Rüya Tabirleri


Peygamberimizin halifeleri

ID : 4441
ruya : Peygamberimizin halifeleri
aciklama : Dört halifeyi görmek şehid olmaya, onların aydıklık yolundan giderek zdünya ve ahiret saadetini gerçekleştirmeye, İslam toplumunun güç ve kuvvet bulmasına; İmam Hasan ve Hüseyin (r.a.) görmek hayır ve ihsana nail olmaya, onların iltifat ve ihsanlarına muuhatap olduğunu görmek mal ve nimete, yoksulları gözetmeye, refah ve mutluluğa delalet eder. Daha geniş tabir için Ebubekir, Ömer, Osman, Ali, Hasan ve Hüseyin ( r. anhüm) maddelerine bakınız.

Peygamberimizin hanımları

ID : 4442
ruya : Peygamberimizin hanımları
aciklama : Okumak için tıklayınız

Peygamberler

ID : 4443
ruya : Peygamberler
aciklama : Okumak için tıklayınız

Peynir mayası

ID : 4444
ruya : Peynir mayası
aciklama : Ibadet ve taatla. zühdü takva ve mal ile tabir edilmistir.

Peynir şekeri

ID : 4445
ruya : Peynir şekeri
aciklama : Rüyada peynir sekeri görmek, ferahlik sevinç ve kolaylikla elde edilecek nzka delalet eder.

Peynir

ID : 4446
ruya : Peynir
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pezevenk

ID : 4447
ruya : Pezevenk
aciklama : Görücü kadına, iyi durumdan köta hale geçmeye; Pezevenklik etmek bekar için evlenmeye yahut geçim işlerinin düzelmesine ya da yalancı şahitlik yapmaya delalet eder.Rüyada pezevenk görmek, bulundugu iyi bir mevkiden daha kötü bir yere atanacagina delalet eder. Pezevengin isi gücü hep kadinlarla oldugu için, ahlaken düskün olarak kabul edilir. Rüyada pezevenklik yaptigini görmek, kazanca, zenginlige ve refaha delalet eder. Bir rivayete göre de, pezevenk görmek görücü bir kadinla yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada pezevenk görmek, iyi bir yerden kötü bir yere nakletmeye isarettir. Çünkü pezevenk dalma kadinlarla mesgul olur.

Pezevenklik etmek

ID : 4448
ruya : Pezevenklik etmek
aciklama : Iffetsiz bir kadini görmedigi halde bir kimsenin rüyasinda pezevenklik ettigini görmesi, o kimsenin esyasinin satilmasi için simsarlik etmesine ve geçimini onunla saglamasina isarettir. Rüyada pezevenklik etmek, yalan yere sahitlik etmege isarettir. Rüyada yalan yere sahitlik yaptigini gören kimse, pezevenklik yapar.

Pınar

ID : 4449
ruya : Pınar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pır

ID : 4450
ruya : Pır
aciklama : Rüyada çok ihtiyar bir kimseyi görmek, nimetle, mutlulukla ve uzun bir ömürle yorumlanir.

Piramitler

ID : 4451
ruya : Piramitler
aciklama : Rüyada Misir piramitlerinl görmek, geçmis milletleri tefekkür ve mev'izeye isarettir. Bazen bu rüya bekar kimse için dinsiz bir kimse ile evlenmege yahut onlarla ünsiyet etmesine ya da ehl-i bid'at olanlarin mezhebine girmeye veya fen tahsili etmek için gayret sarfetmeye ve okumaya isarettir.

Pırasa

ID : 4452
ruya : Pırasa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pırlanta

ID : 4453
ruya : Pırlanta
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pist

ID : 4454
ruya : Pist
aciklama : Rüyada bir uçak pisti görmeniz, gayesiz, düsüncesiz, endisesiz bir ortam içine gireceginize, bir bosluk içine düsüp ne yapacaginizi bilemeden bocalayacaginiza delalet eder.

Piston

ID : 4455
ruya : Piston
aciklama : Rüyada bir veya bir çok pistonlar görmek, bir kimseyi isi hususunda desteklemek zorunda kalacaginiz gibi, sizin de yardima muhtaç bir durumda bulunacaginiza, yardim etmek istediginiz kimseler için imkanlar aradiginiza delalet eder.

Piyaz

ID : 4456
ruya : Piyaz
aciklama : Rüyada bir lokantada veya bir kebapçida yahut evinizde piyaz yediginizi görmeniz, size yakin bir kimsenin yüzünüze gelince sizi övdügüne, arkanizdan ise aleyhinizde söyledigine isaret sayilir.

Piç

ID : 4457
ruya : Piç
aciklama : Kişinin rüyasında piç görmesi, iftiraya uğrayacağına işarettir.

Pide

ID : 4458
ruya : Pide
aciklama : Sıcak pide üzüntü ve hafif rahatsızlığa, Pide yemek kolaylıkla elde edilecek rızka delalet eder.Rüyasında pide görmek , hayırlı bir kısmetin işareti olarak kabul edilir. Rüyada pide görmek, güzel bir iş ve para işareti olarak kabul edilir. Rüyasinda pide görmek, hayirli bir kismetin isareti olarak kabul edilir.Rüyada pide görmek; güzel bir evliliğe, pide yemek; uzakta bulunan sevgiliye kavuşmaya, fakir birine pide vermek; işlerin durgunlaşacağına, pide almak veya satmak; geçici bir hastalığa, çok miktarda pide görmek; mal mülk sahibi ve başarılı olmaya, geleceğin iyi olduğuna işarettir.

Pijama

ID : 4459
ruya : Pijama
aciklama : Temiz ve rahat pijama huzur ve mutluluğa, sağlık içinde yaşamaya, yeni pijama bekar için evlenmeye, Buruşuk ve dar pijama can sıkıcı habere delalet eder.Rüyada pijama görmek , can sıkıcı bir haber olarak yorumlanır. Rüyada pijama görmek kötü bir haber olarak yorumlanır. Temiz, güzel pijama yoldur.Rüyada yeni bir pijama giydiginizi görmek, sevdiginiz bir kimseden hayir ve menfaat göreceginize; pijama giymis , bir kimseyi görmek, dostlarinizdan birinin size yardimi dokunacagina isarettir.

Pike

ID : 4460
ruya : Pike
aciklama : Yatağın üzerindeki pike yol anlamına gelir. Pike ne kadar güzelse yol o kadar hayırlı olur.Rüyada pike görmek; kadın için evlat sahibi olmaya, erkek için yeni bir sevgiliye işarettir.

Piknik

ID : 4461
ruya : Piknik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pil

ID : 4462
ruya : Pil
aciklama : Her çeşit enerji kaynağı mal ve nimete delalet eder.Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir. Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir. Yardım, destek anlamına gelir.Rüyada pil görmek hayra yorumlanir. Bir kimseye pil verdiginizi görmek, o kimseye is hayatinda yardim edeceginize; bir kimseden pil almak ise yardim göreceginize delalet eder.Rüyada pil görmek; aşkla birlikte gelecek huzursuzluğa işarettir.

Pilav

ID : 4463
ruya : Pilav
aciklama : Okumak için tıklayınız

Piliç

ID : 4464
ruya : Piliç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pilot

ID : 4465
ruya : Pilot
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pipo

ID : 4466
ruya : Pipo
aciklama : Okumak için tıklayınız

Piramit

ID : 4467
ruya : Piramit
aciklama : Hayatınızda birçok değişiklik olacak. Eğer bir piramide tırmandığınızı gördüyseniz, hedefinize ulaşabilmek için çok uzun yol kat etmeniz gerekecek.

Pire

ID : 4468
ruya : Pire
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pirinç

ID : 4469
ruya : Pirinç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pirzola

ID : 4470
ruya : Pirzola
aciklama : Rüyada mangalda pirzola kizarttiginizi görmek, size tavsiye edilen perhiz yüzünden bir çok yiyeceklere sadece uzaktan bakarak yetindiginiz için, gözünüzün daima sofrada , kaldigina isarettir.Rüyada pirzola yemek veya görmek; üzüntülerden kurtulmaya, başarılı olmak için yeni yollar arayışına girmeye işarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir