Rüya Tabirleri


Sümüklüböcek

ID : 5431
ruya : Sümüklüböcek
aciklama : Bir yerden bir yere göç etmeye, uzun süre dinlenmeye delalet eder.

Sünger

ID : 5432
ruya : Sünger
aciklama : Deniz süngeri mal ve dünyalığa, şeref ve itibara, Sun'i sünger berekete, temizliğe, dargınlık ve kırgınlıkları unutmaya delalet eder.

Süngü

ID : 5433
ruya : Süngü
aciklama : Eşe, çocuğa, doğru şahitliğe, yolculuğa delalet eder. ( Geniş tabir için 'Mızrak' ve 'Kılıç' maddelerine bakınız.)

Sünnet olmak / etmek

ID : 5434
ruya : Sünnet olmak / etmek
aciklama : Yaşlı birinin sünnet olması dindeki düzgünlüğe, Oğlan çocuğunun sennet olması, onun sennet ehli biri olmasına, Sünnetsiz olduğunü görmek sünnet-i seniyyeye muhalefet etmeye; Sennet etmek pisliklerden temizlenmeye, ferahlığa ve sevince delalet eder.

Sünnetçi

ID : 5435
ruya : Sünnetçi
aciklama : Avret yerini açılmasına, rezil bir duruma düşmeye, insanların ayıbını araştırmaya delalet eder.Rüyada sünnetçi görmek, avret yerinin açilmasina, rezilliklere muttali olmaya, sünnetçi kadini görmek, kadinlarin sirlanm izhar etmeye ve onlarin sirlarina ve ayiplama muttali olmaya isarettir.

Süpermarket

ID : 5436
ruya : Süpermarket
aciklama : Bakınız; Dükkan.

Süprüntü

ID : 5437
ruya : Süprüntü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süpürge

ID : 5438
ruya : Süpürge
aciklama : Bir kadının süpürge ile evini veya bir yeri süpürmesi, çok güzel bir şekilde yorumlanır. Bir kadının süpürge ile bir yeri süpürmesi, çok mutlu olacağına ve rahat bir yaşam süreceğine işaret eder. Rüyada süpürge, işleri kolaylaştıran biri olarak yorumlanır.Rüyada görülen süpürge, eger sert olursa itaatsiz, yumusak olursa itaatkar bir hizmetçiye isarettir. Rüyada evini süpürge ile süpürdügünü gören kimse zenginse, fakirleseceginden korkulur. Bir yeri süpürse ve süprüntüyü de bir yere toplasa veya ekse, o kimse bir çöl ve sahra tarafindan istifade eder, bazen de süpürge görmek, üzüntü, keder ve sikintilarin gitmesine ve borcu ödemeye isarettir.

Süpürge / süpürmek

ID : 5439
ruya : Süpürge / süpürmek
aciklama : Hizmetçiye; Sert olanı itaatsiz, yumuşak olanı itaatkar hizmetçiye, Ev süpürmek zengin için mal eksilmesine ya da yoksulluğa, evdeki hastanın vefatına yahut ev taşınmaya ya da bazı eşyaları elden çıkarmaya; Birinin evini süpürmek, oradan mal elde etmeye delalet eder.

Sürahi

ID : 5440
ruya : Sürahi
aciklama : İş hayatında büyük başarılara imza atacaksınız.İçinde berrak, temiz su bulunan sürahi, büyük ve helal kısmettir. Gümüş sürahi büyük mal varlığıdır. İçinde şerbet gibi tatlı olan sürahi bekarlar için evlilik, evliler için ise yuvayla ilgili büyük sevinç ve paradır.Rüyada sürahi görmek, gürültüsüz bir hayat için özlem duydugunuza, bu yüzden uzak bir yere çekilerek sakin bir hayat yasamayi arzuladiginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada sürahi görmek, hanim ve hizmetçiye isarettir. Dolu sürahi hamile kadina isarettir. Sürahinin kirildigini gören kimsenin yakini ölür.İş hayatında büyük başarılar sizi bekliyor.İş hayatında büyük başarılar sizi bekliyor.

Sürçmek

ID : 5441
ruya : Sürçmek
aciklama : Dil sürçmesi düşünmeden konuşmaya, söz yüzünden çekilecek sıkıntılara; Ayak sürçmesinden dolayı düşmek aşırı borca, ayağından kan çıkarsa haram mala yahut malına isabet edecek zarara delalet eder.

Süre tanımak

ID : 5442
ruya : Süre tanımak
aciklama : Bakınız; Mühlet Vermek.

Sürgün

ID : 5443
ruya : Sürgün
aciklama : bir yere sürülmek mahrumiyete, hapse; Cennetten sürülmek fakirliğe, Bir alimi sürgüne gönderdiğini ve ona eza verdiğini görmek kötü bir duruma düşmeye ve malına birinin musallat olmasına, Mütediyyin, kendi halinde ibadetle meşgul birinin sürüldğünü görmeek, o kimsenin büyük kişiler nezdinde kabul görmesine delalet eder.Rüyada sürgün edildiginizi veya sürgün edilmis bir kimseyi görmek, sizi çok üzecek bir olayla karsilasacaginiza delildir. Bazilarina göre sürgün edildigini görmek esinden ayrilacagina veya çok sevdigi bir kimse ile arasinin bozulacagina delalet eder.

Sürme

ID : 5444
ruya : Sürme
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sürpriz

ID : 5445
ruya : Sürpriz
aciklama : Yapılan sürprizin türü ve görülen diğer şeyler ile birlikte yorumlanmalıdır.

Sürücü

ID : 5446
ruya : Sürücü
aciklama : Her türlü aracı süren kimseyi görmek, ehliyet ve liyaket ehli kimseye, şeref ve itibar sahibi olmaya; Sürücü görmek haber almaya yahut yolculuğa da delalet eder.

Sürüklemek

ID : 5447
ruya : Sürüklemek
aciklama : Bakınız; Çekerek Götürmek.

Sürülmek

ID : 5448
ruya : Sürülmek
aciklama : Bakınız; Sürgün.Rüyada sürülmek, hapisliktir. Bundan dolayi bir yerden sürüldügümi gören kimse, hapsedilir. Sürülmek, süren kimsenin delilini isbat etmesine delildir. Bazen de sürülmek, el kesilmesine isarettir.

Süs eşyası

ID : 5449
ruya : Süs eşyası
aciklama : Bakınız; Mücevherat, Süslenmek.

Süsen

ID : 5450
ruya : Süsen
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süsleme

ID : 5451
ruya : Süsleme
aciklama : Rüyada bir yeri veya birşeyi süslemek, bu yerlerle ve bu kişilerle ilgili önemli ve olumlu gelişmeler olacağını gösterir.

Süslemek

ID : 5452
ruya : Süslemek
aciklama : Evi, bir mekanı ya da uygun olan her şeyi süslemek yaşama sevincine, bekar için evlenmeye, evli için daha güzel imkanlara delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Süslenmek, Oya.)

Süslenmek

ID : 5453
ruya : Süslenmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süt

ID : 5454
ruya : Süt
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süt sağmak

ID : 5455
ruya : Süt sağmak
aciklama : Süt sağan kimseyi görmek rızka, menfaate, yumuşak söze, güzel siyasete, salih kimseye, İnek sağan birini görmek, ücretle işçi tutan kimseye delalet eder. ( Daha geniş tabir için Bakınız; Sağmak.)

Sütçü

ID : 5456
ruya : Sütçü
aciklama : Sütçü görmek ilme, helal rızka, hidayete ve yaratılış güzelliğine, Süt nakliye eden kimseyi görmek ilim talep eden ve öğrendiği ilimden faydalanan ilmi ile amel eden kimseye delalet eder.Rüyada sütçü görmek, ilme, helal rizka, hidayete. fitrat ve yaratilisa Isarettir

Sütlaç

ID : 5457
ruya : Sütlaç
aciklama : Bakınız; Tatlılar.Sevinç verecek büyük ve hayırlı paradır.

Sütlüce

ID : 5458
ruya : Sütlüce
aciklama : Bakınız; Düğünçiçeği.

Sütun

ID : 5459
ruya : Sütun
aciklama : Mermer sütun faydalı mala, hayırlı kazanca ve şerefli kadına, Renkli mermer sütun kişinin hayat tarzına, Kaba ve hantal taş sütun şerefsiz, düşük ahlaklı insana, Beyaz sütun temiz ahlaklı kadına, İnce ve zarif sütunlar gözyaşına delalet eder. ( Ayrıca Baakınız; Direk.)

Sutyen

ID : 5460
ruya : Sutyen
aciklama : Temiz ve güzel sütyen, kısmet ve iyi sağlıktır.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir