Rüya Tabirleri


Suretıl Fatiha

ID : 5311
ruya : Suretıl Fatiha
aciklama : Rüyada Fatiha Suresinl okumak, hayirli Islere nail olmaya, dualarin kabulüne, bazen de haccetmeye isarettir.Rüyada Fatiha'yi veya ondan bir ayet okudugunu, yahut kendi üzerine okundugunu görmek, o kimseye Allah-u Teala'nin ser kapilarim kapayip, hayir kapilarim açacagma isarettir.

Suretıl fatır

ID : 5312
ruya : Suretıl fatır
aciklama : Rüyada bu sureyi veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, o kimse için mukarrebin meleklerinin istigfarda bulunmasina kiyamet günü cennet kapilarinin açilacagina ve onun düsmanina galip gelmesine isarettir.

Suretıl fecr

ID : 5313
ruya : Suretıl fecr
aciklama : Rüyada Fecr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek yahut kendi üzerine okundugunu görmek, ölüm anma kadar sünnet üzere yasamaya, yetim ve fakirleri sevmeye, hem kendi hem de mü'minler için dua etmeye ve bu dua sebebiyle menfaatlenmeye isarettir.

Suretıl felak

ID : 5314
ruya : Suretıl felak
aciklama : Rüyada Felak süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okudugunu görmek, halinin güzelligine, düsmana galip gelmeye, Allah tarafindan naminin yüceltilmesine, bütün kötülüklerden mu-hafazaya ve Ism-i A'zam ile riziklanmaya isarettir.

Suretıl fetıh

ID : 5315
ruya : Suretıl fetıh
aciklama : Rüyada Fetih süresini veya ondan bir ayeti okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, Allah yolunda cihat etmeye, darliktan genislige ve maksadina kavusmaya isarettir.

Suretıl fıl

ID : 5316
ruya : Suretıl fıl
aciklama : Rüyada Fil süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, düsmana galip gelmeye, zafere ve hacca gitmeye isarettir.

Suretıl furkan

ID : 5317
ruya : Suretıl furkan
aciklama : Rüyada Furkan Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, hakki sevmeye, batildan nefret etmeye isarettir. Bazen deRüyada o sureyl okudugunu görmek, hak ile batilin arasina ayirt etmeye ve Allah'in izniyle hesapsiz olarak cennete girmeye isarettir.

Suretıl fussılet

ID : 5318
ruya : Suretıl fussılet
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; insanlari hidayet ve dogru yola çagirmaya çok sevapa ve Hak nzasini gözetmeye isarettir.

Suretıl gafır

ID : 5319
ruya : Suretıl gafır
aciklama : Rüyada gafir suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; gerçek mü'min ve hayir sahibi olmaya, dünya ve ahirette yücelikle ri-ziklanmaya isarettir.

Suretıl gasıye

ID : 5320
ruya : Suretıl gasıye
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; hakkin lütfuyla geçimin kolaylasmasina, ilim ve takvaya, iyilik ve hayra, rütbe ve sana isarettir.

Suretıl hacc

ID : 5321
ruya : Suretıl hacc
aciklama : Rüyada Sure-i Hacc'i veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, defalarca hacca gitmeye isarettir.

Suretıl hadıd

ID : 5322
ruya : Suretıl hadıd
aciklama : Rüyada Hadîd süresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek; güzel ahlaka ve dince kuvvete isarettir.

Suretıl hakka

ID : 5323
ruya : Suretıl hakka
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yüce Allah'a yakinliga, günahlardan tövbeye, hak üzere olmaya isarettir.

Suretıl hasr

ID : 5324
ruya : Suretıl hasr
aciklama : Rüyada Hasr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek; rüya sahibinin kiyamet gününde takva sahibi kimselerle hasrolmasina isarettir.

Suretıl Hıcr

ID : 5325
ruya : Suretıl Hıcr
aciklama : Rüyada Hicr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, Allah katinda ve halk nazarinda iyi bir kimse olmaya isarettir.Rüyada Hicr süresini okumak, güzel rizka, çok sevapa, günahtan kurtulusa isarettir.

Suretıl huccurat

ID : 5326
ruya : Suretıl huccurat
aciklama : Rüyada Hucurat süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, Allah'in hükmüne tabi olmaya, kardeslerini ziyarete, insanlarin arasini iyilikle bulmaya ve çok sevap islemeye. isarettir.

Suretıl Hud

ID : 5327
ruya : Suretıl Hud
aciklama : Rüyada Hüd süresini okudugunu görmek, güzel ve düzgün itikada, Allah'a, hüsn-ü zan sahibi olmaya, ekin ve ziraati sebebiyle riziklanmaya isarettir.Hazret-i Ömer (Radiyallahü Anh) bu rüyayi görenin düsmani çok olur, seklinde tabirde bulunmustur.

Suretıl humeze

ID : 5328
ruya : Suretıl humeze
aciklama : Rüyada Hümeze süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; selim kalbe, mal biriktirip hayir yolunda harcamaya isarettir.

Suretıl İbrahim

ID : 5329
ruya : Suretıl İbrahim
aciklama : Rüyada ibrahim süresini okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, çok sevap kazanmaya, düsmandan emin olmaya, Allah karinda makbul olmaya isarettir.

Suretıl ıhlas

ID : 5330
ruya : Suretıl ıhlas
aciklama : Rüyada Ihlas süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yüce Allah'i zikretmeye, duanin kabul olmasina, hakkin yardimina ve Ism-i Azama nail olmaya isarettir.

Suretıl ınfıtar

ID : 5331
ruya : Suretıl ınfıtar
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; namaz husüsunda tembellik göstermeye isarettir.

Suretıl ınsan

ID : 5332
ruya : Suretıl ınsan
aciklama : KisininRüyada insan süresini veya ondan bir parçayi okudugunu göl mesi, sükr ve ibadetle riziklanmaya, zühd ve takvayi nefsine tercih etmeye, Nebiler Nebisinin ehl-i beytine karsi sevgi ve muhabbete ve güzel ahlaka isarettir.

Suretıl ınsıkak

ID : 5333
ruya : Suretıl ınsıkak
aciklama : Rüyada insikak Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; nefsi muhasebe etmeye, kiyamet günü amel defterini sag tarafin-dan almaya isarettir.

Suretıl ınsırah

ID : 5334
ruya : Suretıl ınsırah
aciklama : Rüyada insirah süresini veya ondan bir parçayi okudugunu yahut kendi üzerine okundugunu görmek, rüya sahibinin hastaliklardan emin olmasina, kalbinin islam nüm ile pinidamasina, islerinin kolaylasmash na, üzüntü ve kederden kurtulmasina isarettir.

Suretıl ısra

ID : 5335
ruya : Suretıl ısra
aciklama : Rüyada Isra suresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, Allah kalinda makbul olmaya, halk arasinda hürmete, yüksek rütbelere, düsman üzerine galibiyete isarettir.

Suretıl kadr

ID : 5336
ruya : Suretıl kadr
aciklama : Bir kimseninRüyada Kadr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmesi, hayirli ise, halin güzd-Ilgine, çok sevapa, uzun ömre, sadik söze ve sanin yüceligine isarettir.

Suretıl kaf

ID : 5337
ruya : Suretıl kaf
aciklama : Rüyada Kaf süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek; peygamberlerin amelleri gibi amel yapmaya, ilme, hayir kapilarinin açilmasina ve rizkin genisligine isarettir.

Suretıl kafırun

ID : 5338
ruya : Suretıl kafırun
aciklama : Kafirün süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; kafir ve münafiklara karsi cihad etmeye.dinin saglam olmasina ve halis imana isarettir,

Suretıl kamer

ID : 5339
ruya : Suretıl kamer
aciklama : Rüyada Kamer süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; kiyamet günü yüzünün ayin ondördü gibi parlayacagina isarettir.

Suretıl karıa

ID : 5340
ruya : Suretıl karıa
aciklama : Rüyada Karia süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; sevinç ve müjdeye, takva ve ibadet sahibi olmaya isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir