Rüya Tabirleri


Sıla özlemi

ID : 4981
ruya : Sıla özlemi
aciklama : Bakınız; Vatan Hasreti.

Silahçı

ID : 4982
ruya : Silahçı
aciklama : Rüyada silah satan veya onu yapani görmek zalim ve kahredici bir Devlet Baskani ile tabir edilir.

Sılaı rahmi terk etmek

ID : 4983
ruya : Sılaı rahmi terk etmek
aciklama : Ana, baba ve akrabasmi ziyaret vazifesini yapmama, Allah (C.C.)in ziyaret edilmelerini emir buyurdugu akrabalarin ziyaretlerim rüyada terketmek sapikliga düsmeye delalet eder. Bazan da rüyada akrabalari ziyaret etmemek ve haraç vermeye delalet eder. Çünkü haraç, zimmilerden kesilen bir vergidir. Bazan da akrabalari ziyaret etmemek "Birbirinizi ziyaret etmekten kesilmeyin ve birbirinize sirt çevirmeyini" hadisi serifine binaen perisan olmaya ve dagilmaya delalet eder.

Sıla-i rahm

ID : 4984
ruya : Sıla-i rahm
aciklama : Allahü Teala'nın emri olan sıla-i rahmi ( anne, baba ve akrabayı ziyaret etmeyi) yerine getirdiğini görmek uzun ömre ve maddi zenginliğe, dinde kurtuluşa ve dünya- ahiret mutluluğuna; Sıla-i rahmi terk ettiğini görmek sapıklığa, haraç vermeye, perişanlığğa ve dağınıklığa delalet eder.

Simitçi

ID : 4985
ruya : Simitçi
aciklama : Rüyada simitçi görmek, mal biriktirmeye veya münakasa ve mücadeleye isarettir.

Şimşir

ID : 4986
ruya : Şimşir
aciklama : Rüyada simsir agaci veya simsir agacindan yapilmis bir esya görmek, bütün güçlüklerine ragmen bulundugunuz iste basarili olacaginiza delalet eder.

Sınav

ID : 4987
ruya : Sınav
aciklama : Rüyada sınavda olduğunu görmek, geleceğinizin çok iyi olacağına işaret eder. Rüyada sınavda olduğunu görmek, geleceğinizin çok iyi olacağına işaret eder. Geçici sıkıntıdır. Rüyada bir ise girmeniz veya okuldan diploma almaniz için bir sinava girdiginizi görmek, geçirdiginiz heyecanli günlerin tesirinden henüz kurtulamadiginiza, biraz gezip eglenmeye,basinizi dinlemeye ihtiyaciniz olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada sinav olmak, sikinti, zahmet ve endiseye isaret eder. Tum sorularin cevaplandigi bir sinav basari ve mutluluga, bazen de imtihan sevinçli haber almaya isaret eder.

Sını

ID : 4988
ruya : Sını
aciklama : Rüyada sini ve tepsi görmek, hizmetçiye. isarettir, eger sini temiz ve parlak ve yeni ise hizmetçi, güzel ve kibirli; eger kirli, lekeli ise, çirkindir. Bir sini satin aldigini ve yahut birinin kendisine verdigini veya buldugunu gören, öyle bir kadina veya hizmetçiye sahip olur. Siniyi kaybettigini gören, onlari da kaybeder. Sininin kirildigini görenin esi veya hizmetçisi ölür. Bir baska rivayete görede: Rüyada sini görmek, htzmetçiye isarettir. Rüyada bir sini satin aldigini göre kimse, bekar ise evlenir.

Sınıf

ID : 4989
ruya : Sınıf
aciklama : Rüyada bir okulun sinifinda bulundugunuzu görmek, çocukça hareketler yaptiginiz için etrafiniza itimat vermediginize, zararini ise bizzat çekmekte oldugunuza isarettir.Rüyada sınıf görmek; çocuksu hareket ve davranışlarınız yüzünden büyük zararlar göreceğinize işarettir.

Sınıkçı

ID : 4990
ruya : Sınıkçı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sınır

ID : 4991
ruya : Sınır
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sınır ve damar

ID : 4992
ruya : Sınır ve damar
aciklama : Damar ve sinirler, insanin islerinin baglantisi, ev halki, ve akrabalari olarak yorumlanir. Damarlarindan birinin veya sinirlerinin kesildigini veya koptugunu veya kurudugunu görmek, ya ev halkindan birinin ölümü veya akrabalarindan birinin ölümü, veya islerinin bozulmasina delalet eder. Rüyasinda sinirlerinde veya damarlarinda bir agri duydugunu görmek, keder ve sikintiya; sinirlerinden veya damarlarindan bi-rinin koptugunu görmek, islerinin karisacagina; damarlarindan kan alindigini veya kan aktigini görmek malinin elinden gidecegine veya hastalanacagina delalet eder.

Sıpa

ID : 4993
ruya : Sıpa
aciklama : Rüyada bir esegin sipasini görmeniz, çok güzel bir oglan çocugunuz veya kardesiniz olacagina; sipaya bindiginizi görmek, uzun bir yolculuga çikacaginiza delalet eder.

Siper

ID : 4994
ruya : Siper
aciklama : Rüyada kendisini siperde görmek, onu koruyan bir kimse île tabir edilir.Bazi tabirciler siper île kendisini korudugunu gören kimse, korktugu seyden emin olur.

Siper ve kalkan

ID : 4995
ruya : Siper ve kalkan
aciklama : Silahli olarak kendisini bir siperin içinde ve elinde bir kalkan oldugunu görmek, kendisinin baska biri tarafindan korunduguna delalet eder Bir kalkan veya siper ile kendisini korudugunu gören, korktugu ve çekindigi seyden emin olur. Elinde yalniz bir kalkan olup, ona dayandigini gören, sadik bir dostuna güvenir ve ona dayanir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada görülen siper ve kalkan demirden olur ise, gayet cesur bir adamla tabir olunur. Cafer-i Sadik'a göre; siper ve kalkan alti sekilde tabir olunur: Kardes, dost, kuvvet, evlat, emniyet, siginak.

Sır

ID : 4996
ruya : Sır
aciklama : Yakında hiç ummadığınız bir yerden elinize para geçecek.

Sır saklamak

ID : 4997
ruya : Sır saklamak
aciklama : Soy ve sopun iyi olmasına, temiz nesle ya da bildiğini (ilmini) ehlinden gizlemeye delalet eder.

Sıra

ID : 4998
ruya : Sıra
aciklama : Rüyada kendinizi üzümleri sikarak sira yaparken görmek, çok eli açik bir kimse olmaniza ragmen bu cömertliginizin etrafinizdaki insanlara bir yarar saglamadigina delildir.

Sırat

ID : 4999
ruya : Sırat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sırat köprüsü

ID : 5000
ruya : Sırat köprüsü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şırınga

ID : 5001
ruya : Şırınga
aciklama : Rüyada siringa görmek hayirli degildir. Kendisine bir hastaliktan dolayi siringa edildigini görmek, küçük bir kaza veya hastalik geçirecegine veya kötü bir haber alacagina yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada siringa görmek, hastalik, üzüntü ve kedere isarettir.

Sırları gizlemek

ID : 5002
ruya : Sırları gizlemek
aciklama : Rüyada sir olan seyleri gizlemek, ilmi ehil ve erbabindan gizlemeye isaret, bazen de rüyada sirlan gizli tutmak, rüya sahibinin soy ve sopunun iyi ve güzel olmasina isaret eder.

Sırma

ID : 5003
ruya : Sırma
aciklama : Rüyada sırma ve sırmalı giysiler fevkalade güzel şeylerin işaretidir.Rüyada sirma veya sirmali esyalar görmek, parlak bir gelecege sahip olacaginiza, ve o günlerin yakin olduguna delalet eder.

Sırpence

ID : 5004
ruya : Sırpence
aciklama : Rüyada sirpençe çikardiginizi görmeniz, son günlerde ibadetinizi ihmal ettiginize, bu yüzden günahlarinizin arttigina, yolsuz bir harekette bulundugunuz için de bunun acisini uzun müddet çekeceginize delalet eder.

Sırt ( arka)

ID : 5005
ruya : Sırt ( arka)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sırt arka

ID : 5006
ruya : Sırt arka
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sırtlan

ID : 5007
ruya : Sırtlan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sis (hava)

ID : 5008
ruya : Sis (hava)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şiş kebap

ID : 5009
ruya : Şiş kebap
aciklama : Rüyada kebap pisirilen sislerden veya çorap örülen sislerden her hangi birisini görmek, is hayatinda düzgün ve iyi bir idareci olduguna delildir.

Sis ve verem

ID : 5010
ruya : Sis ve verem
aciklama : Insanin rüyada bedeninde sislik ve verem görmesi, o insanin kuvvetinin ve durumunun daha da iyi olmasina ve bilgi aktarmaya delalet eder. Bazi tabirciler, bu rüya sözden ve sonu olmayan üzüntü ve kederden sonra mala erismeye delalet eder, dediler. Rüyada bedende görülen sislik kibirlenmeye ve batil bir davada bulunmaya delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir