Rüya Tabirleri


Sandık

ID : 4771
ruya : Sandık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sandviç

ID : 4772
ruya : Sandviç
aciklama : İçindeki şeylere göre yorumlanır. İçinde balık olan sandviç kısmet iken salam, sosis gibi sandviçler hayırlı olmayan kısmetlerdir.Rüyada sandviç yaptirip yediginizi görmek, yabanci bir kimse tarafindan büyük bir nimete kavusacaginiza ve rizkinizin bol ve bereketli olacagina isarettir.

Sanık

ID : 4773
ruya : Sanık
aciklama : Rüyasında sanık olduğunu gören kimse, düşünmeden yaptığı davranışlar nedeniyle başı dertten kurtulmayacak demektir. Rüyada sanık olan kişi, aslında haklı olan ama çevresindekilerden tepki gören biridir. Kişinin çok uğraşacağına işarettir.Rüyada sanik oldugunu görmek, üzüntü ve kedere isarettir.

Saniye

ID : 4774
ruya : Saniye
aciklama : Kişinin çabuk davranmasını, çabuk karar vermesini gerektirir. Aynı zamanda kişinin heyecanlı bir olay ile karşılaşacağına işarettir.

Şanlı ve şerefli olmak

ID : 4775
ruya : Şanlı ve şerefli olmak
aciklama : Rüyada san ve serefinin arttigini gören kimsenin, kiymetten düsmesine delalet eder. Bazi arifler, rüyada halkin üzerine yükselmeyi arzu etmek, bas asagi gelmesine sebeptir, dediler. Rüyada bir kavim üzerine yükselmeyi arzu ettigini ve yükseldigini gören kimse, kibirlenir, sonra perisan ve rezil olur. Rüyada halk üzerine yükselmek arzusunda bulunmadigini gören kimse ise, rütbe ve sevince erisir.

Sansar

ID : 4776
ruya : Sansar
aciklama : Zina yapmaya, onunla mücadele etmek zina eden biriyle tartışmaya delalet eder.Yüze gülen ama kötü niyetli tanıdıktır. Sansarı okşamak zarar görmektir. Rüyada sansar görmek, bir dostunuzun hilesi. yüzünden büyük bir zarara ugrayacaginiza ve islerinizin, planlarinizin alt üst olacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada sansar görmek, zina etmeye isarettir. Rüyada sansar ile mücadele ettigini gören kimse, zina eden bir insan ile münakasa yapar.

Santral

ID : 4777
ruya : Santral
aciklama : Önemli iş yerini, kuruluşu simgeler. Telefon santrali herkesi ilgilendirek olaydır.Rüyada bir telefon santralinde bulundugunu görmek, hiç beklemediginiz bir haberi alacaginiza ve elinize bir kaç mektup geçecegine delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada herhangi bir santral görmek, emniyet içinde bulunulmaya isarettir.

Sap (bir şeyin sapı)

ID : 4778
ruya : Sap (bir şeyin sapı)
aciklama : Rüyada kiliç ve biçak sapi görmek, deve, sigir, koyun, yahut altin ve gümüsten kendisinde zekat vacip olacak derecede mala isarettir.

Şap (kimyasal madde, tuz)

ID : 4779
ruya : Şap (kimyasal madde, tuz)
aciklama : Sap ask ve yasamda tökezlemege delalet eder. Bazilarina göre; sap görmek, helal malla tefsir olunur. Ayni zamanda mal ve nimete de delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada sap görmek, helal olan mala, hayir ve nimete isarettir. Rüyada sap görmek, helal olan mala, hayir ve nimete isarettir.

Sap denizi gemi kılavuzu

ID : 4780
ruya : Sap denizi gemi kılavuzu
aciklama : Rüyada bu klavuzu görmek, uzak yolculuklara, mala, karli ticareta ve zencilerle düsup kalkmaya yahut onlara malik olmaya delalet eder.

Sapan

ID : 4781
ruya : Sapan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sara

ID : 4782
ruya : Sara
aciklama : Rüyada sarali bir kimse ile karsilasmak, is ve aile muhitinizde çok büyük bir sarsinti geçireceginize isarettir.

Saraç

ID : 4783
ruya : Saraç
aciklama : Bir göreve tayin edilmeye, bekarın evlenmesine, evini yahut işyerini değiştirmeye delalet eder.Rüyada saraç görmek veya saraç esyasi almak, karadan yapacaginiz bir yolculukla yorumlanir. Bir saraç dükkaninda saraçla pazarlik yaptiginizi görmek, evinizden esya çikacagina, evvelce ismarladiginiz bir esyanin elinize geçecegine de delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada saraci görmek, bekar kimsenin evlenmesine, bir vazifeye tayin edilmeye, bir evden diger bir eve veya bir dükkandan diger bir dükkana; tasinmaya isarettir.

Şarampol

ID : 4784
ruya : Şarampol
aciklama : Rüyada arabanizla giderken aniden bir sarampola yuvarlandiginizi, fakat yara almadan kurtuldugunuzu görmeniz, süse düskünlügünüz yüzünden maddi durumunuzun esinizi tatmin etmeye yetmedigini gösterir. Bu kazadan yaralanarak çikmis iseniz, hayatinizda beklemediginiz bir olay neticesi oldukça büyük bir aci çekeceksiniz demektir.

Şarap fıçısı

ID : 4785
ruya : Şarap fıçısı
aciklama : Rüyada dolu bir sarap fiçisi görmek, bunalim ve sikintilarin geçici olduguna delildir, içinde su bulunan bir fiçicik, sabirli olmaniz sarti ile arzulariniza kavusabileceginize delildir.

Şarap içmek

ID : 4786
ruya : Şarap içmek
aciklama : Rüyada sarap içmek, dünyada kuvvet ve saadete, ahiret islerinde ihmale, bir rivayete göre, Cenab-i Hakk'a ; karsi günah islemege delalet eder. Ibni Sirin'e göre; rüyasinda gerçekten süslü bir bahçede sarap içtigini gören kevser sarabi içer henüz alkollesmemis bira halinde bulunan saraptan içmek gam ve, hastaliga; tatli sarap içmek geçici dünya nimetlerine, aci içmek, sonunda fakirlige dönüsecek haram mala isarettir.

Şarap mahzeni

ID : 4787
ruya : Şarap mahzeni
aciklama : Rüyada bir sarap mahzeninin içinde bulundugunuzu görmeniz, beklemediginiz sevindirici bir haber almaniza delalet eder.

Saray

ID : 4788
ruya : Saray
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sardalye

ID : 4789
ruya : Sardalye
aciklama : Hazır, zahmetsiz kısmet ve paradır.

Sardunya

ID : 4790
ruya : Sardunya
aciklama : Rüyada sardunya uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı misafir edeceğinize işaret eder. Rüyada sardunya uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı misafir edeceğinize işaret eder. Mutlu bir yuva, rahat bir ev, huzurlu bir ailedir. Genç kızlar için çevreden biriyle evliliktir. Evliler için bu güzel bir ev veya evde istedikleri mutluluktur. Sardalya koparmak ise mutluluğun daha da güzel olacağına işarettir.Rüyada sardunya görmek çok yakinda kendi mali olan bir eve tasinacagina delalet eder.

Sargı

ID : 4791
ruya : Sargı
aciklama : Dürülmüş haldeki sargı yolculuğa, dürülmemiş olanı mala, Başa sarılan sargı şerden ırak durmaya yahut nezle olmaya delalet eder.Rüyasında bir yerini sargılı gören kimse, bir sır saklar. Sargı pis ise tatsız, kirli işe bulaşmak olarak yorumlanır.Rüyada azalarinizdan birinde sargi görmek, etrafinizdaki dost sandiginiz kimselerden bazilarinin size tuzak kurmaya hazirlandiklarina ve uyanik olmaniz gerekecegine delalet eder.

Sargı bezi

ID : 4792
ruya : Sargı bezi
aciklama : Rüyada görülen sargi bezi, durulmus degilse mala, durulmus olursa yolculuga alamettir.

Sarhoş

ID : 4793
ruya : Sarhoş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarhoşluk

ID : 4794
ruya : Sarhoşluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarhoşluk veren şeyler

ID : 4795
ruya : Sarhoşluk veren şeyler
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarı

ID : 4796
ruya : Sarı
aciklama : Rüyada sarı renkte elbise giyilmesi, hastalığa işarettir. Rüyada sarı renkte elbise giymek, hastalığa yorumlanır. Rüyada sarı renk, ciddi bir hastalık habercisidir.Rüyada sari renkli bir elbise giymek veya sari bir renk görmek, çok hassas ve duygulu bir kimse oldugunuza ve her seyinizi içinize attiginiza isarettir.

Sarı arı

ID : 4797
ruya : Sarı arı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarık

ID : 4798
ruya : Sarık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarılık

ID : 4799
ruya : Sarılık
aciklama : Bu hastalığa yakalandığını görmek kendine uygun olmayan hanıma yahut giyilecek ve örtülücek şeye delalet ederRüyada sarılık da ciddi bir hastalığı haber verir.Rüyada sarilik hastaligina tutulmus bir kimseyi görmek veya kendinizi sariliga tutulmus görmeniz, evinizde bir kimsenin hastaliga yakalanacagina veya is yerinizde küçük bir kaza meydana gelecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Sanlik hastaligim vücutta görmek, giyecek ve örtünecek seye veya kendisine uygun olmayan bir hanima isarettir.

Sarılmak

ID : 4800
ruya : Sarılmak
aciklama : Birinin boynuna sarılmak uzun ömre, Bir dost ve tanıdıkla kucaklaşmak uzun sürecek beraberliğe, Tanınmayan biriyle kucaklaşmak insanlarla iyi iletişim kurmaya, Düşmanla kucaklaşmak onunla barışmaya, Bir ölünün boynune sarılıp onu bırakmamak vefat etmeye,, Eşiyle kucaklaşmak güzel geçime ve muhabbete, Tanınmayan kadınla kucaklaşmak dünyaya meyledip ahireti unutmay a, Kucaklaşmak bazen yardımlaşmaya, sevgi ve anlayışa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kuşatma.)Sevgilinize veya eşinize sarıldığınızı gördüyseniz, kavga ve tartışmalar yaşayacağınızın işaretidir. Bir akrabaya sarılmak hastalığın habercisidir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir