Rüya Tabirleri


Öğürme

ID : 4261
ruya : Öğürme
aciklama : Kişi rüyasında öğürürse hoşuna gitmeyecek bir olayla karşılaşacak demektir.

Öğüt

ID : 4262
ruya : Öğüt
aciklama : Bakınız: Nasihat.Kişi öğüt alırsa özel hayatına çok dikkat etmelidir, hata yapabilir. Öğüt verirse kalp kırar.

Öğütmek

ID : 4263
ruya : Öğütmek
aciklama : Rüyada degirmene giderek bugday veya baska bir hububati ögütmek istediginizi görmek, bilgi için bir alime basvurarak bilmediginiz bir sey hakkinda bilgi alacaginiza yorumlanir.Rüyada kendinizi bir değirmende arpa veya buğday öğütürken görmek; çok sevineceğiniz bir haber alacağınıza, maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir.

Ökçe

ID : 4264
ruya : Ökçe
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ökse otu

ID : 4265
ruya : Ökse otu
aciklama : Bazı yani insanlarla tanışacağınızı, yeni arkadaşlar edineceğinizi işaret eder. Bazı yani insanlarla tanışacağınızı, yeni arkadaşlar edineceğinizi işaret eder.

Öksürmek

ID : 4266
ruya : Öksürmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öksüz

ID : 4267
ruya : Öksüz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öküz

ID : 4268
ruya : Öküz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öküzgözü

ID : 4269
ruya : Öküzgözü
aciklama : Sarı renkli, bir çeşit papatya olan bu çiçek devamlı olmayan şeylere yahut küçük yaşta ölecek çocuğa delalet eder.

Ölçek

ID : 4270
ruya : Ölçek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ölçmek

ID : 4271
ruya : Ölçmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ölçülü davranmak

ID : 4272
ruya : Ölçülü davranmak
aciklama : Üşlerinde ölçülü hareket ettiğini görmek her türlü hayırdan istifade etmeye, Allah -c.c.- rızası için alçakgönüllü olmaya; Ölçülü davranmak bekâr kimse için istediği kadınla evlenmeye, geçimini temin edecek bir işe, din ve dünya işlerinde üstad ve mezhep imamlarına uymaya, bir millete mensup olma bilincine delalet eder.

Öldürmek

ID : 4273
ruya : Öldürmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ölmek

ID : 4274
ruya : Ölmek
aciklama : Rüyada öldüğünü görmek; uzun ömürlü olmaya işarettir.

Ölmek ve öldürmek

ID : 4275
ruya : Ölmek ve öldürmek
aciklama : İyiliktir. Kişinin ömrünün iyi olacağını işaret eder.

Ölü

ID : 4276
ruya : Ölü
aciklama : Rüyada ölü görmek, sevilen birinin geleceğini haber verir. Ölü diri getirir.Rüyada ölü görüldüğünde korkulmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur. Rüyada bir ölü görmek sevilen birinin geleceğini haber verir. Yani ölü diri getirir.Rüyada kendinin ölüp dirildiğini görmek; isteklerinize kavuşacağınıza, ölü birine birşey vermek veya almak; bolluk içinde yaşayacağına, ölü bir kadını doğururken görmek; uzun süredir görülmeyen bir akrabadan haber alınacağına, ölmüş bir adam görmek; sevilen bir dostu kaybetmeye, bir ölünün tekrar dirildiğini görmek; güzel bir haber almaya ve bozulan işlerin tekrar yoluna gireceğine işarettir.

Ölü / ölüm

ID : 4277
ruya : Ölü / ölüm
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ölüm

ID : 4278
ruya : Ölüm
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ölünün yıkanması

ID : 4279
ruya : Ölünün yıkanması
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ömer (r.a.)

ID : 4280
ruya : Ömer (r.a.)
aciklama : Halife Hazret-i Ömer'i (r.a.) görmek uzun ömre, hakkı ve gerçeği çekinmeden söylemeye ve onu cesaretle savunmaya, iş ve gayretin makbul olmasına, umreye gitmeye, adaletle iş görmeye, hak ve batılın arasını ayırmaya, bolluk ve berekete, düzenin adil ve ahenkli olmasına, Onun elbisesini giymek yolunu izlemeye yahut şehadete, Onunlu el sıkışmak himeyeye, anlayış ve ferasete, dünyada genişliğe ve takvaya, Bir yöneticinin onu görmesi ülkeler fethetmeye, adalet ve dosdoğru istikamet tuturmaya, yönetimde otorite ve halka merhamet ölçüsünü iyi kurmaya delalet eder. ( Ayrıca bakınız: Peygamberimizin Halifeleri.)

Ömür

ID : 4281
ruya : Ömür
aciklama : Ömür rüyalarına dikkat etmek gerekir. Olduğu gibi çıkabilir.

Önder

ID : 4282
ruya : Önder
aciklama : Bakınız: Sultan, Yönetici

Önlem

ID : 4283
ruya : Önlem
aciklama : Kişi rüyasında önlem alırsa içinden gelen sese göre hareket etmelidir.

Önlük

ID : 4284
ruya : Önlük
aciklama : Okul önlüğü görmek okul ve okul ihtiyaçlarına, İş önlüğü bekâr kimse için evlenmeye, işsiz kimse için işe, işi olan ve evli kimseler için eşinden göreceği ilgi ve sevgiye delalet eder.Rüyada kendini önlük giymiş olarak görmek, yakında yeni elbiseler giyeceğinize işaret eder. Rüyada bir önlüğü yamamak, yeni bir aşk macerasının kahramanı olacağınıza işarettir. Rüyada önlük giymiş olmak , yakında yeni elbiseler alacağınıza yorumlanır. Rüyada bir önlüğü yamamak, yeni bir aşk macerası yaşamak demektir. Kişinin yeni bir işe atılacağını ve önlük temiz ise işin sonucunun iyi olacağına işaret eder.

Öpmek

ID : 4285
ruya : Öpmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Öpmek-öpüşmek

ID : 4286
ruya : Öpmek-öpüşmek
aciklama : Kişinin öptüğü kişiden haber alacağına veya karşılaşacağına işarettir. İyi arkadaş kazanmaya da işaret eder.Rüyada öpmek, öpüşmek yakınlık olarak yorumlanır. Tanıdığı birisini öpen çok kısa süre sonra ona rastlayacaktır. Sevgilisini öpen tezde ondan haber alır. Kısa süre sonra da buluşur. Rüyasında tanımadığı kadını öpen erkek, ani kararla evlenir. Çevresinden birini alır. Değerli bir taşı öpen kişi çok maddidir. Onun hayatında sevgini yeri yoktur.

Öpücük

ID : 4287
ruya : Öpücük
aciklama : Öpüşme rüyaları aşkla, flörtle ve izdivaçla ilgili rüyalardır. İnsanın rüyada sevgilisini öpmesi, onunla kuracağı yuvada mesut yaşıyacağını; insanın rüyada karısını veya kocasını öpmesi ev içinde kavgasız yaşayacağınızı gösterir. Rüyada bir yabancıyı öpmek, hislerinizden emin olmadığınıza ve sevgilinizi birden bire başkasına tercih etme ihtimalinin olduğuna işarettir. Öpüsme rüyalari askla, flörtle ve izdivaçla ilgili rüyalardir. Insanin rüyada sevgilisini öpmesi, onunla kuracagi yuvada mesut yasiyacagini; insanin rüyada karisini veya kocasini öpmesi ev içinde kavgasiz yasayacaginizi gösterir. Rüyada bir yabanciyi öpmek, hislerinizden emin olmadiginiza ve sevgilinizi birden bire baskasina tercih etme ihtimalinin olduguna isarettir.

Öpüşmek

ID : 4288
ruya : Öpüşmek
aciklama : Rüyada öpüştüğünüzü gördüyseniz, para ve itibar sahibi olup, hem arkadaşlarınızın hem de ailenizin sevgisini kazanacağınız anlamına gelir.

Ördek

ID : 4289
ruya : Ördek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Örgü

ID : 4290
ruya : Örgü
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir