Rüya Tabirleri


Suretıl nur

ID : 5371
ruya : Suretıl nur
aciklama : Rüyada Nur süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; düsman üzerine galibiyete, ahlaksizlik ve kötülügü iptal etmeye ve insafi meydana çikarmaya isarettir. Rüyada Nur suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten nehyetmeye Allah için sevmeye ve Allah için düsmanliga isarettir.

Suretıl rad

ID : 5372
ruya : Suretıl rad
aciklama : Rüyada Ra'd süresini okudugunu görmek, çok sevap kazanmaya, düsmandan emin olmaya, Allah kalinda makbul olmaya isarettir,

Suretıl rahman

ID : 5373
ruya : Suretıl rahman
aciklama : Rüyada Rahman süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek, Allah'in affina ve rahmetine ermeye, ilme, ser ve kötülükten uzak durmaya isarettir,

Suretıl rum

ID : 5374
ruya : Suretıl rum
aciklama : Rüyada Rum Suresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, mal ve ilme nBiliyete, kazanca, düsman üzerine galibiyete isarettir.

Suretıl sad

ID : 5375
ruya : Suretıl sad
aciklama : Rüyada Sad Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; rüya sahibinin çok mala sahip olmasina ve mesleginde mahir olmaya isarettir.

Suretıl saf

ID : 5376
ruya : Suretıl saf
aciklama : Rüyada Saf süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; sebat ve murakabeye, Allah yolunda sehit olarak vefat etmeye isarettir.

Suretıl saffat

ID : 5377
ruya : Suretıl saffat
aciklama : Rüyada Saffat Suresini okudugunu görmek, düzgün itikada ve itaatkar evlata isarettir.

Suretıl sebe

ID : 5378
ruya : Suretıl sebe
aciklama : Rüyada Sebe Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, dünyada zühd üzere yasamaya, silah tasimayi sevmeye, secaatli ve atilgan olmaya isarettir.

Suretıl secde

ID : 5379
ruya : Suretıl secde
aciklama : Rüyada Secde Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, dünyada zühd ve takva ile riziklanmaya, Allah indinde kurtulusa erenlerden olmaya, kalbin nifaktan selametine ve tevhide isarettir.

Suretıl sems

ID : 5380
ruya : Suretıl sems
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, zafer ve galibiyet elde etmeye, salih bir evlata, ahiret ve dünyada emin olmaya isarettir.

Suretıl sura

ID : 5381
ruya : Suretıl sura
aciklama : Rüyada Sura süresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; uzun ömre, çok istigfarda bulunmaya, Ulm ve amelde ziyadelige, hastaliktan kurtulmaya isarettir.

Suretıl Taha

ID : 5382
ruya : Suretıl Taha
aciklama : Rüyada Taha Suresini okudugunu görmek, hayra isarettir.Rüyada Taha süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, çok sevaba, düsman üzerine galip gelmeye, hesabin kolaylasacagina isarettir.

Suretıl tahrım

ID : 5383
ruya : Suretıl tahrım
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; Allah'in rüya sahibinin tövbesini kabul buyuracagina isarettir. Bazi tabirciler

Suretıl talak

ID : 5384
ruya : Suretıl talak
aciklama : Rüyada bu süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; dost ve yarani için üzüntüye düsmeye isarettir.

Suretıl tarık

ID : 5385
ruya : Suretıl tarık
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, kiz ve erkek evlata, yüce Allah'i zikretmeye isarettir.

Suretıl tebbet

ID : 5386
ruya : Suretıl tebbet
aciklama : Rüyada Tebbet süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; az çocukla riziklanmaya ve uzun ömre isarettir.

Suretıl tegabun

ID : 5387
ruya : Suretıl tegabun
aciklama : Rüyada Tegabün süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; ölümün ve kiyametin siddetinden emin olmaya isarettir.

Suretıl tekasur

ID : 5388
ruya : Suretıl tekasur
aciklama : Rüyada Tekasür süresini veya ondan bir parçayi okudu-günü görmek; çok mal île riziklanmaya ve dünya için mal biriktirmeye isarettir.

Suretıl tekfır

ID : 5389
ruya : Suretıl tekfır
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; sefere ve ele geçecek rizka, husu ve tövbeye isarettir,

Suretıl tın

ID : 5390
ruya : Suretıl tın
aciklama : Rüyada Tin Suresini veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, Resülullah efendimizin ve salihlerin yolunda gitmeye, güzel ameller islemeye isarettir.

Suretıl tövbe

ID : 5391
ruya : Suretıl tövbe
aciklama : Rüyada Tövbe süresini veya ondan bir ayeti okudugunu, yahut üzerine okundugunu görmek; salih kimseleri sevmeye, dinini islah etmeye ve fitneden uzak kalmaya isarettir.

Suretıl tur

ID : 5392
ruya : Suretıl tur
aciklama : Rüyada Tür süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; salih amellere ve mübarek bir evli lik yapmaya isarettir.

Suretıl vakıa

ID : 5393
ruya : Suretıl vakıa
aciklama : Rüyada Vakia süresini veya ondan bir parçayi okudugunu, yahut kendi üzerine okundugunu görmek, dünyada fakirlikten emin olmaya, ahirette iyi amelle riziklanmaya ve cennete ilk girenler grubuna dahil bulunmaya isarettir.

Suretıl yasın

ID : 5394
ruya : Suretıl yasın
aciklama : Rüyada Yasin Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, temiz kalbe, saglam imana, süphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap islemeye ve kiyamet günü Allah'in resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya isarettir.

Suretıl yunus

ID : 5395
ruya : Suretıl yunus
aciklama : Rüyada Yunus süresini veya ondan bir parçayi okudugunu yahut kendi üzerine okundugunu görmek; ilim ve güzel itikada, hilekarin hilesinden emin olmaya ve sihirbazin büyüsünü bozmaya isarettir.

Suretıl Yusuf

ID : 5396
ruya : Suretıl Yusuf
aciklama : Rüyada Yusuf süresini veya andan bir parçayi okudugunu görmek; akrabalanndan düsmani çok olmaya isaret ettigi gibi, fakirlikten zenginlige, zilletten izzete, sikintidan feraha ermeye de isarettir.

Suretıl zarıyat

ID : 5397
ruya : Suretıl zarıyat
aciklama : Rüyada Zariyat Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, yeryüzündeki bitkilerden riziklanmaya, yakinlan ve komsulariyla iyi geçinmeye isarettir.

Suretıl zılzal

ID : 5398
ruya : Suretıl zılzal
aciklama : Rüyada Zilzal sürcsini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; rizka ve mala sahip olmaya isarettir.

Suretıl zuhruf

ID : 5399
ruya : Suretıl zuhruf
aciklama : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; kiyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatinin selamette masina isarettir.

Suretıl zumer

ID : 5400
ruya : Suretıl zumer
aciklama : Rüyada Zümer Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; kiyamet günü mü'minlerle ön safta bulunmaya, güzel akibete ve kitaplara isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir