Rüya Tabirleri


Kulak hırsızlığı

ID : 3331
ruya : Kulak hırsızlığı
aciklama : Bakınız; Dinlemek.

Kulak kırı

ID : 3332
ruya : Kulak kırı
aciklama : Rüyada kendisinin veya baskasinin kulagindan kir çikardigini gören kimseye, bir yardim yapilir. Bir kimsenin rüyada kulagini kir ve iltihaptan temizlemesi, bazi yerlerden gelecek sevindirici haberlere isarettir.

Kulak misafiri

ID : 3333
ruya : Kulak misafiri
aciklama : Rüyada baskalarinin aralarinda konustugu seylere kulak misafiri olarak dinledigini görmek, hayir degildir. Bir rivayete göre baskasinin sözlerine kulak misafiri olup, söz hirsizligi ettigini gören, uygun olmayan bir is yapar. Bir rivayete göre de, istemedigi bir is basina gelir. Söz hirsizligi dört sekilde tabir olunur: Hiyanet, korku, günah, fena söz isitmek.

Kule

ID : 3334
ruya : Kule
aciklama : Uygunsuz davranışlarınız hem size hem de çevrenizdeki insanlara zarar veriyor demektir. Davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini bildirir. Uygunsuz davranışlarınız hem size hem de çevrenizdeki insanlara zarar veriyor demektir. Davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini bildirir. Kişinin üstün mevkiye çıkacağına işaret eder.Bir kimse rüyada bir kulede bulundugunu görse, söhretli bir adami yener. Bazi tabirciler, kulede bulunmada hayir yoktur, zira kule ölüme isarettir, demislerdir.

Külhanbeyi

ID : 3335
ruya : Külhanbeyi
aciklama : Rüyada bir külhan beyi ile selamlastiginizi veya konustugunuzu görmek, is hususunda size kafa tutan amirinizle veya evde bir küçük tartisma neticesinde esinizle darginliga yorumlanir.

Kulp

ID : 3336
ruya : Kulp
aciklama : Bakınız; Halka.Rüyada kulp görmek, hayirlidir. Rüyada bir seyin kulpunu tuttugunu görmek, dinine bagli ve ibadetinin daim olduguna delalet eder. Bir rivayete göre kulp, kadinla da tabir olunur. Rüyasinda bir seye bir kulp taktigini gören, bekarsa evlenir, evli ise çocugu olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kulp görmek,dindir. Bundan dolayi bir kimse rüyada bir kulpu tuttugunu görse, o kimsenin islam dinine sarildigina ve onda sebat ettigine isarettir. Rüyada bir kulpa yapistigini ve elini içine koydugunu gören kimse. kafir ise Müslüman olur ve Kur'an-i Kerim'e simsiki sarilir. Eli kulpun içinde oldugu halde uyandigini görse, o kimse Müslüman olarak ölür. Kulp kisinin hanimina isarettir.

Kültürfizik

ID : 3337
ruya : Kültürfizik
aciklama : Rüyada jimnastik yaptigini gören kimsenin saglikli bir ömür sürecegine ve geçim durumunda sikinti çekmeyecegine isaret eder.

Kuluçka

ID : 3338
ruya : Kuluçka
aciklama : Tavuğun yumurtlamak yahut civciv çıkarmak için kuluçkaya yattığını görmek bekar için evlenmeye, evliler için çocuğa yahut haylazlık ve tenbelliğe; Kuluçka makinası da evlenmeye ve çocuğa yahut zinadan olma çocuğa, piknik yerlerine yahut okul bahçesine deelalet eder.

Kulunç

ID : 3339
ruya : Kulunç
aciklama : Kulunç tutması geçici sıkıntılara, acı söz işitmeye, kadının kendine kulunç girdiğini görmesi hamileliğine yahut asil ve yüce yaratılışlı kimselere yaklaşmasına delalet eder.Bir kimseyi rüyada kulunç tutsa, o kimsenin çoluk çocugunun sikinti çekmesine ve o yüzden kendisine bir bela gelmesine isarettir. Bir kadinin rüyada kendisine kulunç girdigini görmesi, o kadinin hamile olduguna veya onun serefli kimsdere yaklasmasina ve aci sözler isitmesine isarettir.

Kulübe

ID : 3340
ruya : Kulübe
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kum

ID : 3341
ruya : Kum
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kum kertenkelesi

ID : 3342
ruya : Kum kertenkelesi
aciklama : Rüyada kum kertenkelesi görmek, adi, delil getirmekten aciz ve bayagi bir düsmana delalet eder. Rüyada böyle bir kertenkeleyi görmek, kendisine uymakla cehalet karanliklarindan kurtularak hidayete erilen alim bir mürside delalet eder.

Kum saati

ID : 3343
ruya : Kum saati
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kum ve toprak almak

ID : 3344
ruya : Kum ve toprak almak
aciklama : Rüyada kum ve toprak almak fakirlik, ihtiyaç. keder, üzüntü, tamahkarlik ve hirsa, vazifeliler için de, rüsvet almaga isarettir.

Kuma

ID : 3345
ruya : Kuma
aciklama : Yönetimde karşılaşılacak zorluklara, hassas dengelere, kötülük ve zarara; uğursuzluk ve üzüntüye, sırları açıklamaya; Kuma bazen dünya ve ahirete; iki kumadan birini mumnun edip diğerini gücendirdiğini görmek, -kişinin yaşayışına göre- dünyayı ahirete yaahut ahireti dünyaya tercih etmeye delalet eder.Daima kötüye yorulur. Hastalığa, kötü şansa ve işlerinizin kötüleşeceğine işarettir. Daima kötüye yorulur. Hastalığa, kötü şansa ve işlerinizin kötüleşeceğine işarettir.

Kuma (ortak)

ID : 3346
ruya : Kuma (ortak)
aciklama : Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir.

Kumandan

ID : 3347
ruya : Kumandan
aciklama : Cesaret ve metanete, Ehil olan kimsenin askerlere kumandan olduğunu görmesi rütbe, şöhret, hayır ve mala; ehil değilse vefata, Yoksulun kumandan olduğunu görmesi üzüntü ve kedere delalet eder.Rüyada görülen kumandan, düsman üzerine hücum ederken veya düsman kendisi üzerine hücum ettiginde, korkusuzca hareket eden meshur bir adama delalet eder. Çünkü o nefsini harbe adamistir. Rüyada askere kumandan oldugunu gören kimse, eger ehilse hayir, mal, söhret ve rütbeye nail olur. Eger bunlara ehil degilse, o kimse ölür. Eger bu rüyayi gören fakirse, onun istirap, zahmet ve kedere düsüp feryad etmesine delalet eder. Bu rüya köleler için de, azad olmalanna delalet eder.

Kumar

ID : 3348
ruya : Kumar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kumar oynamak

ID : 3349
ruya : Kumar oynamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kumarhane

ID : 3350
ruya : Kumarhane
aciklama : Bir yakınınızı size ihanet edeceğine yorumlanır. Bir yakınınızı size ihanet edeceğine yorumlanır.

Kuması yırtmak

ID : 3351
ruya : Kuması yırtmak
aciklama : Rüyada kumasi yirtmak, bosanmaya bosanmis bir kadini baska bir kocaya varmadan tekrar almaya delalet eder.

Kumaş

ID : 3352
ruya : Kumaş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kumbara

ID : 3353
ruya : Kumbara
aciklama : Rüyanda kumbara, gören kimsenin, büyük miktarda para kaybına uğrayacağına yorumlanır. Rüyanda kumbara, gören kimsenin, büyük miktarda para kaybına uğrayacağına yorumlanır. Rüyada görülen kumbara, sahibinin bedenidir. Ona anz olacak her hangi bir sey sahibine aittir. Bazi tabirciler kumbara, sahibinin sakli ve gizli seyleridir, demislerdir. Kumbaranin açik oldugunu gören kimsenin sir ve gizli seyleri açiga çikar.

Kümes hayvanı

ID : 3354
ruya : Kümes hayvanı
aciklama : Rüyada kümes hayvani görmek, hanim ve hizmetçiye isarettir. Bir kümes hayvani bogazladigini gören kimse evlenir.

Kumru

ID : 3355
ruya : Kumru
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kumru kuşunun erkeği

ID : 3356
ruya : Kumru kuşunun erkeği
aciklama : Rüyada kumru kusunun erkegini görmek, garip, hor ve bayagi bir insana delalet eder. Kumru kusunun erkegini görmek, haber ve elçiye delalet eder. Çünkü Hz. Nuha gerek yerin durumunu gerekse tufandan sonra suyun yere çekilmesi haberini veren bu kustu. Bazi tabirciler, kumru kusunun erkegi, oynak bir kadina delalet eder, dediler.

Kumsal

ID : 3357
ruya : Kumsal
aciklama : Bakınız; Kum, Pilaj.

Kundak

ID : 3358
ruya : Kundak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kundak bezi

ID : 3359
ruya : Kundak bezi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kundura

ID : 3360
ruya : Kundura
aciklama : Rüyasında yeni bir kundura giyen kişinin evleneceğine veya servet sahibi olacağına; eski kundura giyen kişinin derde düşeceğine yorumlanır. Rüyasında yeni bir kundura giyen kişinin evleneceğine veya servet sahibi olacağına; eski kundura giyen kişinin derde düşeceğine yorumlanır.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir