Rüya Tabirleri


Takı

ID : 5581
ruya : Takı
aciklama : Bakınız; Mücevherat.

Takip

ID : 5582
ruya : Takip
aciklama : Rüyada biri tarafından takip edildiğinizi görmek; sonu iyi olmayan ve sizi çok üzecek bir aşk yaşayacağınıza işarettir.

Takke

ID : 5583
ruya : Takke
aciklama : Okumak için tıklayınız

Taklit etmek

ID : 5584
ruya : Taklit etmek
aciklama : İnsanları taklit etmek anlamsız söz söylemeye, işini hileli yapmaya, yaranma ve yaltaklığa, Yabancı birini taklit etmek onların dilini konuşmaya, Kuş ve havyanları taklit etmek insanları barışa ve aydınlık yola çağırmaya, yumuşak sözlü olmaya delalet edeer.Rüyada insanin rüyada hayvan veya kuslari taklit etmesi, onun yumusak sözlü, insanlan sulh ve salaha yöneltmesine isarettir. Rüyada siyah kadinlari taklit etmek, tercüman olmaya veya manasiz çok söz söylemeye isarettir. Bazen bu rüya, sanatinda hile yapmaya, insanlara yaranmaya ve yaltaklik etmeye isarettir.

Taksi

ID : 5585
ruya : Taksi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Takunya

ID : 5586
ruya : Takunya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Takunyacı

ID : 5587
ruya : Takunyacı
aciklama : Kadınları süsleyen ( kuaför vb) kimseye, takvaya, tövbeye, temizliğe, Bekar kimsenin takunyacıyı görmesi şerli kimselerle evlenmeye delalet eder.Rüyada takunyaciyi görmek, takva, tevbe ye temizlige delalet eder. Bekar kimse için, serli kimselerle evlenmeye delalet eder. Rüyada takunyaci, kadinlarin islerine nezaret eden ve onlari süsleyen esyayi hazirlayan kimsedir. Çünkü takunyaci takunyalarla mesgul olur. Takunyalar ise kadindir. Bazilari da takunyaci cariyelerin simsaridir, demislerdir.

Takva

ID : 5588
ruya : Takva
aciklama : Bakınız; Züht ve Takva.Rüyada takva halinde bulunmak kendisini halka sevdirmeye isarettir.

Takvim

ID : 5589
ruya : Takvim
aciklama : Okumak için tıklayınız

Talak

ID : 5590
ruya : Talak
aciklama : Rüyada bosandigini gören erkekse, maddi kazanca, kadinsa evlilikte tartismali bir döneme isarettir.

Talak ile boşadığı eşine dönmek

ID : 5591
ruya : Talak ile boşadığı eşine dönmek
aciklama : Kisinin rüyada talakla bosadigi hanimina dönmesi, hastanin iyilesmesine yahut rüya sahibinin din, mezhep, sanat veya sehirde önceden bulundugu duruma dönmesine delalet eder.

Talak suresi

ID : 5592
ruya : Talak suresi
aciklama : Ebu Bekir'e göre; talak suresini rüyasinda görüp okuyan veya dinleyen kisi. bir dostundan zarar görerek üzülür, borç için kadinlarla tartisir. Esiyle arasi açilir. Bir çok kadinla evlenir ve sonra bosar. Malinda, mülkünde kansi yüzünden zarara ugrar. Bir baska rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; dost ve yarani için üzüntüye düsmeye isarettir.

Talih

ID : 5593
ruya : Talih
aciklama : Rüyada talihin yaver gitmesi, dikkatli ve uyanik hareket etmeye isarettir. Bahtiniz ile ilgili bir rüya, karsilasacaginiz zorluklarin kendi hatalariniz yüzünden oldugunu gösterir. Bu bakimdan islerinizde daha düsünceli ve daha temkinli hareket et-meniz gerekmektedir.

Talih oyunları

ID : 5594
ruya : Talih oyunları
aciklama : Zarar, sonu gelmeyen iş, kişinin bocalamasına neden olacak durumdur.

Tamir

ID : 5595
ruya : Tamir
aciklama : Rüyada her hangi bir yeri onardiginizi görmeniz, borcumuz varsa ödeyeceginize veya hastaniz varsa veya hasta iseniz iyileseceginize, gurbette kimseniz varsa gelecegine, evde hamile biri varsa bir çocugu olacagina isarettir.

Tamir / tamirci

ID : 5596
ruya : Tamir / tamirci
aciklama : Bir şeyi yahut yeri onarmak maddi ve manevi dağınıklığın gitmesine, borcu ödemeye; Tamirci görmek, hayırsever ve iylik ehli bir kimseye delalet eder.

Tambur

ID : 5597
ruya : Tambur
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tandır

ID : 5598
ruya : Tandır
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tanık

ID : 5599
ruya : Tanık
aciklama : Rüyasında tanıklık eden istemediği bir sorumluluk alır.

Tanınmak

ID : 5600
ruya : Tanınmak
aciklama : Rüyada tanınmak, ünlü olmak gibi durumlar olduğu gibi çıkabilir.

Tank

ID : 5601
ruya : Tank
aciklama : Ciddi ve önemli olaylardır. Rüyada bir tank görmek veya tanka binmek, her hususta sizi destekleyecek kuvvetli ve sözü geçen bir kimse tarafindan korunacaginiza ve islerinizin bu sayede çok açilacagina o nispette de karinizin artacagina isarettir.

Tanrı

ID : 5602
ruya : Tanrı
aciklama : Tanrı ile ilgili durumlar görmek çok büyük olumlu değişimlere ve fevkalade kısmetlere işaret eder. Uyarıdır.

Tanrıça

ID : 5603
ruya : Tanrıça
aciklama : Yunan tanrı veya tanrıçalarını görmek, hayal aleminde yaşadığınızı, artık ayaklarınızın yere basması gerektiğini belirtir. ağılayacağınıza işaret eder. Yunan tanrı veya tanrıçalarını görmek, hayal aleminde yaşadığınızı, artık ayaklarınızın yere basması gerektiğini belirtir. ağılayacağınıza işaret eder.

Tansiyon

ID : 5604
ruya : Tansiyon
aciklama : Rüyada tansiyonun çiktigini gören kimse, nefsani Isteklerinin ve kötü davranislarinin kendisine galip geldigine, tansiyonun inmesi ise bunun aksine isarettir.

Tapmak

ID : 5605
ruya : Tapmak
aciklama : Rüyada Allah'a taptığını gören kimse çok talihlidir ve her türlü sıkıntısı sona erer.

Tapu

ID : 5606
ruya : Tapu
aciklama : Kişinin mal sahibi olacağına işaret eder.Rüyanizda evinizin tapusunu aldiginizi görmek yakinda bir ev veya mal sahibi olacaginiza. bekar iseniz evleneceginize, evli iseniz ya bir mülk veya bir çocuk sahibi olacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada tapu görmek, sikinti ve tedirginlige isarettir.

Tarak

ID : 5607
ruya : Tarak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tarak / taranmak

ID : 5608
ruya : Tarak / taranmak
aciklama : Taranmak sevinç, neşe, maksada erme, borcu ödeme, sünnete uyma, kıymet ve değere, Bekar kızın tarak görmesi yahut taranması evlenmesine, bekar erkeğin tarak görmesi yahut taranması iyi geçimli, şerefli bir kadınla evlenmesine, Demir ve metal tarak yasakççı, despot bir adama, Tarak bazen insanların yüzüne gülerek onlardan görünen, esasında onları sevmeyen münafık bir kimseye delalet eder.

Tarakçı

ID : 5609
ruya : Tarakçı
aciklama : Rüyada tarakçi görmek, hayir sahibi, dindar ve herkese faydali ve islerini kolaylastiran bir kisidir.

Taramak

ID : 5610
ruya : Taramak
aciklama : Kişi saçlarını tarıyor ise yola gider.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir