Rüya Tabirleri


Rebıulevvel ayı

ID : 4561
ruya : Rebıulevvel ayı
aciklama : Bu ayda görülen rüya, sahibine se-vinç ve ferahlik getirir. Tüccarsa kâr eder ve para kazanir. Rüyasinda Rebiülevvel ayini gören kimsenin iyi ahlakli bir oglu dünyaya gelir. Bu ayi rüyasinda gören bütün sikintilarindan kurtulur. Düsmanindan emin olur. Çünkü Sevgili Peygamber (SAV) Efendimiz bu ayda dünyaya gelmislerdir. Bir baska rivayete görede: Bu ayi rüyada gören kimsenin kazanç ve ticareti sürekli ve karli olur. Sevinç ve ferahliga erisir. Bu ayda görülen rüyalar sahih olup, rü yayi görenin sallh bir erkek çocugu olur. Rüya bu ayda görülmüs ise, iyiligi emredtp kötülükten sakindiran bir devlet adami müjdesi alir.

Rebiülahir

ID : 4562
ruya : Rebiülahir
aciklama : Düşmana üstünlük sağlamaya, cesur oğul evladına,

Rebiülevvel

ID : 4563
ruya : Rebiülevvel
aciklama : Salih bir ekkek evlada, toplumun kurtuluş ve refahına, hayırlı devlet adamına ya da kutsal bir savaşa,

Recep

ID : 4564
ruya : Recep
aciklama : Şeref ve meziyete,

Recep ayı

ID : 4565
ruya : Recep ayı
aciklama : Recep ayinda görülen rüya, genellikle çikar. Bu ayda hayir kapilari açiktir. Ser olan her sey hayra dönüsür. Bu ayda hangi rüya olursa olsun, hayirla yorumlanir. Mutlaka hayirli çikar.Rüyada Recep ayini görmek, seref ve üstünlüge delalet eder. Çünkü Peygamber (SAV) Efendimiz bu ayda Miraca çikmistir. Bir baska rivayete görede: Bu ayda görülen rüya, kuvvetli olur, hayir kapilari açilir veseyler hayirlara dönüsür. Tabirci, Recep ayinda görülen rüyayi hayirla tabir etse, aksi çikmaz. Bir kimse rüyada recep ayim görse, serefe meziyete isaret eder. Zira Resülullah (SAV.), o ayda miraca çikmistir.

Recm

ID : 4566
ruya : Recm
aciklama : Okumak için tıklayınız

Reçel

ID : 4567
ruya : Reçel
aciklama : Okumak için tıklayınız

Reçete

ID : 4568
ruya : Reçete
aciklama : Okumak için tıklayınız

Reçine

ID : 4569
ruya : Reçine
aciklama : İnatçı, ısrarcı, dediğinden caymayan, hırslı bir insandır.Rüyada reçine görmek, bir bina yaptirmak istediginize isarettir. Reçine zaman ifade eder, bu bakimdan uzun zaman bir isin pesinde oldugunuza ve sonunda o isi yapmayi basaracaginiza delildir.

Ret

ID : 4570
ruya : Ret
aciklama : Rüyada güzel bir şeyi reddetmek, kısmettir.

Reddetmek

ID : 4571
ruya : Reddetmek
aciklama : Rüyada bir teklifi reddettiğini görmek; aile ve aşk hayatınızda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağınıza işarettir.

Regaip

ID : 4572
ruya : Regaip
aciklama : Rüyada kendinizi regaip kandilini kutlamak için camide ibadet eder görmek, dini vazifelerinizi muntazaman yapakta oldugunuzdan dolayi, günahlarinizin affedilecegine ancak ibadet ve istigfari elden birakmamaniz lazim geldigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada regalb kandülnde bulundugunu gören kimse, uzun ömre, bol rizka ve çok hayra erisir. REHBER, KILAVUZ

Regaibe kandili

ID : 4573
ruya : Regaibe kandili
aciklama : Bakınız; Gece.

Regl

ID : 4574
ruya : Regl
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rehber

ID : 4575
ruya : Rehber
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rehber, kılavuz

ID : 4576
ruya : Rehber, kılavuz
aciklama : Rüyanizda yabanci bir memlekette oldugunuzu, sizi görülecek yerlere götüren bir rehberiniz oldugunu görmek, çalistiginiz müessesede veya is yerinizde acemilik çektiginize, isleriniz hususunda arkadaslarinizdan bilgi istediginize yorumlanir. Rehber görmek bir rivayete göre de, yapacaginiz her is hususunda bir kimseden fikir almaya muhtaç oldugunuzu ve bu husus iradenizin zayif oldugunu gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kilavuz görmek, yolculuga isarettir. Bazen bir berber, bazen de vergi mükelleftne veya layik olanlar için mal toplayan tahsildara isarettir. Kilavuz görmek, bazen postaci ve nakliyeciye de isarettir.

Rehin

ID : 4577
ruya : Rehin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rehine

ID : 4578
ruya : Rehine
aciklama : Rehin alındığınızı görmek ihanete uğrayacağınızın işaretidir. Siz birini rehin alıyorsanız, ahlak seviyesi düşük insanlarla görüşeceğiniz anlamına gelir.

Reisi cumhur

ID : 4579
ruya : Reisi cumhur
aciklama : Okumak için tıklayınız

Reis

ID : 4580
ruya : Reis
aciklama : Bakınız; Sultan, Yönetici.

Reisicumhur

ID : 4581
ruya : Reisicumhur
aciklama : Bakınız; Devlet Başkp

Rejisör

ID : 4582
ruya : Rejisör
aciklama : Rüyada kendinizi rejisör olmus görmek veya bir sahnede bulundugunuzu ve bir rejisör tarafindan yönetildiginizi görmek, çesitli islere atilip muvaffak olamadiginiza, bu defa gireceginiz isin artik son oldugunu düsünerek, daha dikkatli hareket ederek, bundan sonraki hayatiniz için çok önemi bulunduguna isarettir.

Rekabet

ID : 4583
ruya : Rekabet
aciklama : Rüyada yaptiginiz bir isle ayni isi yapanlara, karsi bir rekabete giristiginizi görmek, sizden yardim isteyen kimseler olduguna ve bunlara karsi sertçe davranip ricalarini geri çevirdiginize, biraz sert tabiatli bir kimse oldugunuz için herkesin sizden çekindigine isarettir.Rüyada birileri ile rekabet halinde olduğunuzu görmek; kınkanç davranışlarınız yüzünden daima acı çekeceğinize işarettir.

Reklam

ID : 4584
ruya : Reklam
aciklama : Hatalı davranışlar nedeniyle arkadaş çevrenizden dışlanacaksınız demektir. Hatalı davranışlar nedeniyle arkadaş çevrenizden dışlanacaksınız demektir. Rüyada bir reklam ilanı okumak, düşmana yenik düşme tehlikesi içinde olduğunuz anlamına gelir. Dikkat edin.Şaşırtıcı, sürprizli durumdur. Ayrıca yabancılarla ilgili haber, yeni yoli yöntemdir.Rüyada bir seyin reklamini görmek, birisi tarafindan is veya para hususunda aldatilacaginiza delildir. Reklam bir rivayete göre yalanla da tabir edildiginden rüyada reklam görmek, bir kimsenin yalan ve düzenle mal elde edecegine isarettir.Düşmana yenik düşme tehlikesi içinde olduğunuz anlamına gelir.Düşmana yenik düşme tehlikesi içinde olduğunuz anlamına gelir.

Rekor

ID : 4585
ruya : Rekor
aciklama : Kişinin başarı peşinde olduğunu ama büyük engelleri de bulunduğunu gösterir.

Rektör

ID : 4586
ruya : Rektör
aciklama : Rüyada bir üniversite rektörü görmek, çalismak için basvurdugunuz bir kurumdan müjdeli bir haber alarak, ise baslayacaginiza; bir taahhüt isi almis iseniz o isi basariyla tamamlayarak kazancinizi saglayacaginiza; çalisma gücünüzün her gün biraz daha artacagina isarettir.

Remil

ID : 4587
ruya : Remil
aciklama : Rüyada remil atarak fala bakan bir kimseyi görmek. hile ve halki aldatan bir kimse ile yorumlanir. Bir rivayete göre de remil görmek, yolculukta elde edilecek kazanca ve menfaate isarettir.

Remil döken

ID : 4588
ruya : Remil döken
aciklama : Kum falına bakan kimseyi görmek yolculuktan hasıl olacak kar ve menfaate yahut hile ve hırsızlık yapmaya delalet eder.Rüyada remilciligi görmek, hile etmeye, hirsizliga, yolculuktan hasil olacak, kar ve ticaret ve menfaata isarettir.

Rençper

ID : 4589
ruya : Rençper
aciklama : Bakınız; Çiftçi.Bol para kazanacağınıza, rahat bir yaşam süreceğine işaret eder. Bol para kazanacağınıza, rahat bir yaşam süreceğine işaret eder. Rüyada bir tarlada çalisan bir veya bir kaç rençber görmek, o yil o yerde bereket olacagina, halkin bolluk içinde yasayacaklarina delalet eder.

Rende

ID : 4590
ruya : Rende
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir