Rüya Tabirleri


Aracılık etmek

ID : 301
ruya : Aracılık etmek
aciklama : İzzet ve şerefe, beklenmedik bir iyiliğe yahut zenginliğe delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Şefaat Etmek.)

Araf suresi

ID : 302
ruya : Araf suresi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arafat dağı

ID : 303
ruya : Arafat dağı
aciklama : Bu kutsal dağı görmek tövbenin kabulüne, şeref ve izzete, Burada vakfeye durmak ayrıldığı kişi ya da eşiyle buluşmaya, düşmana galip gelmeye, Gizli sırların açığa çıkmasına, Hac mevsiminde ise hacca gitmeye delalet eder.Rüyada Arafat dagini görmek, imanin kuvvetine, ibadetiyle hak yolunda bulunduguna; Arafat dagina çiktigini görmek, mutlu günlerin kendisini bekledigine isarettir.

Arafat'ta vakfeye durmak

ID : 304
ruya : Arafat'ta vakfeye durmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arife

ID : 305
ruya : Arife
aciklama : Rüyada bir bayram arifesinde oldugunu ve bayram için hazirlik yaptigini görmek, evine yeni bir takim esyalar alacagina veya mutlu bir haber alacagina isarettir. Arife gününde çocuklarini bayram için hazirladigini görenin esi yeni bir ise baslayip menfaat görecek demektir.Bir baska rivayete göre ise; Rüyada arefe gününde bulundugunu gören kimsenin, kayip bir kimsesi varsa, sevinçli olarak gelir. Yakin akrabalarindan kendisiyle iliskileri kesilmis ve görüsemedigi birkimsesi varsa, birbirlerine kavusurlar. Birisiyle münakasali bir mevzuu varsa, sulh olur. Arefe gününü görmek hacca delalet eder. Bazan da arefe gününü görmek, cum'a gününe, pazar yerlerine ve karli bir ticarete delalet eder.

Aramak

ID : 306
ruya : Aramak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Aranmak

ID : 307
ruya : Aranmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arap

ID : 308
ruya : Arap
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arap olmayan kimse

ID : 309
ruya : Arap olmayan kimse
aciklama : Rüyada Arap olmayan bir kimseyi görmek: «Eger biz onu yabanci (dilden) bir Kur'an yapsaydik muhakkak ki, ayetleri açiklanmali degil miydi diyeceklerdir» mealindeki ayet geregince zahmet ve mesakkatli seylere delalet eder. Arap olan bir kimse Arap olmayan bir kimse oldugunu görse, ihanet ve hakarete ugrar.

Arap tavşanı

ID : 310
ruya : Arap tavşanı
aciklama : Rüyada Arap tavsanini görmek, çok yemin eden ve yalanci bir adama delalet eder. Bir kimse rüyada Arap tavsani ile ugrastigini görse, o kimse o adamla münakasa yapar. Rüyada görülen Arap tavsani, yer kazan, kabir açan ve kefen soyan bir adama delalet eder.

Arazi

ID : 311
ruya : Arazi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arazoz

ID : 312
ruya : Arazoz
aciklama : Rüyada bir arazözle caddelerin sulandigini görmek, bolluk ve berekete delildir. Kendisinin bir arazöz kullandigini görenin, beklemedigi bir yerden eline az miktarda para geçer. Bir arazözün kendisine çarpip yaraladigini gören, bir büyügünden kiymetli bir hediye alir veya çocugu dünyaya gelir.

Ardıçkuşu

ID : 313
ruya : Ardıçkuşu
aciklama : Rüyada ardıçkuşu görmek, çevrenizde çok yiyicilerin olduğuna işarettir.

Arife günü

ID : 314
ruya : Arife günü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arı

ID : 315
ruya : Arı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arı beyi

ID : 316
ruya : Arı beyi
aciklama : Rüyada ari beyi görmek, isinizde yükseleceginize isarettir. Ari beyi ayni zamanda bulundugunuz iste baskan olacaginiza da delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada ari beyi görmek, çok faydali kadir ve sani büyük, dindar, mümin, zahid ve hiç bir kimseye eziyet etmeyen bir adama isaret eder.Rüyada bir kimse ari beyinden bir seye nail oldugunu görse, vücudunun sihhatli olmasiyla beraber helal mala nail olur. Rüyada birçok ari beylerine nail oldugunu gören kimse, zengin bir kavime vali olur.

Arıcı

ID : 317
ruya : Arıcı
aciklama : Rüyada ariciyi görmek, haberlesme, kusatma ve mal almaya, sikinti ve mesakkate ve silah kusanmaya isaret eder.

Arıkovanı

ID : 318
ruya : Arıkovanı
aciklama : Bakınız; Arı.Rüyada an kovani, sahip olan kimse için zevcedir. Kovanin arilari kadinin nesli, bal ise zevcenin malidir. Bazen de ari kovani üzüntü ve kederden kurtulmaya, ibadet ve çalisma için bos olmaya isarettir.

Ariyet alıp vermek

ID : 319
ruya : Ariyet alıp vermek
aciklama : Rüyada sevdigi bir kimseden ariyet bir mal aldigini veya verdigini görmek, aralarindaki muhabbetin artacagina delildir. Sevmedigi kimseye ariyet veren veya alanin, o kimse ile düsmanligi devam edecek demektir.

Aritmetik

ID : 320
ruya : Aritmetik
aciklama : Rüyasında aritmetikle uğraşan kişinin parayla ilgili sorunu vardır. Rüyanizda çocugunuzla birlikte aritmetik problemi çözdügünüzü görmek, bütün pürüzlü islerinizi yoluna koyacaginiza isarettir.

Ark

ID : 321
ruya : Ark
aciklama : Bakınız; Dere, Suyolu.

Arkadan gitmek

ID : 322
ruya : Arkadan gitmek
aciklama : Rüyada birisinin arkasindan gitmek, bir dostunuzun sevinçli bir haber vermek üzere sizi aramakta olduguna isaret sayilir.

Arkadaş

ID : 323
ruya : Arkadaş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arma

ID : 324
ruya : Arma
aciklama : Rüyada süslü, yıldızlı vb. Arma, işte ve toplum yaşamında başarıdır.Rüyada bir hanedan veya bir aile, yahut bir milletin armasini görmek, su siralarda size bir kibirlilik, bir gurur, bir kendini begenmislik geldigine isaret sayilir.

Armağan

ID : 325
ruya : Armağan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Armatör

ID : 326
ruya : Armatör
aciklama : Rüyasinda bir gemi armatörü gören kimse uzun bir deniz yolculuguna çikar.

Armonik

ID : 327
ruya : Armonik
aciklama : Rüyada armonik çalmak veya çalan bir kimseyi görmek, uzaktaki bir dostunuzdan veya akrabanizdan sevinçli bir haber alacaginiza delalet eder.

Armonika

ID : 328
ruya : Armonika
aciklama : Bakınız; Çalgı Aletleri.

Armut

ID : 329
ruya : Armut
aciklama : Okumak için tıklayınız

Armut ağacı

ID : 330
ruya : Armut ağacı
aciklama : Rüyada armut agaci görmek mal ve para kazanmak için halka boyun egen bir kisi ile yorumlanir. Bir rivayete göre, zengin ve halka faydasi dokunan, hayir isleyen bir kisi ile kiyaslanir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir