Rüya Tabirleri


Sarışın

ID : 4801
ruya : Sarışın
aciklama : Rüyada sarisin bir gençle tanisip dost oldugunuzu görmek, mutlu bir hayatin özlemini duymakta oldugunuzu, mutlu bir aile yuvasi içinde yasamak istediginizi belirtir.

Şarkı söylemek

ID : 4802
ruya : Şarkı söylemek
aciklama : Rüyada güzel sesle sarki söylemek, kazançli ticarete; aglamakli sesle sarki söylemek zararli ticarete yorumlanir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; sarki söylemek üç sekilde tabir olunur; Alim, hakim, vaiz. Çarsida sarki söyledigini görmek, zengin için rezil olmaya, fakirler için aldigini kaybetmeye delildir. Hamamda sarki söyledigini gören, belirsiz sözler söyler. Bir yerde sarki söyledigini görmek, o yerde dost ve arkadaslari arasinda ayriligi gerektirecek yalan ve hile yapildigina delalet eder. Rüyada bir sevgiliye sarki ile ilani ask ettiginizi görmek, büyük bir sevince, daha sonra bir kedere kapilacaginiza isarettir.

Şarkıcı

ID : 4803
ruya : Şarkıcı
aciklama : Rüyada sarkici görmek, ferahliga, bazen bir yerden diger bir yere nakletmeye isarettir.

Şarlatan

ID : 4804
ruya : Şarlatan
aciklama : Rüyanizda sarlatan biri ile karsilastiginizi görmek, düsmanlarinizin sizi alt etmek için pusuda beklediklerine delalet eder.

Sarmak

ID : 4805
ruya : Sarmak
aciklama : Bir şeyi sarıp sarmalamak yayılmış sözü unutturmaya yahut etkisini azaltmaya veya göz yummaya delalet ederRüyada bir seyi sarmak, hatalara göz yummaya ve etrafa yayilmis bir sözü toparlamaya isarettir.

Sarmaşık

ID : 4806
ruya : Sarmaşık
aciklama : Doktora, tıp tahsiline; bazen kötü ve fana ahlaka ve adi himmete delalet eder.Evin duvarındaki sarmaşık huzur, bolluk, mutluluktur. Başka bir yerde görülen sarmaşık ise sırnaşık, arsız, çıkarcı birine işaret eder.Rüyada sarmasik görmek, akrabalar arasinda miras yüzünden bazi anlasmazliklarin çikacagina ve darginliklarin olacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sarmasik otu, doktordur. Bir kimsenin rüyada sarmasik otunu görmesi, o kimsenin kendisine faydali olacak tib tahsili yapmak için çalismasina ve gayret göstermesine isarettir. Sarmasik otunun kötü ve fena ahlaka ve adi himmete isaret edecegide söylenmistir.

Sarımsak

ID : 4807
ruya : Sarımsak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarnıç

ID : 4808
ruya : Sarnıç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarp kokuş

ID : 4809
ruya : Sarp kokuş
aciklama : Bakınız; Yokuş.

Sarp yokuş

ID : 4810
ruya : Sarp yokuş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sarpı

ID : 4811
ruya : Sarpı
aciklama : Rüyada bir sarpi görmek, kisa bir deniz yolculugu yapacaginiza isarettir.

Sarraf

ID : 4812
ruya : Sarraf
aciklama : Hakim ve müftüye, zenginliğe, rızık bolluğuna, miras taksimine yahut hesap işlerinden anlayan kimseye, Sarrafa altın verip karşılığında gümüş aldığını görmek üzüntüye, gümüş verip altın almak sevince, Sarraf terazisi yargıcın hükmüne yahut müftünün fetvaasına dealet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kuyumcu.)Rüyada sarraf haber alan veya veren ilginç bir kimseyi işaret eder.Yumusak, bilgili, bir kisi olarak tabir olunur. Ibni Sirin'e göre; rüyasinda sarraf gören, iyi bir kisi ise, alim olur, içinde fesatlik varsa. dünyayi ahirete üstün tutar. Kirmani'ye göre; rüyada sarraf gören veya sarraf oldugunu görenin dünyaya faydasi dokunur.

Sarsmak

ID : 4813
ruya : Sarsmak
aciklama : Kişinin hareketlerine dikkat etmesi gerektiğini belirten bir uyarı rüyasıdır.

Şaşı olmak

ID : 4814
ruya : Şaşı olmak
aciklama : Rüyada sasi olmak, ahdi bozmaya isarettir.

Şaşıp kalmak

ID : 4815
ruya : Şaşıp kalmak
aciklama : Rüyada hayrete düsüp sasip kaldigini görmesi, gafletine ve onu seytanin sapitmasina isarettir. Bazen rüyada sasirip hayrette kalmak, dünyaca hayrette kalmaya ve ahirette güzel bir sonuca isarettir.

Şaşkınlık

ID : 4816
ruya : Şaşkınlık
aciklama : Rüyada bir caddede veya issiz bir yerde saskinca dolastiginizi görmek, bütün dostlarinizi birer birer kaybedeceginize ve yapayalniz kalacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada herhangi bir sey karsisinda sasirip kalmak, dünyaca hayrette kalmaya ve ahirette güzel bir sonuca isarettir.

Şaşmak

ID : 4817
ruya : Şaşmak
aciklama : Rüyada beklemediginiz bir durum karsisinda sasmak; hayret ettiginizi görmek, beklenmeyen bir durumla karsilasacaginiza delalet eder.

Sat

ID : 4818
ruya : Sat
aciklama : Rüyada sat denilen sala bindiginizi görmek, sagliginizin yerinde olduguna ve ferah günler yasadiginiza yorumlanir. Sat ile, sulari temiz ve berrak olan bir göl üzerinde bulundugunuzu görmek, arzu ve isteklerinizin çok yakinda yerine gelecegine isarettir.

Saten

ID : 4819
ruya : Saten
aciklama : Rüyada saten kumaş görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Satıcı

ID : 4820
ruya : Satıcı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Satın almak

ID : 4821
ruya : Satın almak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Satır

ID : 4822
ruya : Satır
aciklama : Okumak için tıklayınız

Satirn

ID : 4823
ruya : Satirn
aciklama : müezzinlere, mühendislere, devlet başkanına yakın olan ve hayır işleyen kimselere; Satürn bazen yoksulluğa, sıkıntıya, zarar ve ziyana; Satürn gezegeninin aya bitişik olduğunu görmek mamur yerlere bakmaya, bir şeye vekalet etmeye yahut hakır ve gazaba deelalet eder.

Satmak

ID : 4824
ruya : Satmak
aciklama : Rüyada satmak tabirinde ikilik vardir. Bazilari satmak, satin almaktan hayirlidir demisler; bazilari da, satin almak daha hayirlidir derler. Her durumda satmak ve almak, satilan ve alinan seye göre hayir ve ser olarak yorumlanir. Rüyanizda evinizden bir esyayi sattiginizi görmek, bu rüyanin aksine olarak evinize yeni bir seyler alacaginiz sekliyle yorumlanir.

Satmak ve satın alınmak

ID : 4825
ruya : Satmak ve satın alınmak
aciklama : Bakınız; Alım ve Satım, Alışveriş.Rüyada kendisi satiliyor veyahut satilmak için ilan ediliyorsa ve kendisini de bir kadin satin aliyorsa, o kimse izzet ve devlete nail olur. Kendisini bir erkek satin aliyorsa, üzüntü ve endiseye düser. Satilan kimsenin kiymeti ne kadar fazla olursa o kadar kiymetli olur.

Satranç atı

ID : 4826
ruya : Satranç atı
aciklama : Rüyada satranç ati görmek, mal olarak yapilan akidlere(sözlesmelere) isarettir. Bazen de mal alabilmek için hile yapmaya, hasta için haleti nez'e ve ölüme isarettir.

Satranç fili

ID : 4827
ruya : Satranç fili
aciklama : Rüyada görülen satranç fili, oyuna ve ihtiyaç zamaninda hareket etmesi gereken seylerde çalismamasina ve muattal kalmasina isarettir.

Satranç piyade / piyon

ID : 4828
ruya : Satranç piyade / piyon
aciklama : Rüyada satranç aletinden piyade görmek, hafinin baslangicindan nihayetine kadar salih olmasina isarettir.

Satranç ruhu

ID : 4829
ruya : Satranç ruhu
aciklama : Rüyada görülen satranç ruhu, islerde istikamette, bazan da gizlenmeye ve aniden ölüme ve dogru sözlülüge delalet eder. Yüklendigi satranç tasi, cariyenin dogumuna delalet eder.

Satranç şahı

ID : 4830
ruya : Satranç şahı
aciklama : Rüyada görülen satranç sahi, padisaha isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir