Rüya Tabirleri


Römork

ID : 4621
ruya : Römork
aciklama : Rüyada römork görmeniz, basvurdugunuz bir müessese veya kurumdan müspet cevap alarak islerinizi yürüteceginize bir rivayete göre de, eviniz veya mahallenizde yapilacak bir tamir veya yapi isi için etrafinizdan gerekli yardimi göreceginize delalet eder.

Robdöşambr giyinmek

ID : 4622
ruya : Robdöşambr giyinmek
aciklama : Rüyada gece kiyafeti olan bir ropdösambr giydiginizi görmek, basinizdan bir ask macerasi geçerek sonunda bu maceranin nikahla son bulacagina, yeni bir ev açma zorunda kalacaginiza delalet eder.

Robdöşambr

ID : 4623
ruya : Robdöşambr
aciklama : Güzel renkli, temiz bir ropdöşambr kişinin kendisine iyi bakacak bir eş alacağına veya zengin olacağına işarettir.

Rosto

ID : 4624
ruya : Rosto
aciklama : Oldukça büyük ama yararı olmayacak paradır.Rüyada bir lokantada rosto yediginizi görmeniz. bir is hususunda sizinle anlasmak isteyenlere olumsuz cevap vereceginiz, bu günlerde çok kati bir ortam içinde bulundugunuzu çok sikintida oldugunuzu gösterir.

Rotatif

ID : 4625
ruya : Rotatif
aciklama : Rüyada bobin sistemi ile baski yapan bir makine olan rotatif makinesini görmek veya bu makinede baski ustaligi yapmak, bilginizle çevrenizdeki insanlara ve dolayisiyla kendinize faydali olacaginiza; eger bir gazete basiyor iseniz, bilginizin çok yaygin olarak herkes tarafindan takdirle karsilanacagina bastiginiz afis, brosür gibi bir sey ise, size kendilerine yardim etmeniz için basvuracak kimselere elinizden gelen her yardimi yapacaginiza isarettir.

Rovelver

ID : 4626
ruya : Rovelver
aciklama : Rüyada belinde veya yaninda bir rovelver oldugunu görmek hiç ummadigi biri tarafindan bir zarara ugratilacagina; rovelver ile bir kimseye veya bir hedefe ates ettigini görmek, eger kursun hedefe degmisse, verdigi zararin büyük olduguna, kursun iska geçmis ise bu zarardan çok fazla etkilenmedigine delalet eder.

Rozet

ID : 4627
ruya : Rozet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Röntgen

ID : 4628
ruya : Röntgen
aciklama : Rüyada röntgen görmek sağlığınızın bozulacağına işaret eder. Rüyada röntgen görmek sağlığınızın bozulacağına işaret eder. Rüyada bir azanizin röntgenini çektirdiginizi görmeniz, herkese karsi hakiki yüzünüzü göstermediginize ve sahte tavirlar takindiginiza delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada röntgen çektirmek, hastaliga, sikinti ve üzüntüye isarettir.

Rugan

ID : 4629
ruya : Rugan
aciklama : Derinin iyi olarak yorumlanmamasına rağmen rugan tez gelecek kısmettir. Ama rugan ayakkabı ise sıkıntıdır.

Ruh

ID : 4630
ruya : Ruh
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ruh hastalığı

ID : 4631
ruya : Ruh hastalığı
aciklama : Sıkıntıya işarettir. Ruh hastası birisini görmek ise uğursuzluktur. Kişinin dua etmesi yararlı olur.

Ruhun çıkması

ID : 4632
ruya : Ruhun çıkması
aciklama : Rüyada ruhun cesedden çikarildigini görmek, emanetleri sahiplerine vermeye veya hastanin hastaligindan yahut hapis kimsenin hapislikten kurtulmasina isarettir. Bazen ruhun cesedden çikarildigini görmek, rüya sahibinin görüsemedigi kimselerle görüsmesine isarettir.

Ruj

ID : 4633
ruya : Ruj
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rulet

ID : 4634
ruya : Rulet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rulo

ID : 4635
ruya : Rulo
aciklama : Temiz kağıt rulosu geleceğin iyi olacağına işaret eder.

Rum halkı

ID : 4636
ruya : Rum halkı
aciklama : Rüyada görülen Rum, arzu edilen seye kavuçmaya delalet eder. Bazan da Rum taifesini görmek Cenabi Hakkin, «Elif, Lam, Mim, Ruim(Iar) maglup oldu. yakin bir yerde. Halbuki onlar bu yenilmelerinin ardindan galip olacaklar, bir haç yil içinde Eninde de, sonunda da emir Allahindir O gün müminlerle ferahlanacak.» (Surei Rum, ayet 14) mealindeki ayeti kerîmenin isaretinden dolayi galip gelmeye ve perisan olmaya delalet eder.

Rum suresi

ID : 4637
ruya : Rum suresi
aciklama : Abdulgani Nablusi'ye göre; Rum suresini rüyasinda okuyan veya okundugunu dinleyen kimsenin arzu ettigi bir is hemen yerine gelir. Aralarinda düsmanlik olan kimseye üstün gelir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Rum Suresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, mal ve ilme nBiliyete, kazanca, düsman üzerine galibiyete isarettir.

Rüya tabir etmek

ID : 4638
ruya : Rüya tabir etmek
aciklama : Rüyada rüya tabir etmek, dogru olmayan bir kimsenin lisanindan çikacak bir habere isarettir. Dogru olan bir kimse ruyasini tabir etse, töblr aynen çikar.

Rüya tabircisi

ID : 4639
ruya : Rüya tabircisi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rüya yorumcusu

ID : 4640
ruya : Rüya yorumcusu
aciklama : Rüyada, gördügü bir rüyayi tabir ettirmek için bir tabirciye gittigini görmek, gördügü rüya için o tabircinin yorumunun aynen bu rüya için de geçerli olduguna isarettir. O yorumcu rüyasini nasil tabir etmisse, bu tabir, bu rüya için de muteberdir.

Rüku

ID : 4641
ruya : Rüku
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rüşvet

ID : 4642
ruya : Rüşvet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rütbe

ID : 4643
ruya : Rütbe
aciklama : Yoksul kimsenin rütbe sahibi olduğunu görmesi zevceye, geçiminin düzelmesine, derecesini yükseltecek salih amelleri işlemeye güç yetirmesine; Hali vakti yerinde olan kimse için rütbe görmek ziyade hayırlara delalet eder.Rüyasinda üzerinde rütbesini gösteren bir üniformali kimseyi görmek, is hayatinda yükselecegine,memursa maasinin artacagina, isçi ise usta basi yapilacagina ev kadini ise, kocasinin sevgisini kazanacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Fakir ve yoksul kimsenin rüyada rütbe sahibi oldugunu görmesi, zevceye yahut geçime ya da Allahin derecesini yükseltecegi salih bir ameli islemesine isarettir.

Rüya

ID : 4644
ruya : Rüya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rüya meleği

ID : 4645
ruya : Rüya meleği
aciklama : Okumak için tıklayınız

Rüzgar

ID : 4646
ruya : Rüzgar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Saadet

ID : 4647
ruya : Saadet
aciklama : Rüyada görülen saadet, islerin degismesine durumun bozulmasina isarettir.

Saat

ID : 4648
ruya : Saat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sabah

ID : 4649
ruya : Sabah
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sabah kahvaltısı

ID : 4650
ruya : Sabah kahvaltısı
aciklama : Bakınız; Kahvaltı.Rüyada görülen kusluk yemegi "Kusluk yemegimizl getir. Bu yolculugumuzdan, andolsun, yorgun düstük." (Kehf Suresi. a.62) mealindeki ayetin isaret ettigine göre, yorgunluga isarettir. Bu sebepten rüyada kusluk yemegi istedigini gören kimse, mesakkata düser.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir