Rüya Tabirleri


Kuaför

ID : 3301
ruya : Kuaför
aciklama : Kuyumcuya, hidayete, ilme, övgüye ve güzel bir şekilde anılmaya; Kuaför genç kız ve bekar erkek için evlenmeye, evli için sevgi ve muhabbete, Kadın kuaför gelin başı süsleyen kimseye, Kadın kuaföre saçını taratmak genç kız için evlenmeye, diğer kadınlar için üzüntü ve kederden kurtulmaya, Kadının erkek, erkeğin de kadın kuaföründe saçını yaptırdığını görmesi iffet ve namusu hakkında yapılacak dedikoduya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Berber, Tıraş Olmak, Saç.)

Kubbe

ID : 3302
ruya : Kubbe
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kucak

ID : 3303
ruya : Kucak
aciklama : Ana kucağı şefkat ve ilgiye, dost kucağı ondan görülecek yardıma, eş kucağı ülfet ve muhabbete, Başını birinin kucağına koymak eşler için sevginin devamlılığına, dostlar için sermaye aktarımına delalet eder. Kucakta görülen şey katı ve sevimsiz nesne isee husumete, güzel ve sevimli şey ise sevince ve dostluğa delalet eder.Rüyada birinin kucağında oturduğunuzu gördüyseniz; sorunlardan ve sıkıntılardan uzak olacağınız, korunacağınız anlamına gelir.

Kucaklamak

ID : 3304
ruya : Kucaklamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kucaklamak - kucaklaşmak

ID : 3305
ruya : Kucaklamak - kucaklaşmak
aciklama : Kişi sevdiği biriyle kucaklaşırsa ona kavuşur, iyi söz duyar, evlilikle ilgili kısmeti artar.

Kucaklaşmak

ID : 3306
ruya : Kucaklaşmak
aciklama : Biriyle kucaklaşmak sevgi ve muhabbete, anlaşma ve kaynaşmaya, Bir kadınla kucaklaşmak, ahiretin değil de, dünyanın kazanılmaya çalışılmasına, Bir ölü ile az bir süre kucaklaşmak uzun ömre delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sarılmak.)

Küçük kurtlar

ID : 3307
ruya : Küçük kurtlar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Küçük abdest

ID : 3308
ruya : Küçük abdest
aciklama : Küçük veya büyük abdest yaptigini gören kimsenin üzüntüsü gider. Mal sahibi ise malin zekatim verir. Eger, abdest yeri abdesthane gibi bilinen bir yer ise ihtiyaci için sarf edecegi seyin mesru olmasina isaret eder. Abdest yaptigi yer, meçhul ise, bilmedigi yere malini harcar. Bir yere abdest edip toprakla üstünü örttügünü gören kimse, bir mali yere gömer. Rüyada büyük abdestini yaptigini gören insan, dünyevi bir kisim sikinyilarindan kurtulur, affa ve aflyete mazhar olur.

Küçük dil

ID : 3309
ruya : Küçük dil
aciklama : Bir kimsenin rüyada küçük dilinin büyüyüp bogazini kapatmaya yaklastigini görmesi, o kimsenin mal yigmadaki hirs ve arzusuna ve ecelinin de yaklasmis olmasina nail olur.

Küçük dükkan

ID : 3310
ruya : Küçük dükkan
aciklama : Bir kimse rüyada evin kapisinda gördügü dükkan, evin sahibinin yahut rüya sahibinin haniminin dost ve arkadasidir. Bir kimse rüyada kendisini bir dükkan üzerinde oturdugunu görse, o kimse eger ehilse velayete, seref ve rütbeye nail olur.

Küçük günah

ID : 3311
ruya : Küçük günah
aciklama : Rüyada küçük günah islemek, kötü ve serli kimselere yaklasmaga isarettir.

Küçük karınca

ID : 3312
ruya : Küçük karınca
aciklama : Rüyada küçük karincalari saydigini veya onlari aldigini görmek, zulm, düsmanlik ve fitneye delalet eder. Rüyada görülen küçük karincalar, sayida zürriyete, ordu ve askere, mala ve uzun hayata delalet eder. Küçük karincalar halkin zayiflarina delalet eder. Bazi tabirciler, küçüh karincalar, Allahin (C.C.) askerlerinden bir askerdir, demislerdir. Rüyada küçük karincalarin adet edinmedikleri bir yere girmeleri, Ilme ve sayilamayacak kadar mala delalet eder.

Küçük kuşlar

ID : 3313
ruya : Küçük kuşlar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Küçük sinek

ID : 3314
ruya : Küçük sinek
aciklama : Insanlarin kulaklarma giren küçük sinek, halkin reisi için düsmana delalet eder.

Küçük tepe

ID : 3315
ruya : Küçük tepe
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kudret helvası

ID : 3316
ruya : Kudret helvası
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kudurmak

ID : 3317
ruya : Kudurmak
aciklama : Kuduz olduğunu görmek aşırı öfkeye, taşkınlığa delalet eder.Sıkıntı, tatsız haber olarak yorumlanır.

Kuduz

ID : 3318
ruya : Kuduz
aciklama : Kuduz olmuş hayvan düşmanlığında aşırı giden kimseye, böyle bir hayvandan zarar görmek düşmanın niyet ve tasarılarına, onu öldürmek düşmana galip gelmeye delalet eder.Rüyada bir kuduz köpek tarafindan isirildiginizi görmek, rakiplerinizin aleyhinizde bazi hareketlerde bulunduguna, fakat size fazla zarar veremediklerine; bir kuduz köpegin öldürüldügünü görmek, düsmanlarinizin size zarar vermeyecek hale getirildiklerine delalet eder.

Kuduz böceği

ID : 3319
ruya : Kuduz böceği
aciklama : Isi kirli ve pasli seylerle ugrasmak olan kimsenin rüyada kuduz böcegi görmesi, isinin kendi hakkinda çirkin olmasma delalet eder. Bu rüya hali bilinmiyen kimse için hayra, attarlar ve diger halk için de zarara delalet eder.

Kuduzböceği

ID : 3320
ruya : Kuduzböceği
aciklama : Kılkanatlılardan olan ve tıpta kullanılan bu böceği görmek işte zarara ve dağınıklığa delalet eder.

Küfe ve küfeci

ID : 3321
ruya : Küfe ve küfeci
aciklama : Rüyada pazardan aldiginiz bazi meyve ve yiyecekleri bir küfeci ile eve tasittiginizi görmek, bir is hususunda size yardim edecek bir arkadasiniza fazla yüklendiginiz için onun nezaket icabi size bir sey söyleyemedigine, size gönülden biraz kirgin olduguna delalet eder.

Kuğu

ID : 3322
ruya : Kuğu
aciklama : Rüyasında kuğu gören kişinin, çok iyi kalpli birisi ile evleneceğine yorumlanır. Kulak ağrısı: Önemli bir işinizin çözümleneceğine işarettir. Rüyasında kuğu gören kişinin, çok iyi kalpli birisi ile evleneceğine yorumlanır.Durgun suda yüzen kuğu, mutluluğun ve zenginliğin işaretidir. Ölü kuğu, uğursuzluk ve mutsuzluktur. Aşk hayatında da hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kişinin hoş, zarif, azametli, çekici ve kibar biri ile karşılaşacağına işaret eder.

Kuhercıle

ID : 3323
ruya : Kuhercıle
aciklama : Rüyada küherçile görmek bosuna harcanan mal ile tabir olunur. Küherçile topladigini görmek mal ve para biriktirdigine delalet eder. Küherçileyi yaktigini görmek, hükümet için mal harcadigina isarettir. Küherçileden yapilan barutu yakmak, tesiri derecesinde zarar veren sözlere delalet eder.

Küheylan

ID : 3324
ruya : Küheylan
aciklama : Rüyasinda küheylan görmek, gençlik çaglarinda oldugu gibi büyük bir heyecan duymakta oldugunuza ve yeni bir gönül macerasi pesinden kostugunuza, fakat bu konuda artik zamanin çok geç olduguna delalet eder.

Kukla

ID : 3325
ruya : Kukla
aciklama : Kişinin akılsızlığı, dikkatsizliği yüzünden başkalarının elinde oyuncak olacağına işaret eder.

Kükremek

ID : 3326
ruya : Kükremek
aciklama : Rüyanizda hayvanat bahçesini gezerken bir aslanin kükremesini isitmek, yanlis bir harekette bulunmaniz yüzünden size bir sey söylememesine ragmen esinizin kirgin olduguna, bunu anlamaniz gerektigine isarettir.

Kul

ID : 3327
ruya : Kul
aciklama : Okumak için tıklayınız

Külahçı

ID : 3328
ruya : Külahçı
aciklama : Rüyada külah yapan bir usta ile karsilasmak, size bazi islerinizde hile yapmaya çalisan kimselerin bulunduguna ve alisverislerinizde daha dikkatli davranmaniz lazim geldigine bir ikaz, bir uyaridir.

Kulak

ID : 3329
ruya : Kulak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kulak çınlaması

ID : 3330
ruya : Kulak çınlaması
aciklama : Kulak çınlaması kişinin kendisi hakkında söylenen lehte ve aleyhte söze, iki kulağın birden uzun süre çınlaması halkın uzun süre kendinden bahsetmesine delalet eder.Rüyada kulaginin çinladigini gören, kendisine ait bir söz isitir. Eger iki kulagi birden çinlarsa, ve uzun sürerse, halk arasinda kendinden uzun uzadiya söz edilir. Sag kulaginin çinladigini görmek hayra ve iyiligine; sol kulaginin çinladigini görmek, aleyhinde söylenen kötü sözlere delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir