Rüya Tabirleri


Süvari

ID : 5461
ruya : Süvari
aciklama : At üzerinde iyi giyimli süvari görmek hayırlı bir habere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; At.)Atlı süvari, önemli ve iyi haberdir.Rüyanizda atli bir kimseyi görmeniz, dostlarinizla aranizda küçük bir kirginlik yüzünden bir müddet ayrilik olacagina; kendinizi at üzerinde görmek, bekar iseniz evleneceginize, evli iseniz ev halkindan birisinin evlenecegine veya eve esya getirecegine isarettir.

Süzgeç

ID : 5462
ruya : Süzgeç
aciklama : Din ve ilmin özüne, zenginliğe, zümrüte, hakkı söyleyen kimseye ya da iyi bir hizmetçiye delalet eder.İşe yarayacak, gelip gidecek paradır. Süzülen şey temiz ve iyi ise kısmettir. Kişi bu kısmeti çevresindekiler ile paylaşır.Rüyada görülen süzgeç, iyi bir hizmetçiye, din ve ilmin özüne, yahut zümrüte, zenginlige, yahut bozuk yerlerde bulunmaya, bazen de hakki söyleyen, dogru bir kimseye isarettir.

Şaban

ID : 5463
ruya : Şaban
aciklama : Devlet adamlarının azline ya da yönetim değişikliğine,

Şadırvan

ID : 5464
ruya : Şadırvan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şafak

ID : 5465
ruya : Şafak
aciklama : Yemin etmeye, devlet tarafından başlatılıp yönlendirecek harekete; Bu vakit nur ve hidayete, peş peşe yaşanacak sevinç ve mutluluğa; yalancı ve aldatıcı beklentilerin yerini gerçek mutluluklara bırakmasına, sapıklıktan sonra hidayete delatet eder.Rüyasında şafak söktüğünü gören herkes, ferahlığa ve saadete erer. Rüyada şafak söktüğünü görmek refaha, rahatlığa ve mutlu bir yaşama yorumlanır. Rüyasında şafak söktüğünü gören kimse bütün dert ve sıkıntılarından kurtulur.Rüyada safak, Cenabi Hakkin «And ederim o safakin (Sürei însikak, ayet 16) mealindeki ayetine binaen yemine delalet eder. Bazan da memur ve vekilleri tarafindan zuhur edecek bir harekete delalet eder.

Şah

ID : 5466
ruya : Şah
aciklama : Başarılı olması çok zor olan bir işi üstünüze alacak, başarıyla sonuçlandıracaksınız demektir. Başarılı olması çok zor olan bir işi üstünüze alacak, başarıyla sonuçlandıracaksınız demektir.

Şahdamarı

ID : 5467
ruya : Şahdamarı
aciklama : Kişinin hayatına, kendi nefsinin şahit olacağı şeylere, en yakınlarına; Bu damardan kan aktığını görmek vefat etmeye; Şahdamarı ahde ve sıkıntılı bir işe bağlanmaya, idare etmeye yahut düşmanını gizlemeye delalet eder.

Şahın

ID : 5468
ruya : Şahın
aciklama : Rüyada şahin gören kişinin çok dikkatli olması gerekir Aksi taktirde, bazı insanların size kötülük yapacak demektir. Ölü bir şahin görmek, veya bir şahin öldürmek, karşınıza çıkan sorunları aşıp düşmanlınızı alt edeceğinize işarettir.

Şahin

ID : 5469
ruya : Şahin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şahitlik

ID : 5470
ruya : Şahitlik
aciklama : Şahitlik yaptığını görmek verdiği sözü yerine getirmeye, borcunu ödemeye, görevini yapmaya, adağını yapmaya; Şahitlikten kaçınmak, yukarıdakilerin tersi bir tutum almaya delalet eder.Rüyada sahitlik yaptigini gören kimse, verdigi sözü yerine getirmesine, nezrettigi (yemin ettigi) seyi yapmasina, verilen bir vazifeyi yerine getirmesine ve borcunu ödemesine isarettir. Üzerine lazim olan sahitligi yapmaktan kaçindigini görmesi borcuna ve emanete riayetsizligine, kalbindeki kinine ve günah islemedik cesaretine, bazen de hastaliga isarettir.

Şair

ID : 5471
ruya : Şair
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şal

ID : 5472
ruya : Şal
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şalgam

ID : 5473
ruya : Şalgam
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şalvar

ID : 5474
ruya : Şalvar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şam fıstığı

ID : 5475
ruya : Şam fıstığı
aciklama : Rüyada şam fıstığı yemek, gereksiz ve faydasız bazı işlerle uğraşmakta olduğunuzu gösterir. Rüyasında Şam fıstığı yiyen kişi , boş, gereksiz, yarar sağlamayan işlerle vakit geçiriyor demektir.

Şamandıra

ID : 5476
ruya : Şamandıra
aciklama : Denizde şamandra hayırlı, iyi bir fırsattır.Rüyada samandira görmek sagliga ve müjdeli bir habere yorumlanir. Samandira görmeniz. düsünce ve hareketlerinizde kararsizlik olduguna, sizinle ilgilenmek isteyen kimselere karsi soguk ve manasiz hareketlerle karsilik verdiginize isarettir.

Şamar

ID : 5477
ruya : Şamar
aciklama : Bakınız; Tokat.Rüyanizda bir kimseye samar attiginizi görmeniz, o kimseye yardimda bulunacaginiza; bir kimseden samar yemeniz de, o kimseden yardim göreceginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada samar atmak veya atilmak, menfaata ve gafletten uyanmaya isarettir.Rüyada şamar yemek yada atmak; menfaate, akraba yada yakınlardan birine şamar attığını görmek; o kişiye yardım etmeye, yaptığı hatalardan vazgeçirmeye, tanımadık birine şamar atmak; iyilikte bulunulması gerektiğine, birinden şamar yediğini görmek; şamarı atan kişiden yardım görmeye işarettir.

Şamdan

ID : 5478
ruya : Şamdan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şampanya

ID : 5479
ruya : Şampanya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şampuan

ID : 5480
ruya : Şampuan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şan ve şeref

ID : 5481
ruya : Şan ve şeref
aciklama : Şan ve şerefinin arttığını görmek gurur ve kibire, kıymetten düşmeye, Şan ve şereften uzak durduğunu görmek rütbe ve sevince delalet eder.

Şap

ID : 5482
ruya : Şap
aciklama : Sarf edilen sözlerden dolayı bir yakınınızı gücendirmenize delalet eder.

Şapka

ID : 5483
ruya : Şapka
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şarap

ID : 5484
ruya : Şarap
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şarkı

ID : 5485
ruya : Şarkı
aciklama : Rüyada şarkı her ne surette görülürse görülsün, elem, keder ve gözyaşıyla yorumlanır. Rüyada şarkı söylemek surette görülürse görülsün kötü haber, göz yaşı ve acı işaretidir. Rüyada şarkı söylemek, mutluluğun ve güzel haberlerin işaretidir. Sevinç, güzel haberdir.Şarkı söylemek, mutluluk ve huzur ifadesidir.Şarkı söylemek, mutluluk ve huzur ifadesidir.

Şarkı / şarkıcı

ID : 5486
ruya : Şarkı / şarkıcı
aciklama : Bakınız; Ezgi / Ezgici.

Şaşı

ID : 5487
ruya : Şaşı
aciklama : Ahdi bozmaya, sözünden caymaya delalet eder.Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlık durumunuzun düzgün gideceğine işarettir. Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlığınızın çok güzel olacağına yorumlanır. Rüyada sasi olan biriyle karsilasmaniz, islerinizin ve sagliginizin yolunda olduguna delalet eder.

Şaşılık

ID : 5488
ruya : Şaşılık
aciklama : Rüyada şaşı birini görmek; yalan bir haber duymaya, kendini şaşı görmek; verilen bir sözü yerine getirmemeye işarettir.

Şaşırmak

ID : 5489
ruya : Şaşırmak
aciklama : dünya işlerine akıl erdirememeye; fakat ahirette beklediğini bulmaya; Şaşırmak bazen gaflette olmaya delalet eder.

Şato

ID : 5490
ruya : Şato
aciklama : Şatonun içindeyseniz, bütün hayallerinizi gerçekleştirmek için çok zengin olacağınız anlamına gelir.Yabanci bir memlekette büyük bir satonun içinde bahçesinde bulundugunuzu görmek, çok istediginiz bir projeyi uygulamak için beklediginiz imkani elde edeceginize isarettir. Satoyu yikilmis ve harap bir halde görmek hayallerinizin gerçeklesmeyecegine isarettir.Rüyada şato görmek; mal, mülk sahibi olmaya, şatoda oturduğunu görmek; birinden miras almaya, bir şato satın aldığını görmek; büyük kar getirecek bir işe başlayacağınıza, şato satmak; zarara uğramaya, şatonun yıkılması; büyük bir felekete işarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir