Rüya Tabirleri


Mücevher

ID : 3961
ruya : Mücevher
aciklama : Okumak için tıklayınız

Mücevherat

ID : 3962
ruya : Mücevherat
aciklama : Kadın için sevince, erkek için üzüntüye, Toplu halde görülen mücevher dünyalığa yahut değerli insanlardan meydana gelen topluluğa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Cevher,Süslenmek.)

Müdür

ID : 3963
ruya : Müdür
aciklama : İş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir. İiş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir.

Müezzin

ID : 3964
ruya : Müezzin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Müfessir

ID : 3965
ruya : Müfessir
aciklama : Halka faydası dokunan, kendinden insanların istifade ettiği değerli bir kimseye delalet eder.

Müftü

ID : 3966
ruya : Müftü
aciklama : Rüyasında müftü gören kimse akılı ve itibar sahibi bir kimsenin dostluğunu kazanacak demektir. Rüyasında müftü gören kimse akılı ve itibar sahibi bir kimsenin dostluğunu kazanacak demektir. Rüyada müftü görmek, dini bir gayret ve çaba içinde olduguna isarettir.

Mühendis

ID : 3967
ruya : Mühendis
aciklama : Okumak için tıklayınız

Müjde

ID : 3968
ruya : Müjde
aciklama : İyi ve olumlu haberdir. Olduğu gibi çıkar

Müsabaka

ID : 3969
ruya : Müsabaka
aciklama : Bakınız; Yarışma.

Müslüman

ID : 3970
ruya : Müslüman
aciklama : Temiz yüzlü, hal ve hareketleri ile insana huzur ve mutluluk veren, tavır ve davranışları insanların hayrına olan kadın yahut erkek müslüman, çok ender bulunan kıymet ve değerlere; nadide eşya ve antikaya, insanoğlunun şeref ve itibarına; sevinç ve mutluuluk kaynağı olan her şeye, saygınlık ve şerefe; kurtuluş ve refaha, dünya ve ahiret müjdelerine, doğru şahitliğe ve vefaya; Müslüman olduğu halde yeniden müslüman olduğunu görmek dinde doğruluğa, şuur ve uyanıklığa, bela ve afetten kurtulmaya; ana ve babasına, üstad ve mürşidine geri dönmeye, Kafirin müslüman olduğunu görmek onun hidayet bulup hak dine girmesine delalet eder.

Müsrif

ID : 3971
ruya : Müsrif
aciklama : Bakınız; İsraf.

Müstehcen

ID : 3972
ruya : Müstehcen
aciklama : Açık, saçık iğrenç şeyler görmek sıkıntıya işarettir.

Müşavir

ID : 3973
ruya : Müşavir
aciklama : Bakınız; İstişare.

Müşteri yıldızı

ID : 3974
ruya : Müşteri yıldızı
aciklama : Bakınız; Jüpiter.

Mütebessim

ID : 3975
ruya : Mütebessim
aciklama : Bakınız; Güleryüzlü.

Müzayede

ID : 3976
ruya : Müzayede
aciklama : Şanslı bir döneme gireceğinize işaret eder.Müzayedeye katıldığını görmek, yakınlarıyla tartışa yapılacağına, küskünlükler yaşanacağına yorumlanır. Şanslı bir döneme gireceğinize işaret eder.Müzayedeye katıldığını görmek, yakınlarıyla tartışa yapılacağına, küskünlükler yaşanacağına yorumlanır. İş hayatında başarılara imza atacaksınız. Müzayededen bir şeyler satın aldığını görmek, şansınızın artacağına işarettir.

Müzdelife

ID : 3977
ruya : Müzdelife
aciklama : Bu mübarek beldede olduğunu görmek vadini yerne getirmeye, borcunu ödemeye, güzel amelleri ile insanların övgüsünü kazanmaya delalet eder.

Müzevir

ID : 3978
ruya : Müzevir
aciklama : Kavga ve savaşa, ihtilaf ve tartışmaya, cemaat ve topluluğun dağılmasına, bid'at ehli bozguncu ve yağcı kimseye delalet eder.

Müzik aleti

ID : 3979
ruya : Müzik aleti
aciklama : Bakınız; Çalgı.

Nabız

ID : 3980
ruya : Nabız
aciklama : Okumak için tıklayınız

Nacak

ID : 3981
ruya : Nacak
aciklama : Bakınız; Balta.Artık geçim sıkıntısı geçmeyeceğinize yorumlanır. Rüyasında nacak ile odun kesmek, sağlık durumunuzun bozulabileceğine işaret eder. Artık geçim sıkıntısı geçmeyeceğinize yorumlanır. Rüyasında nacak ile odun kesmek, sağlık durumunuzun bozulabileceğine işaret eder. Rüyada nacakla odun yardiginizi görmek, kazanca ve saglik yönünden de iyi habere isarettir,

Nadas

ID : 3982
ruya : Nadas
aciklama : Okumak için tıklayınız

Nafaka

ID : 3983
ruya : Nafaka
aciklama : Kendi rızası ile yakınlarına nafaka verdiğini görmek maddi durumun iliyiğine, çoluk çocuğunu korumaya, elden çıkan şeyleri yeniden kazanmaya; İstemeyerek nafaka verdiğini görmek ecelin yaklaşmasına; Nafakada aşırı cömert devarandığını görmek nifak ve bozzgunculuğa delalet eder.Rüyada kanunen beslemege mecbur oldugunuz bir kimseye nafaka verdiginizi veya kanunen sizi beslemege mecbur olan kimseden nafaka aldiginizi görmek, hiç bir zaman uyusamadiginiz esinizle tartismali bir durumda bulundugunuza ve bu yüzden daima üzüntü içinde bulunacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir kimsenin mahremlerine nafaka vermesi veya onlari bol bir sekilde geçindirmek, o kimsenin malî durumunun iyi olduguna, çocuklanm korumasina ve

Naftalın

ID : 3984
ruya : Naftalın
aciklama : Rüyada elbiselerinizi naftalinlediginizi görmek, geçmisteki yaptiginiz hatalarin sizi daima huzursuz ettigine isarettir. Naftalin görmek bir rivayete göre de bir büyügünüzden çok miktarda yardim göreceginize yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada naftalin görmek, mali muhafaza etmeye ve onu geregi gibi kullanmaya isarettir.

Naftalin

ID : 3985
ruya : Naftalin
aciklama : Koruyucu tedbirlere, bekçi yahut polise; Elbiseleri naftalinlemek geçmişte yaşanan hatıraların sevinç ve hüzünle hatırlanmasına ve istiğfar getirmeye delalet eder.Rüyada naftalin görmek , bir büyüğünüzden ummadığınız bir zamanda ve de ummadığınız bir miktarda maddi yardım göreceğinize işarettir. Rüyada naftalin görmek, sizden yaşlı bir yakınınızdan beklemediğiniz bir zamanda ve de beklemediğiniz miktarda para yardımı almak demektir.

Nağme

ID : 3986
ruya : Nağme
aciklama : Bakınız; Ezgi.Rüyada güzel sarkilar dinlemek, yasiniz ne olursa olsun eski hatiralarinizin canlanacagina delalet eder.

Nahivci(gramerci)

ID : 3987
ruya : Nahivci(gramerci)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Nahl suresi

ID : 3988
ruya : Nahl suresi
aciklama : Ibni Sirin'e göre; rüyasinda bu sureyi serifi okuyan veya bir kismini okuyani görüp dinleyen, helal rizk ile riziklanir. Müslümanlar içinde sevilen bir kisi olur. Hz. Ömer'e (ra) göre, mal ve rizki Allah (CC) tarafindan sakli tutulur. Dünyada sikinti yüzü görmez. Afet ve musibetlerden emin, hali hayirli, vücudu saglikli olur. Abdulgani Nablusi'ye göre de, ilim adami olur. hasta ise iyilesir, helal rizik sahibi olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Nahi süresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, din alimlerini ve salih müminleri sevmeye isarettir. Bazi tabirciler, O kimse, daimi rizka erer, demislerdir. Hasta bir adamin rüyada Nahi Suresinl okumasi veya Uzerine okundugunu görmesi, hastaligindan kurtulacagina isarettir.

Naip

ID : 3989
ruya : Naip
aciklama : Bakınız; Vekil.

Nakarat

ID : 3990
ruya : Nakarat
aciklama : Rüyada bir şarkının nakaratını dinlediğinizi görmek, sizin bir sinir kliniğinde tedavi görmeniz gerektiğine işarettir. Rüyasında bir şarkının nakaratını dinlediğini gören kişi sizin bir sinir hastanesinde tedavi görecek demektir. Rüyada bir sarki veya türkünün arasinda tekrarlanan bir nakarati isitmek, bir sinir klinigine bas vurmaniz gerekecegine isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir