Rüya Tabirleri


Postane

ID : 4501
ruya : Postane
aciklama : Kişinin yardımsever birinden yardım alarak işlerini halledeceğine işarettir.Rüyada postaneye giderek mektup attiginizi veya telgraf verdiginizi, yahut bir akrabaniza telefon ettiginizi görmek beklediginiz bir haberin gecikecegine, resmi bir yerden bir tezkere alacaginiza, uzak bir akrabanizdan bir haber alarak sevineceginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada postaneye gitmek, habere ve dostlarla görüsmeye isarettir.

Pösteki

ID : 4502
ruya : Pösteki
aciklama : Rüyada bir koyun pöstekisi görmek, beklemediginiz bir uzak akrabanizdan yüklüce bir miras alacaginiza; bir pösteki üzerinde oturdugunuzu görmek, size ya mirastan veya piyangodan bir ev çikarak oraya tasinacaginiza delalet eder.

Pota

ID : 4503
ruya : Pota
aciklama : Rüyada içinde maden eritilen pota görmek, tehlikesi kadar heyecani da olan bir iste gününüzü geçireceginize, kizgin ve asabi huylu kimseler arasinda bulunacaginiza, bir kaza geçirmeniz ihtimalinin de söz konusu olduguna delildir.

Pörsüme

ID : 4504
ruya : Pörsüme
aciklama : Kısmetin değerini kaybetmiş olduğunu gösterir. Zarardır.

Pranga

ID : 4505
ruya : Pranga
aciklama : El veya ayağına pranga vurulduğunu görmek hapse girmeye, sıkıntıya düşmeye, hoş olmayan şeye, bir iş için elinin kolunun bağlanmasına yahut evlenmeye, Kendisine vurulan pranganın ortasının ağaç omduğunu görmek münafıklığa delalet eder.

Prens

ID : 4506
ruya : Prens
aciklama : Aşık olduğunuz kimseyle evleneceğinize işaret eder. Bu evlilik uzun süreli ve mutlu olacaktır. Aşık olduğunuz kimseyle evleneceğinize işaret eder. Bu evlilik uzun süreli ve mutlu olacaktır. Size hoş bir hediye verecekler. Rüyada bir prensle tanismak, çok saygin bir kimde tarafindan davet edileceginize ve bu davet sonunda çok faydalanacaginiza delalet eder.Rüyada prens görmek; nikaha işarettir.

Prenses

ID : 4507
ruya : Prenses
aciklama : Aşırı derecede gururlu ve kibirli olmaktan vazgeçin. Özellikle de arkadaşlarınıza hava atmanız, ileride yalnız kalmanıza neden olabilir. Rüyada bir prensesle tanismak, sizi seven bir kimsenin iyiligini göreceginize, mevkiinizin yükselecegine, erkekseniz kadinlardan, kadin iseniz erkeklerden çok fayda görüp mutlu olacaginiza delalet eder.Rüyada prensesi gören erkekse; kısa sürecek bir birlikteliğe yada evlilik teklifinin kabul edilmesine işarettir.

Priz

ID : 4508
ruya : Priz
aciklama : Rüyada elektrik prizi görmek, gelecekteki günlerinizin çok aydinlik ve mutlu geçecegine isarettir.

Profesör

ID : 4509
ruya : Profesör
aciklama : Rüyada kendinizi bir profesör olarak bir dershanede ders veriyor görmek, hayatiniz boyunca uygulayacaginiz yeni bir sey ögrendiginize; bir profesörden ders dinlediginizi görmek ise, is hususunda bazi yenilikler uygulamak istediginize delalet eder.Rüyada kendinizi profesör görmek; bütün isteklerinizin gerçekleşeceğine, üniversitede görevli bir profesör görmek; bir tanıdığınızdan iyi bir haber alınacağına işarettir.

Projektör

ID : 4510
ruya : Projektör
aciklama : Aydınlık veren bir projektör, güzel günlerin yaklaştığını haber verir.Rüyada projektör görmeniz, her isinizi büyük bir açiklik içinde ve kimseden çekinmeden yaptiginiza, bu arada sizce bilinmeyen bir meselenin de aydinliga çikacagina delalet eder.

Protesto

ID : 4511
ruya : Protesto
aciklama : Rüyada her hangi bir sebepten dolayi protesto edildiginizi görmeniz, çok asabilesip, bir pire için yorgan yakan kimselere muhatap oldugunuzdan dolayi mücadeleye mecbur kalacaginiza, bu is için sonunda mahkemeye düsüp, nihayet kazanacaginiza ve basiniza bu isleri açan kimseleri yenip, onlari is hayatinizdan uzaklastiracaginiza delalet eder.Rüyada başkalarının sizi protesto ettiğini görmek; borçlarınızı ödeyebileceğinize, kendinizi bir rakibinizi protesto ederken görmek; parasal bir kayıp yaşayacağınıza işarettir.

Protokol

ID : 4512
ruya : Protokol
aciklama : Başarıdır. Kişinin önemli birinden destek ve yardım alacağını da işaret eder.

Prova

ID : 4513
ruya : Prova
aciklama : Kısmeti ele geçirmek için hazırlıktır. Rüyada her hangi bir sekilde prova mahiyetinde bir çalisma görmeniz, bir iç için sizi tecrübeye tabi tutacaklarina, toplum içinde ne sekilde davranacaginizi anlamak isteyeceklerine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada prova olmak, zenginlige, mala ve refaha isarettir.

Puding

ID : 4514
ruya : Puding
aciklama : Hayal kırıklıklarına ve başarısızlığa uğrayacaksınız.

Pudra

ID : 4515
ruya : Pudra
aciklama : Bakınız; Yüz.Etrafınızda birtakım sahtekar ve yalancı insanlar var. Dikkat edin.Yüze sürülen pudra yakışırsa kişinin sırrını saklayabileciğine işaret eder.Etrafınızda birtakım sahtekar ve yalancı insanlar var. Dikkat edin.Etrafınızda birtakım sahtekar ve yalancı insanlar var. Dikkat edin.

Puhu kuşu

ID : 4516
ruya : Puhu kuşu
aciklama : Puhu kusu baykus cinsinden bir kus oldugu için yorumcular bunu da baykus gibi tabir etmektedirler. Ancak Ebu Sait El-Vaiz, dinsiz, haram yer, kavgaci, kötü bir adam olarak yorumlamaktadir. Kirmani'ye göre; puhu kusu görmek, bir tehlike için önceden uyarilma anlamina da gelir. Puhu kusunun aci aci ötüsünü isitmek, bir yakininizin size üzüntü verecek bir halini duymaya da tabir olunur.

Pul

ID : 4517
ruya : Pul
aciklama : Okumak için tıklayınız

Pulluk

ID : 4518
ruya : Pulluk
aciklama : Kazanç ve kara, mahsülde berekete, Paslı ve kullanılmayan pulluk kıtlık ve darlığa delalet eder.Rüyada pulluk görmek, çok karisik bir ise giriserek üstesinden geleceginize, arzularinizin yerine gelecegine delalet eder.

Puro

ID : 4519
ruya : Puro
aciklama : İkiyüzlü bir insan olduğunuza işaret eder. İkiyüzlü bir insan olduğunuza işaret eder.

Puro içmek

ID : 4520
ruya : Puro içmek
aciklama : Rüyada puro içtiginizi görmek veya puro içen bir kimse ile karsilasmak, etrafa karsi her isinizin yolunda oldugunu gösterdiginizi, hakikatte islerinizin hiçte umdugunuz sekilde yürümedigini ve mutlaka bir destege ihtiyaç oldugunu gösterir.

Pus / puslu hava

ID : 4521
ruya : Pus / puslu hava
aciklama : İzüntü ve sıkıntı getirecek gelişmelere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Duman.)

Püskülcü

ID : 4522
ruya : Püskülcü
aciklama : Rüyada püskülcüyü görmek, serre, sek ve süpheye delalet eder. Bazan da püskülcüyü görmek, Ögretmene ve neslin çogalmasina delalet eder.

Pusu

ID : 4523
ruya : Pusu
aciklama : Bakınız; Tuzak.Rüyada pusu kurmak, kişinin değer birini aldatmaya çalışacağına işaret eder.Rüyada size pusu kurulduğunu görmek; iyi bir kişi olduğunuza ve bu nedenle çok dost kazanacağınıza, kendinizi başkalarına pusu kurarken görmek; kötü niyetli birinin,kötülüklerine maruz kalacağınıza işarettir.

Pusula

ID : 4524
ruya : Pusula
aciklama : Okumak için tıklayınız

Put

ID : 4525
ruya : Put
aciklama : Okumak için tıklayınız

Puta tapmak

ID : 4526
ruya : Puta tapmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Püre

ID : 4527
ruya : Püre
aciklama : Püre halde yiyecekler, kolayca alınacak kısmettir. Rengi sarı ise hastalıktır.

Püskül

ID : 4528
ruya : Püskül
aciklama : Dedikodu, söz, söylentidir.Rüyada püskül görmek süphe ile kazanilan bir mala delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen püskül, etbaa, izzete, yükseklige ve çesitleri muhtelif mala, bazen de ser ve süpheye isarettir.

Püskürtme

ID : 4529
ruya : Püskürtme
aciklama : Ağızdan birşeyler püskürtme, kişinin ağzından laf kaçıracağına işaret eder. Başka şeyler püskürten ise başarı kazanır.

Raca

ID : 4530
ruya : Raca
aciklama : Rüyada bir Hint racasi görmek, uygun olmayan bir takim durumlarla karsilasacaginiza isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir