Rüya Tabirleri


Koruyucu başlık

ID : 3241
ruya : Koruyucu başlık
aciklama : Bakınız; Çelik Başlık, Miğfer.

Kos

ID : 3242
ruya : Kos
aciklama : Rüyada kös (büyük davul) görmek, batil olan söz mekruh olan haber, yalan söz, açik ve kapali kabahat ile tabir olunur. Rüyada kös ve davul çalmak vadini yapmamaya; davul çalarak oynamak, büyük bir musibete isarettir. Kirmani'ye göre: Rüyada kös ve davul çalmak kötüye, görmek iyiye yorumlanir. Davul görmek iri yari ve ise yaramaz bir adama delalet eder. Cafer-i Sadik'a göre, kös ve davul çalmak; yalan ve uydurma söze delalet ettigi için hayirsizdir.

Kose

ID : 3243
ruya : Kose
aciklama : Rüyada köse kisirlikla, verimsizlikle yorumlanir. Rüyasinda köse gören, islerinde daha fazla açilmamali, iktisatli davranmalidir. Çünkü kazanacagini diye yapacagi atilimlar hep zararla sonuçlanir.

Kosele

ID : 3244
ruya : Kosele
aciklama : Rüyada kösele görmek, zinet, bereket, kuvvet, geçim, hayat ve elbise île tabir edilir.

Köstek

ID : 3245
ruya : Köstek
aciklama : Rüyada gögsüne ve saatine köstek taktigini görmek, yaptigi bir iste kendisine ayak bagi olacak ve karsi çikacak bazi kimselerin bulunduguna isarettir.

Koşmak

ID : 3246
ruya : Koşmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koşmak:

ID : 3247
ruya : Koşmak:
aciklama : Rüyada koşmak, sağlık durumunun hafif bir şekilde bozulacağına yorumlanır.

Kotra

ID : 3248
ruya : Kotra
aciklama : Rüyada kotraya bindiginizi görmek, bir yazliga gideceginize veya kisa bir deniz seyahati yapacaginiza yorumlanir.

Kotu muamele yapmak

ID : 3249
ruya : Kotu muamele yapmak
aciklama : Bir kimsenin rüyada layik olmadigi halde insan veya baskasindan kötü muamele görmesi, o kimseye uyanikken erisecek üzüntü, keder ve sikintiya veya o kötülügün oldugu yerde hastalanacagina delalet eder.

Kötürüm olmak

ID : 3250
ruya : Kötürüm olmak
aciklama : Rüyada kötürüm oldugunu gören, uzun bir yolculuga çikar ve hayirlisi ile geri döner. Bir rivayete göre de yapmayi planladigi bir isi basaramaz. Bir baska rivayete görede: Rüyada kötürüm olmak, yolculunun yapilmamasina el ve ayak ile kazançtan men edilmeye isarettir. Bazen de kötürüm olmak, kast ettigi istek ve arzusundan aciz kalmaya isarettir.

Kova

ID : 3251
ruya : Kova
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kovan

ID : 3252
ruya : Kovan
aciklama : Rüyasında arı kovanı gören kişi, büyük çapta başarı kazanacak şeklinde yorumlanır. Rüyasında arı kovanı gören kişi, büyük çapta başarı kazanacak şeklinde yorumlanır. Rüyasında kişi evinde kovan görürse ve kovan arı dolu ise karun kadar zengin olur.Rüyada an kovani, sahip olan kimse için zevcedir. Kovanin anlan kadinin nesli, bal ise zevcenin malidir. Bazen de ari kovani üzüntü ve kederden kurtulmaya, ibadet ve çalisma için bos olmaya isarettir.

Kovboy

ID : 3253
ruya : Kovboy
aciklama : Rüyada bir kovboyla karsilasmak, bugün bulundugunuz mevkiden sizi asagi indirmege çalisan kimselerin bulunduguna ve arkanizdan kuyunuzu kazan dost sandiginiz kimselerin varligina delalet eder.

Kovmak

ID : 3254
ruya : Kovmak
aciklama : Rüyada birini kovan insan çok önemli bir iyilik yapar.

Kovuk

ID : 3255
ruya : Kovuk
aciklama : Bakınız; Ağaç Kovuğu, Oyuk.

Koy

ID : 3256
ruya : Koy
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koyun

ID : 3257
ruya : Koyun
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koyun gütmek

ID : 3258
ruya : Koyun gütmek
aciklama : Rüyada koyun gütmek, vali ve amir olmaya isarettir.

Koyun kuyruğu

ID : 3259
ruya : Koyun kuyruğu
aciklama : Bu rüya, yemin etmeye ve bazi isteklere isarettir. Bazen bolca nimet, faydali ve hayirli evlata isarettir. Bazi kere de kadin mali ile tabir edilir.

Koyun ve keçi

ID : 3260
ruya : Koyun ve keçi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Koyun ve keçi ağılı

ID : 3261
ruya : Koyun ve keçi ağılı
aciklama : Bakınız; Ağıl.Rüyada görülen koyun ve keçi agili, riziklara ticaret ve menfaate delalet eder. Bazan da bu rüya mahzen ve kasabada mali muhafazaya, hazan da rüya sahibinin ailesini, hizmetçisini topladigi evine yahut ticaret kasdettigi sokagina ya da kendi hayvani ile ektigi hayir ve menfaat umdugu tarlasina delalet eder.

Koyun ve keçi pisliği

ID : 3262
ruya : Koyun ve keçi pisliği
aciklama : Gübre olarak kullanıldığı için malla tabir edilir.

Koyun ve sığır bacağı

ID : 3263
ruya : Koyun ve sığır bacağı
aciklama : Rüyada görülen koyun ve sigir bacaginin ince yeri, yetim malina delalet eder. Bundan dolayi rüyada koyun ve sigir bacaginin ince yerini emdigini gören kimse, yetim mali yer. Bazi tabirciler rüyada koyun ve sigir bacagi yedigini gören kimse, halkin ileri gelenlerinden mal yer. Çünkü koyun insandan sonra hayvanlarin, en iyisidir.

Koyun yüzücüsü

ID : 3264
ruya : Koyun yüzücüsü
aciklama : Rüyada koyun yüzücüyü görmek, kahredici devlet büyügüne yahut halkin malim alip onlarda gizlenen polise delalet eder.

Koza

ID : 3265
ruya : Koza
aciklama : İpekböceği kozası sağlam ve güvenli sığınağa, göznuru ve insan becerisiyle elde edilen değerli şeylere ve insanın sığınmak ihtiyaca duyduğu erdem ve değerlere ve yapılan hayırlı işlere, Pamuğun kozası, üzerinde çalışılan işin semeresinin yakında alınacağğına delalet eder.Koza görmek, yakında ev sahibi olacağınıza yorumlanır. Koza görmek, yakında ev sahibi olacağınıza yorumlanır. İyi gelir, gelecek kısmet ve henüz başlamamış iştir.

Kozalak

ID : 3266
ruya : Kozalak
aciklama : Bakınız; Çam.Dolu ise ailece yararlanılacak kısmettir, Boş ise akılsızca harcanacak paradır.

Köçek

ID : 3267
ruya : Köçek
aciklama : Çirkinlik ve bayağılığı açığa çıkmış kimseye, korku ile birlikte sıkıntı ve üzüntüye delalet eder.Rüyasında kendisini köçek olarak görmek, işlerinizde yaptığınız hatalar yüzünden zarar edecek, sıkıntıya düşeceksiniz demektir. Rüyasında kendisini köçek olarak görmek, işlerinizde yaptığını -

Köfte

ID : 3268
ruya : Köfte
aciklama : Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir. Aile fertlerinizin size bagli olduklarini ve sagliklarinin yolunda bulundugunu gösterir.

Kök

ID : 3269
ruya : Kök
aciklama : Rüyada kök , çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Rüyada kök , çocuk sahibi olunacağına yorumlanır.

Köknar

ID : 3270
ruya : Köknar
aciklama : Köknar ağacı olgun bir insana, bunun meyvesi mal ve dünyalığa delalet eder.Rüyada köknar agaci, olgun bir insandir. Bunun meyvesi maldir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir