Rüya Tabirleri


Örgü örmek

ID : 4291
ruya : Örgü örmek
aciklama : Rüyada örgü örmek veya birisini örerken görmek, herkes için geleceği parlak bir arkadaşlığa işarettir. Rüyada örgü örmek veya birisini örerken görmek, geleceği parlak bir arkadaşlığa yorumlanır. Rüyada örgü örmek veya birisini örerken görmek, herkes için gelecegi parlak bir arkadasliga isarettir.

Örgü-örmek

ID : 4292
ruya : Örgü-örmek
aciklama : Kişinin kendi gayreti, emeği, zekası ile bir işten başarı sağlayacağına işarettir.

Örmek

ID : 4293
ruya : Örmek
aciklama : Rüyada bir seyi ördügünüzü görmek, yolculuk, çorap, fanila, kazak gibi seyleri ördügünüzü görmek, fakirlere yardim edeceginize, bir hayir cemiyetine bagista bulunacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada her hangi birsey ördügünü görmek, mal veya isini kaybetmesine isarettir.Rüyada kendinizi saçlarınızı örerken görmek; mutlu günler geçireceğinize, çorap ördüğünüzü görmek; hiç bir zaman parasızlık çekmeyeceğinize işarettir.

Örs

ID : 4294
ruya : Örs
aciklama : Okumak için tıklayınız

Örtmek / örtünmek

ID : 4295
ruya : Örtmek / örtünmek
aciklama : : Bir şeyi örmek onu gizlemeye, Kendisinde hayır ve iyilik bulunan şeyleri örtmek bencilliğe ve cimriliğe, kölü ve çirkin şeyleri örtmek hayır ve iyiliğe; Elbise veya örtünmeye elverişli bir şeyle örtündüğünü görmek yaşama sevinci ve rızık talebindeki azim ve sebata, esenlik ve yüksek makamlara delalet eder.

Örtü

ID : 4296
ruya : Örtü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Örümcek

ID : 4297
ruya : Örümcek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Örümcek ağı

ID : 4298
ruya : Örümcek ağı
aciklama : Örümcek ağı , genç erkekler için bütün işlerini altüst eden bir düşmana ve bu düşmanını öğrenmeden işlerinin yoluna girmeyeceğine; tecrübeli yaşta ise kesinlikle başarıya; kadınlar için rakibi ile arasının açılmasına; yaşlı kadınlar için para işlerinde sıkıntılı bir duruma düşeceğine işarettir. İşlerinizin bir süre bozulacağına ama sonra tekrar düzeleceğine işaret eder. Kadınlar için yakınlarıyla arasının açılmasına; yaşlı kadınlar için para derdine yorumlanır. Hileye isarettir. Bir rivayete göre fakirlige delalet eder. Evinde örümcek agi oldugunu gören, evinde aldatilmis olur. Evinde birçok örümcek görmek, zarurete düsmege; örümcek aglarini süpürüp attigini görmek, fakirlikten kurtulmaga delalet eder.

Öşür

ID : 4299
ruya : Öşür
aciklama : Bakınız: Zekât.

Ötme

ID : 4300
ruya : Ötme
aciklama : Kişinin öten bir kuş sesi duyması, güzel haber, müjdedir.

Övme

ID : 4301
ruya : Övme
aciklama : Rüyasında kişi övülürse para veya değerli birşey alacak demektir. Kişi başka birini överse iyilik yapar.

Övmek / övünmek

ID : 4302
ruya : Övmek / övünmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Övünme

ID : 4303
ruya : Övünme
aciklama : Kişi kendisi övünürse hata yapacak demektir.

Övünmek

ID : 4304
ruya : Övünmek
aciklama : Bakınız: Övmek / Övünmek.Rüyada övünmek, mala, rizka, nimetin artmasina, elinin ve dilinin her tarata kavusmasina isarettir.

Özlemek

ID : 4305
ruya : Özlemek
aciklama : Ölümü özlemek ilâhi aşka, hayırlmı amellere ve iyi yaşamaya, Birini yahut bir oluşu özlemek, özlemini çektiği şeye kavuşmaya delalet eder.Rüyada yakinlarinizdan birisini veya eskiden geçmis olan bir hatiranizi yeniden yasamak özlemi duymaniz, arzuladiginiz o hayati daha bir müddet yasayamayacaginiza görmek istediginiz kimseyi de bir müddet göremeyeceginize yorumlanir.

Özsu

ID : 4306
ruya : Özsu
aciklama : : Bakınız: Su.

Özür

ID : 4307
ruya : Özür
aciklama : Rüyada özür dilemek, yakınınızdan yardım alacağınıza işaret eder. Rüyada özür dilemek, yakınınızdan yardım alacağınıza işaret eder Rüyada yapmis oldugunuz bir kabahat veya hatadan ötürü birisinden özür dilediginizi görmek, arkadaslariniz sizi çok sevdikleri için küçük boydaki kusurlarinizi hos gördüklerine, bir çok hareketlerinizin onlarca hos karsilandigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada özür dilemek, uzun ömür ve yüksek bir mertebeye isarettir. Rüyada işlediğiniz bir hatadan dolayı özür dilemek; kısa bir zaman içinde bir dostunuzdan büyük yardım göreceğinize işarettir.

Özür dilemek

ID : 4308
ruya : Özür dilemek
aciklama : Hatalı yol ve yöntemlerden uzak durmaya, fazilet ve meziyete, hürmet ve saygınlığa erişmeye delalet eder.Kavga ettiğiniz bir kişiyle barışacaksınız. Kavgalı olduğunuz biriyle barışacaksınız. Kavgalı olduğunuz biriyle barışacaksınız.

Özürlü

ID : 4309
ruya : Özürlü
aciklama : Her türlü şeyde görülen özür ve kusur, kaçınılması mümkün olmayan durumlara, Üşlenen bir hatadan dolayı tövbe etmeye yahut özür dilemeye delalet eder. ( Ayrıca bakınız: Sakat.)

Özveri

ID : 4310
ruya : Özveri
aciklama : Rüyasında özveride bulunan kimse feraha çıkar.

Pabuç

ID : 4311
ruya : Pabuç
aciklama : Bakınız; Ayakkabı.Rüyada pabuç görmek, kis mevsiminde, üzüntü ve keder, yaz mevsiminde ise hayir ve berekete isarettir.

Paça temizleyicisi

ID : 4312
ruya : Paça temizleyicisi
aciklama : Rüyada paça temizleyiciyi görmek, ösür sahibine, tarak satmaya, hazan da vergi memuruna, bazan yetim malini zulmen yiyen kimseye, hazan da siddet ve zahmeti gideren kimseye delalet eder.

Paçavracı

ID : 4313
ruya : Paçavracı
aciklama : Rüyada yollardan, delik ve desik yerlerden paçavra toplayan kimseyi görmek, helal ve haram mal biriktiren kimseye, sirlari ifsa ve üzerine lazim olmayan seyleri sormaya isarettir.

Paça

ID : 4314
ruya : Paça
aciklama : Okumak için tıklayınız

Paçavra

ID : 4315
ruya : Paçavra
aciklama : Yoksulluk ve zillete, ortalıktan paçavra toplayan kimseyi görmek helal?haram demeden mal biriktiren ve üzerine lazım olmayan şerleri merak eden sefil kimseye dellet eder.Rüyada paçavra görmek , yoksulluğa düşüleceğine işaret olarak yorumlanır. Paçavra ticareti yapmaksa, tam tersine zenginliğe işarettir. Rüyada paçavra görmek, fakirleşeceğine işarettir. Paçavra ticareti yapmaksa, tam tersine zenginliğe yorumlanır. Kişinin üzerinde paçavra olması iş ve mevki ile ilgili sorundur.Rüyada bir paçavra saticisinin dükkanina girdiginizi görmek, evdeki eski esyalarinizi satip elden çikaracaginiza; bir yastiga paçavra doldurdugunuzu görmek, fakirlere yardim ederek sevap kazanacaginiza delalet eder.

Padişah

ID : 4316
ruya : Padişah
aciklama : Okumak için tıklayınız

Padişah çadırı

ID : 4317
ruya : Padişah çadırı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Paket

ID : 4318
ruya : Paket
aciklama : Okumak için tıklayınız

Paket tasları

ID : 4319
ruya : Paket tasları
aciklama : Rüyada yerde serilmis paket taslari görmek, bugünlerde size veya evinizdeki kimselerden birisine kisa yolculuk göründügüne; evinizden veya is yerinizden esyalar çikacagina veya evinize esyalari ile bir yolcunun gelecegine delalet eder.

Pala

ID : 4320
ruya : Pala
aciklama : Bakınız; Kılıç, Bez.Rüyada pala görmek, mücadele etmekten artik yoruldugunuza, bu günlerde isi biraz da oluruna birakacaginiza; iyi niyetinizi kötüye kullanan kimselere son bir ihtarda bulunup, onlari uyaracaginiza ve bu alandan çekileceginize delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir