Rüya Tabirleri


Safer

ID : 4681
ruya : Safer
aciklama : Bu ayı görmek hasta için şifaya, münferit zorlukların aşılmasına,

Safer ayı

ID : 4682
ruya : Safer ayı
aciklama : Bu ayda görülen rüyalar hayirli degildir. Keder ve sikinti içinde bulunan bir kimsenin rüyasinda Safer ayini görmesi zararli degildir. Seyrek de olsa bu rüya sahibi kederden ve sikintisindan kurtulur. Safer ayinda görülen rüya, pek makbul sayilmamistir. Keder ve uzun tu içinde bulunan bir kimsenin rüyada safer ayim görmesinde bir zarar yoktur. Eger rüyayi gören hasta olursa, sifa ve sihhat bulacagina, keder ve üzüntüden kurtulacagina isaret eder.

Saffat suresi

ID : 4683
ruya : Saffat suresi
aciklama : Bu süreyi rüyasinda okuyan veya okuyani dinleyen kimse Ibni Sirin'in tabirine göre; hidayete erisir, Halka hizmetten sevk duyar. Günahlardan kaçinir. Allah'dan (C.C.) korkar, Kendisine itaatli ve dinine bagli bir çocugu olur. Seytan serrinden kaçinir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Saffat Suresini okuduGunu görmek, düzgün itikada ve itaatkar evlata isarettir.

Safir

ID : 4684
ruya : Safir
aciklama : Kötü giden işleriniz düzelecek, huzura ve rahata ereceksiniz demektir. Kötü giden işleriniz düzelecek, huzura ve rahata ereceksiniz demektir. Bolluk, zenginlik, helal mal, ahenk, mutluluk, yuvada huzur, işte başarıdır.

Saflar

ID : 4685
ruya : Saflar
aciklama : Rüyada görülen saflar, düsmanla karsilasmak ve kendilerine lazim gelen haklari yerine getirmek için birtakim kimselerin ittifak etmelerine isarettir. Bazen de bu rüya, cemaatla namaz kilanlarin saflarina devam etmeye isarettir.

Safra

ID : 4686
ruya : Safra
aciklama : Üstlendiğiniz sorumluluklardan kurtulacaksınız demektir. Üstlendiğiniz sorumluluklardan kurtulacaksınız demektir. Ciddi hastalıktır.

Safran

ID : 4687
ruya : Safran
aciklama : Bazı sağlık sorunlarına işaret eder.

Safran çiçeği

ID : 4688
ruya : Safran çiçeği
aciklama : Rüyasinda safran çiçegi topladigini gören helal rizk sahibi olur. Bir rivayete göre; safran çiçegi görmek, sari ise hastalik, kirmizi ise sifadir.

Sağa sola bakmak

ID : 4689
ruya : Sağa sola bakmak
aciklama : Rüyada sagina soluna bakindigni gören, (hassaten bu bakis namazda olursa) arkadasina düskün olur. Bir yilan veya aslandan korktuGundan sagina soluna bakinan kimse hanimi ve çocuklanndan korkar, kaçar. Namazda saga sola bakindigmi gören kimse dünyaya ve ziynetine ragbet ederek, nefsine uymak Suretiyle ahiretten yüz çevirir.

Sağırlık

ID : 4690
ruya : Sağırlık
aciklama : Rüyada sagir oldugunuzu ve konusulanlari duymadiginizi görmek, etrafinizda size dair olan konusmalara aldirmamaniz gerektigine isarettir. Her sözü duyup duymaz gibi görünürseniz isinizde daha çok basan kazanirsiniz. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sagirlik, Allah (C.C.)'in kafirler hakkinda gelen; "(onlar) sagir, dilsiz ve körlerdir." (Bakara Suresi, a. 18) mealindeki ayetine göre dince noksanliga isarettir.

Sağır

ID : 4691
ruya : Sağır
aciklama : Sağır kimse hakka kulaklarını tıkayan bedbahta, Sağır olduğunu görmek dince noksanlığa delalet eder.Rüyada sağır olduğunuzun görülmesi hayra yorulmaz. Rüyada sağır olduğunuzun görülmesi kötü şeylere yorulur. Anlayışsız birisini işaret eder.

Sağlık

ID : 4692
ruya : Sağlık
aciklama : Rüyayı gören kişi hasta ise aynen çıkar. Sağlıklı kişi için ise neşe ve harekettir.

Sağmak

ID : 4693
ruya : Sağmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sağanak

ID : 4694
ruya : Sağanak
aciklama : Huzur, bolluk, berekettir.

Şah damarı

ID : 4695
ruya : Şah damarı
aciklama : Rüyada sah damari görmek, insanin ölüm hayatina delalet, eder. Bazan sah damarlari, ortaklar, kardesler, veya haniminin namusunu yahut malini muhafaza eden gibi, rüya sahibinin faydasi bulunan ve haline uygun olan herege delalet eder.

Şah damarının iki tarafında bulunan damarlar

ID : 4696
ruya : Şah damarının iki tarafında bulunan damarlar
aciklama : Rüyada bu damarlardan kan aktigim gören bir kimsenin, ölecegme delalet eder. Bazan da bu damarlar, ahde ve sikintili bir ise baglanmaya delalet eder. Bu damarlar, idare etmeye ve düsmanligini gizlemeye de delalet eder.

Sahabe

ID : 4697
ruya : Sahabe
aciklama : Bakınız; Ashab-ı Kiram.

Sahan

ID : 4698
ruya : Sahan
aciklama : Rüyada bakir bir sahan görmek, evinizdeki kimselerden birisinin yakinda evlenerek evden ayrilacagina isaret. Bazilarina göre; rüyada sahan görmek, güzel, hayirli ve eli siki bir metrese isarettir. Iyi ve kötü her hal ona nispet olunur.

Şaheser

ID : 4699
ruya : Şaheser
aciklama : Rüyada esi bir daha yapilamayacak derecede bir saheser görmek, yüksek mevkide olan bazi kimselerle tanisacaginiza; böyle bir saheseri satin almak, bu kimselerden büyük fayda görecegine; zevkinizde belirli bir yükselme ile bulundugunuz sosyal sinif içinde aranilan bir kimse olacaginiza isarettir.

Şahitler

ID : 4700
ruya : Şahitler
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sahne

ID : 4701
ruya : Sahne
aciklama : Tiyatro sahnesi (sinema perdesi) ve orada görülenler, hayat ve onda olup biten şeylere; hayatın da oyun ve oyalanmadan ibaret olduğu gerçeğini insan idrakine sunmaya delalet eder.Kişinin hayatına yeni bir yön vereceğine ama dikkat etmesi gerektiğine işarettir. Çünkü sahnede başkaları da varsa kişi aldatılabilir.

Sahra

ID : 4702
ruya : Sahra
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sahte

ID : 4703
ruya : Sahte
aciklama : Rüyada birşeyin sahte çıktığını gören kimse bir sıkıntı alır.

Sahur

ID : 4704
ruya : Sahur
aciklama : Rüyada sahur yediginizi görmek, sagliginizin perhiz yapmaniza bagli olduguna ve sagliginiza daha dikkatli olarak bakmaniza ve çok yemek yemekten çekinmenize delalet eder.

Sahur yemeği

ID : 4705
ruya : Sahur yemeği
aciklama : berekete, kolay elde edilecek az bir rızka, tövbe ve hidayete yahut düşmana hile yapmaya delalet eder.Rüyada sahur yemegini görmek, düsmana hile yapmaga, asi ve günahkarlar için tövbeye, kafir için hidayete ermeye, az ve kolay kazanilan az bir rizka isarettir.

Şaka (nükte)

ID : 4706
ruya : Şaka (nükte)
aciklama : Bir komedyanin çakarina, nüktesine gülmek, postadan haberler alacagina alamettir. Sakadan hoslanmamak, sosyal evinizi unutmus oldugunuz için af dilemek zorunda kalacaginiza delalet eder. Rüyada bir fikra anlatmaya kalkisip ta onu anlatamamak, bir süre için kendi isinize ek olarak bir baskasinin isini de üstlendiginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada saka yaptigini görmek, halk tarafindan kendisiyle alay edflmesine isarettir. Rüyada birisiyle sakalastigini gören insan, bir dostunun kaba bir hareketiyle üzülecegine isarettir.

Saka (su taşıyıcı)

ID : 4707
ruya : Saka (su taşıyıcı)
aciklama : Rüyada sakalik, dinle yorumlanir. Rüyada halka su içirdigini gören halka iyilik ve ihsanda bulunur. Saka olup kendi evine su tasidigini gören, kendisi için mal ve para biriktirir. Baskasinin evine su tasidigini gören, baskasi için para ve mal toplar. O maldan ancak yedigi kendisine kar kalir. Saka olup halka "su ister misiniz?" diye sordugunu gören kimse halka vaaz ve nasihatte bulunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada saka görmek, hayir ve sevap olan bir is islemeye isarettir.

Saka kuşu

ID : 4708
ruya : Saka kuşu
aciklama : Rüyada saka kusu görmek, çapkinca giristiginiz bir macera yüzünden basiniza beklemediginiz çirkin bir olayin gelecegine delalet eder.

Sakal

ID : 4709
ruya : Sakal
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sakal başı

ID : 4710
ruya : Sakal başı
aciklama : Rüyada sakal basini görmek, özür beyan etmeye delalet eder. Sakalli olan birisi rüyada kendisine sakal basi yapildigini görse, o kimsenin boynuna zincir vurulmasindan korkulur. Bazan da mersin agaci ve güzel kokulu otlar görmek, sakal basina delalet ettigi gibi, sakal basini görmek de, mersin agacina delalet eder. Sakal basi açikça yapilan özle ve fazlaca rizka veya kayip bir kimsenin ya da o kayiptan bir mektup gelmesine delalet eder. Eger sakal basi sahibine yakismis ise, müjde ve sevince delalet eder. Eger sahibini çirkin bir duruma sokmus ise, üzüntü ve kedere delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir