Rüya Tabirleri


Mermerci

ID : 3751
ruya : Mermerci
aciklama : Dostluk ve muhabbete, saygınlık ve şerefe; dokumacı yahut yorgancıya delalet eder.Rüyada mermerciyi görmek, beyaz ve kirmizi hasir veya kumas dokuyucuya yahut da yorganciya isarettir. Mermerciyi görmek, seref, yücelik, dostluk ve muhabbete isarettir.

Mermi

ID : 3752
ruya : Mermi
aciklama : Ani ve iyi haber, yardımdır.

Mersin balığı

ID : 3753
ruya : Mersin balığı
aciklama : Rüyada Mersin baligi yemek, bereket ve bolluga yorumlanir.

Merve tepesi

ID : 3754
ruya : Merve tepesi
aciklama : Bakınız; Safa ve Merve.

Meryem ana

ID : 3755
ruya : Meryem ana
aciklama : Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder. Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder. Rüyada Hz. Isa'nin annesi Hz. Meryem'i görmek, o yerde büyük bir ibret meydana çikacagina ve sabra delalet eder.

Meryem suresi

ID : 3756
ruya : Meryem suresi
aciklama : Rüyasinda Meryem suresini okudugunu veya dinledigini gören kimse, sikintida ise kurtulur feraha çikar, Hasta ise iyilesir, kiyamet gününde azaptan kurtulur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Meryem suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, salihleri sevmeye, kuvvete ve mala isarettir.

Mesaj

ID : 3757
ruya : Mesaj
aciklama : Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Size mesaj geldiğini gördüyseniz hayatınızda bazı değişiklikler olacak. Mesaj yolladığınızı gördüyseniz, sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.Size mesaj geldiğini hayatınızda birtakım değişiklikler olacak. Mesaj yolladığınızı görürseniz, sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.Size mesaj geldiğini hayatınızda birtakım değişiklikler olacak. Mesaj yolladığınızı görürseniz, sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Meşaleci

ID : 3758
ruya : Meşaleci
aciklama : Rüyada mesaleciyi görmek, halkin kendisiyle hidayete erisecekleri bir kimseye delalet eder. Mesaleciyi görmek, hayra, ilme ve nasibi az olmakla beraber kendisine söz ve isinde halkin müracaat ettigi bir kimseye delalet eder.

Mesane hastalığı

ID : 3759
ruya : Mesane hastalığı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Mesarıl-haram

ID : 3760
ruya : Mesarıl-haram
aciklama : Rüyada bu dagi görmek, emirlere uymaya ve vasiyetle tutmaya isarettir. Eger bir korkudan dolayi haber bekliyorsa, onun için emniyet hasil olur.

Mescid

ID : 3761
ruya : Mescid
aciklama : Bakınız; Cami.

Mescid-i aksa

ID : 3762
ruya : Mescid-i aksa
aciklama : İyilik ve ihsan sahibi kimseye; adağı yerine getirmeye, Bu mescidde namaz kılmak mirasa nail olmaya yahut saygıdeğer biri olmaya, Bu mescidde kıbleden başka tarafa doğru namaz kılmak haccetmeye, Orada abdest almak eline mal geçmesine delalet eder.Rüyada Mescid-i Aksada namaz kildigini gören kimse mirasa nail yahut iyilik ve ihsan sahibi birisi olur. Mescid-i Aksada Kibleden baska yöne namaz kildigini gören hacceder. Kendisini Beyt-l Mukaddeste abdest aliyor görse, eline mal geçer. Oradan çiktigini görse, yolculuga çikar ve elinde miras mali varsa, elinden gider. Mescid-i Aksada isik veya mum yaktigini görenin, evlatlan yüzünden basi derde girer.

Mescit

ID : 3763
ruya : Mescit
aciklama : Okumak için tıklayınız

Mesın sergileri

ID : 3764
ruya : Mesın sergileri
aciklama : Rüyada mesin sergileri görmek, bekar için zevceye ve isten ayrilmaya delalet eder.

Mesın yatak

ID : 3765
ruya : Mesın yatak
aciklama : Rüyada görülen mesin yatak, bir kadinin hizmetçisi, onun sirlarina vakif olan ve onlari halktan gizli tutan serefli bir kimseye delalet eder. Mesin yatak, hanimina delalet eder. Bazan da mesin yatak, kisinin sirlarini söyledigi ana ve baba gibi kimseleridir. Mesin yatak, erkege de delalet eder. Zira mesin yatak, diger yataklarin üzerine konulur ve onlari kir ve tozdan muhafaza eder. Bazan da mesin yatak, hanimi ve çocugunun yedigi malina delalet eder.

Meskukat (madeni para)

ID : 3766
ruya : Meskukat (madeni para)
aciklama : Bakir, nikel ve diger madenlerden yapilmis meskukat (PARA) görmek düsmanliklara ve dedikodulara delalet eder. Ibn-i Siriri'e göre; bakir ve diger meskukat görmek, düsmanlik, kavga, vurusma, dedikodu ve benzeri seylere isarettir. Rüyasinda böyle bir para buldugunu veya kendisine verildigini gören, bu sekilde bir kavga ve tartisma ile karsilasir. Yaninda bir çok para oldugunu gören keder ve sikintiya ugrar. Evinden bu sekilde paralari alip sokaga attigini veya birine verdigini gören sikinti ve kederden kurtulur. Cabir'ül-Magribi'ye göre; rüyada bakirdan ve diger madenlerden basilmis para görmek, iflasa, fakirlige ve hakarete ugramaya delalet eder. Bir rivayete göre böyle paralar bir kap içinde görülürse, mal elde edilecegine isarettir.

Meslek

ID : 3767
ruya : Meslek
aciklama : Genç kişi rüyasında kendisini bir meslek sahibi görürse rüyayı iyi yorumlamalıdır.

Mest

ID : 3768
ruya : Mest
aciklama : Okumak için tıklayınız

Meşakkat

ID : 3769
ruya : Meşakkat
aciklama : Bakınız; Sıkıntı, Zahmet.Rüyada mesakkat hasta için ölüme, ailenin geçimini temin edenlei için, zahmet ve sikintiya yahut cihata isarettir.

Meşale

ID : 3770
ruya : Meşale
aciklama : Okumak için tıklayınız

Meşale

ID : 3771
ruya : Meşale
aciklama : Okumak için tıklayınız

Meş'ar'il haram

ID : 3772
ruya : Meş'ar'il haram
aciklama : Hacc ibadetini yerine getirirken, kurban bayramının birinci günü şafak vaktinde eteklerinde Müzdelife vakfesinin yapıldığı bu mübarek dağı görmek hidayet ve emniyete, ilahi emirleri tutmaya ve vasıyetleri yerine getirmeye, yüksek hayır ve menfaatlere dellalet eder.

Meşe

ID : 3773
ruya : Meşe
aciklama : Sürekli olan şeref ve itibara, kendisinden faydalanılan ve kazancı iyi olan mala, uzun ömre yahut gafil kimselerle oturup kalkmaya; Meşe ağacı bazen güçlü ve imtiyaz sahibi kimseye, çok mal biriktiren ve o nisbette harcaması olan kimseye, ibadete, zahmeet ve yolculuğa, yaşlı adama bazen de livata yapan insana, Meşenin meyvesi olan palamut evlenmeye yahut çocuğa, rızık ve menfaate delalet eder.Aile ile ilgili mutluluk, gelir veya mirastır. Meşe ağacı ne kadar büyük ve güzel ise ailenin durumu da o kadar güzel ve iyi olacak demektir.

Meşe ağacı

ID : 3774
ruya : Meşe ağacı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Meşelik

ID : 3775
ruya : Meşelik
aciklama : Beraberliklerinden fayda görülmeyen, söz ve sohbetlerinden istifade olunmayan kimselere yahut varlıklı, çok yaşayan ve iyi amellerde yardımlaşan kimselere delalet eder.

Meşguliyet

ID : 3776
ruya : Meşguliyet
aciklama : Bir işle meşgul olmak bekar için evlenmeye, Kendi işinden başka bir işle meşgul olmak rızık kazanma sahasının değişmesine, ibadete, çocuğa yahut eşe delalet eder.Rüyada bir isle mesgul oldugunu gören kimse, evlenir. Bir kimse rüyada kendi isinden baska bir isle mesgul oldugunu görse, eger c yeni is onun idare ve geçimine kafi bir isse tabiri, rizkinin yenli enmesine, zevceye, çocuk ve ibadete isarettir.

Meşhur

ID : 3777
ruya : Meşhur
aciklama : Rüyada meşhur birisini gören kimse geleceğini rahat ve bolluk içinde yaşar demektir. Rüyada meşhur birisini gören kimse geleceğini rahat ve bolluk içinde yaşar demektir.

Meşin

ID : 3778
ruya : Meşin
aciklama : Sıkıntı ve zorluklara katlanan dayanıklı insana, Meşinden mamül eşya evin hanımına, evlenmeye yahut çocuğa delalet eder.

Meşrubat

ID : 3779
ruya : Meşrubat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Met

ID : 3780
ruya : Met
aciklama : Yani suların kabarması, bolluk, zenginlik pardır. Tam tersi cezir ise parada azalmadır.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir