Rüya Tabirleri


Sabah vakti

ID : 4651
ruya : Sabah vakti
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sabahın erken vakti

ID : 4652
ruya : Sabahın erken vakti
aciklama : Rüyada sabahin erken vaktinl görmek, kismetli veya evlenecek kizlara, bazen de zikir ve kiraata isarettir.

Sabahlık

ID : 4653
ruya : Sabahlık
aciklama : Genç kızların güzel bir sabahlık giymesi çok güzel bir evlilik yapacaklarına işarettir. Evli kadınlar için yuvada mutluluktur. Erkek için ise akılsızlığı, düşüncesizliği yüzünden güç duruma düşmektir.

Saban

ID : 4654
ruya : Saban
aciklama : Demiri parlak olan saban kazanca, mal ve dünyalığa, Demiri paslı olan saban kıtlık ve darlığa delalet eder.Rüyada saban görmek, bolluk ve bereket işareti olarak kabul edilir. Rüyada saban görmek, zenginlik ve refah olarak yorumlanır.. Rüyada saban görmek, bolluk ve bereket isareti olarak kabul edilir.

Şaban ayı

ID : 4655
ruya : Şaban ayı
aciklama : Saban ayinda görülen rüya tabirinde hayir varsa, rüyayi gören kötülükten uzak kalir. Çok hayir isler. Eger tabir ser ise, bu rüya hem gecikir, hem de dogru çikmaz. Bir baska rivayete görede: Bu ayda görülen rüya hayra isaret ederse, ayiptan beri olur, büyük ve hayn çogalir. Eger ser olursa, gecikir ve dogru çikmaz. Bir kimse rüyasinda saban ayim görse, o devlet adamlarinin azledilecegine isaret eder.

Sabır

ID : 4656
ruya : Sabır
aciklama : Rüyada sikinti veya bir musibete sabretmek, müjde ve yüksek mertebeye isarettir.

Sabırlılık

ID : 4657
ruya : Sabırlılık
aciklama : Rüyanizda sabirli bir kimse ile karsilasmaniz veya basiniza gelen bir felakete karsi sabir göstermeniz, herkesin iyiligini isteyen ve onlara yardima kosan bir kimse olarak tanidiginiza, toplum içinde iyi bir insan olarak sevildiginize, özellikle çocuklara karsi çok merhametli ve sevecen davrandiginiza isarettir.

Sabun

ID : 4658
ruya : Sabun
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sac

ID : 4659
ruya : Sac
aciklama : Üzerinde hamur işleri yapılan sacı görmek sıtma hastalığana delalet eder.

Saç dökülmesi

ID : 4660
ruya : Saç dökülmesi
aciklama : Rüyada saçlarinin dökülmüs oldugunu gören kimsenin, serveti gider ve halkin gözünden düser. Bir kimse rüyada kel olan bir kadin görse, fitne île beraber basgösterecek bir duruma isarettir.

Saç kesmek

ID : 4661
ruya : Saç kesmek
aciklama : Rüyada saçinizi kestirdiginizi görmek, bir para cezasi vereceginizi gösterir. Kesilen saçin önünüze düstügünü görmek, bir suçtan dolayi mahkemelik olacaksiniz demektir.

Sac levha

ID : 4662
ruya : Sac levha
aciklama : Rüyada üzerinde kadayif yapilan saç levhayi görmek, sitma hastaligina isarettir. Sitma hastaligi atesli hastaliktir. Saç da üzerine konulan seyleri kizdinr.

Saç örmek

ID : 4663
ruya : Saç örmek
aciklama : Kadin ve erkeklerden saçini örmeyi adet etmis kimsenin rüyada saçini örmesi hostur. Bunlarin disindakiler için saç örmek, islerinin durgunluguna, fazla borçlanmasina ve bazen de isinde aciz olmasina isarettir.

Saç tarayıcısı

ID : 4664
ruya : Saç tarayıcısı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sacayağı

ID : 4665
ruya : Sacayağı
aciklama : Üzerine tencere, kazan vb. konan sacayağı görmek fedakar eşe, insana lamzım olduğunda yalnız bırakmayan dost ve yakına delalet eder.

Saçın ağarması

ID : 4666
ruya : Saçın ağarması
aciklama : Okumak için tıklayınız

Saçkıran

ID : 4667
ruya : Saçkıran
aciklama : Rüyada saçkiran olarak saçlarinizin döküldügünü görmeniz, dert ve sikintilarinizdan kurtularak feraha ve bolluga kavusacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada saç kiran hastaligi yakalanmak, rütbenin gitmesine isarettir.

Saçma

ID : 4668
ruya : Saçma
aciklama : Rüyada saçma görmek, yapilmagi için birisine bir is havale ettiginizi ve isi yapamadigi için size bin türlü masal anlatan sarlatan kimselere yorumlanir.

Saçmak ve dağıtmak

ID : 4669
ruya : Saçmak ve dağıtmak
aciklama : Rüyada cevher ve yakutlari saçip dagitmak, eger onlari yerden bir kimse kaldirmazsa, ilim, ticaret ve kazancin durgunluguna ve yokluguna isarettir. Onlara layik olan kimseler onlari yerlerden kaldirirsa, her seyi yerine koymaya, isi sirasiyle yapmaya ve halkin ondan istifade etmesine isarettir.

Saç

ID : 4670
ruya : Saç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Saçak

ID : 4671
ruya : Saçak
aciklama : Anne babaya, yoksul ve kimsesizleri himeye eden kimseye, güvenilir dosta, Saçak altına dikilmek himaye ve korumaya delalet eder.Rüyada saçak görmek, güçlü birisinin koruması altında olmak demektir. Rüyada saçak görmek, güçlü birisinin koruması altında olmak demektir. Rüyada saçak görmek, haberiniz olmadan sizi arkanizdan destekleyen ve himaye eden kimselerin varligina delilidir. Saçak ayni zamanda rütbe ve mevki ile de yorumlanir.

Saçmak

ID : 4672
ruya : Saçmak
aciklama : Kıymetli şeyleri saçarak dağıtmak, -eğer onları layık olanlar yerden toplarlarsa- halkın istifade edeceği bir duruma, işleri sıraya koymaya ve her şeyi yerli yerine oturtmaya; bunları toplayan olmaz ise ilmin, ticaret ve kazancın dungunluğuna yahut yoksuulluğa delalet eder.

Sad suresi

ID : 4673
ruya : Sad suresi
aciklama : Sad suresini veya bu sürenin bir kismini rüyasinda okuyan veya okuyani dinleyen kimse, tövbe ve istigfar eder. Halkin itimadini kazanir. Cafer-i Sadik'a göre; mali, mülkü çogalir. Bütün islerinde basarili olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Sad Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; rüya sahibinin çok mala sahip olmasina ve mesleginde mahir olmaya isarettir.

Sadaka

ID : 4674
ruya : Sadaka
aciklama : Rüyada sadaka vermek sıkıntıdan kurtulmak ve iyilik olarak yorumlanır.Rüyada sadaka vermek; zengin olmaya, hasta ise sağlığına kavuşacağına ve bütün sıkıntıları geride bırakacağına işarettir.

Sadaka vermek

ID : 4675
ruya : Sadaka vermek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Saf

ID : 4676
ruya : Saf
aciklama : Düzgün saflar namaza devam etmeye yahut düşmanla karşılaşmak ve bir görevi yerine getirmek için ittifak etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bön.)

Saf suresi

ID : 4677
ruya : Saf suresi
aciklama : Ibni-Kesir'e göre; Saf suresini rüyasinda görüp okuyan veya dinleyen kisi gaza eyler. Allah'in (C.C.) rizasini alip din yoluna yönelir. Savasa katilir. Sehit mertebesiyle ahirete göçer. Bir baska rivayete görede: Rüyada Saf süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; sebat ve murakabeye, Allah yolunda sehit olarak vefat etmeye isarettir.

Safa ile Merve arasında say etmek

ID : 4678
ruya : Safa ile Merve arasında say etmek
aciklama : Rüyada Safa île Merve arasinda hizli hizli yürümek, rüyayi gören kimse ile baskasi arasinda olan düsmanligin iyiye dönmesine isarettir. Bazen de rüya sahibi sözünde adaletli ve dogru bir simsar olduguna, yahut iki hanimi veya ana ve babasi arasinda adaletli davranmasina isarettir. Rüyayi gören hasta ise, hastaligindan halas olur ve rizik kazanmak için çalisir.

Safa ve Merve

ID : 4679
ruya : Safa ve Merve
aciklama : Hastalıktan iyileşmeye, rızık kazanmaya güç yetirmeye, iki eşi yahut anne ve babasına adaletli davranmaya, iki kişi arasındaki düşmanlığın tatlıya bağlanmasına, sözünün eri olmaya delalet eder.

Şafak vakti

ID : 4680
ruya : Şafak vakti
aciklama : Rüyada safak atisini görmek, istedigi ve bekledigi isin olacagini gösterir. Safagin kayboldugunu görmek, beklenen isin olmayacagina isarettir. Safak, sabahin öncüsü oldugundan refah, nimet, sevinç ve ferah ile tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen safak vakti, nur ve hidayettir. Rüyada safakin dogdugunu gören kimse birbiri ardinci sevinç ve ferahliga erisir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir