Rüya Tabirleri


Sıcak / sıcaklık

ID : 4951
ruya : Sıcak / sıcaklık
aciklama : İnsana hoşluk veren ve kışın görülen sıcaklık varlık ve mutluluğa, Yaz mevsimi görülen sıcaklık üzüntü ve kedere; Yiyecek ve içeceklerin sıcak olduğunu görmek zorlukla kazanılan rızka, bereketsizliğe yahut haram kazanca, Sıcak şey yemek ya da içmek üzünttü ve kedere; Hastanın kaplıcada sıcak su içtiğini görmesi şifa bulmasına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Isınmak.)

Sıcak kara balcık

ID : 4952
ruya : Sıcak kara balcık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıcak şey

ID : 4953
ruya : Sıcak şey
aciklama : Yiyecek ve içeceklerden sicak bir sey görmek, fazla mesakkatli rizka isarettir. Bazen de, haram kazanç ve bereketi iptal etmeye isarettir. Bir kimse bir ölüyü sicak su ile yikadigini veya sicak suyu içtigini görse, o ölünün cehennemde olmasina isarettir.

Sıçan

ID : 4954
ruya : Sıçan
aciklama : Bakınız; Fare.Rüyada siçan (fare) görmek, büyük bir tehlike ile karsilasacaginiza delalet eder.

Sıçramak

ID : 4955
ruya : Sıçramak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şiddet

ID : 4956
ruya : Şiddet
aciklama : Rüyada herhangi bir siddet olayi ile karsilasmak, aile içinde küçük bir anlasmazliga ve aile fertleri arasinda geçimsizlik basladigina delalet eder.

Sidiğini tutamamak

ID : 4957
ruya : Sidiğini tutamamak
aciklama : Rüyasinda sidigini tutamamak illetine ugradigini gören, insanin tiksindigi seylerden birine yakalanir. Erkeklik kuvveti azalir. Bu illetten kurtuldugunu görmek ikrah ettigi isin ortadan kalktigina, kuvvetinin geri geldigine delalet eder.

Sidik (çiş)

ID : 4958
ruya : Sidik (çiş)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıdık damlaları

ID : 4959
ruya : Sıdık damlaları
aciklama : Rüyada görülen sidik damlalari borçlu kimsenin aldigi malinin takside baglanmasina delalet eder.

Sıdre-tı münteha

ID : 4960
ruya : Sıdre-tı münteha
aciklama : Rüyada Sidre-i Münteha'yi görmek, kendisine vaad edilen her seye kavusmaya isarettir.

Sıfır

ID : 4961
ruya : Sıfır
aciklama : Rüyada sıfır sayısı, beklenilen, istenilen şeyin olmayacağına ve hayatın aynı şekilde süreceğine işaret eder.

Sigara ağızlığı

ID : 4962
ruya : Sigara ağızlığı
aciklama : Rüyada sigara agizligi görmek ve kullanmak, dedikodu yapacaginiza, bir mecliste bulunup bos seylerle vakit öldüreceginize isarettir.

Sığıl

ID : 4963
ruya : Sığıl
aciklama : Rüyada sigil, maldir. Bundan dolayi elinde veya ayaginda sigili görse, nihayetsiz büyüyen bir mala nail olur ve bu malin dinden gitmesinden korkulur.

Sığırtmaç

ID : 4964
ruya : Sığırtmaç
aciklama : Rüyada hayvan güden sigirtmaç görmek, isiniz geregi sizden küçük bir kimsenin emrine gireceginize, bunun belki sizi biraz üzecegine yorumlanir.

Sığınak

ID : 4965
ruya : Sığınak
aciklama : Sığınak karanlık ise sıkıntı, aydınlık ise güvendir.Rüyada siginak görmek, islerinizin bozuldugu veya bozulma tehlikesi içinde oldugu için bir kimseden veya bankadan borç almak zorunda kaldiginiza, islerinizi yoluna koymak için bir mülkünüzü veya malinizi satmak zorunda kalacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada siginak görmek, savas, bela ve sikintiya isarettir.

Sığır

ID : 4966
ruya : Sığır
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sığır çobanı

ID : 4967
ruya : Sığır çobanı
aciklama : Sığırtmaç görmek sebze, meyve ve hububattan gelecek rızka, bazen de oyun ve dansa delalet eder.Rüyada sigir çobani, hububat ve meyvelerden olan rizkin yolunda olmasina, bazen de oyun ve dansa isarettir.

Sığırcık

ID : 4968
ruya : Sığırcık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sığırgözü

ID : 4969
ruya : Sığırgözü
aciklama : Bakınız; Öküzgözü.

Şiir söylemek

ID : 4970
ruya : Şiir söylemek
aciklama : Siirin tabirinde yorumcular bir çok görüsler ileri sürmüslerdir. Rüyada görülen siirde hikmet ve mana ve ona benzer seyler varsa, iyi olup sevap kazanmaya delalet eder. Bazi yorumcularin söylediklerine göre, rüyada siir söylemek veya isitmek, hikmete isarettir. Eger görülen ve okunan siirde hikmet ve nasihat gibi seyler yoksa, yalana delalet eder. Kirmani'ye göre; rüyada siir söyledigini görmek, eger bu siiri gazel tarzinda ise iztiraba, eger yukarida söyledigimiz gibi vaaz ve nasihatten ibaret ise, kendi manasinda nasihate, eger hiciv ise yalan söze, günah kazanmaya delalet eder. Rüyada siir okumak veya yazmak çok çalistiginiza, fakat maceraci bir ruhunuz oldugu için, çalismanizin meyvesini alamadiginiza delalet eder.

Sıkacak alet

ID : 4971
ruya : Sıkacak alet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıkıcı

ID : 4972
ruya : Sıkıcı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıkılmak

ID : 4973
ruya : Sıkılmak
aciklama : Rüyasında sıkılan insan, tam tersi sevinecektir.

Sıkıntı

ID : 4974
ruya : Sıkıntı
aciklama : Kendini sıkıntılı görmek geçim darlığına, bir şeyden korkmaya; Sıkıntıdan şikayetçi olduğunu görmek arzu ettiği şeye kavuşmaya; Meşakket hasta için ölüme, diğerleri için zahmetli bir işe yahut cihada delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Zulmet.)Bir kimsenin rüyasinda kendisini sikintili görmesi, maisetinde genislik ve ferahliginin olmamasina, bazen de uyanikken isledigi günahlarin neticelerine ve bu neticelerin dünyada olacagina isarettir. Bir kimse, rüyada sikildigini görse, korkuya ugrar. Sikintidan dolayi sikayetettigini gören kimse, arzusuna erismeye isarettir.

Sikkeli altın

ID : 4975
ruya : Sikkeli altın
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıklamen

ID : 4976
ruya : Sıklamen
aciklama : Fazla parlak renkli ve çirkin sıklamen, aşkla ilgili dedikodu, söylentidir. Tatlı renkli, güzel sıklamen ise kısa sürecek ateşli bir aşktır. Çirkin tonda sıklamen giyen kimsenin adı çıkabilir.

Sıklık

ID : 4977
ruya : Sıklık
aciklama : Rüyada sik bir kimseyi görmek veya çok sik giyinik, sans açikligina isarettir. Bir genç kadini veya genç kizi çok sik görmek, mutlu bir geleceginizin olduguna ve pek yakinda bir gönül macerasi geçireceginize delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada sik giyinmek, evlenmeye ve sevinmeye isarettir.

Sıkmak

ID : 4978
ruya : Sıkmak
aciklama : Bir şeyi sıkmak kişinin yurduna ve orada elde ettiği şeylere; Susam, ceviz vb. şeyleri sıkmak mala, üzüm sıkmak dinde fesat çıkarmaya ve birtakım şerlere, zeytin sıkmak gerçeği araştırıp bulmaya ve ilme, Mevsiminde üzüm sıkmak ucuzluk ve bolluğa, zengin olmaya; Bir şeyi sıkarak onun suyunu yahut yağını çıkaran kimseyi görmek zengin bir kimseye, hidayete, karanlıktan aydınlığa çıkmaya, rızık ve menfaatlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sıkacak Alet.)

Sıla

ID : 4979
ruya : Sıla
aciklama : Rüyada silaya gittiginizi görmek çoktan beri görmediginiz yakin bir akrabanizi veya arkadasinizi ansizin karsinizda bulacaginiza isarettir.

Sıla için ıstırap duymak

ID : 4980
ruya : Sıla için ıstırap duymak
aciklama : Rüyada sila için istirap duymak, hanimdan yahut dosttan ayrilmaya. fakirlikten zenginlige delalet eder. Bununla beraber aglamak ve ölü üzerine yas tutmak gibi bir durum varsa bu rüyada hayir yoktur.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir