Rüya Tabirleri


Konser

ID : 3211
ruya : Konser
aciklama : Okumak için tıklayınız

Konserve

ID : 3212
ruya : Konserve
aciklama : Rüyasında konserve gören kişinin mazide kalan olaylarla uğraşacağına, işlerinizin kötüleşeceğine, sıkıntılı dönemler geçireceğinize yorumlanır. Rüyasında konserve gören kişinin mazide kalan olaylarla uğraşacağına, işlerinizin kötüleşeceğine, sıkıntılı dönemler geçireceğinize yorumlanır. Rüyada konserve görmenin tabiri, konservenin tadina baglidir. Tatli tatli ve hos olan konservenin tabiri, hayir ve menfaata, tadi aci ve kötü olan konservenin tabiri ise ser ve mazarrata isarettir.

Kontrat

ID : 3213
ruya : Kontrat
aciklama : Herkes için dikkatli olunması gerektiğini belirten bir işarettir. Herkes için dikkatli olunması gerektiğini belirten bir işarettir.

Kontrol / kontrolör

ID : 3214
ruya : Kontrol / kontrolör
aciklama : Bakınız; Denetçi.

Kontrol memuru

ID : 3215
ruya : Kontrol memuru
aciklama : Rüyada kontrol memurunu görmek, insanlarin irz ve namuslan hakkinda söz söylemeye, bazen de casusa isarettir.

Konuk

ID : 3216
ruya : Konuk
aciklama : Kişinin evi ile ilgilidir. Temiz ve güzel konuklar, evde bolluğa işaret eder.

Konuşmacı

ID : 3217
ruya : Konuşmacı
aciklama : Bakınız; Hatip.

Konuşmak

ID : 3218
ruya : Konuşmak
aciklama : Güzel ve etkili konuştuğunu görmek benzersiz bir şekilde şeref ve yüceliğe erişmeye ve mülk sahibi olmaya, Güzel konuşmak tüccar için isim yapmaya, sanatkar için yüksek başarı ve üne, yönetici için üst makam ve geniş imkanlara, Tanımadığı biriyle konuşmaak insanlarla rahat iletişim kurmaya, kanıdık biriyle konuşmak anlaşma ve kaynaşmaya, Konuşma güçlüğü çektiğini görmek mahkemesi olanın delil ve şahit bulamamasına, diğerleri için çevresine yük olmaya, Bütün dillerde yahut birçok dilde konuştuğunu görmek geniş alanlara yayılan şöhrete ya da geniş boyutlu iş ve imkanlara delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Söz / Söz Söylemek,Sohbet.)

Koparmak

ID : 3219
ruya : Koparmak
aciklama : Meyve, çiçek, sebze gibi şeyler koparmak kısmettir.

Kopek balığı

ID : 3220
ruya : Kopek balığı
aciklama : Rüyada köpek baligi serefli bir kisi ile yorumlanir. Rüyasinda köpek baligi görmek, hayatta yenilmek bilmeyen bir dostla tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada köpek baligini görmek, himmet sahibi, serefli ve soylu bir zata isarettir.

Kopek balığı denen siyah böcek

ID : 3221
ruya : Kopek balığı denen siyah böcek
aciklama : Rüyada bu böcegi görmek, kefen soyana delalet eder.

Kopek yalcısı

ID : 3222
ruya : Kopek yalcısı
aciklama : Rüyada görülen yalci, koguculuk yapan ve kendi menfaatini saglamak için halk arasina düsmanlik sokan serli bir kimseye delalet eder.

Kor

ID : 3223
ruya : Kor
aciklama : Bakınız; Ateş.Rüyada kor halde ateş görmek, müjdedir.

Kör olmak

ID : 3224
ruya : Kör olmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koridor

ID : 3225
ruya : Koridor
aciklama : İnsanın hayatı olarak yorumlanır. koridora göre yorumlanır.

Korkak

ID : 3226
ruya : Korkak
aciklama : Rüyada korkaklik hastaliga yorumlanir. Rüyada görülen korkak bir kimse, iyilesmesi zor bir hastaliga tutulmus biridir. Bir baska rivayete görede: Rüyada korkak kimseyi görmek, gevseklige ve hastaliktan sifa bulmaya isarettir. Harpte olan kimsenin bu rüyayi görmesinde hayir yoktur. Bazen de korkak kimseyi görmek, secaata ve düsmanini korkutuncaya degin cesaret etmesine isarettir.

Korkaklık

ID : 3227
ruya : Korkaklık
aciklama : Rüyada korkaklik aksiyle yani kahramanlikla yorumlanir. Rüyasinda bir vahsi hayvandan korkarak kaçtigini görmek, kendisine rakipleri tarafindan kurulan bir tuzaktan kahramanca mücadele ederek üstün gelecegine isarettir. Ibni Sirin'e göre; korkmak emniyettir, din hususunda Allah'in (CC) gazabindan korkmak, tövbe ve istigfar gerektigine delalet eder. Bir kimsenin rüyasinda bilmedigi ve anlamadigi bir seyden korkarak kaçmasi, o kimsenin dini inancinin kuvvetli olacagina isarettir, Rüyasinda öleceginden korkan, çok yasar. Bir baska rivayete görede: Rüyada korkaklik, kazançta haram ve çirkinlikten kaçinmaya yahut harpte emir ve yasaklara uymaya isarettir.

Korkmak

ID : 3228
ruya : Korkmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Korkmak / korkutmak

ID : 3229
ruya : Korkmak / korkutmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Korku

ID : 3230
ruya : Korku
aciklama : Okumak için tıklayınız

Korkuluk

ID : 3231
ruya : Korkuluk
aciklama : Birçok sıkıntıyla karşılaşacaksınız; ancak bu sıkıntıların üstesinden geleceksiniz demektir. Birçok sıkıntıyla karşılaşacaksınız; ancak bu sıkıntıların üstesinden geleceksiniz demektir. Hayal kırıklığı yaratacak insandır.

Korkutmak

ID : 3232
ruya : Korkutmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Korkutulmak

ID : 3233
ruya : Korkutulmak
aciklama : Rüyada birisi tarafindan korkutulmak, korkutulanin korkutan üzerine zafer bulmasi ve ondan emin olmasi ile tabir edilir. itaat maksadiyle birisinin kendisini tehdit ettigini görse, kurtulus ve zafere nail olur. Rüyada korkutulmak, düsmanlarin hallerine vakif olmaya, eger kendisini korkutan kimse bilinmiyor ve taninmiyor ve özellikle namaz kilmak, Kur'an okumak ve zekat vermek v.s. gibi seylerden korkutuluyorsa, o düsman seytandir. Bazen de tehdit, sevgiye müptela olmaya isarettir.

Korna

ID : 3234
ruya : Korna
aciklama : Rüyada korna sesi duymak, çok yakın zamanda beklemediğiniz kadar iyi bir durumla karşı karşıya kalacağınıza yorumlanır. Rüyada korna sesi duymak, çok yakın zamanda beklemediğiniz kadar iyi bir durumla karşı karşıya kalacağınıza yorumlanır. Korna sesi kişinin tüm çevresini ilgilendiren haberdir.

Koro

ID : 3235
ruya : Koro
aciklama : Bu aralar halinizden çok şikayetçisiniz. Bu rüya, etrafınızda neşeli insanlar görmeyi arzuladığınızın işaretidir.

Korsan

ID : 3236
ruya : Korsan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koru

ID : 3237
ruya : Koru
aciklama : Yeşilliklerle dolu,çiçeklerle bezenmiş ya da içinde kuşların uçuşup ötüştüğü bir koru,sevinç ve mutluluğa,güzel habere, Bakımsız, kuru ağaçlar ve otlarla kaplı koru üzüntü ve sıkıntıya delalet eder.

Koruk

ID : 3238
ruya : Koruk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koruma

ID : 3239
ruya : Koruma
aciklama : Bakınız; Muhafız.

Korumak

ID : 3240
ruya : Korumak
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir