Rüya Tabirleri


Arpa

ID : 331
ruya : Arpa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arpa ekmeği

ID : 332
ruya : Arpa ekmeği
aciklama : Kazancinda bolluk ve bereket olacagina delalet eder.

Arpacık

ID : 333
ruya : Arpacık
aciklama : Rüyasında gözünde arpacık çıktığını gören insan, hatırı sayılır bir para alacak ve bunun için uğraşmaya, çalışmaya da gerek kalmayacaktır.

Arş

ID : 334
ruya : Arş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arsa

ID : 335
ruya : Arsa
aciklama : Rüyada arsa görmek görenin vefat edeceğine işarettir.

Arş-ı ala

ID : 336
ruya : Arş-ı ala
aciklama : İnsan için olmuş ve olacaklar, Ehil kimse için önemli memuriyete delalet eder.

Artist

ID : 337
ruya : Artist
aciklama : Rüyada bir artist görmek, her konuda başarının habercisidir.

Artmak ve eksilmek

ID : 338
ruya : Artmak ve eksilmek
aciklama : Bakınız; Çoğalmak, Azalmak.

Arz ve takdim etmek

ID : 339
ruya : Arz ve takdim etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Arzu

ID : 340
ruya : Arzu
aciklama : Bakınız; İstemek.

Arzuhal

ID : 341
ruya : Arzuhal
aciklama : Rüyada bir isiniz için resmi bir makama bir istida verdiginizi görmek, devlet dairesinde çoktan beri bekleyen bir dileginizin bugünlerde yerine getirilecegine ve size olumlu cevap verilecegine delalet eder.

Arzuya kavuşmak

ID : 342
ruya : Arzuya kavuşmak
aciklama : Rüyada arzu edilen seye kavusmak, çok ilme ve Allah (C.C.)'a ulastiran yola veya helal malla riziklanmaya isaret eder. Rüyayi gören bekarsa, evlenir. Fayda ve kazanç saglar.

As (kağıt oyununda)

ID : 343
ruya : As (kağıt oyununda)
aciklama : Kupa ası, aşkta mutluluktur. Karo ası, uzaktan gelecek büyük kısmettir. Sinek ası, dedikoducu bir yakına işaret eder. Maça ası, işlerle ilgili sıkıntı ve tatsızlıktır.Rüyada iskambil kagidindaki birlileri görmek dört sekilde yorumlanir: Kupa birlisi, gönül macerasina, karo birlisi agiz tadina, maça birlisi sosyal hayatta basariya, ispati birlisi çok çalismaya delalet eder.

Asa

ID : 344
ruya : Asa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Asabi

ID : 345
ruya : Asabi
aciklama : Bakınız; Sinirli.

Asabiyet

ID : 346
ruya : Asabiyet
aciklama : Rüyasında asabileşen kişi, iki teklif veya kısmet arasında kalır. Onu yepyeni bir yaşam beklemektedir.

Asansör

ID : 347
ruya : Asansör
aciklama : Okumak için tıklayınız

Asfalt

ID : 348
ruya : Asfalt
aciklama : Rüyada bir yola asfalt döküldügünü görmek, çalisma hayatinizda daha çok çalismaniz için amiriniz tarafindan uyarildiginiza; bir asfalt yolda yürüdügünüzü görmek, isinizde eksiksiz ve düzenli çalistiginiza; yeni dökülen asfalt bir yolda yürüyüp ayaklarinizin katrana battigini görmek, hayatinizin düzensiz bir sekilde devam ettigine isarettir.

Ashab-ı kehf (mağara arkadaşları)

ID : 349
ruya : Ashab-ı kehf (mağara arkadaşları)
aciklama : Onları görmek ilahi müjdeye ve yardıma, Müslümanları sevindirecek, diğer insanları şaşırtacak durumlara, Onların mağarasını görmek fakir ikin zenginliğe, korku çeken için kurtuluşa, baskı altında olan için mülke delalet eder.

Ashab-ı kiram( r.a.)

ID : 350
ruya : Ashab-ı kiram( r.a.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ası boyası

ID : 351
ruya : Ası boyası
aciklama : Asi boyasi mal ile tabir olunur. Asi boyasi ezdigini gören menfaat için malini harcar. Bir duvari asi boyasi ile boyadigini ve yahut onunla bir isaret koydugunu gören hakikat yolunda ve dogru yoldadir. Yaninda asi boyasi oldugunu veya birisinin kendisine verdigini görmek feraha ve sevince ulasacagina delalet eder. Asi boyasi yedigini gören halkin arkasindan kötü sözler söyler. Evini asi boyasi ile boyadigini görmek, o evde ferah ve sevinç bulunduguna isarettir. Vücudunu asi boyasi ile boyadigini gören, halk arasinda kötü bir isim ile taninir.

Aşı olmak (iğne)

ID : 352
ruya : Aşı olmak (iğne)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Asi olmak (isyan)

ID : 353
ruya : Asi olmak (isyan)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Aşüfte

ID : 354
ruya : Aşüfte
aciklama : Rüyada asifte bir kadinla karsilasmak, evliligin tehlikede olduguna delalet eder. Asifte bir kimse ile dostluk kurdugunu gören kimse, esiyle aralarinda oldukça önemli anlasmazliklar yüzünden ayrilmak tehlikesinde kalir. Bu yüzden çok dikkatli davranmasi gerekmektedir.

Asılmak

ID : 355
ruya : Asılmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Asilzade

ID : 356
ruya : Asilzade
aciklama : Rüyada asilzade bir kimse ile tanismak veya karsilasmak, düsmanlarina karsi üstün gelecegine ve bozulan islerini yoluna koyacagina isarettir. Asilzade görmek, bir rivayete göre de, beklenmeyen bir miras almaya da yorumlanir.

Aşiret

ID : 357
ruya : Aşiret
aciklama : Rüyada bir asiret çadiri içinde oldugunu ve asiretin reisi ile konusarak sohbet ettigini gören, bir dernegin baskani veya bir mahallenin muhtari, yahut askerse rütbeli bir kisi olur. Bir asiret reisini evine misafir ettigini görmek, büyük bir devlet adamindan bir menfaat görecegine delildir. Bir asiret reisi ile atlara binerek gezindigini gören, büyük bir sirketin hissedari olur, veya o sirkete ait hisse senetlerine sahip olur.

Asistan

ID : 358
ruya : Asistan
aciklama : Rüyada bir uzmana asistan oldugunuzu görmek, tüccar iseniz, bir bankadan kredi isteyeceginize, esnaf iseniz bagli oldugunuz dernekten yardim alacaginiza memur veya isçi iseniz çalistiginiz müesseseden borç almak için amirinize bas vurdugunuza, evli iseniz esinizden para hususunda ricada bulundugunuza, ögrenci iseniz baba veya velinizden harçliginizin arttirilmasini isteyeceginize delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kendinizi asistan olarak görmeniz. Hayatinizda basarili olmak için iyi adimlar atmak üzere oldugunuzu ve kisa zamanda neticeye ulasacaginizi gösterir.

Asil kimse

ID : 359
ruya : Asil kimse
aciklama : Bakınız; Soylu Kimse.

Asit

ID : 360
ruya : Asit
aciklama : Asitli bir içecek görmek kötülüğün işaretidir çevrenize dikkat edin. Rüyanızda asitli bir içecek içiyorsanız, birtakım korkular yaşayacaksınız.Asit görmek zararla yorumlanir. Rüyasinda asitle bir seyi muamele ettigini veya bir yere asit döktügünü görmek, maliye ile basinin derde girdigine ve bu isleri yoluna koymaya çalistigi halde zorluk çektigine delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir