Rüya Tabirleri


Azil

ID : 481
ruya : Azil
aciklama : Görevden alınmak memur için vazifenin devam ve bekasına, Diğerleri için sıkıntılı uğraşlara, Aynı görevle başka yere ya da başka bir göreve tayin bazen bunun gerçekleşmesine, bazen malda meydana gelecek zarara delalet eder.Bir kimsenin memur iken rüyasinda azledildigini görmesi hayra yorumlanmaz. Bu rüya o kimsenin dininde ihmal olduguna ve ibadetini geregi gibi yapmadigina isarettir. Rüyada kendisinin bir daire amiri oldugunu ve maiyetinde bulunan bir kimseyi isinden çikardigini görmesi, o kimsenin esinden ayrilacagina yorumlanir. Kendisinin isinden çikarildigini ve yerine baska birinin atandigini görmek, bazi düsmanlari tarafindan aleyhinde bir takim isler çevrildigine, islerine siki sikiya sarilmasi gerektigine delalet eder.

Azmetmek

ID : 482
ruya : Azmetmek
aciklama : Bakınız; Kasdetmek.

Azrail (a.s.)

ID : 483
ruya : Azrail (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Baba

ID : 484
ruya : Baba
aciklama : Okumak için tıklayınız

Babaanne

ID : 485
ruya : Babaanne
aciklama : Rüyada büyük annesini gören kimse, uzun ömürlü olur ve zengin bir sekilde yasar.

Babayiğit

ID : 486
ruya : Babayiğit
aciklama : Rüyada bir babayigitle karsilasmak, düsmanlarinizdan biri ile karsilastiginiza isarettir. Bir rivayete göre babayigit, islerinizin zor olduguna delalet eder.

Baca

ID : 487
ruya : Baca
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bacak

ID : 488
ruya : Bacak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bacak arası

ID : 489
ruya : Bacak arası
aciklama : Rüyada kendinizin veya bir baskasinin avret yerini görmek bir çok sekilde yorumlanir. Bu rüyayi görüs sekline göre, kötü bir seyle karsilasmak, ecelinin yakin olmasi, büyük bir tehlike içinde bulunmak, yakinlarindan birinin ölümü veya bulundugu yerde büyük bir bela ve felaketin meydana çikmasi ile tabir olunur. Genel olarak avret yeri görmek, zenginlige de yorumlanacagi gibi, çok evlat sahibi olmaya da tabir edilmektedir. Rüyada bir kadinin avret yerini görmek uzun ömre delalet eder. Bir kadinin bir erkegin avret yerini görmesi ise, kötü bir haber alacagina isarettir.

Bacaksız kimse

ID : 490
ruya : Bacaksız kimse
aciklama : Rüyanizda bacaklari olmayan bir adam görmek, islerinizin pek agir yürüyecegine ve basinizda bir felaketin dolasmakta olduguna isarettir.

Bacanak

ID : 491
ruya : Bacanak
aciklama : Akrabalarınız sizi kendi çıkarları için kullanıyorlar. Sömürülmemek için dikkat edin.Rüyada bacanak görmek, rüya sahibinin iyilik gördügü biriyle arasinin açilacagina isaret eder.

Bacı

ID : 492
ruya : Bacı
aciklama : Bakınız; Kardeş.

Badana

ID : 493
ruya : Badana
aciklama : Okumak için tıklayınız

Badanacı

ID : 494
ruya : Badanacı
aciklama : Bakınız; Boyacı.

Bade

ID : 495
ruya : Bade
aciklama : Bakınız; İçki.Rüyada görülen bade, kadri yüce temiz bir kadina isaret eder.

Badem

ID : 496
ruya : Badem
aciklama : Okumak için tıklayınız

Badem ağacı

ID : 497
ruya : Badem ağacı
aciklama : Bakınız; Badem.Rüyada badem agaci görmek; ahmak bir kimseye, bazen da garip bir adama, bazen aci, bazen tatli konu-san, bir halde durmayan bir kisiye isarettir. Bazilarina göre; rüyada badem agaci görmek, degisik tabiatli, giybeti seven bir ahbaba tefsir olunur.

Badem şekeri ya da şerbeti

ID : 498
ruya : Badem şekeri ya da şerbeti
aciklama : Güzel rızka ve kolay geçime delalet eder.Rüyada badem serbeti görmek, rahatlik ve rizka isaret eder.

Bademcik

ID : 499
ruya : Bademcik
aciklama : Bademcik rüyaları pek iyi sayılmaz. Bademcik kırmızıysa yabancıların sözleri yüzünden sıkıntı, sarı ise gerçek hastalığa işaret eder.Rüyada bademciklerinizin sistigini ve size rahatsizlik verdigini görmek, günlük yasantinizin bir müddet için aksayacagina ve islerinizin durgunlasacagina isarettir. isleriniz biraz sarpa saracak ve onlari düzeltmege ugrasacaksiniz.

Bağ ve asma

ID : 500
ruya : Bağ ve asma
aciklama : Ebu Said Elvaiz'e göre: bag ve asma görmek, zevce ile; üzüm mal ile; kütüklerin kalinligi sihhat ile; bagin sulanmasi cinsi temasla tabiri olunur. Rüyasinda bir üzüm bagi aldigini gören evlenir. Asmanin dallarindan su aldigini gören, bir kadindan mal alir. Rüyada bag dikmek hayirli ise delalet eder. Bag bozumunu görmek sikinti ve derde delalet eder.

Bağ ve Bahçe bekçisi

ID : 501
ruya : Bağ ve Bahçe bekçisi
aciklama : Rüyada bag ve bahçe bekçisinl görmek, zengin bir memura isaret eder.

Bagaj

ID : 502
ruya : Bagaj
aciklama : Rüyada bagaj görmek, para ile ilgili bir takim islerinizin sizi çok ugrastiracagina delalet eder.

Bağırıp çağırmak

ID : 503
ruya : Bağırıp çağırmak
aciklama : Rüyada bagirip çagirmak bir fitneyi veya bir mevsimi ya da insanlarin basina toplandiklari mühim bir hususu müsahede etmeye isaret eder.

Bağlama çalmak

ID : 504
ruya : Bağlama çalmak
aciklama : Rüyada baglama çaldiginizi veya bir baskasinin çaldigini görmek, veya baglama tellerini akort etmek, bir yakininizin derdini size anlatacagina ve sizin de bu kimse ile ilgileneceginize isarettir. Bir rivayete göre baglama, uzaktan gelecek iyi bir habere de delalet eder.

Bağlanmak

ID : 505
ruya : Bağlanmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bağ

ID : 506
ruya : Bağ
aciklama : Urgan, halat, ip vs üzerinde görülen düğüm kopukluk ya da meydana gelecek ufak bir engeldir. ( Ayrıca Bakınız; Bağlamak.)Mutluluk ve başarıya işarettir. Mutluluk ve başarıya işarettir. Yemyeşil bir bağ, insanın muradına ereceğine, istediği her şeye kavuşacağına işarettir.Urgan, halat, ip vs üzerinde görülen düğüm kopukluk ya da meydana gelecek ufak bir engeldir.

Bağ ve bostan

ID : 507
ruya : Bağ ve bostan
aciklama : Bakınız; Üzüm , Asma ve Bostan maddeleri.

Bağırmak

ID : 508
ruya : Bağırmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bağırsak

ID : 509
ruya : Bağırsak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bağırtlak kuşu

ID : 510
ruya : Bağırtlak kuşu
aciklama : Bakınız; Yabanördeği.Rüyada bagirtlak kusunu görmek, dogruluga, güzel konusmaya, ülfet ve ünsiyet etmege delalet eder. Bagirtlak kusu, güzel ve kendisini begenmis geçimsiz bir kadindir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir