Rüya Tabirleri


Kuş tuzağı

ID : 3421
ruya : Kuş tuzağı
aciklama : Rüyada kaçak kimsenin kus tuzagi görmesi, yakalanmasina ve bir seyi kaybetmis olan kimsenin de, onu bulmasina ve bir seyi ümit eden birisinin ise, ümitinin meydana gelmesine isarettir.

Kuşyemi

ID : 3422
ruya : Kuşyemi
aciklama : Rüyada kus yemi görmek, helal mal ile tabir olunur, Kus yemi yedigini görmek, bazilarina göre iyi, bazilarina göre de kötüdür. Bir rivayete göre kus yemi, para ile tabir olur.

Kuş yuvası

ID : 3423
ruya : Kuş yuvası
aciklama : Rüyada kus yuvasi görmek, ibadet edilen yere isarettir.

Kusbe

ID : 3424
ruya : Kusbe
aciklama : Rüyada küspe görmek, sizden yardim isteyen kimselere biraz daha cömert davranarak onlara geçinecekleri kadar yardim yapmanizin sizin de hayriniza olacagina isarettir.

Küskün

ID : 3425
ruya : Küskün
aciklama : Rüyanizda size küskün bir kimseyi görmeniz, gerek is yerinizde gerek aileniz içinde çok sevildiginize ve her iste mutlaka fikrinizin alindigina delalet eder.

Kusmak

ID : 3426
ruya : Kusmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Küstah

ID : 3427
ruya : Küstah
aciklama : Rüyada size küstahça davranan bir kimseyi görmek, etrafinizda sizi çekemeyen insanlarin bulundugunu ve her hareketinizi adim adim takip ederek, arkanizdan kuyunuzu kazdiklarini ve dedikodu yaparak itibarinizi yok etmege çalistiklarini gösterir.

Kusun ağzıyla yavrusuna yem vermesi

ID : 3428
ruya : Kusun ağzıyla yavrusuna yem vermesi
aciklama : Rüyada kusun agziyla yavrusuna yem vermesini görmek, zinaya, darliga ve kötü isleri gizlemeye delalet eder.

Kusun yavrusunu beslemesi

ID : 3429
ruya : Kusun yavrusunu beslemesi
aciklama : Rüyada kusun agziyla yavrusuna yem vermesini görmek, darliga ve kötü isleri gizlemeye isarettir.

Kuş

ID : 3430
ruya : Kuş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuşak

ID : 3431
ruya : Kuşak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuşatma

ID : 3432
ruya : Kuşatma
aciklama : Düşmanı kuşatmak onları gözetmeye, iş ve fikirde sebat göstermeye, nefis ve şeytanla sürekli ve bilinçli mücadeleye, Muhasara müşrikler üzerine galip gelmeye, düşmanı kahretmeye, Düşman tarafından kuşatılmak sindirim rahatsızlığına ve kabızlık çekmeye deelalet eder.

Kuşçu

ID : 3433
ruya : Kuşçu
aciklama : İyi giyimli kuşçu sevinçli habere veya ferah bir yerde toplanmaya; asık suratlı kuşçu kadın tüccarına, sıkıntı veren haber yahut yerlere delalet eder.Rüyada kusçu görmek, komisyoncu ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kusçu görmek, ferahlik ve sikintili yerlerde toplanmaya isarettir.

Kutsal kitaplar

ID : 3434
ruya : Kutsal kitaplar
aciklama : Bakınız; Kitap.

Kutu

ID : 3435
ruya : Kutu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuvvet

ID : 3436
ruya : Kuvvet
aciklama : Kişinin kendini güçlü görmesi onun fazilet ve meziyetine, din ve dünyasına ait kuvvete, Kuvvetli olduğunu görmek bazen güçsüzlüğe, Güçsüzlükten sonra kuvvetli olduğunu görmek hastalığın artmasına ve uzamasına; ancak, sonuçta hayra ermeye ve uzun ömre dellalet eder.Rüyada kuvvet, duygu ile yorumlanir. Rüyada çok kuvvetli bir kisi oldugunu görmek, ev halki için duydugu bazi endiseleri bulunduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada güçsüzlükten sonra kendisini kuvvetli hissetmek hastaligin uzamasina ve artmasina delildir. Ancak, rüya sahibinin hayra erismesi ve uzun bir ömre nail olmasi ümit edilir. Rüyada tabirciler, kendisinin kuvvetli oldugunu gören kimse, güçsüzlesir dediler.

Kuyruk

ID : 3437
ruya : Kuyruk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuyruk yağı

ID : 3438
ruya : Kuyruk yağı
aciklama : Bakınız; Yağ.

Kuyruklu yıldız

ID : 3439
ruya : Kuyruklu yıldız
aciklama : Rüyada kuyruklu yıldız , büyük bir servet kazanacağınızın ve şansınızın açıldığını işaret eder. Yıldız ne kadar parlaksa servette o kadar büyük olur. Rüyada kuyruklu yıldız , büyük bir servet kazanacağınızın ve şansınızın açıldığını işaret eder. Yıldız ne kadar parlaksa servette o kadar büyük olur. Murattır ve kişinin tüm hayalleri gerçekleşecek ve imrenilecek duruma gelecek demektir.Rüyada kuyruklu yildiz görmek, yolculuga isarettir.

Kuyu

ID : 3440
ruya : Kuyu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuyu çıkrığı

ID : 3441
ruya : Kuyu çıkrığı
aciklama : Kuyu çikrigi görmek, din ve dünya islerinde insanlara yardim eden çok faydali olan bir mümine delalet eder. Rüyada abdest almasi için çikrikla kuyudan su çektigini gören kimse Allah'in dinine yapisan bir müminden yardim talep eder. Zira (halat ip) dine delalet eder. Abdestini tamamladigini gören kimsenin abdesti, borçtan, hastaktan ve üzüntüden kurtulmasina kifayet eder. Bazan da kuyu çikrigi, gezis ve hareketinde çok neseli ve sevinçli bir hanima, veya çok konusan bir çocuga delalet eder.

Kuyu temizleyicisi

ID : 3442
ruya : Kuyu temizleyicisi
aciklama : Rüyada kuyu temizleyicisini görmek yolculuga ve orta halli olmaya, hasta için ölüme, saglam kimse için siddete, bazan da hapse delalet eder.

Kuyumcu

ID : 3443
ruya : Kuyumcu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuzen

ID : 3444
ruya : Kuzen
aciklama : Hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir. Kuzeninizden güzel bir mektup aldığınızı gördüyseniz aile bağlarınız kopacak demektir.

Kuzgun

ID : 3445
ruya : Kuzgun
aciklama : Kuzgun görmek çocuk ve hizmetliye, Kuzguna rastlamak ve ona malik olmak yöneticiliğinin hakkını vermeye yahut söylediği hak sözün tekzip edilmesine delalet eder.İşlerinizde yaşayacağınız problemleri, çevrenize yansıttığınıza işaret eder. İşlerinizde yaşayacağınız problemleri, çevrenize yansıttığınıza işaret eder. Rüyada kuzgun görmek, çocuga isarettir. Rüyada kuzguna rastladigini gören kimse, saltanata erisir. Üzerine kuzgun düstügünü gören kimsenin, yolunu keserler.

Kuzu

ID : 3446
ruya : Kuzu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kuzu ve oğlak

ID : 3447
ruya : Kuzu ve oğlak
aciklama : Rüyada görülen kuzu ve oglak insanin çocugudur. Rüyada kuzu ve oglak keserek etini yedigini gören kimsenin, kendisinin veya akrabasinin bir çocugu ölür. Rüyada kendisine bir kuzu veya bir oglak bagislandigini görse, onun iyi bir çocugu olur. Kuzu veya oglak eti yediginl gören kimseye bir çocugundan dolayi cüz'l bir mal isabet eder.

Kuzukulağı

ID : 3448
ruya : Kuzukulağı
aciklama : Bu bitkiyi görmek hastalıktan şifaya, afiyete; Kuzukulağı görmek bazı kimseler için gösteriş ve riyaya delalet eder.Rüyada kuzu kulagini görmek, hastaliklardan sifaya delalet eder. Kuzu kulaginin öncesi güzel sonu egri olmasindan dolayi bazan da riya ve nifaka delalet eder.

Küçümsemek

ID : 3449
ruya : Küçümsemek
aciklama : Bakınız; Hor ve Hakir Görmek.

Küf

ID : 3450
ruya : Küf
aciklama : Para sıkıntısıdır. Küflü para da gelirin birden kesileceğine işaret eder.Rüyada küf görmek, malin zekatini vermemeye isarettir. Bazi tabirciler eski bir dosta kavusmaya isarettir, demislerdir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir