Rüya Tabirleri


Keten

ID : 3031
ruya : Keten
aciklama : Okumak için tıklayınız

Keten bitkisini söken

ID : 3032
ruya : Keten bitkisini söken
aciklama : Rüyada keten bitkisi söken kimseyi görmek, isleri bozmaya, sanat veya yer degistirmeslne ya da söz götürüp getirmeye ve secaatli birisinin malina müdahale eden birisine delalet eder.

Keten tohumu

ID : 3033
ruya : Keten tohumu
aciklama : Rüyada keten tohumu görmek, mala delalet eder. Bazilari, bu mal helal, bazilari da haramdir, derler. Bir rivayete göre, keder ve sikintidir.

Ketenci

ID : 3034
ruya : Ketenci
aciklama : Rüyada keten satan birini görmek, kadinlarin pesinden kosan ahlaksiz kimselere, ketenci ile tanisip konusmak, üzüntü ve kedere isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada ketenciyi görmek, zillete ve kadinlara düskünlüge isarettir. Bazen de ketenciyi görmek, üzüntü, keder, sikinti ve zahmete isarettir.

Kevgir

ID : 3035
ruya : Kevgir
aciklama : Dertlerden kısa zamanda kurtulacağınıza yorumlanır. Hayatınızın sonuna kadar rahat, huzur ve mutluluk içinde yaşayacağınıza işaret eder. Dertlerden kısa zamanda kurtulacağınıza yorumlanır. Hayatınızın sonuna kadar rahat, huzur ve mutluluk içinde yaşayacağınıza işaret eder.

Kevser

ID : 3036
ruya : Kevser
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kevser havuzu

ID : 3037
ruya : Kevser havuzu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kevser suresi

ID : 3038
ruya : Kevser suresi
aciklama : Rüyasinda Kevser suresini okudugunu veya dinledigini gören kimse, mal, nimet ve devlet sahibi olur. Hiç çocugu olmaz. Büyüklerden fayda görür. Düsmanlarina daima üstün gelir. Hayir isleyip sevap kazanir, iki cihanda aziz olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Kevser suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, çok kurban kesmeye, zenginlige ve her iki dünyada da çok hayra nail olmaya isarettir.

Kezzap

ID : 3039
ruya : Kezzap
aciklama : Acı bir haber alınacağına işarettir. Kezzap içmek ise çok önemli bir karar vereceksiniz demektir. Acı bir haber alınacağına işarettir. Kezzap içmek ise çok önemli bir karar vereceksiniz demektir. Patlak verecek tatsız olayları işarettir.

Kibirlenmek

ID : 3040
ruya : Kibirlenmek
aciklama : Islerinin yolunda gitmesi ve dünya nimet] erinin sürür ve zevkiyle kibirlendigini görse, bu rüya ömrünün tükenmesine isarettir. Rüyada kibirlenmek, sonu ser olan rizka ve rütbeye isarettir.

Kıble

ID : 3041
ruya : Kıble
aciklama : Yönünü kıbleye çevirmek iç huzuruna, kıbleye doğru yürümek maddi ve manevi kazanca, kıble istikametine tükürmek yahut abdest bozmak şaşkınlığa ve ayıp bir iş yapmaya, Kıble yönünün değiştiğini görmek yönetim kademesinde meydana gelecek büyük değişikliğe,, kişinin kendinde gözlenecek değişikliğe, doğruluktan yahut verdiği sözden dönmeye delalet eder.

Kıblenin değişmesi

ID : 3042
ruya : Kıblenin değişmesi
aciklama : Kiblenin yerinin degistigini görmek üç sekilde tabir olunur: Devlet baskaninin degismesi, rüyayi gören kisinin kiblenin degistigini yöne yolculuk yapmasi, o yönden bir hükümet baskani çikarak memleketi istila etmesi. Kiblenin çesitli yönlere degismesi ve o taraflara dogru namaz kilmak ve ibadet etmek rüyalari için Kabe ve Mekke-i Mükerrem'e maddelerine bakiniz. Her durumda, kiblenin degismesi hayirli degildir.

Kıç

ID : 3043
ruya : Kıç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kıl

ID : 3044
ruya : Kıl
aciklama : İnsan vücudunda görülen kıllar uzun ömre, mal ve dünyalığa, anrmal şekilde kılanmak borçlanmaya, Kıl satmak dünyayı ahirite tercih etmeye, dine önem vermemeye, Hayvan kılları rızık ve mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yün.)Bol para kazanmaya ve paranın getireceği mutluluk ve rahata işaret eder. Bol para kazanmaya ve paranın getireceği mutluluk ve rahata işaret eder. Dedikodu, sıkıntı, iftira, sinir bozukluğu, acı sözdür.Rüyada kil görmek mal ile yorumlanir. Biraz kil bulugunu görenin eline buldugu kadar mal geçer. Kil yedigini gören, haram mal kazanir. Bir kadin kil yedigini görse, hamile olur. Yikanmak için vücuduna kil sürdügünü görmek, iki sekilde tabir olunur: Borcunu ödemek ve gereksiz para harcamak.

Kıl satıcı

ID : 3045
ruya : Kıl satıcı
aciklama : Rüyasinda firça yapiminda kullanilan hayvan kili satani görmek, bir yolculuga çikip, bir daha geri dönmemeye delalet eder.

Kılavuz

ID : 3046
ruya : Kılavuz
aciklama : Bakınız; Rehber.Rüyada kilavuz görmek, yapmak istedigi bir isin dogru olup olmadigini bir bilir kisiye danisacagina, buna göre çalismalarina yön verecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kilavuzu görmek, uzak yolculuklara, mala ve karli ticarete isarettir.

Kılçık

ID : 3047
ruya : Kılçık
aciklama : Büyük balığın bozlmamış, düzgün kılçık iskeleti rızka ve bereketli mala, Kılçığı diğer durumlarda görmek mal ve dünyalıkta meydana gelecek kayba delalet eder.Kısmetle ilgili sorundur.

Kılıç bağı

ID : 3048
ruya : Kılıç bağı
aciklama : Rüyada kiliç bagini görmek, kendi kendisine büyüklenen ve kendisini begenen kimseye delalet eder. Bazan kiliç bagini görmek, yardim talebinde bulunan kimseye yardim etmeye, Çetinlik ve mesakkattan sonra rahata delalet eder. Kiliç bagini görmek, erkekleri terbiye edici ve dogru yola götürücü ve yol gösterici kimseye delalet eder. Kiliç bagini görmek, münafik bir kavimle muamele eden ve onlardan hile ile mal alan kimseye delalet eder.

Kılıç bileyicisi

ID : 3049
ruya : Kılıç bileyicisi
aciklama : Rüyada kiliç bileyicisini görmek, vezir gibi iyi ve kötü küçük ve büyük isler kendisine ait olun ve herhalde adil ve heybetli bir kimseye delalet eder. Rüyada bileyiciyi görmek, üzüntü ve kederin gitmesine cehaletten sonra ilme kavusmaya ve insanlara kusurlarini gösteren salih kimselere arkadas olmaya delalet eder.

Kılıç torbası

ID : 3050
ruya : Kılıç torbası
aciklama : Rüyada kiliç torbasi, emniyetli mutemed ve korunmasi için kendisine mal emanet edilen ihtiyar kadina delalet eder.

Kılıç ucu

ID : 3051
ruya : Kılıç ucu
aciklama : Rüyada kiliç ucu görmek, talebe için ilim ögrenmeye, mali israf etmeye ve sirlari gizli tutmaya delalet eder.

Kılıç ve bıçak sapı

ID : 3052
ruya : Kılıç ve bıçak sapı
aciklama : Rüyada kiliç ve biçak sapi görmek, deve, sigir, koyun, yahut altin ve gümüsten kendisinde zekat vacip olacak derecede mala delalet eder.

Kılıççı

ID : 3053
ruya : Kılıççı
aciklama : Rüyada kiliççiyi görmek, düsmana galip gelmeye, kati deliller getirmeye delalet eder. Kiliç yapan kimseyi görmek, ilim ve edebiyata vakif bir kimseye delalet eder.

Kılıç

ID : 3054
ruya : Kılıç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kılıç balığı

ID : 3055
ruya : Kılıç balığı
aciklama : Etrafınızdaki insanların tavsiyelerine uymalısınız demektir. Etrafınızdaki insanların tavsiyelerine uymalısınız demektir. Herkesin sözünü edeceği büyük zenginliktir.

Kılıf

ID : 3056
ruya : Kılıf
aciklama : Rüyada kilif görmek, nikahli olmayan erkek veya kadina ve aptal bir çocuga isarettir.

Kılım

ID : 3057
ruya : Kılım
aciklama : Rüyada kilim görmek, dünyalikla tabir edilir.

Kilise ve mabet

ID : 3058
ruya : Kilise ve mabet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kilit ve kapalı yerleri açmak

ID : 3059
ruya : Kilit ve kapalı yerleri açmak
aciklama : Rüyada kilit ve kapali yerleri açmak, güçlükleri kolaylastirmaya ve geçimini kolay saglamaya delalet eder.

Kıllar

ID : 3060
ruya : Kıllar
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir