Rüya Tabirleri


Oymak

ID : 4231
ruya : Oymak
aciklama : Tahta, kalas gibi ağaç nev'inden bir şeyi oymak güç olan şeyi başarmaya, bir maksada ulaşmak için gerekli gayreti göstermeye, yol ve yöntemi izlemeye delalet eder.

Oynaklık

ID : 4232
ruya : Oynaklık
aciklama : İyi olmayan, uğursuzluk getirecek olaydır.

Oynamak

ID : 4233
ruya : Oynamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Oyuk

ID : 4234
ruya : Oyuk
aciklama : Güvenli sığınağa ya da himeyesine ihtiyaç duyduğu kimsenin güvenilir biri olduğunu delalet eder.

Oyun

ID : 4235
ruya : Oyun
aciklama : Okumak için tıklayınız

Oyun kağıdı

ID : 4236
ruya : Oyun kağıdı
aciklama : Kıskançlık ve çekememezlik hisleriyle dolu kimsenin tasarladığı hile ve desiselere, küçük ve fakat sinsi tuzaklara delalet eder.

Oyun oynamak

ID : 4237
ruya : Oyun oynamak
aciklama : Rüyada oyun oynamak, gurur ve alay etmeye ve dinde eksiklige isarettir. Tavla oynamak, yükselmeye, izzet ve söhrete, bazen de rüya sahibinin uyaniklikda yapacagi alay ve muhalefete isarettir. Yüzük oyunu, emrolunan seyleri örtmeye isarettir. Bazen de yüzük oyunu kuyumcuya isarettir. Oyun oynamak hangi cinsi olursa olsun umumiyetle gurur, kibir ve bos islerle zaman geçirmeye isarettir.

Oyun zili

ID : 4238
ruya : Oyun zili
aciklama : Rüyada görülen asil, gayet kibirli ve dünyaya düskün birtakim adamlardir. Kapisi önünde zil çalindigini gören kimse, bir vilayete vali olur. Ayrica zil, zorluga yahut fasid bir nikaha ya. da Arap olmayan bir adamin evlenmesine delalet eder.

Oyun zili çalan

ID : 4239
ruya : Oyun zili çalan
aciklama : Rüyada tunçtan yapilmis zili çalan kimseyi görmek, servetiyle kibirlenen ve dünya ile mesgul olan bir adama delalet eder.

Oyuncak

ID : 4240
ruya : Oyuncak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Oyuncak bebek

ID : 4241
ruya : Oyuncak bebek
aciklama : Aşk hayatınızda daha ciddi ilişkilere yönelin ;aksi halde hem kendinize hem de karşınızdakine zarar verirsiniz.demektir. Aşk hayatınızda daha ciddi ilişkilere yönelin ;aksi halde hem kendinize hem de karşınızdakine zarar verirsiniz.demektir. Aşk hayatınızda ciddiyetsiz ilişkilerden kaçının. Bu şekilde hem kendinize, hem de karşınızdaki kişiye zarar verirsiniz. Aşk hayatınızda ciddiyetsiz ilişkilerden kaçının. Bu şekilde hem kendinize hem de karşınızdakine zarar verirsiniz.

Oyuncu

ID : 4242
ruya : Oyuncu
aciklama : Bakınız; Aktör / Aktris.Kişinin bir iş çevirmeye kalkacağına işarettir.

Ozan

ID : 4243
ruya : Ozan
aciklama : Halk ozanı görmek çok gezip az kazanmaya; yarı aç, yarı tok yaşamaya; inci ruhlu ve hassas yaratılışlı kimseye delalet eder.Geçmişte kalan günlere özlem duyduğunuza yorumlanır. Geçmişte kalan günlere özlem duyduğunuza yorumlanır Rüyasında ozan ve şair uzun bir yolculuğa veya aşka işarettir.Rüyada bir halk ozani ile karsilasip onun siirlerini dinlemek bir Anadolu kasabasina ugrayip orada sürprizle karsilasacaginiza, yahut sizi daima rahatsiz eden sevmediginiz bir kimsenin sirnasikça hareketleri ile rahatsiz olacaginiza isarettir.

Özgürlük

ID : 4244
ruya : Özgürlük
aciklama : Rüyada özgürlükleri için çalisan ve mücadele eden bazi kimselerle birlikte hareket ettiginizi görmek, aileniz size fazla bagli ve sert bir kimse oldugunuza; ev halkini siki bir baski ve disiplin altinda bulundurdugunuza ve bunun sonunda pisman olabileceginize, bazi hos olmayan durumlarla karsilasmak ihtimaliniz bulunduguna isarettir, bu sizi sonunda fazlasi ile muzdarip edebilir.

Öç almak

ID : 4245
ruya : Öç almak
aciklama : Birinden öc almak hırsı ile yanıp tutuşmak kendi kendini yiyip bitirmeye, Birinden inkitam aldı?ını görmek arzu etti?i meşru bir işin gerçekleşmesine, Birinin kendinden intikam aldığını görmek bir hatadan dolayı bağışlanmaya, Üntikam ve öc alma duygusu hamlığa, kabalığa ve eksikliğe delalet eder.

Öç

ID : 4246
ruya : Öç
aciklama : Rüyada öç almak iyilik ve yardıma işarettirRüyada birisinden öç aldiginizi görmek, hayatta bazi güçlükler çekeceginize, bu güçlükleri alt edebilmek için çok çalismaniz gerektigine; birisinin sizden öç almaya çalistigini görmek ise, elinize geçen bir firsati degerlendiremediginiz için üzüldügünüze delalet eder.

Öd

ID : 4247
ruya : Öd
aciklama : Öd görmek öfkelenmeye, bir şeye canı sıkılmaya; lezzete, haz ve neş'eye; âlet ve malzemelere; insanın sırdaşı olan kimseye; Bir kimsenin ödünü dişleyerek onu öldürdüğünü görmek, o kimseye aşırı kin beslemeye; o kişinin ödünden çıkan kanı içtiğini görmek, cehalet ve öfkesinden dolayı o kişinin malını kendisi için helâl saymaya delalet eder.Rüyasında kişinin ödü korkudan patlarsa kişi müjdeli bir haber alacak demektir.

Ödağacı

ID : 4248
ruya : Ödağacı
aciklama : Övülmeye lâyık, saygıdeğer bir kimseye;Elinde ödağacı olduğunu görmek bir yitiğini bulmaya ya da güzel söz işitmeye,Ödağacının dumanını görmek ya da bu udumanı koklamak, kaba olmakla birlikte güzel söz işitmeye,Evinde ödağacı bittiğini görmek, gelecekte kavim, kabile ve milletinin önderi olacak bir çocuğunun dünyaya gelmesine delalet eder.

Ödemek

ID : 4249
ruya : Ödemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ödlek

ID : 4250
ruya : Ödlek
aciklama : Rüyada ödlek birini görmek; size kötülük yapmaya çalışanların bu isteklerinde başarısız olacaklarına, kendinizi ödlek görmek; korkak olmanızın, herkeze güvenmemenin size zarar yerine fayda getireceğine işarettir.

Ödün, almak / vermek

ID : 4251
ruya : Ödün, almak / vermek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ödünç

ID : 4252
ruya : Ödünç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ödünç vermek

ID : 4253
ruya : Ödünç vermek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öf demek

ID : 4254
ruya : Öf demek
aciklama : Bıkkınlık ve usanç ifadesi olarak Öf!' veya Öf, be!' dediğini görmek anne ve babasına asi olmaya, onların kalbini kırmaya delalet eder. (Böyle bir rüya gören kimsenin çok dikkatli olması ve ana ve babasından mutlaka helâllik alması gerekir.)

Öfke

ID : 4255
ruya : Öfke
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öfkelenmek

ID : 4256
ruya : Öfkelenmek
aciklama : İş, para, aşk ile ilgili müjdedir.

Öğleden sonra

ID : 4257
ruya : Öğleden sonra
aciklama : Güneşli bir öğleden sonra, yeni insanlarla tanışıp, sağlam dostluklar kuracağınız anlamına gelir.

Öğrenci

ID : 4258
ruya : Öğrenci
aciklama : Rüyada öğrenci görmek , bahtiyarlık ve sevinç işareti olarak kabul edilir. Rüyada öğrenci, mutluluk işareti olarak yorumlanır. Birtakım tehlikelerle karşılaşabilirsiniz. Rüyada Ögrenci görmek, mutluluk ve sevinçle tabir olunur. Bir ögrenciye ders verdiginizi veya bir sey ögrettiginizi görmek, sizin iyi ve çaliskan bir kimse oldugunuza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada ögrenci görmek, zenglllk, hidayet ve Sünnet-i Seniyyeye uymaya isarettir.Birtakım tehlikelerle karşılaşabilirsiniz.Birtakım tehlikelerle karşılaşabilirsiniz.

Öğrenmek

ID : 4259
ruya : Öğrenmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öğretmen

ID : 4260
ruya : Öğretmen
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir