Rüya Tabirleri


Serseri

ID : 4921
ruya : Serseri
aciklama : Rüyada basi bos, avare ve serseri dolastiginizi görmek, ne yaptiginizi ve ne yapacaginizi bilemeyecek kadar bunalim içine düstügünüzü ve böyle devam ederseniz sonunda çok kötü bir duruma düsebileceginizi gösterir.

Sert ve katı şey

ID : 4922
ruya : Sert ve katı şey
aciklama : Elbise ve yiyecek maddelerinin sertleştiğini görmek mal ve refah seviyesinde gerilemeye; bu katılık sahibi tarafından hoşlanılan bir şeyse hayır ve güzelliğe, Yapısı itibariyle sert olan şeyler, kaba yaratılışlı insana, Sert ve katı zemin (yer) yanlış ollan şeylerde ısrar etmeye, zeka düşüklüğüne, yumuşak yer zeka ve hafıza gücüne; Sert yerden yumuşak yere geçmek her türlü hayra, yumuşak yerden sert yere geçmek olumsuz durumlara delalet eder.Rüyada elbise ve yiyecek seylerin kati ve sert olmasi yahut sözün siddetli ve kaba olmasi, mal ve refah sahipleri için, onlarin rütbelerinin gitmesine, hallerinin degismesine ve riziklarinin azalmasina isarettir. Rüyada kati söz, sevgililer arasina nefret ve ayriliktir.

Sert yer

ID : 4923
ruya : Sert yer
aciklama : Rüyada önce sert bir yerde bulunduktan sonra yumusak bir yerde oldugunu gören kimsenin, islerinin kolaylasmasina, musibetlerden kurtulmasina ve güçlükten kolayliga kavusmasina isarettir.önce yumusak bir yerde bulunduktan sonra sert bir yerde oldugunu görse, üzüntü, keder, siddet ve durumunun durgunluguna isarettir. Bazen de bu sert yeri görmek, issiz kalmaya ve uzun ömürlü olmaya ayrica takvaya da isarettir. Sert ve kati yer görmek, bazen sapiklik, bid'at gayri mesru seylerde taassup göstermeye isarettir. Sert ve kati yeri görmek zekasizliga;yumusak yer de, zeka ve hafizaya isarettir.

Servet

ID : 4924
ruya : Servet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Servi ağacı

ID : 4925
ruya : Servi ağacı
aciklama : Rüyada görülen bu agaç, güzel bir kadin yahut amelsiz ilim sahibi birisine, bazan da yolculuga delalet eder, Bazan bu agaç, yazilmis seye, seref ve asaletle mürüvvetli kimseye delalet eder. Servi agaci, evlada da delalet eder. Bazi tabirciler, servi agaci, uzun ömre delalet eder bazilari da, iyilik ve ihsan sahibi bir çocuga delalet eder, dediler. Rüyada servi agaci görmek, aileniz içinde bazi sikintilar olduguna, bunlari lehinize ortadan kaldirmak için çalistiginiza isarettir.

Servi

ID : 4926
ruya : Servi
aciklama : Güzel bir kadına, ilmiyle amel etmeyen kimseye, yolculuğa, yazılmış şeye, şeref ve asalet sahibi, mürüvvetli kimseye; Servi uzun ömre, iylik ve ihsan sahibi evlada delalet eder.Servi ağacı, güzel bir kadına işarettir.

Ses

ID : 4927
ruya : Ses
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ses ve söz işitmek

ID : 4928
ruya : Ses ve söz işitmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Seslenmek

ID : 4929
ruya : Seslenmek
aciklama : Bakınız; Çağrı.

Sevap

ID : 4930
ruya : Sevap
aciklama : Rüyasında sevap işleyen kişi bir iyilik yapar. Kişinin iç huzuruna kavuşacağına işaret eder.

Sevgi ağacı

ID : 4931
ruya : Sevgi ağacı
aciklama : Rüyada sevgi agaci görmek, orta halli, dogrulugu sever, islerinde sebat eden, cömert biri ile yorumlanir.

Sevgi

ID : 4932
ruya : Sevgi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sevgi / sevmek

ID : 4933
ruya : Sevgi / sevmek
aciklama : Bakınız; Muhabbet.

Sevgili

ID : 4934
ruya : Sevgili
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sevinç ve şenlik

ID : 4935
ruya : Sevinç ve şenlik
aciklama : Rüyada sevinçli halde kendini görmek, üzüntü ve keder istemektir. Bazen anlayisli olmaya ve ahmak kimseleri korumaya, cimri bir kimsenin malim harcamasina isarettir. Bazen de rüyada görülen sevinç ve senlik, dogru ve yanlis haberlerin gelmesine, hastaliktan sifa bulmaya, günah olan seylere halki tesvik etmeye, içki içmeye ve zina yapmaya isarettir. Rüyada coskunluk, Allah (C.C.)'i sevmeye ve ona yönelmeye isarettir.

Sevinç

ID : 4936
ruya : Sevinç
aciklama : Her türlü sevinç, neş'e ve mutluluk, şükrü gerektiren nimetlere ve bunları veren Yaradan'ı unutmamaya; ancak şükrederek saadetin devam edeceği gerçeğine, Coşkulu sevinç ilahi aşka ve muhabbete ve Hakka yönelmeye, Aşırı sevinç kalp katılığına, Gereksiz vee meşru olan sınırları zorlayan ve bunu aşan şenlik ve taşkınlık fısk ve fücura, günah ve isyana, bedeli ödenecek aşırılıklara delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sevinmek.)Rüya aynen çıkabilir. Ama sevinerek gülmek, kahkaha atmak iyi sayılmaz.

Sevinmek

ID : 4937
ruya : Sevinmek
aciklama : Sevince vesile olacak gelişmelere, kederden kurtulmaya, Dost ve akrabalarını sevinçli görmek zevkli ve kazançlı işe, Sevinmek bazen mahzun olmaya ve ağlamaya delalet eder.Rüyada sevinmek, aglamaga isarettir. Bazen de sevinmek, görüldügü gibi yine sevinmeye ve kederden kurtulmaga isarettir. Sevindigini gören kimse mahzun olur. Bir kimsenin rüyada dost ve ahbaplarinin sevindiklerini görmesi, zevkli bir ise isarettir.

Sevişmek

ID : 4938
ruya : Sevişmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sevmek ve sevilmek

ID : 4939
ruya : Sevmek ve sevilmek
aciklama : Rüyada kendisini seven birini görmek, hayir ve iyilige delalet eder. Ismail El-Es'as'a göre; bir asigin sevgilisine kavustugunu gören hayir ve menfaate erer. Rüyasinda birisine asik olup sabrettigini ve sirrini kimseye söyleyemeyip sakladigini gören sehit olur. Birini görüp onu sevmek, ondan hayir ve menfaate; birinin kendisini sevdigini görmek de o kisiye faydasi dokunacagina delalet eder.

Şevval ayı

ID : 4940
ruya : Şevval ayı
aciklama : Bu ayda görülen rüya, eger savasla yorumlanirsa, bu ayda savas yapilmaz. Rüyada Sevval ayini görmek, üzüntülerden kurtulmaya, ferahli ve sevinçli günlere ulasmaga delalet eder. Çünkü Kabe binasi ve Hendek Savasi bu ayda ya-pilmistir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada sevval ayim görse üzüntülerden kurtulmaya, ferahlik ve sevince isaret eder. Zira sevval ayi bayram ayidir.

Seyahat

ID : 4941
ruya : Seyahat
aciklama : Rüyada kendinizi tren. vapur, otobüs veya otomobille seyahate çikmis görmek, basladiginiz isi basari ile tamamlayip sonunda rahata kavusacaginiza delalet eder.

Seyban ağacı

ID : 4942
ruya : Seyban ağacı
aciklama : Rüyada seyban agaci görmek, hiç kimsenin bilmedigi bir sirrin rüyayi gören ile birisi arasinda olmasina delalet eder.

Seyis

ID : 4943
ruya : Seyis
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şeytan taslamak

ID : 4944
ruya : Şeytan taslamak
aciklama : Rüyada seytan taslamak, borç ödemeye, düsmana galip olmaya ve güzel amel islemeye isarettir.

Seyyah

ID : 4945
ruya : Seyyah
aciklama : Bakınız; Gezgin.Rüyada görülen seyyah, ilimleri ve meliklerin islerini arzu eden birkimsedir.

Seyyar satıcı

ID : 4946
ruya : Seyyar satıcı
aciklama : Seyyar satıcıdan alışveriş yapmak pek iyi yorumlanmaz. Çünkü rüya sahibinin pazarlıkta aldatılacağına veya bundan vazgeçmeye; kadın ise, bir erkekle kavga edeceğine işarettir. Rüyada seyyar satici görmek, bir yerde dikis tutturamamaya isarettir.

Seyyid

ID : 4947
ruya : Seyyid
aciklama : Bakınız; Nakibü'l Eşraf.

Sezgi

ID : 4948
ruya : Sezgi
aciklama : Gerçeklere işaret eder. Olduğu gibi çıkabilir.

Şezlong

ID : 4949
ruya : Şezlong
aciklama : Rüyada sezlong görmek rüya sahibinin çok üzgün bulundugundan dinlenmesi gerektigine delalet eder.

Sıcak

ID : 4950
ruya : Sıcak
aciklama : Rüyasında elini yakmayan sıcak birşeyi tutan kişi bir kısmet alır.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir