Rüya Tabirleri


Suretıl kasas

ID : 5341
ruya : Suretıl kasas
aciklama : Rüyada Kasas Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin Allah tarafindan bir yerde imtihan edilmesine, helal mal, ilim ve idrakle riziklanmaya isarettir.

Suretıl kehf

ID : 5342
ruya : Suretıl kehf
aciklama : Rüyad Kehf suresini okudugunu görmek, uzun ömre, güzel hale, bol rizka isarettir.

Suretıl kevser

ID : 5343
ruya : Suretıl kevser
aciklama : Rüyada Kevser suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, çok kurban kesmeye, zenginlige ve her iki dünyada da çok hayra nail olmaya isarettir.

Suretıl kıyame

ID : 5344
ruya : Suretıl kıyame
aciklama : Rüyada Kiyame suresini veya ondan bir parçayi okudugi nü görmek; iyilik ve hayir sahibi olmaya, fakir ve fukaraya bol yemek yedirmeye, yemin etmekten kaçinmaya isarettir.

Suretıl kureys

ID : 5345
ruya : Suretıl kureys
aciklama : Rüyada Kureys süresini veya ondan bir parçayi okudugu-nu görmek; halkin arasini islah etmeye, kolay rizka, muhtaçlan gözetip ye-dirmeye ve sefer ettiginde çok menfaatll seylere sahip olmaya isarettir.

Suretıl leyl

ID : 5346
ruya : Suretıl leyl
aciklama : KisininRüyada Leyl süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, geceleri ibadetle geçirmeye ve yüce Allah'a çok ibadette bulunmakla sereflenmeye isarettir.

Suretıl lokman

ID : 5347
ruya : Suretıl lokman
aciklama : Rüyada Lokman Suresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, yüce Allah'in o kimseye kitabi ve hikmeti ögretmesine ve onu halis itikatla riziklandirmasina isarettir.

Suretıl Maide

ID : 5348
ruya : Suretıl Maide
aciklama : Rüyada Maide Suresinl veya ondan bir parçasin) okudugunu veya üzerine okundugunu görmek; iyilik etmeye ve hayir yapmayi sevmeye isarettir. Bazen deRüyada bu süreyi okumak; güzel itikat, ibadet ve husu sahibi olmaya isarettir.

Suretıl maun

ID : 5349
ruya : Suretıl maun
aciklama : Rüyada Maun Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; komsusu, arkadasi ve herkesi faydali ve razi kilmaya isarettir.

Suretıl mearıc

ID : 5350
ruya : Suretıl mearıc
aciklama : Rüyada Mearic suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmesi, ömrünün sonunda takva sahibi olmaya, çok oruca, her isinde galibiyete isarettir.

Suretıl Meryem

ID : 5351
ruya : Suretıl Meryem
aciklama : Rüyada Meryem suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, salihleri sevmeye, kuvvete ve mala isarettir.

Suretıl mucadele

ID : 5352
ruya : Suretıl mucadele
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir ayeti okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek; küfür ve batilla mücadele etmeye isarettir.

Suretıl muddesır

ID : 5353
ruya : Suretıl muddesır
aciklama : Rüyada Müddessir Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okudugunu görmek, çok oruç tutmaya, sirra, sabir ehli olmaya, iyilikle emretmeye ve kötülükten nehyetmeye isarettir.

Suretıl muhammed

ID : 5354
ruya : Suretıl muhammed
aciklama : Rüyada Muhammed (S.A.V.) süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; kiyamette peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in sancagi altinda olmaya, dünyada sünnet üzere yasamaya ve düs-mana galip gelmeye isarettir.

Suretıl mulk

ID : 5355
ruya : Suretıl mulk
aciklama : Rüyada Mülk süresini veya ondan bir parçayi okudugunu, yahut kendi üzerine okundugunu görmesi, çok mala ve rizka sahip olmaya, yüce Allah'in kudret ve azametinl tefekküre isarettir.

Suretıl mumın

ID : 5356
ruya : Suretıl mumın
aciklama : Rüyada Mü'min suresini okudugunu görmek, kurtulusa ve saglam imana ve son nefeste iman île gitmeye isarettir. BazenRüyada bu sureyi okuyan kimse, iffet sahibi olur ve belalardan kurtulur, Yüce Allah dünyada onu mü'minlerle beraber hasreder ve ölümü esnasinda melekler ruhuna müjdeleylcl seyler gösterirler.

Suretıl mumtehıne

ID : 5357
ruya : Suretıl mumtehıne
aciklama : Rüyada Mümtehine süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, yüce Allah'a halisane ibadet ve taatte bulunmaya isarettir.

Suretıl munafık

ID : 5358
ruya : Suretıl munafık
aciklama : Rüyada Münafikün süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, kendi itikadindan olmayan kimselerle düsüp kalkmaya isarettir.

Suretıl murselat

ID : 5359
ruya : Suretıl murselat
aciklama : Rüyada Mürselat süresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, korkudan emin olmaya, genislik ve rahmetle riziklanmaya, aile efradi hakkinda cömert davranmaya isarettir.

Suretıl mutaffıfın

ID : 5360
ruya : Suretıl mutaffıfın
aciklama : Rüyada Mutaffifin Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; adalet ve insafla ölçü ve tartisini yapmaya isarettir.

Suretıl muzemmıl

ID : 5361
ruya : Suretıl muzemmıl
aciklama : Rüyada Müzemmil süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmesi, iyilik ve hayir sahibi olmaya, geceleri namaz kilmaya, Kur'an-i Kerim tilavetine, dünya ve ahiret müsküllerinden kurtulmaya isarettir.

Suretıl Nahl

ID : 5362
ruya : Suretıl Nahl
aciklama : Rüyada Nahi süresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, din alimlerini ve salih müminleri sevmeye isarettir. Bazi tabirciler, O kimse, daimi rizka erer, demislerdir. Hasta bir adaminRüyada Nahi Suresinl okumasi veya Uzerine okundugunu görmesi, hastaligindan kurtulacagina isarettir.

Suretıl nas

ID : 5363
ruya : Suretıl nas
aciklama : Rüyada Nas süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya Üzerine okundugunu görmek, rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekles-mesine, düsmana galibiyete, seytanin kötülüklerinden emin olmaya isarettir.

Suretıl nasr

ID : 5364
ruya : Suretıl nasr
aciklama : Rüyada Nasr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; düsmanlar üzerine galip gelmeye, kiyamet gününde Allah'in Resulü ve sehitlerle beraber olmaya isarettir.

Suretıl nazıat

ID : 5365
ruya : Suretıl nazıat
aciklama : Rüyada Naziat Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, ticarette nasibe, san'atta faydaya, kaibdeki süphe ve hiyanetten kurtulmaya isarettir.

Suretıl nebe

ID : 5366
ruya : Suretıl nebe
aciklama : Rüyada Nebe süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin iyilikle meth olunmasina, övülmeye ve Allah'in o kimseyi halka sevdirmesine isarettir.Rüyada bu süreyi okumak, san ve söhrete, güzel isimle anilmaya, dinde hidayet üzere bulunmaya ve uzun ömürlü olmaya isarettir.

Suretıl necm

ID : 5367
ruya : Suretıl necm
aciklama : Rüyada bu süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek; Allah yolunda cenk edecek ve mübarek yolda ölecek bir evlata sahip olmaya isarettir.

Suretıl neml

ID : 5368
ruya : Suretıl neml
aciklama : Rüyada Sure-i Neml'i veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin kendisinl meshur edecek bir ilme isarettir. O kimse, mülk, anlayis ve rütbe île de riziklanir.

Suretıl nisa

ID : 5369
ruya : Suretıl nisa
aciklama : Rüyada Nisa Suresini veya ondan bir parça okumak.rüya sahibinin ömrünün sonunda geçinemiyecegl bir kadinla evlenmesine isarettir. Rüya sahibi talebe ise, llminde mahir olmasina isarettir.

Suretıl nun

ID : 5370
ruya : Suretıl nun
aciklama : Rüyada Nün Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, kitabet ve belagatle riziklanmaya, akla, ilme ve güzel ahlaka isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir