Rüya Tabirleri


Kimono

ID : 3061
ruya : Kimono
aciklama : Rüyada Japon kadinlarinin giydikleri kimonolardan birini giydiginizi görmek, size çok bagli ve sizi seven bir esinizin olduguna ve ölünceye kadar da size bagli kalacagina isarettir.

Kın (kılıf)

ID : 3062
ruya : Kın (kılıf)
aciklama : Rüyada kin görmek nikahsiz yasayan çiftlere yorumlanir.

Kın / kılıf

ID : 3063
ruya : Kın / kılıf
aciklama : Nikahlı olmayan kadın ve erkeğe; işini ve düşüncelerini gizlemeye, sırrı ve malı muhafaza etmeye, bir meselerin gerçek yüzünü gizlemeye; Ok kılıfı bekar için salih bir kimse ile evlenmeye delalet eder.

Kına

ID : 3064
ruya : Kına
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kınacı

ID : 3065
ruya : Kınacı
aciklama : Rüyada kinaciyi görmek, müjde ve sevince, merhamet ve sefkatliliga delalet eder.

Kınamak

ID : 3066
ruya : Kınamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kıncı

ID : 3067
ruya : Kıncı
aciklama : Rüyada kin yapan kimseyi görmek, isleri örtmeye ve sirlari gizlemeye ve mali muhafaza etmeye delalet eder.

Kır

ID : 3068
ruya : Kır
aciklama : Yemyeşil bir kır ferahlık, rahat, huzur, mutluluktur.

Kir (pislik)

ID : 3069
ruya : Kir (pislik)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kır çiçeği

ID : 3070
ruya : Kır çiçeği
aciklama : Umulmadık, beklenilmeyen eğlence ve ziyafete işarettir. Yakında bir davet alacaksınız demektir. Umulmadık, beklenilmeyen eğlence ve ziyafete işarettir. Yakında bir davet alacaksınız demektir.

Kıra ile tutulan yük hayvanı

ID : 3071
ruya : Kıra ile tutulan yük hayvanı
aciklama : Rüyada yük hayvani görmek, hastaliklardan sifa bulmaya, günah kazanmaya ve agir seyleri uhdesine almaya delalet eder. Bazan bu rüya eza ve cefaya tahammül etmeye ve rahatlik meydana getirmeye delalet eder. Yük hayvani idareciye askerin önünde bulunan kumandana, polis ve tahsildar gibi bütün halkin islerini üzerine alan kimseye delalet eder. Çünkü kiraci hayvani hazirlar ve ona göre isleri deruhte eder.

Kırağı ve çiğ

ID : 3072
ruya : Kırağı ve çiğ
aciklama : Agaçlarin üzerine çig ve kiragi yagmis ve yapraklari islanmis oldugu halde görmek, o yer halkina iyi bir insan tarafindan yardim gelecegine isarettir. Kiragi ve çig, ekini korudugu için, bu rüyalar daima hayra yorumlanir. Çig ve kiragiyi toplayip içen kimse, nimet ve bol rizka ulasir. Üstünün ve elbisesinin çig ve kiragi ile islandigini görmek, zengin ve büyüklerin yardimina delalet eder. Rüyada kiragi mevsimine göre yorumlanir. Kiragi olacak mevsimde kiragi görmek, neseye ve sevince, mevsimsiz kiragi görmek ise kedere ve sikintiya isarettir. Kiraginin sogukla beraber gelmesi ve don haline dönmesini görmek, hayirli degildir. Bir kimsenin üzerine kiragi yagdigini görmesi bir musibete ugrayacagina delalet eder.

Kırağı

ID : 3073
ruya : Kırağı
aciklama : Mevsiminde kırağı görmek haset eden ve düşmanlık yapan kimseye galip gelmeye, üzüntü ve kederden kurtulmaya, Mevsimsiz yağan kırağı işlerin durgunlaşmasına, üzüntü ve kedere delalet eder.Rüyada mevsiminde görülen kiragi, üzüntü ve kederin gitmesine.düsman ve kiskançtan kahredip galip gelmeye isarettir. Rüyada görülen kiragi sulan dondurur, agaçlari bozar ve kapilari kapatirsa, islerin durgunluGuna, yolculuklarin yapilmasina isarettir. Kiragida, yerleri dondurmasi ve fazla islakliGi sebebiyle hayir yoktur. Bundan dolayi, bir kimsenin üzerine kiragi yagsa yahut kendisi bir kiragi içine düsse o kimse bir belaya ugrar. Rüyada görülen kiragi, gam ve keder, aci ve azaptir,

Kiralamak

ID : 3074
ruya : Kiralamak
aciklama : Rüyada kiralamak ve kiraya vermek, hile ile tabir edilir.

Kırat

ID : 3075
ruya : Kırat
aciklama : Rüyada kirat görmek rüya sahibinin zimmetinde bulunan bir borçtan dolayi düsecegi bir siddet ve zahmete delalet eder.

Kıraya vermek

ID : 3076
ruya : Kıraya vermek
aciklama : Rüyada kiraya vermek veya kiralamak hile, kandirma ve kabul ettirme ile yorumlanir. Birinin kendisine bir sey kiraladigini görmek, o kimse tarafindan kandirildigina, kendisinin birine bir seyi kiraladigini görmek, o kimseyi kandirip kabul ettirdigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada mülkünden bir seyi birine kiraya vermesi, korkudan emin olmasina isarettir. Bazen bir sey kiraya vermek nikaha da isarettir.

Kiraz yaprağı satan

ID : 3077
ruya : Kiraz yaprağı satan
aciklama : Rüyada bu yapragi satan kimseyi görmek, hastaliklardan sifaya, günahtan temizlenmeye, o yapragin hastanin yanma girmesi ise, hastanin ölmesine delalet eder.

Kırba

ID : 3078
ruya : Kırba
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kırbaç

ID : 3079
ruya : Kırbaç
aciklama : Eğitim ve öğretime, terbiye ve ıslah etmeye, yükseklik ve rütbeye; ehil olanlar için yönetici olmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kamçı.)Rüyada kirbaç, siddete delildir. Rüyada kendisine bir kirbaç hediye edildigini görmek, isinde siddet görecegine. bir kirbaçla dövüldügünü görmek, alacagini zorla veya hükümet eliyle tahsil edecegine isarettir. Bir kirbaçla birisini dövdügünü görmek, kendisinden alacagi olan kimselere, zulüm ederek onlari kapisindan geri çevirecegine yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kirbaç ona sahip olan kimse için, terbiyeye, sünnete uymaya, izzet, yükseklik ve rütbeye isarettir.

Kireç fırını

ID : 3080
ruya : Kireç fırını
aciklama : Kireç firini görmek iyilige yorumlanir. Rüyasinda bir kireç firininda bulundugunu görmek, ummadigi birinden bir iyilik görecegine isarettir. Kireç firinina düstügünü ve bütün elbisesinin kireçlendigini görmek, bir devlet büyügünden müjdeli bir haber alacagina veya memursa maasinin, tüccarsa kazancinin artacagina delalet eder. Kendisinin bir kireç firini yaptigini veya yaptirdigini görmek, hükümet katinda büyük bir mevki sahibi olmasina isarettir. Yaptirdigi kireç firininin yikildigini görmek bulundugu mevkiden daha asagilara indirilecegine yorumlanir.

Kireççi

ID : 3081
ruya : Kireççi
aciklama : Rüyada kireççi görmek fesatçi ile yorumlanir. Rüyada evini badana ettirmek için bir kireççiden kireç satin aldigini görmek, arkasindan asli olmayan dedikodular yapildigina isarettir. Evinin veya odasinin beyazla badana edildigini görmek, feraha; mavi veya çivit rengi ile badana yapilmasi habere; pembe yapilmasi sevince; siyahla badana yapilmasi kedere; sari renkle badana yapildigini görmek ise, hastaligina delalet eder. Rüyasinda kireççi ile herhangi hususta agiz tartismasi yapmak, baska bir mahalleye tasinacagina isarettir.

Kiremitçi

ID : 3082
ruya : Kiremitçi
aciklama : Rüyada kiremitçi görmek kederle yorumlanir.

Kırık / kırmak

ID : 3083
ruya : Kırık / kırmak
aciklama : Bir şeyi gereksiz yere yahut kazara kırmak üzüntüye delalet eder. Tamiri mümkün olmayacak şekilde kırılmış olan şeyleri görmekte hayır yoktur.

Kırık- çıkıkçı

ID : 3084
ruya : Kırık- çıkıkçı
aciklama : Mimar ve mühendise, her çeşit ustaya, hayırlı meslek ve iş sahiplerine, gönlü kırıkların ve yoksulların derdine deva alan şeref ve ikram sahibi kimseye, adaletli ve becerikli yöneticiye, bıkmadan/usanmadan çalışmaya, Kırık ve çıkıklara bakan kimseyi görmmek bazen üzüntü ve kedere; Bir ortopedi uzmanına yahut kırık-çıkıkçıya gittiğini ve ona tedavi olduğunu görmek bir söküğünü ya da başka bir şey diktirmek için terziye gitmeye yahut dağınık işlerinin düzülmesine, kendini zor durumda bırakan olumsuzluklardan kurtulmaya delalet eder.

Kırılma

ID : 3085
ruya : Kırılma
aciklama : Rüyasında elinde camdan birşey kırılan insan, sevgilisinden ya da eşinden ayrılır.

Kırk

ID : 3086
ruya : Kırk
aciklama : Rüyasa kırk sayısı çok uğurludur.

Kırkayak

ID : 3087
ruya : Kırkayak
aciklama : Can yakan, tehlikeli, kötü niyetli düşmandır.Rüyada kirkayak görmek, akrep gibi tabir olunur. Ancak aralarindaki fark kirkayagin düsman bir kadin olmasidir.

Kırkımcı

ID : 3088
ruya : Kırkımcı
aciklama : Rüyada görülen kirkimci, fakir ve zayif insanlar için çok faydali, zengin için çok zararli bir insana delalet eder. Kirkimciyi görmek, halkin malini ser ve husumet ile alan bir polise delalet eder. Bogazlanmasi lazim olan bir hayvani bogazladigini görse, o hayvan veya sahibi için hayir ve rahata delalet eder. Bogazlanmasi zaruri olmayan bir hayvani bogazlamak bunun aksidir.

Kırkmak

ID : 3089
ruya : Kırkmak
aciklama : Hayvanın yününü kırpmak bereketli hasat yapmaya, mahsülde bolluğa ve mala, Yün kırpan kimse gelin süsleyen kadına yahut berber ve kuaföre; Kırpıcı bazen şerre, düşmanlığa yahut israfçılığa delalet eder.

Kırlangıç

ID : 3090
ruya : Kırlangıç
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir