Rüya Tabirleri


Şebnem

ID : 5491
ruya : Şebnem
aciklama : Bakınız; Çiy, Jale.

Şecaat

ID : 5492
ruya : Şecaat
aciklama : Bakınız; Cesaret.

Şef

ID : 5493
ruya : Şef
aciklama : Rüyada tanınmış bir şefi, bir lideri gören kişinin hayatında çok güzel değişimler olur.

Şefaat etmek

ID : 5494
ruya : Şefaat etmek
aciklama : Kıyamet günü insanların şefaat isteğinin Peygamlerlerce (a.s.) yerine getirilmediğini görmek işlerin durgunluğuna; Konşusunun kendisine şefaat ettğini görmek, ondan yahut bir yakınından menfaat ve fayda görmeye, Evladın şefaati ondan görülecek hayra, Kurr'an'ın şefaat etmesi ilme ve yüksek mertebeye delalet eder.

Şeftali

ID : 5495
ruya : Şeftali
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şehit

ID : 5496
ruya : Şehit
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şehir

ID : 5497
ruya : Şehir
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şehir / şehirli

ID : 5498
ruya : Şehir / şehirli
aciklama : Büyük yahut küçük şehir görmek iyiliğe, din ve dünya yönünden hayra ermeye, Şehre girmek hayra ve bolluğa, üzüntü ve kederden kurtulmaya; çıkmak ise üzüntü ve kederlere düşmeye, Şehir alim ve faziletli kimseye, Hisar ve kaleleri olan şehir güvenli bölgellere, hisar ve kaleleri yıkılmış olar şehir güvenliği olmayan kentlere, Gerçek bir şehirli görmek ( gerek efendi, gerekse hanımefendi olsun) şerefli ve olgun insana yahut sevindirici haberlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Köy, Köylü. Önemli şehirler için ilgili maddeye bakınız.)

Şehriye

ID : 5499
ruya : Şehriye
aciklama : Rüyada şehriye çorbası içmek, tanımadığınız bir kimseden maddi ve manevi bir yönde yardım göreceğinize işarettir. Rüyada şehriye çorbası içmek, daha önce hiç tanışmadığınız birinden hem para yardımı göreceksiniz hem de çok önemli tavsiyeler alacaksınız demektir. Rüyada sehriye çorbasi içmek, fakirlige isarettir. Bazi tabirciler, davete çagrilmaya isarettir demislerdir.

Şehvet

ID : 5500
ruya : Şehvet
aciklama : Nefsin istek ve arzularını yerine getirmek azabı gerektirecek fiilleri işlemeye; Yüz ve bedenin diğer yerlerinde hissedilen şehvet dalgası, başkasının işlediği bir suçtan sorumlu tutulmaya; Kişinin kendi helaline karşı şehvet hissi duyduğunu görmesi meşrru olan birlikteliğe ve mutluluğa delalet eder.Rüyada sehvetle birini seyrettigini gören kimse, uyanik iken isledigi bir suçla suçlanmaya yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada nefsin istek ve arzusunu yerine getirdigini görmek, azaba müstehak olanlarin fiillerini islemeye isarettir.Rüyada şehvet düşkünü birini görmek; vaktinizi ve paranızı hiç yüzüden harcayarak fakir düşeceğinize, her gördüğünüz kimseys şehvetle baktığınızı görmek; maddi ve manevi olarak sarsılacağınıza işarettir.

Şehzade

ID : 5501
ruya : Şehzade
aciklama : Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır. Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır. Rüyada şehzade görmek; mevki ve itibarınızın artacağına işarettir.

Şeker

ID : 5502
ruya : Şeker
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şeker kamışı

ID : 5503
ruya : Şeker kamışı
aciklama : Rüyada şeker kamışı veya şeker pancarı görmek, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir dostunuzun çok önemli bir ameliyattan sağ salim kurtulacağına ve elinize bol miktarda maddi olanak geçeceğine işarettir. Rüyada şeker kamışı, şeker pancarı görmek, mutluluk sağlayacak, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir iyi arkadaşınızın çok ciddi sağlık problemleri yaşayacağına ve önünüze bol miktarda para kazandıracak iş fırsatları geçeceğine yorumlanır. Seker kamisi ekmek, helalinden rizk istemektir. Seker kamisi ektigini ve güzel yetistigini gören, basladigi bir isten helal kazanç elde eder. Rüyada seker kamisi görmek, helalindan mal kazanmaya isaret eder.

Şekerci

ID : 5504
ruya : Şekerci
aciklama : Hoş ve güzel insana, söz ve münasebetleri yumuşak ve iyi olan kimseye delalet eder.Rüyada görülen sekerci, iyi huylu ve tatli sözlü bir kimsedir. Ondan seker almak, çocuklari sevindirir. Bu rüya, mutluluga, memnuniyete ve sagliga isarettir. Rüyada sekerci, hos ve güzel bir kimsedir.

Şekerkamışı

ID : 5505
ruya : Şekerkamışı
aciklama : zahmetle elde edilen rızka, temiz nesle, Salih amele, cimri kimseden elde edilecek dünyalığa, Bu kamışı çiğnemek işi gereği tatlı dilli olmaya delalet eder.

Şekil değişmesi

ID : 5506
ruya : Şekil değişmesi
aciklama : Bakınız; Eşya.

Şelale

ID : 5507
ruya : Şelale
aciklama : Rüyada şelaleye bakmak, rüyayı görenin geleceğine tesir edecek, bir anlık çok önemli bir karşılaşmanın olacağına işarettir. Rüyada şelaleye bakmak, kişinin geleceğin etkileyecek, bir tesadüfün yaşanacağına yorumlanır. Çok büyük bir hayalinizi sonunda gerçekleştireceksiniz. Rüyada bir selale karsisinda ona bakiyor görmek, rüya sahibini yakindan ilgilendirecek birisi ile karsilasacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada selale görmek, rahat, saadet ve mutluluga isarettir.Çok büyük bir hayalinizi sonunda gerçekleştireceksiniz.Çok büyük bir hayalinizi sonunda gerçekleştireceksiniz.

Şemsiye

ID : 5508
ruya : Şemsiye
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şenlik

ID : 5509
ruya : Şenlik
aciklama : Bakınız; Sevinç.

Şer

ID : 5510
ruya : Şer
aciklama : Şer olan şeylerden sakındığını görmek nefsine ve düşmanına galip gelmeye, Şer işlemek yahut ona meyletmek nefsine ve düşmanına yenik düşmeye yahut kötü arkadaşın etkisi altında kalmaya delalet eder.

Şerbet

ID : 5511
ruya : Şerbet
aciklama : Rüyada içilen şerbetin rengi sarı ise, hastalığa; gül, bal, vişne, nar veya üzüm gibi şurup ve şerbetleri içmek, sağlam bir bünyeye sahip olduğuna; hiç bilmediği bir şurubu içmesi, ilme yakın olmasına işarettir. Rüyada şerbet içtiğini görmek malınızın ve de paranızın sağlayacağı imkanlarla ömrünüzün sonuna kadar rahat içinde yaşayacağınızı belirtir. Şerbet dağıttığını görmek ise insanları mutlu edecek davranışlar içine gireceksiniz demektir. Loğusa şerbeti içmek de çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Bekarlar için mükemmel bir evlilik, evliler için ise olağanüstü kısmettir.

Şerbetçi

ID : 5512
ruya : Şerbetçi
aciklama : Mala ve yüksek mevkiye, emekli olmaya, mütevelli olmaya, sevinç ve bahtiyarlığa delalet eder.Halka taydasi olan bir insanla tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen serbetçi, bahtiyarligina, sevince veya memuriyetten ayrilmaya, mütevelli olmaya, mala ve yüksek mevkiye isarettir.

Şeref

ID : 5513
ruya : Şeref
aciklama : Bakınız; Şan ve Şeref.

Şerefe

ID : 5514
ruya : Şerefe
aciklama : Bakınız; Minare.

Şerif

ID : 5515
ruya : Şerif
aciklama : Bakınız; Nakibü'l Eşraf.Hayatınızda gerçekleşecek olan birtakım değişiklikler, tedirgin ve kuşkucu olmanıza neden olacak.

Şevval

ID : 5516
ruya : Şevval
aciklama : İzüntüder kurtulmaya ve toplu sevince,

Şeytan

ID : 5517
ruya : Şeytan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Şeytan taşlamak

ID : 5518
ruya : Şeytan taşlamak
aciklama : Bakınız; Cemerat.

Şıklık

ID : 5519
ruya : Şıklık
aciklama : Rüyada şık olmak, toplum hayatında ve aşkta başarıdır.

Şımarıklık

ID : 5520
ruya : Şımarıklık
aciklama : Kişi rüyasında şımarıklık ederse hatası yüzünden başı derde girer.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir