Rüya Tabirleri


Av kapanı

ID : 421
ruya : Av kapanı
aciklama : Rüyada, eti yenen bir hayvan için kapan kurdugunu görmek, helal olan bir mali elde etmektir. Kurulan kapana, eti helal olamayan bir hayvan gelirse, bu haram mala delalet eder. Kirmani'ye göre, kapan ve tuzak, kuranin ahlakina göre degisir: iyi maksatla kurulmussa tedbir, kötü maksatla kurulmussa hile ve fesattir.

Av köpeği

ID : 422
ruya : Av köpeği
aciklama : Av köpeği ile avlandığını gören şöhrete erer ve korktuğu şeyden emin olur. Av köpeklerinin avdan dönmesi orada meydana gelen korkunun gitmesine, işsizliğe ve aylakçılığa, Av köpeğine diğer evcil köpeklerin havlamanı birinin sizi kıskanmasına delalet ederr.Girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize habercidir. Girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize habercidir.Rüyada av köpegi görmek.tesebbüs ettiginiz bir is varsa pek yakinda tahakkuk edecegine ve arzularinizin yerine gelecegine isaret eder.

Av kuşu

ID : 423
ruya : Av kuşu
aciklama : Eğitilmiş av kuşları sevinçli habere, insanın sözünü dinleyen kimselere delalet eder.

Avans

ID : 424
ruya : Avans
aciklama : Rüyada avans para almak maddi sikinti çekilecegine isarettir.

Avcı

ID : 425
ruya : Avcı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Avize

ID : 426
ruya : Avize
aciklama : Okumak için tıklayınız

Avlanmak

ID : 427
ruya : Avlanmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Avokado

ID : 428
ruya : Avokado
aciklama : Rüyada avokado yemek, misafir gelecek demektir.

Avret yeri

ID : 429
ruya : Avret yeri
aciklama : Okumak için tıklayınız

Avrupa

ID : 430
ruya : Avrupa
aciklama : Rüyanızda Avrupa'yı gördüyseniz, başka ülkeye seyahat edecek ve orada maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Avuç

ID : 431
ruya : Avuç
aciklama : Avucun temiz olması faydalı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş vakit geçirmek mutluluğun işaretidir. Avucun temiz olması faydalı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş vakit geçirmek mutluluğun işaretidir.Rüyada avuç açmak uğurdur. Açılan avuç temiz ve aydınlıksa dilekler çabucak kabul olunacaktır.

Avuç içi

ID : 432
ruya : Avuç içi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Avukat

ID : 433
ruya : Avukat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Avustralya

ID : 434
ruya : Avustralya
aciklama : Rüyanızda Avustralya'yı gördüyseniz, hayatınızda güzel değişiklikler olacak demektir.

Ay

ID : 435
ruya : Ay
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ayağı ile bir şeyi tepelemek

ID : 436
ruya : Ayağı ile bir şeyi tepelemek
aciklama : Rüyada ayagi ile bir seyi tepelemek, söylemis oldugu sözü inkar etmeye isaret eder. Bir kimse rüyada bir adamin kendisini ayagi ile tepeledigini görse, o adam o kimseyi fakirlikle ayiplar ve maliyla ona büyüklenir.

Ayağıyla itmek

ID : 437
ruya : Ayağıyla itmek
aciklama : Ebu Said El-Vaiz demistir ki: Birisinin kendisine tekme vurdugunu görmek, fakir düsmesine sebep olani görebilmek demektir. Eger ayagin sahibini görmüyorsa, o zaman islerinde dikkatli olmali, israftan kaçinmalidir. Taninmis bir kimsenin tekmesini yemek, ondan bir dert alinacagini anlatir.

Ayak

ID : 438
ruya : Ayak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ayak bileziği

ID : 439
ruya : Ayak bileziği
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ayak kayması

ID : 440
ruya : Ayak kayması
aciklama : Ayaginin kaydigini görmekte hayir yoktur. Ayagi kayip da düstügünü görmek bir musibete ugramaya, kayip da düsmedigini görmek ise kedere delalet eder.

Ayakkabı

ID : 441
ruya : Ayakkabı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ayakkabıcı

ID : 442
ruya : Ayakkabıcı
aciklama : Erkek ayakkabısı yapan kimseyi görmek hizmetçiye yahut yolculuğa, kadın ayakkabıcısını görmek nikah memuru yahut ahlaksız kimseye delalet eder.Rüyada bir ayakkabici görmek, sikintili günlerin bitecegine ve feraha kavusacaginiza isaret eder.

Ayaz

ID : 443
ruya : Ayaz
aciklama : Rüyada ayazda kalarak çok üsüdügünü gören kimse, islerinin bozulmasindan dolayi sikintiya düser. Geçim darligi çekerek çok üzülür.

Aybaşı olmak

ID : 444
ruya : Aybaşı olmak
aciklama : Bakınız; Hayız.

Ayçiçeği

ID : 445
ruya : Ayçiçeği
aciklama : Şansın açılması ve sıkıntıların sona ermesi anlamına gelir. Şansın açılması ve sıkıntıların sona ermesi anlamına gelir.Rüyasinda ayçiçegi ektigini görmek, faydali bir is yapacagina delalet eder. Ayçiçegini topladigini gören basladigi isten sonuç alir ve faydalanir.

Aydınlatma aleti

ID : 446
ruya : Aydınlatma aleti
aciklama : Bakınız; Meş'ale.

Aydınlığa kavuşmak

ID : 447
ruya : Aydınlığa kavuşmak
aciklama : Bir kimsenin gizli olan bir seyi rüyada aydinliga kavusmasi, o kimsenin nefret ettikten sonra alismaya, zarardan sonra fayda görmesine veya ümüdini kesdikten sonra çocugu olmasina delalet eder.

Aydınlık

ID : 448
ruya : Aydınlık
aciklama : İlim ve elçiye, iç huzuru ve hidayete, iman etmeye, feraset ve uyanıklığa, Borcu ödemeye, her çeşit sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. ( Daha geniş tabir için Bakınız; Nur, Sabah.)Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir. Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir.Rüyasında kendisini aydınlık bir yerde gören kimsenin hayatında huzur verecek şeyler vardır. Rüyada bulundugu yerde olagandan fazla aydinlik görmek, eger orada bir yangin gibi aydinlatacak bir sey yoksa, büyük bir kismete ve yillarinin bereket ve bolluk içinde geçecegine ve o yil hiç bir hastalik yüzü görmeyecegine delalet eder.

Ayet

ID : 449
ruya : Ayet
aciklama : Bakınız; Kur'an-I Kerim Ayetleri.

Ayetel kürsi

ID : 450
ruya : Ayetel kürsi
aciklama : Bu eyeti okuduğunu ya da okunulduğunu görmek belalardan emin olmaya, maksadına ermeye, evde hasta olan varsa iyileşmesine, şeref ve itibar sahibi olmaya, güçlü hafızaya ve zeki olmaya delalet eder.Rüyasinda Ayet'ül- Kürsi'yi okudugunu veya okuyani dinledigini görmek, dünya afetlerinden emin ve muhafazali olmaya, muradinin hasil olacagina, ömrünün uzunluguna delalet eder. Hasta ise veya hastasi varsa iyilesir. Kirmani ise, halk nazarinda kadir ve kiymetinin artacagina, onlar arasinda saygi görecegine delalet eder, derken; Caferi Sadik ise ; Dini bütün ve zeka sahibi olacagina delalet eder, buyuruyor.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir