Rüya Tabirleri


Soğukkanlı

ID : 5071
ruya : Soğukkanlı
aciklama : Bakınız; Ölçülü Davranmak.

Sohbet

ID : 5072
ruya : Sohbet
aciklama : Eş, dost ve akraba ile sohbet etmek sevgiye, hoş geçime ve dayanışmaya; Hastanın ailesiyle sohbet etmesi şerre, aile fertleri dışından biriyle sohbet etmesi iyi olmasına, yabancı biriyle sohbet etmesi ona zarar verecek bir hususa delalet eder. ( Ayrıca BBakınız; Konuşmak.)Rüyada sohbet etmek, havanın günlerce yağmurlu geçeceği anlamına gelir.

Sohbet etmek

ID : 5073
ruya : Sohbet etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sokağa bırakılmış yeni doğmuş çocuk

ID : 5074
ruya : Sokağa bırakılmış yeni doğmuş çocuk
aciklama : Rüyada bir yere atilmis çocugu bulmak «bunun üzerine Firavunun adamlari onu yitik olarak aldilar. Çünkü o, akibeti kendileri için bir düsman ve bir tas olacakti» (Sürei Kasas, ayet 8) mealindeki ayet isaretince düsmana delalet eder. Bazan da bu rüya «iste (böylece) onu anasina iade ettik, ta ki gözü aydin olsun, tasalanmasin» (Sürei Kasas, ayet 13) ve «Böylece seni tekrar annene verdik ki gözü aydin olsun» (Surei Taha, ayet 40) mealindeki ayetlerin isaretince esyanin önceden bulundugu bir durum üzerine avdet etmesine, üzüntü ve kederlerin gitmesine delalet eder.

Sokak

ID : 5075
ruya : Sokak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sokak arasında dolasan kimse

ID : 5076
ruya : Sokak arasında dolasan kimse
aciklama : Rüyada böyle bir kimseyi görmek, hayir yapan ve serden sakinan vaize isarettir.

Sokmak

ID : 5077
ruya : Sokmak
aciklama : Yılan, akreb gibi yaratıkların sokması yasak ve sakıncalı iş yapmaya, Bir yerinden iki kez sokulduğunu görmek ahmaklığa delalet eder.Bir böceğin sokması büyük bir düşmanlık, kötülüktür.Bir kimseyi rüyada yilan, akrep ve bunlardan baska hayvanlarin sokmasi, o kimsenin mahzurlu ve yasak olan bir seyi yapmasina isarettir.

Solak

ID : 5078
ruya : Solak
aciklama : Rüyada solak bir kimseyi görmek, islerinizin çok karisik bir duruma girecegine, bunlari yoluna koymak için oldukça büyük bir gayret gerektigine isarettir.

Solmak

ID : 5079
ruya : Solmak
aciklama : Çiçeğin ya da yaprağın solması ufak tefek sıkıntılara, Bahçedeki çiçeklerin solması gönül sızısına delalet eder. ( Elbise vs.nin beyazlığı için Bakınız; Beyazlık.)Bitki gibi şeylerin solması, umutların boşa çıkacağına işaret eder.

Solucan

ID : 5080
ruya : Solucan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Soluk

ID : 5081
ruya : Soluk
aciklama : Rüyada soluk almak, sıkıntıdan kurtulur.

Solumak

ID : 5082
ruya : Solumak
aciklama : Uzun uzadıya soluduğunu görmek, sonu zahmet, üzüntü ve keder getirecek bir iş yapmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Nefes.)Rüyada birisinin uzun uzadiya soludugunu görse, o kimse bir is isler ki ondan zahmete, üzüntü ve sikintiya düser. Çocugun rüyada uzun uzadiya solumasi, kendisine üzüntü getirecek bir is yapmasina isarettir.

Sonat dinlemek

ID : 5083
ruya : Sonat dinlemek
aciklama : Rüyada bir konserde sonat dinlemek, ruhen çok yorgun bulundugunuz için dinlenmeye ihtiyaciniz olduguna, basinizi dinleyecek bir yer düsündügünüze, fakat islerinizin yogunlugunun simdilik buna müsait olmadigina isarettir.

Sonbahar

ID : 5084
ruya : Sonbahar
aciklama : Bir yakınınızın çabaları sayesinde malvarlığına kavuşacaksınız. Bir sonbahar ayında evlendiğinizi görmek, mutlu bir evliliğiniz olacağı anlamına gelir.Rüyada hazan mevsiminin ve yapraklarini dökülmekte oldugunu görmek, yakinlarinizdan birinin ölüm derecesinde hastalanacagina, veya büyük bir kaza geçirecegine isarettir.

Sonsuzluk

ID : 5085
ruya : Sonsuzluk
aciklama : Kişinin sonsuzluğa erdiğini, sürekli yaşadığını görmesi uzun ömür ve içindeki durumun devamıyla tabir edilir. Bir şeyi ya da bir olguyu sonsuzmuş gibi algılamak ve bundan derin bir iç huzuru duymak insanın ruh yüceliğini gösterir.

Sopa

ID : 5086
ruya : Sopa
aciklama : Bakınız; Kamçı, Baston.Rüyada sopa görmek, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize işaret eder. Rüyada sopa görmek, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize işaret eder. Rüyada elinizde bir sopa bulundugunu ve bununla baskalarina dayak attiginizi görmeniz, uzak bir kimseden yardim göreceginize; sizin sopa ile dövüldügünüzü görmeniz, sir tutmasini bilmediginiz için bu yüzden basiniza olmadik belalar açacaginiza yorumlanir.

Sorguç(miğferi)

ID : 5087
ruya : Sorguç(miğferi)
aciklama : Rüyada basa giyilen bir sorguç görmek, insanin nefsini hile ve pusudan koruduguna delalet eder. Çelikten bir migfer giydigini gören kuvvetli olur ve düsmanindan üstün bulunur. Giydigi sorguç eger kiymetli taslarla süslü ve kiymetli bir madenden yapilmis ise, zengin ve güzel bir ese, degilse fakir ve çirkin bir kadina isarettir.

Sormak

ID : 5088
ruya : Sormak
aciklama : Birine bir yer sormak iz peşinde olmaya, Bir konu sormak öğrenci olmaya ya da işte sebata, alçakgönüllü olmaya delalet eder.

Soru

ID : 5089
ruya : Soru
aciklama : Dürüst davranışlarınızdan dolayı iş hayatında büyük başarı elde edeceksiniz.

Soru sormak

ID : 5090
ruya : Soru sormak
aciklama : Soru görmek ilimde birlesmege delalet der. Bazilarina göre; soru, din hususunda bir seye delalet ediyorsa, hayirdir. Dünyaya ait bir sey ise iyi degildir.

Sosis

ID : 5091
ruya : Sosis
aciklama : Rüyada sosis kızartmak, başarının işaretidir. Sosis yediğinizi gördüyseniz, mutlu ve mütevazı bir aile hayatınız olacak demektir.Rüyada sosis görmek veya yemek, uysal bir kimse ile anlasip onunla is yapacaginiza veya bir evlilik düsüneceginize isarettir.Başarının işaretidir. Sosis yediğinizi gördüyseniz, mutlu ve mütevazi bir aileniz olacak demektir.Başarının işaretidir. Sosis yediğinizi gördüyseniz, mutlu ve mütevazi bir aileniz olacak demektir.

Sosyolog

ID : 5092
ruya : Sosyolog
aciklama : Rüyada bir sosyoloji profesörü görmek, sosyal islerle yeteri kadar ugrasmadiginizi, maddi imkanlarinizin da buna uygun olmadigini gösterir.

Sövüşmek

ID : 5093
ruya : Sövüşmek
aciklama : Rüyada bir kimse kendisine yakismayan bir söze bir kimseye sövdügünü görse, sövülen kimsenin soven kimseye galip gelmesine isarettir. Bir kimse rüyada kendisine halktan birisinin sövdügünü veya iftira yaptigini görse

Soygun

ID : 5094
ruya : Soygun
aciklama : Bir maksada ulaşmak için acele etmeye, çabuk yürümeye, uzun ömür ve rızka, bekar için nikahlanmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Hırsız / Hırsızlık.)Rüyasında soyulan, gerçek hayatta değer verdiği bir şeyini kaybeder. Rüyasında hırsızlık yapan ise ilgi çekecek bir iş yapacak demektir.

Soygunculuk

ID : 5095
ruya : Soygunculuk
aciklama : Rüyada görülen soygunculuk, çabuk yürümege, rizka, Uzun ömüre yahut evli olmayan kimse için nikahlanmaya isarettir,

Soylu kimse

ID : 5096
ruya : Soylu kimse
aciklama : Güvenilir kimse ile tabir edilir.

Soytarı

ID : 5097
ruya : Soytarı
aciklama : Rüyada soytari görmek, bu günlerde ailece bir eglence yerine giderek çok egleneceginize isarettir.

Soyunmak

ID : 5098
ruya : Soyunmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Söz götürüp getirmek

ID : 5099
ruya : Söz götürüp getirmek
aciklama : Rüyada koguculuk eden bir kimseyi görmek, kin tutan bir kimseye isarettir. Rüyada koguculuk ettigini gören kimse, bir isin baslangicinda sevinçli, sonunda mahzun olur.

Söz verme

ID : 5100
ruya : Söz verme
aciklama : Rüyada bir kimsenin diger bir kimseye bir seyi söz vermesi, söz veren kimsenin, söz verilen kimseye söz verilme sey kadar, borçlu olmasina isarettir. EgerRüyada verdigi sözü yerine getirdiyse, o kimsenin imanina ve güzel bir inanca sahip olmasina isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir