Rüya Tabirleri


Şişeci

ID : 5011
ruya : Şişeci
aciklama : Rüyada siseciyi görmek, nefis ve maliyle gururlanmaya, ahmak kimse ile dostluga ve Rum cariyelerinin simsar ve saticisina delalet eder. Rüyada siseciyi görmek, rüya sahibinin geçimini safi ve temiz olmasina cahil kimseler için iyi muamele göstermesine ve sirlarin açiga çikmasina delalet eder. Bazan da siseciyi görmek, cinayet ve bir kusur islediginden dolayi tazminat ödemesine delalet eder.

Şişlerin inmesi

ID : 5012
ruya : Şişlerin inmesi
aciklama : Rüyada bir anzadan dolayi meydana gelen sislerin inmesi, kayip kimsenin vatanina, dargin kimsenin dostuna, birbirlerinden ayrilmis adamlarin birbirlerine kavusmasina veya ümidini kesdikten sonra esyanin yine evvelden bulundugu durumuna dönmesine isarettir. Bazen de sisin inmesi, devlet hizmetinden aynlacagina isarettir.

Şişlik

ID : 5013
ruya : Şişlik
aciklama : Rüyada insanin rüyada bedeninde sislik görmesi, o insanin kuvvettnin ve durumunun daha da iyi olmasina ve bilgi aktarmaya isarettir. Bazi tabirciler, bu rüya üzüntü ve kederden sonra mala erismeye isarettir,i dediler. Rüyada bedende görülen sislik kibirlenmeye ve batil bir davada" bulunmaya isarettir. Rüyada vücutta görülen siskinlik, kuvvete, iyi hallilige ve yükselmeye isarettir.

Sıt (a.s.)

ID : 5014
ruya : Sıt (a.s.)
aciklama : Rüyada Sit (A.S.)'i gören kimse, Allah (C.C.)'in izin ve takdiri île nimet, sevinç, evlat, güzel yasamak ve güzel geçinmege nail olur.

Sıtma

ID : 5015
ruya : Sıtma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıva

ID : 5016
ruya : Sıva
aciklama : Rüyasında sıva yapan insan olumlu bir adım atarak hayatını geliştirir.

Sıvacı

ID : 5017
ruya : Sıvacı
aciklama : İşlerin sağlamlığına, üzüntü ve sıkıntının, şere ve diğer olumsuz durumların giderilmesine delalet eder.Rüyada sivaciyi görmek, ayiplayici ve eza edici münafik bir kimseye isarettir. Döseme, duvar ve bir kisim yerleri sivayan kimseyi görmek, islerinin kuvvetli yapilmasina, üzüntü, keder, sikinti ve serlerin defedilmesine isarettir.

Sıvı yağ

ID : 5018
ruya : Sıvı yağ
aciklama : Rüyada sivi yag görmek, hastaliklardan sifa bulmaya ve nesllnin çokluguna isarettir.

Siyah mürekkep

ID : 5019
ruya : Siyah mürekkep
aciklama : Rüyada siyah mürekkeb görmek, söhret ve sevinçle beraber yücelik ve keramete isarettir. Bir kimsenin rüyada gömlegi siyah mürekkeple bulassa veya baska bir adam onun gömlegini siyah mürekkeb île bulastirsa, o adamin o kimseyi, alaya alarak ona galip gelmesine ve o kimsenin de bu yüzden, yücelik, sevap ve iyi bir sekilde övülmesine isarettir. Bazen de siyah mürekkeble rüyada gömlegi bulasan kimse alaca hastaligina yakalanir. Bazen de rüyada gördügü gibi uyanikken o kimsenin elblsesine siyah mürekkeb bulasir.

Siyah nokta ve benekler

ID : 5020
ruya : Siyah nokta ve benekler
aciklama : Bir kimsenin rüyada yüzünde siyah noktalar bulundugunu görmesi, o kimsenin isinde çok günah islemesine ve mal elde etmek için halk yaninda yapacagi yaramazliklarina isarettir.

Siyah renk

ID : 5021
ruya : Siyah renk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sıyrık

ID : 5022
ruya : Sıyrık
aciklama : Vücutta, yüzde sıyrık iyi bir parayı işaret eder.

Sızlamak

ID : 5023
ruya : Sızlamak
aciklama : Rüyada bir felaket veya bir musibetten dolayi sizlanarak saç ve sakalini yoldugunu görmek, istenmeyen bir ise düsmege, bazen de bela ve felakete delalet eder. Bu rüyada özellikle bagirip çagirmak ile sizlandigini görmek kesinlikle hayir degildir.

Sicil

ID : 5024
ruya : Sicil
aciklama : Mahkeme sicili görmek bir davanın sonuçlanmasına, memur sicili görmek memur için yükselmeye, işsiz için memuriyete; Sicil bazen kişinin alınyazısına delalet eder.

Sicim

ID : 5025
ruya : Sicim
aciklama : Bakınız; İp.Sonu belli olmayan, sonu gelmeyen iştir.Rüyada sicim görmek, bir yerden bir yere tasinmakla yorumlanir. Yumak halinde sicim görmek, bir yolculuk düsündügünüze; çile halinde sicim görmek, yolculuk hazirligina gireceginize; sicimi karma karisik olarak birbirine dolasmis görmek, düsüncelerinizin yerine gelmeyecegine delalet eder.

Sidik

ID : 5026
ruya : Sidik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sidre-i minteha

ID : 5027
ruya : Sidre-i minteha
aciklama : 'Sınır Ağacı'nı görmek, vaat edilen bir şeye kavuşmaya delalet eder.

Sigara

ID : 5028
ruya : Sigara
aciklama : Okumak için tıklayınız

Siğil

ID : 5029
ruya : Siğil
aciklama : Vücutta görülen siğil mala delalet eder.Rüyada siğil çıktığını görmek, işlerinizin iyi olacağına, malınızın sürekli artacağına işarettir. Rüyada siğil çıktığını görmek, işlerinizin iyi olacağına, malınızın sürekli artacağına işarettir. Rüyada kişi vücudunda siğil görürse para alır. Siğil ne kadar büyük veya çok ise para da o kadar çok olur.

Sihir

ID : 5030
ruya : Sihir
aciklama : Rüyada sihir yaptığınızı gördüyseniz, hayatınızda birtakım sürprizler olacak. Rüyada bir sihirbaz görmek, birçok seyahate çıkacağınız anlamına gelir.Rüyada görülen sihirbazlik fitne ve gururdur. Rüyada bir sihir yaptigini veya baska birisine yaptirdigini gören kimse, karikoca arasini açar. Rüyada görülen sihir küfre ve zevcenin aynimasina isarettir. Rüyada kendisinin sihirli oldugunu veya kendisine sihir yapildigini gören kimse, hakkinda meydana gelecek fitne, hile ve zarara isarettir. Eger sihir cinler tarafindan olursa, o sihir hile ve zarar yönünden digerlerinden daha siddetli ve kuvvetlidir.

Sihir / sihirbaz

ID : 5031
ruya : Sihir / sihirbaz
aciklama : Fitne ve gururra; küfre, Kendine sihir yapıldığını görmek fitneye düşmeye, hile ve zarara uğramaya, Birine sihir yapmak yahut yaptırmak karı-koca arasını açmaya; Sihirbaz görmek fitneci ve bozguncu bir insana delalet eder. (Sihirle ilgiri rüya gören kimssenin sabah-akşam 'Felak ve Nas' surelerini okuması hakkında hayırlı olur.)

Sihirbaz

ID : 5032
ruya : Sihirbaz
aciklama : Hayatınızda bazı yenilikler yapacağınıza işarettir. Bu yenilikler etrafınızdaki insanları çok şaşırtacak demektir. Hayatınızda bazı yenilikler yapacağınıza işarettir. Bu yenilikler etrafınızdaki insanları çok şaşırtacak demektir. Rüyada sihirbazlik yapan bir kimseyi görmek. arkadaslariniz tarafindan aldatilmakta oldugunuza, sizin hakkinizda hiç de iyi düsünmediklerine; kendinizi sihirbazlik yaparken görmek, sözlerinizde hep çeliski oldugu için baskalari tarafindan sözlerinize inanmamakta oldugunu gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sihirbaz, fitnekar bir kimsedir. Eger o kimse bir elmaya okuyup sihir ettiyse, o kimse rüyayi görenin oglunu, eger yatagina üfleyerek sihir etse onun nikahli hanimim fitneye birakir.

Sikke

ID : 5033
ruya : Sikke
aciklama : Damgalı (yazıl, resimli) altın ve gümüş sikkenin eskisi ilme, dinde samimiyete ve inanç güzelliğine, güzel yüzlü çocuğa, hikmete, veliliğe, şahitliğe, doğru söze delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Altın, Gümüş.)Rüyada altın sikke görmek, sağlığınızın bozulacağına işaret eder. Gümüş sikke görmek, sevdiklerinizle hoş vakit geçireceğiniz bir toplantıya yorumlanır. Rüyada altın sikke görmek, sağlığınızın bozulacağına işaret eder. Gümüş sikke görmek, sevdiklerinizle hoş vakit geçireceğiniz bir toplantıya yorumlanır.

Silah

ID : 5034
ruya : Silah
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sil geç

ID : 5035
ruya : Sil geç
aciklama : Araç silgeci yolculuğa, ayna silgeci iç temizliğine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bez.)

Silgi

ID : 5036
ruya : Silgi
aciklama : Kalem ve tahta silgisi eğitim ve öğretime, yanlış ve hatalı yoldan dönmeye delalet eder.Kişinin hatalarını anlayıp, çabucak düzelteceğine işaret eder.

Sille

ID : 5037
ruya : Sille
aciklama : Bakınız; Tokat.

Silmek

ID : 5038
ruya : Silmek
aciklama : Bir şeyin toz ve kirini silmek üzüntü ve kederden kurtulmaya, Yüzündeki ve dier azalarındaki ıslaklığı silmek sıkıntıdan kurtulmaya, Teir ve gözyaşını silmek sevinç ve mutluluğa ermeye delalet eder.Sabun kullanmamak kaydı ile sorunların ortadan kalkması ve huzura kavuşulması olarak yorumlanır.

Simit

ID : 5039
ruya : Simit
aciklama : Okumak için tıklayınız

Simsar

ID : 5040
ruya : Simsar
aciklama : Nikah memuruna, eşleri birleştiren kimseye; cömertlik iddiasında olmakla birlikte böyle olmayan ve bunu başkasından bekleyen kimseye; simsar, alım ve satımına aracılık yapılan malın çeşidine göre hayra yahut şerre delalet eder.Rüyada görülen simsarin durumu, uyaniklik halinde satmakla söhret buldugu seyin nispetince hayir yahut ser üzerine isarettir. Simsar görmek bazen de nikahlan kiyan ve çiftleri birlestiren kimseye isarettir. Simsar, cömertlik iddia eden ve halka çok sey vermeyi emreden kimsedir, seklinde de tabir edilmistir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir