantılı ilişkilerini kurtarmak için çocuk sahibi olmaya çalışırlar ancak önceki iki denemeleri de düşükle sonuçlanmıştır ve Cornelia'nın kafasındaki soru işaretleri işleri daha da zora sokar. Tam da bu sırada tanıştıkları 20'li yaşlarda bir çift, Josh ve Cornelia'yı orta yaş krizinin bunalımlı rotasından çıkararak onlara yeniden genç olmanın keyfini yaşatırlar.
362015DarağacıThe GallowsCassidy Gifford, Reese Mishler, Pfeifer Brown, Ryan Shoos, Alexis Schneider, Price T. Morgan, Mackie Burt.Blumhouse Productions, Management 360, Tremendum Pictures.Chris Lofing, Travis Cluff.Bir lisede sahnelenen oyun sırasında, başrolde oynayan öğrencinin ölümüyle sonuçlanan kazadan yirmi yıl sonra, lisenin öğrencileri bu oyunu tekrar sahnelemek ve yarım kalan sahne performansını tamamlamak isterler. Ancak, bazı şeyleri olduğu gibi bırakmak bazen en iyisidir.
372015İki Aşk ArasındaHow to Make Love Like an EnglishmanJessica Alba, Pierce Brosnan, Salma Hayek, Ben McKenzie, Malcolm McDowell, Marlee Matlin, Merrin Dungey, Ivan Sergei, Juliet Mills, Sandy Martin, Fred Melamed, Cassandra Starr, Brandi Burkhardt, Paul PalmStar Entertainment, Southpaw Entertainment, Irish DreamTime, Das Films, Envision Entertainment, Landafar Entertainment.Tom VaughanRichard Haig, Cambridge’de bir üniversitede başarılı bir edebiyat profesörüdür. Richard’ın öğrencilerinden Kate hamile olduğunu söyleyince, baba olma fikri Richard’ı çok heyecanlandı
382015BedenCialoJanusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwala, Ewa Dalkowska, Ryszard Dolinski, Roman Gancarczyk, Malgorzata Hajewska, Ewa Kolasinska, Wladyslaw Kowalski, Ada Piekarska, Adam Woronowicz, Tomasz Zietek.NowhereMalgorzata Szumowskaİşi başından aşkın bir savcının son zamanlarda aklını en çok meşgul eden şey kızıdır. Annesinin ölümünün ardından kendini toparlayamayan Olga anoreksiye yakalanınca, savcı çareyi onu bir rehabilitasyon merkezine yatırmakta bulmuştur. Mantığa ve bilime sıkı sıkıya bağlı olan savcı birbirinden garip cinayet dosyalarıyla boğuşurken, Olga’nın kaldığı merkezde terapistlik yapan Anna, Olga’nın sıkıntısına sıra dışı bir çare önerir.
392015Son 5 YılThe Last Five YearsAnna Kendrick, Jeremy Jordan, Natalie Knepp, Meg Hudson, Laura Harrier, Gina Sarno, Sherie Rene Scott, Nic Novicki, Alan Simpson, Stephanie Corbett, Ashley Spencer, Randy Redd, Cat Lynch, Meg Carriero, Betsy Wolfe, Brad Simmons, Charlie Williams, Jessica Molaskey, Luis Castro De Leon, Allison Macri, Danijela Duspara, Jamie Lee Petronis.Lucky Monkey Pictures, Sh-K-Boom Records, Grand Peaks Entertainment.Richard LaGraveneseCathy ve Jamie beş yıl süren ilişkilerini, evliliklerini gözden geçiriyorlar. Ters köşelerden bakıyorlar. Kadın hazin sondan başlayıp geçmişe dönüyor, adam tutkulu başlangıçtan ilerliyor. Cathy aktris ama mesleki olarak pek parlak bir süreçten geçmiyor. Jamie yazar ve içlerinde şansı yaver gideni. Yazdığı kitap ‘bestseller’ olunca aralarındaki denge de ufak ufak bozuluyor. İçerlemeler, hınçlanmalar, aldatmalar derken bildik nedenlerle ilişki dağılıyor.
402015Acemi ÇapkınCapriceVirginie Efira, Anais Demoustier, Laurent Stocker, Emmanuel Mouret, Thomas Blanchard, Mathilde Warnier, Olivier Cruveiller, Botum Dupuis, Neo Rouleau, Leo Lorleac'h, Stephane Roquet.Moby Dick Films, Arte France Cinéma.Emmanuel MouretKadınlar karşısında iki kelimeyi bir araya getiremeyen utangaç Clement, hayranı olduğu Alicia adındaki güzel oyuncuyla mucize eseri birlikte olmaya başlar. Tam da hayatta başına bir kez gelebilecek bu olayın keyfini sürecekken, sevgilisinin oyunlarından birinde genç ve güzel Caprice ile tanışınca tehlike çanları çalmaya başlar. Acemi bir çapkın olan Clement ne kadar uzak durmak istese de Caprice’in ona olan ilgisi gitgide artar. En yakın arkadaşı Thomas’tan tavsiye isteyen Clement, olaylara onun da dahil olmasıyla kontrolü iyice kaybedecek, tesadüflerin ve yanlış anlamaların arasında doğru yolu bulmaya çalışacaktır.
412015Kağıttan KentlerPaper TownsNat Wolff, Cara Delevingne, Austin Abrams, Justice Smith, Halston Sage, Jaz Sinclair, Cara Buono, Josiah Cerio, Hannah Alligood, Meg Crosbie, Griffin Freeman, Caitlin Carver, RJ Shearer, Susan Macke Miller, Tom Hillmann, Stevie Ray Dallimore, Jay Duplass, Kendall McIntyre, Emma O'Loughlin, Yossie Mulyadi, Drew Matthews, Marta Martin, Virginia Riggsbee, Bailey Nemirow, Christopher Pell, Jim R. Coleman, Sophia Grillo, Rob C. Baldwin, Robert Crayton, Audrey Blackwelder.Fox 2000 Pictures, Temple Hill Entertainment.Jake SchreierKağıttan Kentler, kapı komşusu güzeller güzeli Margo’ya aşık olan, romantik ve çalışkan genç Quentin'in hikayesini anlatıyor. Çocukluklarında iyi arkadaş olan ikili, biraz büyüdüklerinde eskisi kadar yakın olmazlar. Lise hayatlarının sonlarına doğru Margo, Quentin’i bir dizi eşek şakasına dahil olacağı uzun bir gecede yanında olması için ikna eder.Ancak ertesi gün Margo arkasında ipuçları bırakarak ortadan kaybolunca, Quentin ve arkadaşları onu bulmak için uzun bir yola çıkarlar.
422015Kutupta MaceraOperasjon ArktisKaisa Gurine Antonsen, Lars Arentz-Hansen, Nicolai Cleve Broch, Ida Leonora Valestrand Eike, Leonard Valestrand Eike, Kristofer Hivju, Per Kjerstad, Evy Kasseth Rosten, Oddrun Valestrand, Line Verndal.FilmkamerateneGrethe Boe-WaalSpitsbergen adasında bir kar fırtınasına yakalanan üç çocuk, tek başlarına kalır ve aralarından hiçbiri evlerinin nerede olduğunu dahi bilmemektedir. Üç çocuk da bir anda kendilerini oldukça çetin bir hayatta kalma mücadelesinin tam ortasında bulur. Bir taraftan rüya gibi bir coğrafyanın masalsı atmosferinin içine girmeyi başaran çocuklar diğer yandan da kutuptaki yaşam koşullarının zorluklarıyla mücadele etmeye ve birbirlerine destek olarak bu macerayı atlatmaya soyunurlar. Bu süreçte üçünün de karakteri, dirayeti, dostluğu ve fedakarlığı sınanacaktır.
432015Altın GolMetegolSeslendirme: Pablo Rago, Miguel Ángel Rodríguez, Fabián Gianola, David Masajnik, Sebastián Mogordoy, Horacio Fontova.100 Bares, Antena 3 Films, Catmandu Branded Entertainment, JEMPSA, Plural - Jempsa, Televisión Federal.Juan Jose CampanellaZamanını langırt oynayarak geçiren Amadeo, bir gün futbolda çok başarılı ama bir o kadar da kötü kalpli olan Ace ile maç yapar. Ace maçı kaybedince Amadeo'ya düşman olur. Ace ve Amadeo aynı zamanda aynı kıza, Laura’ya aşık oldukları için de büyük rakiplerdir. Aradan seneler geçer ve Ace, kasabasına ünlü bir futbolcu olarak geri döner. Yaptığı maçın intikamını almak için bütün kasabayı dev bir stadyuma çevirecektir. İşe Amadeo’nun langırt oynadığı bardan başlar. O anda küçük langırt oyuncuları sihirli bir şekilde hayat bulurlar ve Laura ile beraber, kasabayı kurtarmak için Ace ile yapacağı hayatının maçında Amadeo’ya yardım etmeye çalışırlar.
442015Bir Zamanlar New YorkThe ImmigrantJeremy Renner, Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Ilia Volok, Dagmara Dominczyk, Angela Sarafyan, Antoni Corone, DeeDee Luxe, Dylan Hartigan, Kevin Cannon, Gabriel Rush, Matthew Humphreys, Elena Solovey, Ross Brodar, Glenn Fleshler, Susan Gardner, James Colby, Gil O'Brien, Liam Ferguson, Tom Stratford, Jicky Schnee, Anna Kuchma, Julian Murdoch, John Mitchell, James Thomas Bligh, Josh Grisetti, Francesca Murdoch, Al Linea.Worldview Entertainment, Keep Your Head, Kingsgate Films.James Gray1920'lerde, Ewa Cybulski ve kardeşi Magda doğdukları ülke Polonya'yı terk ederek New York'un yolunu tutarlar. Ellis Ada'sına geldiklerinde Magda verem hastalığına yakalanır ve karantinaya alınır. Ewa yalnız ve kaybolmuş bir şekilde Bruno'nun ağına düşer, Bruno kadın ticareti yapmaktadır ve başarılı olmayı da kafasına koymuştur. Kız kardeşini kurtarmak için Ewa bütün fedakarlıklara hazırdır ve fahişelik yapmaya başlar. Bruno'nun kuzeni Orlando'nun gelişiyle birlikte, Ewa kendine olan güvenini yeniden kazanır fakat Bruno'nun kıskançlığı onları ölümcül bir deliliğe sürükler.
452015Ant-ManAnt-ManPaul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Bobby Cannavale, Judy Greer, Abby Ryder Fortson, Michael Pena, David Dastmalchian, T.I., Wood Harris, Hayley Atwell, John Slattery, Martin Donovan, Garrett Morris, Gregg Turkington, Rod Hallett, Joe Chrest, Joe Bucaro III, Jean Louisa Kelly, Dax Griffin, Norma Alvarez, Darcie Isabella Cottrell, Teddy Williams, Carol Anne Watts, Chuck David Willis, Diana Chiritescu, Neko Parham, Onira Tares.Marvel StudiosPeyton ReedVücudunu küçülterek gücünü arttırmak gibi inanılmaz bir kabiliyete sahip olan uzman hırsız Scott Lang, içindeki kahramanı kucaklamalı ve akıl hocası Dr. Hank Pym’e, Ant-Man kostümünün ardındaki sırrı, yükselen tehlikelere karşı koruması konusunda yardım etmelidir. Tüm engellere rağmen, Pym ve Lang dünyayı kurtaracak bir plan yapmak zorundadırlar.
462015Kanlı TatilIndigenousZachary Soetenga, Lindsey McKeon, Sofia Pernas, Pierson Fode, Jamie Anderson, Juanxo Villaverde, Laura Penuela, Yana Galuz, Michael Mealor, Jaime Newball.Kilburn MediaAlastair OrrTrevor, Scott ve Charlie'nin aralarında eskiden beri çok güçlü bir bağ bulunmaktadır. Üç arkadaş sörf yapmaktan çok hoşlanırlar ve kendilerine yeni rota olarak Panama’yı seçerler. Fakat Carmen adında güzel ve cazibeli bir kadına kapılınca, halk arasında kötü söylentilerle bilinen Darian Ormanları'na doğru gerilim dolu bir maceraya atılırlar.
472015Magic Mike XXLMagic Mike XXLElizabeth Banks, Channing Tatum, Amber Heard, Matt Bomer, Jada Pinkett Smith, Joe Manganiello, Donald Glover, Andie MacDowell, Adam Rodriguez, Kevin Nash, Stephen Boss, Nicole Davis, Gabriel Iglesias, Haviland Stillwell, Michael Strahan, Crystal Hunt, Brandon Cyrus, Rhoda Griffis, Carla Shinall, Raeden Greer, Billy Reilich, Jane McNeill, Judi Blair, Ric Flair, Kathy Deitch, Kimberley Drummond, Luke Broadlick, Carrie Anne Hunt, David Silverman, Mary Kraft, Sarah Beth Bassak, Patrick Kearns, Chad Darnell.Iron Horse EntertainmentGregory JacobsMagic Mike XXL, Mike’ın striptiz işinden emekliye ayrılmasından üç yıl sonrasını anlatıyor. Ekip tekrar biraraya gelerek Myrtle Plajı’nda son bir performans sergilemek istemektedir. Son gösterileri için yola çıkan, eski dostlukları tazelemek ve yenilerini edinmek üzere Jacksonville ve Savannah’da mola veren Mike ve arkadaşları yeni bazı hareketler öğrenirler ve şaşırtıcı bir şekilde geçmişlerini geride bırakırlar.
482015Aşkın DiliGemma BoveryFabrice Luchini, Gemma Arterton, Jason Flemyng, Isabelle Candelier, Niels Schneider, Mel Raido, Elsa Zylberstein, Pip Torrens, Kacey Mottet Klein, Edith Scob, Philippe Uchan, Pascale Arbillot, Marie-Benedicte Roy, Christian Sinniger, Pierre Alloggia, Patrice Le Mehaute, Gaspard Beaucarne, Marianne Viville, Jean-Yves Freyburger.Albertine Productions, Ciné@, Gaumont, Cinéfrance 1888, France 2 Cinéma.Anne Fontaineİngiliz çift Gemma ve Charlie Bovery, bir Fransız kasabasına yerleşir. Gemma burada, emekliliğini kasabada fırıncılık yaparak geçiren Martin’le tanışır. Gemma’nın ünlü roman kahramanı Madame Bovary ile olan isim benzerliği, bir edebiyat tutkunu ve özellikle de bir Flaubert hayranı olan Martin’i derinden etkiler. Güzelliğiyle bütün kasabayı büyüleyen Gemma, kasabadan yakışıklı bir delikanlının ve eski sevgilisinin de denkleme girmesiyle kendisini bir aşk macerasının merkezinde bulur.
492015Dehşet GecesiExistsDora Madison Burge, Samuel Davis, Roger Edwards, George P. Gakoumis Jr., Chris Osborn, Stefanie Sanchez, Jeff Schwan, Brian Steele, Denise Williamson.Court Five, Haxan Films, Miscellaneous Entertainment.Eduardo SanchezFilm, Texas kırsallarında, yörenin ünlü efsanevi yaratıklarından biri olan Koca Ayak'ın peşine düşerek onun hakkındaki efsanelere dair yeni bilgiler toplamak için harekete geçen bir grup gencin hayatta kalma öyküsünü anlatıyor. Önlerine düşen her ipucuyla birlikte Teksas kırsallarının kalbine doğru ilerleyen ekip, efsanenin daha önce hiç karşılaşmadıkları bir yanıyla yüzleşme fırsatı buluyor.
502015Fırtınanın OrtasındaStrangerlandNicole Kidman, Hugo Weaving, Joseph Fiennes, Sean Keenan, Maddison Brown, Martin Dingle Wall, Meyne Wyatt, Nicholas Hamilton, Megan Alston, Taylor Ferguson, Chris Pattinson, Lisa Flanagan, Benedict Hardie, Ben Wood.Dragonfly Pictures, Fastnet Films, Worldview Entertainment.Kim FarrantCatherine ve Matthew Parker çifti çocukları ile birlikte bilinmeyen bir nedenle çöl kıyısındaki küçük bir kasabaya taşınmak durumunda kalır. Evin çocukları Lily ve Tommy öldürücü çöl fırtınasının hemen öncesinde gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Kasabanın polisi David Rae’nin yürüttüğü geniş çaplı arama operasyonuna kasaba halkı da destek olur. Fakat operasyon devam ederken Parker ailesi ile ilgili ilginç gerçekler ortaya çıkmaya başlar. Zaman ilerledikçe şüphelerin tırmanması ve dedikoduların yayılması ile Parkerlar kasaba halkının acımasızlığıyla baş başa kalır.
512015A Most Violent YearA Most Violent YearOscar Isaac, Jessica Chastain, David Oyelowo, Alessandro Nivola, Albert Brooks, Elyes Gabel, Catalina Sandino, Peter Gerety, Christopher Abbott, Ashley Williams, John Procaccino, Glenn Fleshler, Jerry Adler, Annie Funke, Matthew Maher, David Margulies, Pico Alexander, Giselle Eisenberg, Patrick Breen, Elizabeth Marvel, Ben Rosenfield, Robert Clohessy, Daisy Tahan, Jason Ralph, Jimmy Palumbo, Kathleen Doyle, William Hill.Before The Door Pictures, Washington Square Films, FilmNation Entertainment, Participant Media, Imagenation Abu Dhabi FZ.J.C. Chandor1981, istatistiklere göre New York şehrinintarihindeki en tehlikeli yılıdır. Abel Morales şiddet dolu bu şehirde, Amerikanrüyasının peşinde olan bir Latin Amerikalı göçmendir. Abel, Brooklynli eşi Anna’nın gangster babasından satın aldığı küçük bir kalorifer yakıtı işini büyütmeye çalışmaktadır.İşini kurallara uygun şekilde yönetmeye kararlıyken, başarıya çıkan merdivenlerin eğri olduğunufark eder. Bu sırada meydana gelen rekabetler ve nedensiz saldırılar işini, ailesini ve hepsindenönemlisi, yolunun doğruluğuna olan inancını tehdit etmektedir.
522015Ayı Teddy 2Ted 2Liam Neeson, Mark Wahlberg, Amanda Seyfried, Seth MacFarlane, Morgan Freeman, Patrick Warburton, Dennis Haysbert, Michael Dorn, Martin Klebba, Jessica Barth, Richard Schiff, Sam J. Jones, Bill Smitrovich, Maggie Geha, Kimberly Howe, Joseph Aviel, Ron Canada, Jay Patterson, Stacey Forbes Iwanicki, William Xifaras, Susan Garibotto, Adam Reeser, Joseph Wilson, Chaunty Spillane, Kate B. O'Brien.Universal Pictures, Bluegrass Films, Fuzzy Door Productions, Media Rights Capital.Seth MacFarlaneYeni evli çift Ted ve Tami-Lynn çocuk sahibi olmak istemektedir. Ancak Ted bir oyuncak ayı olduğu için önlerinde yasal bir engel vardır. Bu engeli aşmak için Ted'in kişilik sahibi canlı bir varlık olduğunu mahkemede kanıtlaması gerekir.
532015Yüzündeki SırPhoenixNina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf, Michael Maertens, Imogen Kogge, Kirsten Block, Uwe Preuss, Eva Bay, Jeff Burrell, Megan Gay, Claudia Geisler-Bading, Daniela Holtz, Max Hopp, Nikola Kastner, Valerie Koch, Trystan Pütter, Felix Römer, Frank Seppeler, Kathrin Wehlisch, Michael Wenninger.Schramm Film Koerner & Weber, Bayerischer Rundfunk, Westdeutscher Rundfunk, Arte.Christian PetzoldII. Dünya Savaşı’nın sonrası toplama kampından yüzünde onu tanınmayacak hale getiren yaralarla kurtulan Nelly, bir dizi ameliyat geçirerek yeni bir yüze kavuşur. Bu süreçte ona yardım eden arkadaşı Lene’nin ısrarlarına rağmen yeni bir hayata başlamayı reddeder ve Berlin’de kalarak hakkında duyduklarına inanmak istemediği eşi Johnny’i aramaya karar verir. Karşılaştıklarında Johnny, Nelly’yi tanımayacak ve ondan hayatını alt üst edecek bir istekte bulunacaktır.
542015Tehlikeli OyunBeyond the ReachMichael Douglas, Jeremy Irvine, Hanna Mangan Lawrence, Ronny Cox, Patricia Bethune, Martin Palmer, David Garver.Furthur FilmsJean-Baptiste LeonettiÇölde avlanmak isteyenlere rehberlik hizmeti veren Ben, bir gün başarılı bir iş adamı olan Madec tarafından küçük bir av gezisine rehberlik yapması için tutulur. Fakat Madec yanlışlıkla çölde gezen birini öldürünce, Ben bu cinayetin açığa çıkmasını istemeyen Madec’ten kaçmak zorunda kalır. Sıcaklığın 50 dereceye kadar çıktığı çölde kedi fare oyunu başlamıştır.
552015EntourageEntourageKevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Emmanuelle Chriqui, Perrey Reeves, Rex Lee, Debi Mazar, Rhys Coiro, Constance Zimmer, Haley Joel Osment, Ronda Rousey, Scott Mescudi, Alan Dale, Emily Ratajkowski, Billy Bob Thornton, Nina Agdal, Lucas Ellin, Piers Morgan, Mark Cuban, Sabina Gadecki, Thierry Henry, Max Ellin, Jennie Kwan, T.I., Tameka Harris, Brian Carenard, Rob Gronkowski, David Arquette, Russell Wilson.Warner Bros., Closest to the Hole Productions.Doug EllinSinema yıldızı Vincent Chase, ekürileri Eric, Turtle ve Johnny’yle birlikte geri dönüyor ve menajerlikten stüdyo yöneticiliğine geçmiş olan Ari Gold’la yeniden birlikte çalışmaya başlıyorlar. Tutkularından bir kısmı değişmiş olsa da, Hollywood’un kaprisli ve çoğunlukla çetin dünyasında gezinirken aralarındaki bağ güçlü kalmaya devam ediyor.
562015Öldürmenin 3 YoluKill Me Three TimesSimon Pegg, Steve Le Marquand, Alice Braga, Teresa Palmer, Sullivan Stapleton, Luke Hemsworth, Callan Mulvey, Bryan Brown, Antonio Barimen, Daniel Berenger, Andrew Bongiovanni, Rebecca Caldwell, Isaac Griffiths, Brodie Masini, Greg Miles, Anna Philp, Tony Spencer, Arthur Vaka, Roland van Zwol, Veronica Wayte.Cargo Entertainment, Feisty Dame Productions, Media House Capital, Parabolic Pictures Inc., Soundfirm Australia, Stable Way Entertainment.Kriv StendersCharlie Wolfe kurnaz bir suikastçıdır. Charlie, Alice Taylor adındaki baştan çıkarıcı bir kadını öldürmek için işe koyulduğunda, bir tekkendisinin işin içinde olmadığını fark eder. Charlie, kendini üç ayrı cinayet, kargaşa, şantaj veintikam hikayesinin merkezinde bulur.
572015Büyük OyunBig GameSamuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson, Victor Garber, Mehmet Kurtuluş, Ted Levine, Jorma Tommila, Risto Salmi, Felicity Huffman, Jim Broadbent, Rauno Juvonen, Jaymes Butler, Jason Steffan, Jean-Luc Julien, Erik Markus Schuetz, Moe Abbas, Adrian Can, Philipp Rafferty, Gabriel Raab, Peter Nitzsche, Lincoln Potwin, Murali Perumal, Ken Thomas, Jörg Witte, Andre Kolbe.Subzero Film Entertainment, Altitude Film Entertainment, Egoli Tossell Film.Jalmari HelanderOrmanda kamp yapmakta olan Oskari, esrarengiz bir uçağın kamp alanı yakınlarına düşürülmesi sonucunda A.B.D. Başkanı ile tanışır. Fakat Başkan'ın bu durumdan kurtarılması gerekmektedir. Oskari, kontrolü ele alarak Başkan Moore’un kurtarılmasına yardım eder. Dünyanın en güçlü adamı soğuk Finlandiya ormanlarında genç bir çocuğun korumasıyla hayatta kalabilecek midir?
582015Kaçak PrensesA Royal Night OutSarah Gadon, Emily Watson, Rupert Everett, Jack Reynor, Roger Allam, Anastasia Harrold, Bel Powley, Jack Laskey, Jack Gordon, Hannah Flynn, Laurence Spellman, Maria Lee Metheringham, Russell Balogh, Luke Hope, Hayley Squires, Shonn Gregory, Sophia Di Martino, Sean Lyons, John Neville, Miroslav Zaruba, Jack Brady, Ben Probert, Tim Potter, Emma Connell, Jessica Jay, Jamie Body, Samantha Baines, Greg Landuyt, Jacob Greener-Tofts.Ecosse Films, Filmgate Films, Scope Pictures.Julian Jarrold8 Mayıs 1945, II. Dünya Savaşı’nın sonlandığı günün ertesinde İngiltere’de büyük bir kutlama olacak, geride kalan acı dolu altı yıl kadehlerle, kahkahalarla, havai fişeklerle geçmişe gömülecektir. Geçen altı yılda gündelik hayatları herkesinki kadar etkilenen iki kişi daha vardır: Prenses Elizabeth ve Prenses Margaret. Kekemeliği ile bilinen Kral George ile Kraliçe Elizabeth kutlamaların yapılacağı gece, Kral halka seslenirken kızlarının yanlarında olmasını isterler. Fakat tahtın varisi Prenses Elizabeth için sokaktaki hayata karışabileceği son şanstır bu gece. Kral ve Kraliçeyi ikna eden iki prenses kutlamalara katılmak için saraydan ayrılırlar. Bu ayrılış prensesleri macera ve eğlenceyle dolu bir geceye sürüklerken, geleceğin kraliçesi Elizabeth, Jack isminde kaçak bir askerle ve o güne dek hiç hissetmediği duygularla tanışır.
592015Büyük TuzakColt 45Gerard Lanvin, Joey Starr, Alice Taglioni, Ymanol Perset, Simon Abkarian, Antoine Basler, Jo Prestia, Salem Kali, Michel Ferracci, Alexandre Brasseur, Philippe Nahon, Anton Yakovlev, Amr Waked, Malek Oudjail, Redouane Behache, Aymen Saidi, Denis Braccini, Michael Vander-Meiren, Philippe Petit, Christophe Ntakabanyura, Moussa Mansaly, Gerard Watkins, Mick Gould, Richard Sammel, Mika Ela Fisher, Fathi Beddiar, Jean-Michel Chapelain, Gregory Loffredo, Christophe Maratier.La Petite Reine, Orange Studio, Entre Chien et Loup, LGM Productions, Radio Télévision Belge Francophone, Belgacom.Fabrice Du WelzÇok iyi bir nişancı olan Vincent, beklentilerin aksine polis teşkilatına katılmayı reddeden bir silah eğitmenidir. 22 yaşındaki genç nişancı, teşkilatın yozlaşmış üyelerinden biri olan Milo ile tanışır ve kendisini tehlikeli bir girdabın içinde bulur. Vincent, vaftiz babası Chavez’in de içinde olduğu ve iki tarafın da polis olduğu bu kavgada, uğruna savaştığı değerleri sorgulayacaktır. Kapana kısılmış olan Vincent’ın içindeki acımasız tarafı açığa çıkarmaktan başka şansı kalmaz.
602015İntikamThe SalvationMads Mikkelsen, Eva Green, Jeffrey Dean Morgan, Eric Cantona, Mikael Persbrandt, Douglas Henshall, Michael Raymond-James, Jonathan Pryce, Alexander Arnold, Nanna Oland Fabricius, Toke Lars Bjarke, Sean Cameron Michael, Carl Nel, Kobus Swanepool, Jose Domingos, Sivan Raphaely, Vanessa Cooke, Grant Swanby, Theo Geldenhuys, Susan Danford, Matthew Thompson, Kelly Lambe, Danny Keogh, Adam Neill, David James.Zentropa Entertainments, Forward Films, Spier Films.Kristian LevringJon Jensen, ailesini katleden adamı öldürüp ondan intikamını aldığında katilin üyesi olduğu çete liderinin hedefi olur. Kasabadaki diğer insanlar bu acımasız çeteden korkup onu yalnız bırakırlar ve Jensen'ın bu kanunsuzlarla tek başına savaşmaktan başka çaresi kalmaz.
612015Taksi TahranTaxiJafar PanahiJafar Panahi Film ProductionsJafar PanahiKamera monte ettiği bir taksi ile Tahran’ı gezen Panahi, İran film otoritelerine karşı kişisel ve sanatsal direnişini Taksi Tahran ile sürdürüyor. Filmin hem yapımcısı, hem konusu hem de kurgusal karakteri olarak kendi sinemasını keşfetmeye devam ediyor.
622015Araftaki EvLa Casa del Fin de los TiemposRuddy Rodriguez, Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla, Simona Chirinos, Gonzalo Cubero, Alexander Da Silva, Miguel Flores, Guillermo Garcia, Amanda Key, Jose Leon, Guillermo Londono, Hector Mercado, Yucemar Morales, Efraín Romero.JEMD Films, Epica Produccion, X Rojo Producciones.Alejandro HidalgoDulce, çocuklarıyla beş yıl önce taşındıkları evde garip olaylar yaşamaya başlar ve hiç beklemediği sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalır. Aradan otuz yıl geçtikten sonra iyice yaşlanan Dulce, yıllar önce yaşadığı trajedi ve gizemi çözmek için o eve dönecektir.
632015Karanlık YerlerDark PlacesChloe Grace Moretz, Drea de Matteo, Charlize Theron, Christina Hendricks, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Corey Stoll, Andrea Roth, Laura Cayouette, Dora Madison Burge, Glenn Morshower, Azure Parsons, Sterling Jerins, Sean Bridgers, Addy Miller, Jeff Chase, Shannon Kook, Denise Williamson, Jason Douglas, J. LaRose, Justin Lebrun, Patrick Kearns, Richard Gunn, P.J. Marshall.Exclusive Media Group, Mandalay Vision, Cuatro Plus Films, Da Vinci Media Ventures, Daryl Prince Productions, Denver and Delilah Productions, Hugo Productions.Gilles Paquet-BrennerLibby Day’in annesi ve iki kız kardeşi Kansas Kinnakee’de şeytana kurban edilmişti. Cinayetin ardından bir tek minik Libby hayatta kalırken ağabeyi Ben ise hapsi boyladı. Üstelik onu hapse gönderen, sevgili kız kardeşi Libby’ydi! Yirmi dört yıl sonra Cinayet Kulübü adında, kötü şöhretli suçları takıntı haline getirmiş tuhaf bir gizli topluluk, Libby’nin peşine düştü. Tek amaçları Ben’i özgürlüğüne kavuşturmaktı. Parasızlıkla boğuşan Libby, trajik geçmişinden fayda sağlamak için akıl almaz bir plan yaptı. Libby, planı dahilinde araştırmalara başladıktan sonra Missouri’nin striptiz kulüplerinden Oklahoma’nın terk edilmiş turistik şehirlerine savrulacaktı. Tahmin edilmesi olanaksız gerçekler adım adım su yüzüne çıkarken, Libby kendini yine başladığı noktada, katilden kaçtığı yerde bulacaktı.
642015Kurbağa PrensRibbitSeslendirme: Sean Astin, Tim Curry, Russell Peters, Cherami Leigh, Chuck Powers, Carey Van Driest, Sonny Franks, Lydia Lubon.KRU StudiosChuck PowersRibbit, kişilik çatışmaları yaşayan ve henüz karakterini oturtamamış bir kurbağadır. Diğer kurbağaların aksine zıplamaktan ve sudan nefret eden Ribbit, farklı olmanın verdiği huzursuzluğun nedenini ve kafasında soruların cevabını aramak için en yakın arkadaşı ile birlikte, kendisi için bu dünyadaki doğru ve huzurlu yeri bulmak adına büyük bir maceraya çıkıyor.
652015OnurPrideBill Nighy, Imelda Staunton, Dominic West, Ben Schnetzer, Abram Rooney, Jim McManus, George MacKay, Monica Dolan, Matthew Flynn, Andrew Scott, Joseph Gilgun, Faye Marsay, Freddie Fox, Lucy Timmons, Jordan Metcalfe, Roger Morlidge, Dean Ashton, Chris Overton, Joshua Hill, Adam Ewan, Menna Trussler, Paddy Considine, Josh Rochford, Karina Fernandez, Jessie Cave, Will Haddington, Jessica Gunning, Rhodri Meilir, Dion Lloyd-Jones, Lisa Palfrey, Liz White, Nia Gwynne.Pathé, BBC Films, Proud Films, BFI, Canal+, Ciné+, Calamity Films.Matthew WarchusSene 1984. İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakar politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Ancak en az onlar kadar baskı altında olan bir grup daha vardır maden işçileri! İlk bakışta hiçbir ortak noktası yokmuş gibi gözüken bu iki grup birbirine yardımcı olabilecek midir?
662015McFarlandMcFarland, USAKevin Costner, Ramiro Rodriguez, Carlos Pratts, Johnny Ortiz, Rafael Martinez, Hector Duran, Sergio Avelar, Michael Aguero, Diana Maria Riva, Omar Leyva, Valente Rodriguez, Danny Mora, Maria Bello, Morgan Saylor, Elsie Fisher, Martha Higareda, Natalia Cordova-Buckley, Ben Bray, Vanessa Martinez, Adriana Diaz Chapa, Rigo Sanchez, Chris Ellis Jr., Eloy Casados, Josh Clark, Chelsea Rendon, Daniel Moncada, Ashley Bravo, Chad Mountain, J. Downing, Brian Connors, Alex MacNicoll, Vincent Martella, Michael Tong, Baxter Frick.Mayhem Pictures, Walt Disney Pictures.Niki CaroDeneyimli bir koç olan Jim White, hayatında bir süredir bazı problemlerle mücadele etmektedir. Yaşadığı birtakım talihsiz olaylardan dolayı California'nın en fakir bölgelerinden olan McFarland'a yerleşir. Jim White, burada genç lise öğrencilerinin spora olan yatkınlıklarını keşfeder ve onların saklı kalmış potansiyelini ortaya çıkartmak ister. Gençleri bir yarışmaya hazırlayan White, onlara hayatlarının fırsatını da sunacaktır.
672015Ters YüzInside OutSeslendirme: Amy Poehler, Phyllis Smith, Richard Kind, Bill Hader, Lewis Black, Mindy Kaling, Kaitlyn Dias, Diane Lane, Kyle MacLachlan, Paula Poundstone, Bobby Moynihan, Paula Pell, Dave Goelz, Frank Oz, Josh Cooley, Flea, John Ratzenberger, Carlos Alazraqui, Peter Sagal, Rashida Jones, Lori Alan, John Cygan, Sherry Lynn, Laraine Newman, Paris Van Dyke, Jess Harnell.Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures.Pete Docter, Ronaldo Del Carmen.Babası San Francisco’da yeni bir işe başlayınca Orta-Batı’daki hayatından kopmak zorunda kalan Riley, herkes gibi duyguları ile hareket ediyor. Riley ve duyguları San Francisco’da yeni bir hayata alışmak için çabalarken ana merkezde kargaşa baş gösteriyor. Neşe’nin, Riley’nin en önemli duygusu olmasına ve her şeyi pozitif tutmaya çalışmasına rağmen, diğer duygular yeni bir şehre, eve ve okula uyum sağlama konusunda birbirleriyle çelişiyorlar.
682015BoynuzlarHornsJuno Temple, Daniel Radcliffe, Heather Graham, Max Minghella, Sabrina Carpenter, Kelli Garner, James Remar, Joe Anderson, Kathleen Quinlan, David Morse, Dylan Schmid, Laine MacNeil, Kendra Anderson, Meredith McGeachie, Mitchell Kummen, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Desiree Zurowski, Panou, Nels Lennarson, Don Thompson, John Stewart, Reese Alexander, Dean Wray, Graem Beddoes, Christian Bower, Sarah Boey, Eric Pollins, Jared Ager-Foster, Erik McNamee.Red Granite Pictures, Mandalay Pictures.Alexandre AjaIg Perrish, sevgilisi Merrin’in tecavüz edilip öldürülmesi sonrası polis tarafından bir numaralı şüpheli ilan edilmiştir. Çok içtiği bir gecenin ertesi sabahı uyandığında, aynada bir gariplik fark eder. Kafasının iki yanında boynuzlar çıkmaktadır. Neye uğradığını şaşıran Ig, ilerleyen günlerde insanların kafasındaki boynuzlardan çok etkilendiğini ve kimseye yapamadıkları itirafları boynuzlardan korktukları için kendisine yaptıklarını fark eder. Tüm bu garip süreçte, sevgilisi Merrin’in aslında başına ne geldiğini araştıracak ve cinayetin faillerini insanlardan öğrendikleriyle kendisi bulmayı deneyecektir.
692015KabilePlemyaGrigoriy Fesenko, Yana Novikova, Rosa Babiy, Alexander Dsiadevich, Yaroslav Biletskiy, Ivan Tishko, Alexander Osadchiy, Alexander Sidelnikov, Alexander Panivan, Andriy Haddad.Garmata Film ProductionMiroslav SlaboshpitskyYalnızca işaret dili konuşulan, altyazı ve seslendirmesi olmayan film Ukrayna’da sağır ve dilsiz okulunda yatılı okuyan bir gencin hikayesini anlatıyor.
702015Ölümcül TakipSurvivorMilla Jovovich, Pierce Brosnan, James D'Arcy, Dylan McDermott, Antonia Thomas, Angela Bassett, Frances de la Tour, Robert Forster, Sean Teale, Corey Johnson, Roger Rees, Doug Cockle, Royce Pierreson, Katarzyna Wolejnio, Dilyana Bouklieva, Parker Sawyers, Sabine Crossen, Joelle Koissi, Ronan Summers, Chloe Hesar, Brian Woodward, Barrie Martin, Ancuta Breaban.Nu Image Films, Millennium Films, Winkler Films, Survivor Productions.James McTeigueLondra’daki ABD Büyükelçiliğinde yeni göreve başlamış olan Kate Abbott, kendini bir anda uluslararası bir skandalın ortasında bulur ve bombalı bir saldırıdan kıl payı kurtulmayı başarır. Ancak bu saldırı ve yaşanan kayıplar Kate’in üzerine yıkılır. Şüpheli durumuna düşen ve tek başına kalan Kate, yetkililerden ve kendisini öldürmeye çalışan adamdan bir adım önde olmak zorundadır.
712015Hayatımın ŞarkısıLa famille BélierKarin Viard, François Damiens, Louane Emera, Eric Elmosnino, Roxane Duran, Ilian Bergala, Luca Gelberg, Mar Sodupe, Stephan Wojtowicz, Jerome Kircher, Bruno Gomila, Veronique Poulain, Philippe Dusseau, Clemence Lassalas, Melchior Lebeaut, Celine Jorrion, Manuel Weber, Sebastien Agius, Giulia Fois, Pascal Duthuin, Michel Amsellem, Matt Beurois.Jerico, Mars Films, France 2 Cinéma, Quarante 12 Films, Vendôme Production, Nexus Factory, Umedia.Eric LartigauPaula ailenin tek işiten üyesi olarak, neredeyse her gün sağır anne babası ile kardeşinin mecburi çevirmenliğini yapmaktadır. Yaklaşan yerel seçimlerde tüm kasabayı hayrete düşürürek belediye başkanlığına adaylığını koyan babası, Paula’ya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyar. Ancak Paula’nın müzik öğretmeni bu sırada şarkı söyleme yeteneğini keşfeder ve bir şarkı yarışmasına katılması için onu cesaretlendirir. Paula ise ailesine destek olmak ve hayallerinin peşinden gitmek arasında kalır.
722015Dedemle Bu YazAvis de MistralJean Reno, Anna Galiena, Chloe Jouannet, Hugo Dessioux, Aure Atika, Lukas Pelissier, Tom Leeb, Jean-Michel Noirey, Hugues Aufray, Charlotte de Turckheim, Fabien Baiardi, Laurent Fernandez, Rodolphe Saulnier, Oussama Abassa, Joris Zapiain, Michel Drucker, Patrick Cottet-Moine, Andy Robert, Jeremy Mercer, Jean-Marc Ravera, Tiphaine Pitoizet, Jose Fernandez, Manuel Fernandez, Raphael Fernandez, Raphaelle Agogue, Jean-Pierre Lorit.Legende Films, Gaumont, France 2 Cinema.Rose BoschBir yaz tatilinde Lea, Adrien ve küçük kardeşleri Theo, seneler öncesinde yaşanmış bir tartışma nedeniyle hiç görmedikleri dedeleri Paul'ü ziyaret etmek için Provence'e giderler. Ne var ki bu ziyaret hiç de bekledikleri gibi rüya tatiline dönüşmez. Çünkü anne ve babaları boşanmanın eşiğindedir ve baba evi terk etmek üzeredir. Bu olaylar sonrası her birinin tatili başka bir kaosa doğru sürüklenmeye başlar.
732015Çıtır Kaçak TehlikeliBarely LethalSophie Turner, Samuel L. Jackson, Jaime King, Hailee Steinfeld, Jessica Alba, Dove Cameron, Rachael Harris, Thomas Mann, Alexandra Krosney, Dan Fogler, Rob Huebel, Steve-O, Gabriel Basso, Autumn Dial, Bruno Gunn, Toby Sebastian, Emma Holzer, Kathrine Herzer, Finesse Mitchell, Cameron Fuller, Jason Ian Drucker, Katie Kneeland, Daniel Spink, Thom Bishops, Michael Provost, Demetrius Bridges, Eva G. Cooper, Christopher Nathan Miller, Madeleine Stack.RKO Pictures, Hopscotch Pictures, Main Street Films, Rat Entertainment, Windowseat Films.Kyle Newman16 yaşındaki Megan, genç yaşına rağmen son derece yetenekli bir ajandır. Ancak son zamanlarda gizliden gizliye yaşadığı sıradan bir genç olma hayali iyice açığa çıkmaya başlar. Partneri Victoria'ya bu sırrından bahseden Megan, onun da cesaret vermesiyle riskli bir planı uygulamaya karar vererek kendi ölümünü tasarlar ve ortadan kaybolur. Yeni bir hayata başlayan Megan, sıradan bir okula sıradan bir öğrenci olarak kaydolur. Ancak burada 'normal' hayatın ve popüler olmanın hayal ettiğinden çok daha sancılı bir deneyim olduğunu keşfedecektir. Kendisine bir nevi akıl hocalığı yapacak olan Hardman'la tanıştıktan sonra ise bir anlamda hayatı değişecektir.
742015ViceViceAmbyr Childers, Thomas Jane, Bruce Willis, Bryan Greenberg, Johnathon Schaech, Charlotte Kirk, Brett Granstaff, Ryan O'Nan, David Gordon, Colin Egglesfield, Cameron Brexler, Jesse Pruett, Tyler J. Olson, Don Harvey, Lydia Hull, Nikki BreAnne Wells, Douglas M. Griffin, Martin Blencowe, Damon Lipari, Ashley Kirk, Heather Alexandra, Ric Miller, Tamara Belous, Courtney B. Turk, Emily June Ellis, Eddie Matthews, Grant Koo.Emmett/Furla Films, K5 International, Aperture Entertainment, Grindstone Entertainment Group, K5 Media Capital.Brian A. MillerBir mühendislik harikası olan yapay kadın, haz yaşatmak için kurulmuş olan Vice dünyasından kaçar ve kendini orada tutanlardanintikam almaya adar. Anti-ütopik bir gelecekte geçen, zengin müşterilerine en vahşi fantezileriniyaşama imkanı sunan kompleks, Julian Michaels tarafından yönetilir .Kelly bu komplekste yaşamını sürdürürken bir gece Vice’ın haşin bir müşterisininsaldırısına uğrar. Bu geceden sonra yöneticiler Kelly’nin hafızasını yenilemeye karar verirler fakatbunun Kelly’e flashbackler göstermeye başlayacağından haberleri yoktur. Kelly’nin eski yaşantısındangördüğü flashbackler Vice’tan kaçış planını kurmasını sağlar. Eski bir suçlu olan dedektif RoyTedeschi ortada kaçmış bir kopyanın olduğunu duyunca zamana karşı verdiği kopyayıyakalama savaşı başlar.
752015Jurassic WorldJurassic WorldChris Pratt, Vincent D'Onofrio, Bryce Dallas Howard, Judy Greer, Nick Robinson, Jake Johnson, Lauren Lapkus, Katie McGrath, Irrfan Khan, BD Wong, Ty Simpkins, Eddie J. Fernandez, Brian Tee, Omar Sy, Divine Prince Ty, Inder Kumar, Andy Buckley, Kelly Washington, Fileena Bahris, Gary Weeks, Helene Cardona, Matty Cardarople, Jennifer Rikert Wolski, Justin Lebrun, Eric Edelstein, Chloe Perrin, Wendy Clarice Jordan, Courtney James Clark, Christopher Heskey, Michelle DeVito, James DuMont, Alan D. Purwin, Rob Fuller, Yvonne Angulo.Amblin Entertainment, China Film Co., Legendary Pictures, Universal Pictures.Colin TrevorrowJurassic Park'ta yaşanan olayların ardından adadaki tema parkı Jurassic World adıyla yeniden açılalı 10 yıl olmuştur. Giderek azalan ziyaretçi sayısını arttırmak ve parkın mali durumunu düzeltmek için yeni ve tehlikeli gösteriler düzenlenmeye başlanır.
762015AjanSpyMelissa McCarthy, Jason Statham, Jude Law, Morena Baccarin, Rose Byrne, Allison Janney, Bobby Cannavale, Carlos Ponce, 50 Cent, Miranda Hart, Peter Serafinowicz, Will Yun Lee, Zach Woods, Alicia Vela-Bailey, Jessica Chaffin, Nargis Fakhri, Raad Rawi, Ivan Kamaras, Mitch Silpa, Matt Devere, Alessandro De Marco, Sergej Onopko, Sam Richardson, Julian Miller, Andrey Danilko, Yurj Buzzi, Mate Endredi.Feigco Entertainment, Twentieth Century Fox.Paul FeigSusan Cooper masa başı çalışan alçak gönüllü bir CIA analisti ve aynı zamanda en tehlikeli görevlerin ardındaki duyulmamış kahramandır. Ancak partneri ve diğer gözde ajan deşifre olunca, öldürücü silah tüccarlarının dünyasına sızmak ve dünya çapında bir felaketi önlemek için gönüllü olur.
772015Mutlu KuzularVon Glücklichen SchafenNarges Rashidi, Benno Fürmann, Vedat Erincin, Jascha Baum, Marlene Metternich, David Hürten, Pauline Fuchs, Hans Martin Stier, Erhan Emre, Anna Thalbach.FilmfabrikKadir SözenElmas, oğlu Can ve kızı Sevgi ile birlikte yaşamakta ve çocuklarına rahat bir hayat sağlayabilmek için canını dişine takarak çalışmaktadır. 16 yaşındaki Can’ın, annesinin fahişe olarak çalıştığını öğrenmesiyle birlikte bu mutlu tablo bir anda paramparça olur. Can ne yapacağını bilemez, saldırganca bir tutum içine girer. Elmas da yıkılmıştır ve ümitsizlik içinde kızı Sevgi’ye tutunur. Ama Can, kardeşi Sevgi’yi de alarak dedelerinin evine kaçar. Artık Elmas yapayalnız kalmıştır. Derin bir boşluğun içine düşer, zira yıllarca sadece çocukları için yaşamıştır.
782015Küçük KarmaşaA Little ChaosKate Winslet, Jennifer Ehle, Alan Rickman, Stanley Tucci, Matthias Schoenaerts, Helen McCrory, Steven Waddington, Morgan Watkins, Paulina Boneva, Pauline Moran, Phyllida Law, Danny Webb, Adrian Scarborough, Adam James, Alistair Petrie, Guy Potter, Adrian Schiller, Henry Garrett, Cathy Belton, Andrew Crayford, Barrie Martin, Christian Wolf-La'Moy, Ben Probert, Angus Wright, Alexander Bracq, Jamie Bradley, Kriss Dillon, Kirsty Oswald, John Wark.BBC Films, The Bureau, K. JAM Media, Lionsgate, Lipsync Productions, Potboiler Productions.Alan RickmanGüçlü iradeli ve yetenekli bir peyzaj mimarı olan Sabine De Barra, mesleğini Fransa’nın kırsal kesiminde icra etmektedir. Bir gün beklenmedik bir davet gelir. Sabine, Kral 14. Louis’nin sarayında çalışmak için bir görüşme gerçekleştirir. Kral’ın tasarımcısı Andre Le Notre Sabine’in karakteristik gözlerinden ve ileri görüşlülüğünden rahatsız olur, ancak yinede Sabine’i Versailles Sarayı’ndaki ana bahçelerden birini dizayn etmesi için seçer. Geçen süre zarfında La Notre, Sabine’in yönteminin içindeki küçük karmaşayı tanımaya başlar.
792015Ölüm OrmanıBackcountryMissy Peregrym, Eric Balfour, Nicholas Campbell, Melanie Mullen, Jeff Roop, Ashley Nay.Fella Films, Northern Ontario Heritage Fund, Téléfilm Canada.Adam MacDonaldŞehirli, genç bir çift olan Jenn ve Alex, baş başa ormana kampa giderler. Jenn çok yoğun çalışan bir avukat olsa da, kamp ve doğa olaylarına daha yatkın ve meraklı olan Alex’in bu teklifini kıramamıştır. Kampın ilk gününde Brad isimli tuhaf bir adamla tanışan çift, takip edildiklerinden şüphelenip rotayı değiştirir. Alex, yolu hatırladığına emindir fakat üç günün ardından tamamen kaybolmuşlardır. Üstelik vahşi bir ayının bölgesine davetsizce girmişlerdir ve artık ormanda kaybolmuş olmaktan daha büyük bir sorunları vardır. Korku dolu orman karşılarına türlü tehlikeler çıkarırken, ilişkileri de kırılma noktasına doğru hızla ilerlemektedir.
802015Şövalye RustyRitter Rost: Eisenhart und Voll VerbeultSeslendirme: Rick Kavanian, Carolin Kebekus, Christoph Maria Herbst, Tom Gerhardt, Detlev Redinger, Dustin Semmelrogge, Hartmut Neugebauer, Ulrich Frank, Pierre Peters-Arnolds, Anita Höfer, Isabella Leicht, Shirin Lotze, Julia Lowack, Antje Nicolai.Caligari Film und Fernsehproduktions, Universum Film, M.A.R.K.13, Zweites Deutsches Fernsehen.Thomas Bodenstein, Hubert Weiland, Nina Wels.Şövalye Rusty yenilmez güçlere karşı beklenmedik bir zafer kazanmış ancak kaybedenler tarafından sahtekarlıkla suçlandığı için başı derde girmiştir. Sonuçta kral tarafından unvanı ve kalesi elinden alınır. Rusty onurunu kurtarmak için onu tahttan indirmek isteyen düşmanlarına karşı arkadaşlarıyla birlikte harekete geçer.
812015Saint LaurentSaint LaurentGaspard Ulliel, Jeremie Renier, Louis Garrel, Lea Seydoux, Amira Casar, Aymeline Valade, Helmut Berger, Micha Lescot, Valeria Bruni Tedeschi, Jonathan Louis, Valérie Donzelli, Jasmine Trinca, Dominique Sanda, Vittoria Scognamiglio, Brady Corbet, Anaïs Couette, Stuart Seide, Patrick Sobelman, Laurent Larivière, Balthazar Girard-Pere, Anaïs Thomas, Raphael Neal, Alexis Lameda-Waksmann, Kate Moran, Joanna Grudzinska, Christophe Robin.Mandarin Films, EuropaCorp, Orange Studio, Arte France Cinéma, Scope Pictures.Bertrand BonelloÜnlü Fransız moda tasarımcısı Yves Saint Laurent’in kariyerinin en parlak dönemi olan 1967’den 1976’ya kadar geçen sürede yaşadıklarını izliyoruz.
822015Marnie OradaykenOmoide no MânîSara Takatsuki, Kasumi Arimura, Nanako Matsushima, Susumu Terajima, Toshie Negishi, Ryôko Moriyama, Kazuko Yoshiyuki, Hitomi Kuroki, Ava Acres, Mila Brener, Geena Davis, Hiroyuki Morisaki, Yô Oizumi, Takuma Otoo, Kiernan Shipka, Hailee Steinfeld, Hana Sugisaki, Bari Suzuki, Shigeyuki Totsugi, Vanessa Williams, Ken Yasuda.Dentsu, Hakuhodo DY Media Partners, KDDI Corporation, Mitsubishi Motors Corporation, Nippon Television Network, Studio Ghibli, Toho Company.Hiromasa YonebayashiŞehirdeki bir yetimhaneden Hokkaido’da deniz kenarındaki ıssız bir köye gönderilen Anna, günlerini bataklığın içinde geçirmeyi hayal eder. İnsanların çoğunu içine alan sihirli çemberin dışında olduğuna inandığından etrafındakilerle mümkün olduğu kadar az iletişim kurup "sıradan yüzü"nü gösterir. Anna, kendisini olduğu gibi kabul edecek biriyle karşılaşamayacağını düşünür ama bu köyde tanıştığı Marnie, onu haksız çıkartır. Kısa sürede kaynaşıp çok iyi arkadaş olurlar ancak Anna, arkadaşlığın sıcaklığını tattığı kadar yeni arkadaşının geçmişini de merak etmeye başlar.
832015Hayat KitabıThe Book of LifeSeslendirme: Diego Luna, Zoe Saldana, Channing Tatum, Ron Perlman, Christina Applegate, Ice Cube, Kate del Castillo, Hector Elizondo, Danny Trejo, Carlos Alazraqui, Ana de la Reguera, Emil-Bastien Bouffard, Elias Garza, Genesis Ochoa, Placido Domingo, Jorge R. Gutierrez, Eugenio Derbez, Gabriel Iglesias, Trey Bumpass, Dan Navarro, Kennedy Peil, Miguel Sandoval, Grey DeLisle, Ben Gleib, Ricardo El Mandril Sanchez, Cheech Marin, Ishan Sharma, Anjelah Johnson-Reyes, Sandra Equihua, Callahan Clark.Reel FX Animation Studios, Twentieth Century Fox, Chatrone.Jorge R. GutierrezHayalperest Manolo, tek aşkına kavuşmak ve kasabasını korumak için büyülü dünyalara doğru bir yolculuğa çıkar.
842015Ölümsüz AşkThe Age of AdalineBlake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford, Amanda Crew, Ellen Burstyn, Kathy Baker, Richard Harmon, Mark Ghanimé, Lynda Boyd, Anjali Jay, Lindsey Elizabeth, Barclay Hope, Chris William Martin, Lane Edwards, Serge Houde, Peter J. Gray, Aaron Craven, Primo Allon, Robert Moloney, Anthony Ingruber, Alison Wandzura, Shaker Paleja, Jane Craven, Craig March, Toby Levins, Noel Johansen, Yaroslav Poverlo, Demord Dann, Mike Li, Mark Lavell, Julia Torrance, Pearce Izabel, Cate Richardson, Grace Chin.Lakeshore Entertainment, Sidney Kimmel Entertainment, Sierra / Affinity.Lee Toland KriegerMucizevi bir şekilde neredeyse 80 yıldır 29 yaşında kalmayı başaran Adaline Bowman, münzevi bir hayat sürer ve sırrını ortaya çıkarabilecek hiç kimseyle fazla yakınlaşmaz. Tesadüfen karizmatik yardımsever Ellis Jones'la tanışması hayata ve aşka duyduğu tutkuyu yeniden tetikler. Ellis'in anne babasıyla geçirdiği bir hafta sonu, gerçeğin ortaya çıkması tehlikesi yaratınca Adaline, hayatını sonsuza dek değiştirecek bir karar verir.
852015Ölüm FısıltısıThe CanalRupert Evans, Antonia Campbell-Hughes, Steve Oram, Hannah Hoekstra, Kelly Byrne, Calum Heath, Maura Foley, Carl Shaaban, Anneke Blok, Anthony Murphy, Conor Horgan, Serena Brabazon, Sinead Watters, Paddy Curran, Alicja Ayres.The Orchard, Park Films, Treasure Entertainment, Western Edge Pictures.Ivan KavanaghFilm arşivciliği yapan David, karısı Alice'in kendisini aldattığından şüphelenmektedir. David'in sıkıntıları, yaşadıkları evin geçmişte vahşi bir cinayete sahne olduğunu öğrenmesiyle farklı bir boyut alacaktır.
862015San Andreas FayıSan AndreasDwayne Johnson, Alexandra Daddario, Carla Gugino, Colton Haynes, Ioan Gruffudd, Archie Panjabi, Paul Giamatti, Will Yun Lee, Kylie Minogue, Art Parkinson, Robin Atkin Downes, Matt Gerald, Vanessa Ross, Hugo Johnstone-Burt, Marissa Neitling, Alec Utgoff, Morgan Griffin, Janell Islas, Jackie Dallas, Todd Williams, Adam Reeser, Breanne Hill, Ran Wei, Tina Gilton, Allan Poppleton, Jaymes Butler, Sandra Dee, Alan D. Purwin, Arabella Morton, Steven Wiig, Teresa Navarro.Warner Bros., Village Roadshow Pictures, New Line Cinema, Flynn Picture Company.Brad PeytonKötü şöhretli San Andreas Fayı harekete geçip California’da 9 üzeri şiddette bir depremi tetikleyince, bir arama kurtarma helikopteri pilotu ve ayrı yaşadığı eşi tek kızlarını kurtarmak için beraberce Los Angeles’tan San Francisco’ya doğru yola çıkarlar. Fakat kuzeye doğru yaptıkları bu tehlikelerle dolu yolculuk yalnızca bir başlangıçtır ve en kötüsünün bittiğini sandıklarında, aslında her şey yeni başlıyordur.
872015İyi Bir YalanThe Good LieReese Witherspoon, Arnold Oceng, Ger Duany, Emmanuel Jal, Corey Stoll, Kuoth Wiel, Femi Oguns, Sarah Baker, Lindsey Garrett, Peterdeng Mongok, Okwar Jale, Thon Kueth, Deng Ajuet, Keji Jale, David Madingi, Kon Akoue Auok, Sibusisu Moyo, Antoine Wonder Kalambay, Elikana Jale, Afemo Omilami, Michael H. Cole, Brian Kurlander, Jimi Kocina, Joshua Mikel, Mike Pniewski, Thad Luckinbill, Vince Pisani, Kimberly Banta.Alcon Entertainment, Black Label Media, Blue Sky Films, Good Lie Productions, Imagine Entertainment, Reliance Entertainment.Philippe FalardeauMamere ve Theo, Güney Sudan’ın bir kasabasının şefinin oğullarıdır. Kuzeyli gerillalar tarafından gerçekleştirilen saldırıda evini ve ailesini kaybeden Theo, şefin en büyük oğlu olarak bir grup genç ve kız kardeşi Abital’i tehlikeden uzak tutmak için şef kimliğine bürünmek zorunda kalır. Evlerini terk eden grup, zorlu bir yolculuk sonunda Kenya’daki toplama kampına ulaşır ve orada diğer bölgelerden kaçan 13 yaşındaki inançlı Jeremiah ve hayatta kalma becerisi çok yüksek olan Paul ile tanışırlar. 13 yıl sonra bu genç yetişkinlere kamplarından ayrılıp Amerika’ya yerleşme fırsatı verilir. Kansas’a vardıklarında, iş kaynakları ajansından Carrie Davis onlara iş bulmak için görevlendirilir.
882015Seninle Bir ÖmürThe Longest RideBritt Robertson, Scott Eastwood, Alan Alda, Jack Huston, Oona Chaplin, Melissa Benoist, Lolita Davidovich, Elea Oberon, Kate Forbes, Tiago Riani, Danny Vinson, Hayley Lovitt, Tracey Bonner, Jaret Sears, Hunter Burke, Evan Taylor Burns, Ben Jarvis Dumas, Joel King, Preston Wimberly, Ricky Young, Ash Taylor, Gloria Reuben, Matt McHugh, Jon Stafford, Gina Herron, Floyd Herrington, Joy Jacobson, Michael Lowry, Naomi Eckhaus.Fox 2000 Pictures, Temple Hill Entertainment.George Tillman Jr.Sophia, Wake Forest Üniversitesi son sınıfında, hayallerine yaklaşmış bir öğrencidir. Mezun olmasına sayılı haftalar varken, prestijli bir New York sanat galerisinde stajyer olarak işe başlar. Bir arkadaşı onu bir rodeo gösterisine davet edene kadar her şey yolundadır. Pek ilgili olmasa da, Sophia arkadaşıyla bu gösteriye katılır. O sırada, gösterinin bir parçası olan sekiz saniyelik rodeo rekorunu kırmak için Luke Collins hazırlık yapmaktadır. Bir önceki denemesinde dünyaca ünlü boğa Rango tarafından yaralanan Luke, iyileştikten sonraki ilk denemesini yapacaktır. Luke bu unvanı geri alabilmek için kendini adamıştır ancak boğa aynı düşüncede değildir. Boğanın gazabından kurtulmak için çitlere tırmanan Luke’un şapkası Sophia’nın kucağına düşer, bir an için göz göze gelirler. “Benim için şapkama bakar mısın?” diye sorar Luke. Bu sırada boğa büyük bir hızla çitlere çarpar ve Sophia’yı korkutur. O akşam Luke, Sophia’dan şapkasını istemek yerine, onunla daha sonra buluşmayı teklif eder. Sophia, kararının hayatını tamamen değiştireceğini bilmeden bu teklifi kabul eder.
892015ParamparçaAloftCillian Murphy, Jennifer Connelly, Melanie Laurent, Oona Chaplin, Ian Tracey, Peter McRobbie, William Shimell, Andy Murray, Zen McGrath, Carson Nattrass, Nancy Drake, Winta McGrath, Cam Gates, Allan Wallace Dunkeld, Erika Marxx, Judy Cook, Christianna Dupas, Muriel Flett, Jim Kirby, Marjorie Roden, Karen Tusa.Wanda Vision S.A., Arcadia Motion Pictures, Buffalo Gal Pictures, Manitoba Films AIE, Noodles Production.Claudia LlosaNana’nın, oğlu Ivan’ı terk edip gitmesinin üzerinden 20 yıl geçmişken, genç bir gazeteci Ivan’ın izini bulunca, onları buluşturmayı ve bunun için dünyanın öteki ucuna gitmeyi kafasına koyar. Bu yolculuk onları hayatlarını sorgulamaları ve yollarına çıkan engellere rağmen hayatı hakkını vererek yaşamaları için teşvik edecektir.
902015SavaşçıThe Dead LandsJames Rolleston, Lawrence Makoare, Te Kohe Tuhaka, Xavier Horan, Raukura Turei, George Henare, Rena Owen, Pana Hema Taylor, Calvin Tuteao, Jamus Webster, Bianca Hyslop, Isabella Rakete, Matariki Whatarau, Wairangi Koopu, Jeff Ruha, Kani Collier, Te Manahau Morrison, Mere Boynton, Maria Walker, Ria Paki.General Film CorporationToa FraserEski bir dönemde, Maoriler'in dünyasında geçen filmde babası ve tüm kabilesi öldürülen genç bir savaşçının intikam hikayesi anlatılıyor. Bu yolculukta genç savaşçı, kimsenin girmediği yasaklı topraklardan geçecek, gizemli ve korkusuz bir savaşçının da desteğini alacaktır. Ancak düşmanları sayıca kendilerinden çok fazladır ve bitmeyen bir savaş başlar.
912015Kayıp NehirLost RiverEva Mendes, Christina Hendricks, Saoirse Ronan, Matt Smith, Ben Mendelsohn, Iain De Caestecker, Reda Kateb, Demi Kazanis, Barbara Steele, Carey Torrice, Elijah Daniel, Rob Zabrecky, Garrett Thierry, Landyn Stewart, Torrey Wigfield, Cody Stauber, Nesti Gee, Wayne Brinston, Ryan Lague, Ron Causey, Linda Linsley, Jeff Hill, Larry Mongo, Erin Emanii, Nate Hatton, Melissa Marra.Bold Films, Marc Platt Productions, Phantasma.Ryan GoslingBekar bir anne olan Billy, evini kaybetmek üzereyken acil para ihtiyacını karşılamak için esrarengiz bir gece kulübünde çalışmaya başlar. Billy’nin oğlu Bones ise yıkılan şehrin kalıntılarını satmaya çalışırken insanları bıçağı ile parçalamaktan çekinmeyen acımasız Bully’nin hedefi olur. Bu fantastik dünyanın tek kurtuluşu ise yıllar önce nehir suları altında kalan bir parçayı su yüzüne çıkarmaktır. Şehir kahramanını beklerken herkes kendi kaderine itiraz edecektir.
922015Yarının DünyasıTomorrowlandGeorge Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson, Raffey Cassidy, Tim McGraw, Kathryn Hahn, Keegan-Michael Key, Chris Bauer, Thomas Robinson, Pierce Gagnon, Matthew MacCaull, Judy Greer, Matthew Kevin Anderson, Michael Giacchino, D. Harlan Cutshall, Shiloh Nelson, Xantha Radley, David Nykl, Paul McGillion, Pearce Visser, Garry Chalk, Dagan Nish, Yusuf A. Ahmed, Alex Barima, Jedidiah Goodacre, Kate Crutchlow, Priya Rajaratnam, Parm Soor, Leena Manro, Rick Pearce, Tom Butler, Michael Rowe, Timothy Paul Perez.Walt Disney Pictures, A113, Babieka.Brad BirdHayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank ile zeki, iyimser ve bilime meraklı Casey Yarının Dünyası olarak bilinen, zamanda ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin sırlarını ortaya çıkarmak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar.
932015Aşk VizesiWe'll Never Have ParisMelanie Lynskey, Simon Helberg, Zachary Quinto, Geoffrey Cantor, Nancy Marlowe Gordon, Maggie Grace, Meredith Hagner, Dana Ivey, Judith Light, Lovari, Steve Mellor, Jamil Mena, Lizan Mitchell, Alfred Molina, Ebon Moss-Bachrach, Jason Ritter, Fritz Weaver, Richard Bird, Zachary Mecier.Bifrost Pictures, E2B Capital, H3 Films, Marc Platt Productions, PalmStar Entertainment.Simon Helberg, Jocelyn Towne.Oldukça sakar olmakla beraber özgüven konusunda da sorunlar yaşayan Quinn, liseden beri beraber olduğu Devon ile evlenmeyi planlamaktadır. Her şey yolunda giderken güzeller güzeli Kelsey’in kendisine aşık olduğunu itiraf etmesi hayatını alt üst eder. Hayatında beraber olduğu tek kızla bir ömür geçirme konusunda şüpheye düşen Quinn, her şeyi yüzüne gözüne bulaştıracak ve Devon’ı kaybedecektir. Kendi iç yolculuğuna çıkmak için Paris’e giden Devon, orada yakışıklı ve cazibeli Guillaume ile tanışmıştır bile. Aşkını geri kazanmak için Quinn de onun peşinden Paris'e gider.
942015Sibirya MafyasıEducazione SiberianaPeter Stormare, John Malkovich, Eleanor Tomlinson, Arnas Fedaravicius, Vilius Tumalavicius, Jonas Trukanas, Vitalij Porshnev, Arnas Sliesoraitis, Pijus Grude, Ernestas Markevicius, Erikas Zaremba, Airida Gintautaite, Arvydas Lebeliunas, Viktoras Karpusenkovas, Daiva Stubraite, Jokubas Bateika, Mindaugas Ancevicius, Marijus Bagdonavicius, Jokubas Bareikis, Jonas Cepulis, Juozas Gaizauskas, Kestutis Jakstas, Dainius Jankauskas, Aram Kian, Denisas Kolomyckis, Vaidas Kublinskas.CattleyaGabriele SalvatoresSovyetler Birliği zamanındaki Güneybatı Rusya'dayız. Güvenlik nedeniyle zulme uğramıştopluluklardan oluşan suçluların olduğu bölge çeşitli etnik gruplardan gelen varoş suçlularınkontrolü altına girmiştir. Bunların içlerindeki en fakir ama en korkunç grup ise hiç şüphesizSibiryalılardır.
952015Gece TakibiRun All NightLiam Neeson, Joel Kinnaman, Ed Harris, Vincent D'Onofrio, Genesis Rodriguez, Boyd Holbrook, Common, Holt McCallany, Malcolm Goodwin, Beau Knapp, James Martinez, Stefano Villabona, John Cenatiempo, Teena Byrd, Alex Ziwak, Julian Murdoch, Dennis Rees, Jacqueline Murphy, Tommy Bayiokos, Gavin-Keith Umeh, Nina Rosenthal, Faye Yvette McQueen, Gregg Micheals, Daniel Stewart Sherman, Chris J. Cullen, Olan Montgomery, Jose Baez, Jessie Nagpal, Candice Cook, Devon O'Brien, Marcia M Francis, James P. Anderson, Isaiah Seward, T.J. Craig, Joe Mancini, Gil Deeble, Tony Naumovski, Rene Cadet, Matt Meinsen, Vanessa Thorpe, Vince Edgehill.Energy Entertainment, Vertigo Entertainment.Jaume Collet-SerraBir zamanlar Mezar Kazıcı olarak bilinen tanınmış tetikçi Jimmy Conlon hayatının zor bir dönemindedir. Uzun süredir mafya babası Shawn Maguire’ın en iyi dostu olan Jimmy artık 55 yaşındadır ve geçmişindeki günahları peşini bırakmamaktadır. Son zamanlarda, Jimmy’nin teselli bulabildiği adeta tek yer viski bardağının dibidir. Fakat Jimmy’nin görüşmediği oğlu Mike hedef haline geldiğinde, Jimmy’nin suç dünyası ile uzun zaman önce terk ettiği kendi ailesi arasında bir tercih yapması gerekir. Mike kaçıştayken, Jimmy’nin geçmişteki hataları için belki de tek kefareti, oğlunu bekleyen kesin sondan onu kurtarmaktır. Artık güvenli hiçbir yer olmadığı için, Jimmy’nin tam olarak kime sadık kalacağını çözmek ve nihayet doğru kararları verip veremeyeceğini görmek için bir gecesi vardır.
962015Çılgın Kalabalıktan UzakFar from the Madding CrowdJuno Temple, Michael Sheen, Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Tom Sturridge, Eloise Oliver, Jessica Barden, Bradley Hall, Johnathon Neal, Hilton McRae, Lilian Price, John Neville, Jamie Lee-Hill, Richard Dixon, Helen Evans, David Golt, Gemma Stacey, Andrew Price, Nicholas Parker, Chris Gallarus, Emma Stapleforth, David J. Fenton, Don Whistance, Michael Jan Dixon, Constance Rose Wyatt, Ashley Whiteman, Damien Weston.BBC Films, DNA Films, Fox Searchlight Pictures.Thomas VinterbergEkonomik özgürlüğe sahip, güzel ve inatçı bir kadın olan Bathseba Everdene, üç farklı erkek tarafından arzulanmaktadır: Başına buyruk çiftçi Gabriel Oak, yakışıklı çavuş Frank Troy ve zengin bekar William Boldwood. Bu üç erkek arasında kalan Bathsheba’nın özgürlüğünü sürdürmeye çalışarak yaptığı seçimler, tutkuları ve nihayetinde aşkı keşfedişinin hikayesi anlatılıyor.
972015TinkerBell ve Canavar EfsanesiTinkerBell and the Legend of the NeverBeastSeslendirme: Ginnifer Goodwin, Mae Whitman, Rosario Dawson, Lucy Liu, Pamela Adlon, Raven-Symone, Megan Hilty, Danai Gurira, Chloe Bennet, Thomas Lennon, Jeff Corwin, Olivia Holt, Grey Griffin, Kari Wahlgren, Anjelica Huston, Melanie Brown, A.J. Locascio, Melissa Goodwin Shepherd, Youlika Skafida.DisneyToon Studios, Prana Studios.Steve LoterKimseyi dış görünüşüne göre yargılamamak gerektiğine inanan eğlenceli ve yetenekli hayvan perisi Fawn, kocaman ve gizemli bir canavarla arkadaş olur. Tink ve arkadaşları bu korkutucu misafirin Periler Adası’na katılmasına şüpheyle yaklaşırken, seçkin izci periler evlerini yok etmeden önce canavarı yakalamaya giderler. Fawn, canavarı kurtarmak amacıyla kızları harekete geçirmek için duygularına güvenmeli ve gözünü karartmalıdır.
982015Aşk UğrunaSuite FrançaiseMargot Robbie, Ruth Wilson, Michelle Williams, Sam Riley, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts, Alexandra Maria Lara, Eileen Atkins, Lambert Wilson, Harriet Walter, Tom Schilling, Clare Holman, Eric Godon, Simon Dutton, Deborah Findlay, Diana Kent, Juliet Howland, Louise Ford, Martin Swabey, Vincent Doms, Niclas Rohrwacher, Tara Casey, Anton Kouzemin, Luan Gummich, Moritz Heidelbach, Sascha Migge, Dominik Engel, Themis Pauwels.Alliance Films, Qwerty Films, Scope Pictures, TF1 Films Production.Saul DibbII. Dünya Savaşı sırasında Fransa Nazi işgali altındayken genç ve güzel Lucile, birlikte yaşadığı kayınvalidesinin baskısından boğulmuş, savaştaki eşinden haber beklemektedir. Bir grup Alman askeri evleri işgal ederek yerleşmeye başlayınca iki kadın Teğmen Bruno’yu ağırlamak zorunda kalır. Lucile bu yakışıklı ve kibar Alman subayına kayıtsız kalmaya çalışsa da aralarındaki çekime engel olamaz. Başta kayınvalidesi olmak üzere çevredekilerin dikkatini çekecek olan bu aşk, tüm gerçeklere inat savaşın gölgesinde var olmaya çalışırken pek çok insanın kaderini elinde tutacaktır.
992015CennetEdenFelix de Givry, Pauline Etienne, Vincent Macaigne, Hugo Conzelmann, Zita Hanrot, Roman Kolinka, Hugo Bienvenu, Vincent Lacoste, Arnaud Azoulay, Laurent Cazanave, Paul Spera, Arsinée Khanjian, Juliette Lamet, Greta Gerwig, Lea Rougeron, Laura Smet, Golshifteh Farahani, Olivia Ross, Sigrid Bouaziz, Zite Vincendeau-Verbraeken, Claire Tran, Julian Starke, Sebastien Chassagne, Pierre-François Garel, Brady Corbet, Michael Bruno, Jon Johnson, Brune Hazelet, Emma Domino.CG Cinéma, France 2 Cinéma, Blue Film Production, Yundal Films.Mia Hansen-LoveCennet, 1990’ların başında Paris’te DJ’lik yapan bir gencin yükseliş ve düşüş hikayesini anlatıyor. Yönetmen Mia Hansen-Love, Daft Punk'ın da prodüktörlüğünü yapan Fransız DJ Paul'ün hayatını merkeze alarak, seyirciyi Fransa'da elektronik müziğin son yirmi yılını anlattığı bir yolculuğa çıkarıyor.
1002015Yugo & LalaYugo & LalaSeslendirme: Lu Kui, Liu Lu, Quanlin Meng.Youman Animation, Jiangsu Broadcasting.Yunfei WangCesur bir kızın hayvanlar alemine yaptığı yolculuk anlatılıyor.