Rüya Tabirleri


Satranç tahtası

ID : 4831
ruya : Satranç tahtası
aciklama : Rüyada görülen satranç tahtasi, kendisinde inmek, binmek, düsmek, kalkmak, ölmek, sag olmak, geçmek, geri kalmak, egrilik ve dogrulukta bulunmak gibi haller olan harp, kiskançlik, ser, fitne, fakirlik, zenginlik gibi seylerin meydana gelmesi özelliginden olan dünyaya isarettir.

Satranç veziri

ID : 4832
ruya : Satranç veziri
aciklama : Rüyada satranç gezegenini görmek, büyük bir rütbeye isarettir.

Satranç

ID : 4833
ruya : Satranç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Satürn

ID : 4834
ruya : Satürn
aciklama : Rüyada satüm gezegeninl görmek, kahra, vekalete, saltanata yahut vllayetlere ve mamur yerlere bakmaya isarettir. Bu tabir, satüm gezegenini aya bitisik oldugu takdirdedir. Bazen de rüyada satüm gezegenini görmek, sigir, vahsi geyikleri, tavus papagan dürrac kusu ve görünüsü güzel, cinsi mutedil her hayvani ve ipek nisan vurulmus esyayi görmeye isarettir. Satürn gezegenini görmek mühendislere, müezzinlere, sultana yakin olup hayir isleyen herkesi isarettir. Satürn, melikin veya Devlet Baskaninin azap arkadasina, bazen de fakirlik, zarar ve sikintiya isarettir.

Sauna

ID : 4835
ruya : Sauna
aciklama : Rüyada saunayi görmek, hakimlik gibi yüksek bir rütbeye delalet eder.

Savaş baltası

ID : 4836
ruya : Savaş baltası
aciklama : Rüyada savas baltasi görmek, zafere ve üstünlüge delalet eder.

Savaşmak

ID : 4837
ruya : Savaşmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Savaş

ID : 4838
ruya : Savaş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Savcı

ID : 4839
ruya : Savcı
aciklama : Rüyasında savcı gören kimse büyük sorunlardan kurtulur ve hayatına yeni bir yön verir.Rüyada savci görmek, hükümetle aranizdaki bir anlasmazligin çözülecegine veya mahkemede bulunan bir davanin lehinize olarak bitecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen savci, arzuya erismeye, korku ve siddetten kurtulr isarettir.

Savunmak

ID : 4840
ruya : Savunmak
aciklama : Savunmak da hücum gibidir. Bunun yorumu hücum tabirinin aksidir. Yani hücumda galip, bunda magluptur. Bunda yenilen, hücumda üstün gelendir. Rüyada kendisini savunmak için elinde silah ve alet oldugunu ve düsmaninin elindeki savunma aletinin daha düsük oldugunu görmek iyidir ve hayirlidir.

Sa'y etmek

ID : 4841
ruya : Sa'y etmek
aciklama : Bakınız; Safa ve Merve.

Sayaç

ID : 4842
ruya : Sayaç
aciklama : Rüyada su sayaci görmek, borçlanmaya delalet eder.

Şayak

ID : 4843
ruya : Şayak
aciklama : Rüyada sayak kumaslardan yapilmis elbise veya görmeniz, çevrenizde bulunan insanlari koruyacak ve onlara yardim edeceksiniz demektir. Sayak bir elbise giydiginizi görmek bütçenizin müsait olmamasina ragmen yine de cömert hareketlerinizle kendinizi çevrenize sevdirecek ve tanitacaksiniz demektir.

Sayfa

ID : 4844
ruya : Sayfa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sayfiye

ID : 4845
ruya : Sayfiye
aciklama : Rüyada bir sayfiyeye tasindiginizi görmek, yeni bir hayatin esiginde oldugunuzu gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir sayfiye yerine gittigini görmek, yolculuk veya baska bir eve tasinmaya isarettir.

Saygı

ID : 4846
ruya : Saygı
aciklama : Rüyasında büyük bir saygıyla karşılandığını gören kimse, ün ve onur sahibi olur.

Sayı

ID : 4847
ruya : Sayı
aciklama : Rüyada çift rakamlı sayı, hayra, tek rakamlı sayılar ise üzüntüye işarettir. Büyük rakamlı sayılar ise kazanç işareti olarak yorumlanır. Rüyada çift rakamlı sayı, iyiye, tek rakamlı sayılar ise kötüye yorumlanır. Büyük rakamlı sayılar ise para kazanmak demektir. SAZ: Rüyada saz çalındığının görülmesi, mutluluk verecek bir haber alınacağına ve rahatlayacağınıza yorumlanır. Her sayının bir anlamı vardır. Rüyasında sayı saydığını gören kimsenin sorunları henüz bitmemiştir.Rüyada çift rakamli sayi, hayra, tek rakamli sayilar ise üzüntüye isarettir. Büyük rakamli sayilar ise kazanç isareti olarak yorumlanir.

Sayı saymak

ID : 4848
ruya : Sayı saymak
aciklama : Bakınız; Saymak.

Sayıklamak

ID : 4849
ruya : Sayıklamak
aciklama : Rüyasında sayıklayan kimse özel yaşamıyla ilgili ağzından laf kaçırır.

Saymak

ID : 4850
ruya : Saymak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Saz

ID : 4851
ruya : Saz
aciklama : Rüyada saz çalındığının görülmesi, sevinçli bir haber alınacağına ve yüreğinizin ferahlayacağına işarettir. Azla yetinen, pek de zeki olmayan bir kimseyi belirtir. Bir yerden saz kesmek böyle birisiyle arkadaşlık yapacak demektir.Rüyada saz çalmak veya çalanlari dinlemek, hakkinizda olmayacak dedikodularin yapildigini ve bundan dolayi çok üzüldügünüzü gösterir.

Saz / sazlık

ID : 4852
ruya : Saz / sazlık
aciklama : Çalgı aleti olan sazı görmek bayağı kimselere ve düşük hazlara, Saz meclisi görmek kendilerinden hayır umulmayan topluluğa, Elinde sazı ile halk ozanı görmek, ince duygulu olmakla birlikte kıt kanat geçinen garip bir kimseye; Bir sazlıkta (kamışlıkta) ollduğunu görmek kaba ve hayırsız bir toplulukla beraber olmaya, Elinde birçok saz (kamış) olduğunu görmek az bir zahmetle elde edilecek dünyalığa, Saz bazen koğuculuğa, Sazdan (kamıştan) mamul şeyre görmek, bunları almak mal ve menfaate, Kamış sepet hizmetkara; Kuru ve kesilmiş kamış ( saz) vatanından ayrılmış garip ve içli kimseye delalet eder.( Ayrıca Bakınız; kamış.)

Sazan balığı

ID : 4853
ruya : Sazan balığı
aciklama : Rüyada sazan balığı görmek hayra yorulur. Sevinçli bir haber, para, şöhret ve aşk anlamına gelir. Rüyada sazan balığı görmek iyi şeylere işaret eder. Mutluluk getirecek bir habere, bol paraya ve üne yorumlanır. Rüyada sazan baligi yemek, zahmetsiz kazanç yolu bulmak hususundaki düsüncenizin yanlis olduguna, alin teri olmadan kazanilacak paranin haram oldugunu bilmeniz gerektigine isarettir.

Sazlık

ID : 4854
ruya : Sazlık
aciklama : Rüyada sazlık görmek , sıkıntı içine düşüleceğine ve bu sıkıntıdan bir dostun yardımı sayesinde kurtulacağına işarettir. Rüyada sazlık görmek, dert içine düşüleceğine ve bu dertten bir iyi arkadaşınızın yardımı sayesinde kurtulacağına yorumlanır. Rüyada sazlik bir yerde bulundugunu görmek, kaba ve hayirsiz bir toplum içinde bulunur. Bazi tabirciler sazlik, söz götürüp getirmeye isarettir, demislerdir.

Sebat

ID : 4855
ruya : Sebat
aciklama : Uyanikken adeti tezlik ve acelelik olan kimsenin rüyada sebat ettiginl görmesi, nimete, hidayete, kuvvetli azme, islerinde itiyat ve temkinli hareket etmesine ve medhü senaya layik olmasina isarettir.

Sebat etmek

ID : 4856
ruya : Sebat etmek
aciklama : Hayatında sebatkar olmayan birinin kendini sebat ediyor görmesi irade gücüne, nimet ve hidayete, işlerinde ihtiyat ve temkinli olmaya ve bu özellikleriyle övülmeye delalet eder.

Şebboy

ID : 4857
ruya : Şebboy
aciklama : Rüyada sebboy çiçegi görmek ve koklamak, çok iyi bir karaktere sahip oldugunuz için, güvenilir bir kimse oldugunuza delalet eder. Bu huyunuzdan dolayi etrafinizda bulunanlari kendinizden uzaklastiriyorsunuz. Bu da size sadik olanlar ile zamanla size karsi güvenleri kirilarak sonunda ihanetle çalisabileceginizi gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada sebnem görmek, refah, saadet ve mutluluga isarettir.

Sebe suresi

ID : 4858
ruya : Sebe suresi
aciklama : Abdulgani Nablusi'ye göre; Sebe suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kisi, dinden giden bir nimeti hiç beklemedigi bir anda elinde bulur, dünyada yalniz ibadetle mesgul olur, daima tenha yerlerde dolasir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Sebe Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, dünyada zühd üzere yasamaya, silah tasimayi sevmeye, secaatli ve atilgan olmaya isarettir.

Sebil

ID : 4859
ruya : Sebil
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sebze

ID : 4860
ruya : Sebze
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir