Rüya Tabirleri


Selam

ID : 4891
ruya : Selam
aciklama : Kişinin itibar kazanacağına ve iyi şeyler yapacağına işarettir.Rüyada bir dostunuzla selamlastiginizi görmeniz, uzak bir yerden beklemediginiz bir haber ve bir miktar para alacaginiza isarettir.

Selam vermek

ID : 4892
ruya : Selam vermek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Selvi ağacı

ID : 4893
ruya : Selvi ağacı
aciklama : Rüyada görülen bu agaç, güzel bir kadin yahut amelsiz ilim sahibi birisine, bazan da yolculuga delalet eder, Bazan bu agaç, yazilmis seye, seref ve asaletle mürüvvetli kimseye delalet eder. Selvi agaci, evlada da delalet eder. Bazi tabirciler, selvi agaci, uzun ömre delalet eder bazilari da, iyilik ve ihsan sahibi bir çocuga delalet eder, dediler. Rüyada selvi agaci görmek, aileniz içinde bazi sikintilar olduguna, bunlari lehinize ortadan kaldirmak için çalistiginiza isarettir.

Selvi

ID : 4894
ruya : Selvi
aciklama : Başınıza kötü bir olay geleceğine işaret eder. Başınıza kötü bir olay geleceğine işaret eder. Selvi ağacı dikmek Kişinin iyi niyetli biriyle karşılaşacağına ve huzura, rahata işarettir.

Sema

ID : 4895
ruya : Sema
aciklama : Sema ayini görmek takva ehli için ince duygulara ve ilahi aşka; fasık kimse için oyun ve eğlenceye delalet eder. ( Gökyüzü anlamı için Bakınız; Gök / Gökyüzü.)

Semame

ID : 4896
ruya : Semame
aciklama : Semame, güzel kokan ve portakala benzer bir sey olup yenilecek bir meyve olmadigi için, yalniz kokusu ve güzel renkli görünüsü bakimindan sevilir. Rüyada semame görmek, es veya evlat yüzünden sevince, ticaret dolayisiyla da kazanca isarettir.

Semaver

ID : 4897
ruya : Semaver
aciklama : Rüyada semaver görmek, çoktan beri askinti bulunan bir isinizin bugün yarin sizin lehinize olarak sonuçlanacagini gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada semaver görmek, zevk, nese, hayir ve menfaata isarettir.

Sembol

ID : 4898
ruya : Sembol
aciklama : Çok dikkat edilmelidir. Açıklanması, öğrenilmesi gereken durumları işaret eder.

Semer

ID : 4899
ruya : Semer
aciklama : Rüyada semer görmek , genellikle evlenmeye ve bir eş edinmeye işaettir. Rüyada semer görmek, genellikle evliliğe ve bir eş sahibi olmaya yorulur. Yeni ve güzel semer, hayırlı bir iştir. Kişi kendi sırtına semer alırsa birisinin emrine girer.Rüyada semer görmek veya bir hayvani semerlemek, is yerinizde size çok yüklenildigini ve tahammülünüzün sonuna geldiginizi ve artik sabrinizin tastigini gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada semer görmek, ezilmeye, sikintinin artmasina ve hayat mücade lesine isarettir. Bazi tabirciler semer, yolculuga isarettir demislerdir.

Semer / semerci

ID : 4900
ruya : Semer / semerci
aciklama : Bakınız; Eyer / Eyerci.

Semizotu

ID : 4901
ruya : Semizotu
aciklama : Kanaate, sabretmeye, ailesinin nafakasını kısan kimseye, Bazen semizotu kötü sözlü, üzüntü ve keder sahibi birine, Yanında çok semizotu görmek üzüntü ve keder delalet eder.Mevsiminde taze, yeşil semizotu bolluk, zenginlik, paradır.Rüyada semiz otu görmek, eger vaktinde ise ferah ve sevince; vakitsiz ve pörsümüs ise, kedere delalet eder. Rüyasinda semiz otu gören, beklemedigi bir yerden bir menfaat görür. Bir baska rivayete görede: Semizotu, kisinin idrak etmeyecegi ve nail olamayacagi bir seyi arzu etmesine isarettir. Rüyada semizotu, kötü söz söyleyen, üzüntü ve kederli bir insana isarettir. Semizotu, kanaat, sabir ve çoluk çocugunun nafakasini kisan insana isarettir. Yaninda çok semizotu görmek, üzüntü, keder ve rütbeden azle isarettir.

Şems suresi

ID : 4902
ruya : Şems suresi
aciklama : Ibni Kesir'e göre, Sems suresini rüyasinda okuyan veya okuyandan duyan kimse yaptigi bazi seylere sonradan pisman olur, bir daha yapmamak için tövbe eder. Ilim adamlarina karsi saygisi ve sevgisi büyüktür, kendisi de bilgili ve zekidir. Tesebbüslerinde basarili olur iyi ahlakli bir evladi olup hayir görür. Bir baska rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, zafer ve galibiyet elde etmeye, salih bir evlata, ahiret ve dünyada emin olmaya isarettir.

Senatör

ID : 4903
ruya : Senatör
aciklama : Rüyada senatör görmeniz sorumluluk alarak ise baslayacaginiza, sonunda oldukça menfaat saglayacaginiza isarettir.

Sene

ID : 4904
ruya : Sene
aciklama : Yıl şiddet ve hiddete, ilim ve hayra, durumların değişmesine, iyi ve kötü hallere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Yılın Ayları, Saat, Zaman.)Rüyada sene görmek, kitliga, bazen dinde süpheye yahut siddet ve tehdide, bazen de, ilmin çokluguna isarettir. Seneyi görmek, halin degismesine isarettir. Rüya sahibinin baskasindan görecegi fitneye isarettir. Bir kimse rüyada seneyi görse, halk da kitlik içerisinde ise, hayrin çokluguna isarettir.

Senet

ID : 4905
ruya : Senet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sepet

ID : 4906
ruya : Sepet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sepet müjdedir ve içindeki şeye nispet edilir

ID : 4907
ruya : Sepet müjdedir ve içindeki şeye nispet edilir
aciklama : İçinde taze üzüm bulunan sepet hatıra gelmeyecek yerden rızka delalet eder. Örgüsü dağılmış sebep akciğer rahatsızlığına, İçinde rağbet edilen gıda yahut eşya olan sebet müjde veren kimseye, içinde kötü şeyler bulunan sepet korkutucu birine delalet eder.. (Ayrıca Bakınız; Sepet Örücü, Hasır Sepet.)

Sepet örücüsü

ID : 4908
ruya : Sepet örücüsü
aciklama : Rüyada sepet örücüsünü görmek, ülfet, muhabbet, züht, ibadet, ilim ve takvaya, isarettir.

Sepet örücü

ID : 4909
ruya : Sepet örücü
aciklama : Sevgi ve muhabbete, ilim ve takvaya, hayata geliş maksadına uygun olarak yaşamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sepet.)

Sepet tabla valiz yapan ve satan

ID : 4910
ruya : Sepet tabla valiz yapan ve satan
aciklama : Rüyada hurma yapragindan sepet, tabla, zenbil v,s. gibi seyleri yapan ve satan kimseyi görmek, çulha ve terziye yahut ev yapan usta veya mühendise, bazan da ölüleri kabirlerine defneden kimselere delalet eder.

Sera

ID : 4911
ruya : Sera
aciklama : Güzel çiçekli bir sera, hayatın güzel ve neşeli geçeceğine işarettir. Görülen çiçeklerle birlikte yorumlanır.

Serap

ID : 4912
ruya : Serap
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şerbet içmek

ID : 4913
ruya : Şerbet içmek
aciklama : Ibni Sirin'e (RA) göre; kokusu güzel ve balli serbet içmek alti sekilde yorumlanir: Menfaat, faydali ilim, güzellik, rizk, dinde dogruluk, Allah'i (C.C) anmak. Tadinda eksi olan serbeti içmek, hüzün ve kedere delalet eder. Kokusu güzel lezzeti orta derecede olan bir serbetten içmek, hayir ve menfaat ve ibadete isarettir. Cabir'ül Magribi'ye göre; elma, armut, kaysi, çilek ve benzerinden yapilmis olup tadinda eksilik olmayan serbetten içtigini gören hayir ve menfaate erer. Bir rivayete göre ömrü uzun ve rizki genis olur. Limonata, turunç serbeti, eksi nar serbeti gibi tadinda eksilik olan suruplardan içtigini gören, hüzne ve kedere ugrar.

Serce

ID : 4914
ruya : Serce
aciklama : Okumak için tıklayınız

Serçe

ID : 4915
ruya : Serçe
aciklama : Okumak için tıklayınız

Serden çekinme

ID : 4916
ruya : Serden çekinme
aciklama : Rüyada serden çekinmek, Allah'in emirlerini yerine getirmeye ve düsmana galip gelmeye delalet eder.

Sergen

ID : 4917
ruya : Sergen
aciklama : Bakınız; Raf.

Sergi

ID : 4918
ruya : Sergi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sermaye

ID : 4919
ruya : Sermaye
aciklama : Bakınız; Servet.

Sermek

ID : 4920
ruya : Sermek
aciklama : Çamaşır Yıkamak ve Döşek maddelerine bakınız.Rüyada halı, kilim, örtü gibi şeyleri sermek yol olarak yorumlanır.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir