Rüya Tabirleri


Söğüt

ID : 5101
ruya : Söğüt
aciklama : Eş ve çocuklarına bir menfaati olmaksızın onları sadece seven; kendisi ile hoş geçinen kimseye muhalefet ettiği halde, kendisine düşmanlık edene yaklaşan kimseye delalet eder.Arkadaşlarınızın iyi insanlar olmadığını, onlarla arkadaşlık etmenin size zararı dokunacağını belirtir. Arkadaşlarınızın iyi insanlar olmadığını, onlarla arkadaşlık etmenin size zararı dokunacağını belirtir. İyi niyetli, yardımsever, maddi durumu oldukça iyi, güvenilir biridir.Rüyada bir sögüt agacinin altinda oturdugunuzu görmek, sevdiginiz bir kimseden ayrilacaginiza isarettir. Bazilarina göre; sögüt agaci görmek, kendi akli ile hareket edip kimseden akil almayan ve nasihat istemeyen, saygili ve güvenilir bir kisi ile yorumlanir.

Sökmek

ID : 5102
ruya : Sökmek
aciklama : Rüyada birşeyleri sökmek, kişinin yolunda giden işleri altüst edeceğine işarettir.

Söküğü dikmek

ID : 5103
ruya : Söküğü dikmek
aciklama : Bakınız; Yırtık ve Söküğü Dikmek.

Söndürmek

ID : 5104
ruya : Söndürmek
aciklama : Ateşi söndürmek bid'atleri iptal etmeye, meydana gelecek bir fitneyi yatıştırmaya, Ateş söndürmek bazen şerri tahrik etmeye, Deniz yolcusunun ateş söndürmesi boğulup su üzerinde görülmesine, yolculukta bir yakını olanın ateşi söndürmesi yolcusunun geri ggelmesine yahut ondan haber gelmesine delalet eder.Rüyada bir atesi söndürdügünü gören kimse, meydana gelecek bir fitneyi yatistirir veya bidat olan bir seyi iptal eder. Rüyada ates söndürmek, bazen serri tahrik etmeye isarettir. Eger rüyayi gören deniz yolculugunda ise, bogulur ve su Uzerinde görülür. Eger rüyayi görenin yolcusu varsa, yanma gelir veya onun haberini alir.

Sövmek

ID : 5105
ruya : Sövmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Söz

ID : 5106
ruya : Söz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Söz / söz söylemek

ID : 5107
ruya : Söz / söz söylemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Söz kesme

ID : 5108
ruya : Söz kesme
aciklama : Geleceği parlak bir iş ve işbirliğidir.

Söz vermek

ID : 5109
ruya : Söz vermek
aciklama : Söz vermek, söz verilen kimseye borçlu olmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Sözünde Durmak, Sözünden Dönmek.)

Sözcü

ID : 5110
ruya : Sözcü
aciklama : Bir kavmin sözcüsünü görmek bid'at ehli birine, Bir kavmin tanınmış ferdi, kendisi bid'at ehli olduğu halde insanları ıslan eden ve onları hakka çağıran kimseye, Bir grubun sözcüsü, o grubun en ahmağına delalet eder.Rüyada bir kavmin sözcüsunu görmek, bidat sahibi bir kimseye isarettir. Bazi tabirciler bir kavmin taninmis bir sözcüsü, kendisi bidat sahibi bir kimse, olmakla beraber halkin halini islah eden ve onlari iyilige çagiran biridir, dediler.

Sözleşme

ID : 5111
ruya : Sözleşme
aciklama : Karşılıklı dayanışma ve yardım olarak yorumlanır.

Sözlük

ID : 5112
ruya : Sözlük
aciklama : Bir meselenin aslını araştırmaya, mesnetsiz söz ve yargıları reddetmeye; sabırlı çalışmayla elde edilecek parlak paşarılara delalet eder.Rüyanızda bir sözlük gördüyseniz, kendinize değil de sürekli başkalarına güvendiğiniz anlamına gelir

Sözünde durmak

ID : 5113
ruya : Sözünde durmak
aciklama : Verdiği sözü yerine getirmek iman ve islam güzelliğine delalet eder.

Sözünden dönmek

ID : 5114
ruya : Sözünden dönmek
aciklama : Sebeplerin, vasıtaların, binek araçlarının yahut eşlerin değişmesine delalet eder.Bir kimsenin rüyada sözünden dönmesi, sebeplerin ve bineklerin degismesine isarettir.

Sperma

ID : 5115
ruya : Sperma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Spor

ID : 5116
ruya : Spor
aciklama : Her türlü spor etkinliği müsabaka türünden olursa dargınlık ve kırgınlığa, döğüş ve kavgaya, Tek başına ya da toplu halde, beden eğitimi ve eğlence amacıyla yapılan spor sulh ve barışa, hastalıktan kurtulmaya delalet eder.Rüyada spor yapmak, o kimsenin sağlığının iyi olduğuna ve uzun ömre işarettir. Rüyasında spor yapan kişinin sağlık durumunun iyi olduğuna ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır. Çevreyi ilgilendiren bir olaydır. Kişi kendisi spor yaparsa hayatı kolaylaşacak demektir.Rüyada her çesit spor yapan bir kimseyi görmek, çok çalisarak parlak is teklifleri aldiginiza delalet eder. Sizin kendinizin spor yaptigini görmek, bir müessese ile ortak olarak para kazanacaginiza isarettir.

Staj yapmak

ID : 5117
ruya : Staj yapmak
aciklama : Rüyada stajyer olarak çalışmak, işyerinde birtakım zorluklarla karşılaşacağınız ve iyi bir pozisyona gelebilmek için savaş vereceğiniz anlamına gelir.

Stres

ID : 5118
ruya : Stres
aciklama : Bakınız; Zulmet, Sıkıntı.

Su

ID : 5119
ruya : Su
aciklama : Okumak için tıklayınız

Su arkı

ID : 5120
ruya : Su arkı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Su damlatan

ID : 5121
ruya : Su damlatan
aciklama : Rüyada su damlaticiyi görmek, güzel yüzlü ve serefli kimselerin çocuklarina delalet eder. Bazan da bu rüya ilmiyle amel eden alimlerden, arif ve ehli hikmetten ögrenilecek ilim ve hikmete delalet eder. Eger damlatilan su, temiz yabani gül ve çiçek suyu gibi koklanacak seylerden olursa, sevinç ferahlik, övülme ve damlatilan seyin az ve çoklugu nisbetinde faydali mala delalet eder. Bazan da damlatilan seyler hile ile çikarilan emanete veya çalinmis mala delalet eder. Sögüt agaci, sigir dili, nilüfer ve bunlara benzeyen bitkileri içmek için damlatilan sular sifali ilaçlara ve bunlarin rüyada görülen az ve çok olmalari nisbetinde de fayda, rizik ve ferahliga delalet eder.

Su değirmeni

ID : 5122
ruya : Su değirmeni
aciklama : Okumak için tıklayınız

Su dokucu

ID : 5123
ruya : Su dokucu
aciklama : Rüyada su dökücüyü görmek, kusursuz Kuran okumaya, zikir yapmaya, keder ve sikintilarin gitmesine ve borçlari ödemeye delalet eder. Su dökücü iftira eden bir kimseye delalet eder. Bir kimse rüyada, bir evde su dökücüyü görse, o evde bir kimse ölür.

Su dolabı

ID : 5124
ruya : Su dolabı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Suibriği

ID : 5125
ruya : Suibriği
aciklama : Bakınız; İbrik.Rüyada görülen su ibrigi züht ve ibadete, çocuga, hizmetçiye, yolcuya, din ve dünyaca bir yardimciya isarettir. Sultan için su ibrigi mamur (bakimli) bir sehirdir. Tüccar için, halktan helal olarak kazandigi ticaretidir.

Su kabı

ID : 5126
ruya : Su kabı
aciklama : Yolculuğa, evin hanımına, içinde su varsa eşinin hamile kalmasına yahut zenginliğe, bu kaptan su içmek eş ve çocuğundan göreceği iylik ve ihsana delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kırba.)Rüyada görülen su kabi, Ashabi rivayetten imam olan kimseye delalet eder. Bazan su kabi nzka, hazan da yolculuga delalet eder. Eger su kabi yeni olursa, yasayis ve sefada meydana gelecek bulanikliga delalet eder. Eger su kabi eski olup, su damlatirsa, harbe delalet eder. Su kabi, sultan için adalet ve insafla büyük mal biriktirilen bir vilayettir. Su kabi, su için genislik ve ittisaf ile serefli bir ticarettir» sanatkar için de genis, yüksek ve büyük bir istir.

Su kovası

ID : 5127
ruya : Su kovası
aciklama : Okumak için tıklayınız

Su köpüğü

ID : 5128
ruya : Su köpüğü
aciklama : Bakınız; Su, Köpük.Rüyada su köpügü görmek, kendisiyle faydali olan bir seye isarettir. Su köpügü, sahibine taaccüp veren, kendisinin kiymeti olmayan bir maldir. Bundan dolayi rüyada su köpügüne rastgeldigini gören kimse, kendisinde hayir ve fayda olmayan bir mala isabet eder.

Su kupu

ID : 5129
ruya : Su kupu
aciklama : Rüyada görülen su küpü, kariya veya kocaya, evin idaresine, onun mahzen ve dükkanina ve suyun yüklenen hanimina isarettir. Su köpleri, yolculuk yapmaya ve menfaate isarettir.

Su kuyusu

ID : 5130
ruya : Su kuyusu
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir