Rüya Tabirleri


Bal arısı

ID : 541
ruya : Bal arısı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bal kabağı

ID : 542
ruya : Bal kabağı
aciklama : Bir arkadaşınızın rezil olmasına tanık olacaksınız.Bir arkadaşınızın rezil olmasına tanık olacaksınız.Bir arkadaşınızın rezil olmasına tanık olacaksınız.

Bal tulumu

ID : 543
ruya : Bal tulumu
aciklama : Bakınız; Tulum.

Bal ve yağ tulumu

ID : 544
ruya : Bal ve yağ tulumu
aciklama : Rüyada görülen yag ve bal tulumu, halka ilim ve takvayi ögretip kendisi amel etmeyen bir kimseye delalet eder.

Bal yemek

ID : 545
ruya : Bal yemek
aciklama : Rüyasinda bir petekten bal yedigini gör-mek, sevdigi insanlara kavusacagina veya onlardan iyi bir haber alacagina; bir kavanozdan süzme bal yedigini görmek, yasantisinda çok büyük yenilikler olacagina; bali bir bardaga koyup serbet yaparak içtigini görmek, büyük bir para alacagina; yahut bir mirasa konacagina; bir petekten bal yemek isterken arilarin üzerine üsüstügünü görmek, bazi düsmanlarin kendisi için kötü seyler düsündüklerine, bu arilardan birisi veya bir kaçi yüzünü veya baska bir yerini sokarsa onlardan fenalik görecegine delalet eder.

Balçık

ID : 546
ruya : Balçık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Baldır

ID : 547
ruya : Baldır
aciklama : Rüyada baldir görmek, insanin ömür ve geçiminde güvenip inandigi ve dayandigi yerdir. Baldirinin demirden yapilmis oldugunu görmek, ömrünün uzun olacagina; sirçadan yapildigini görmek ecelinin yakin bulunduguna; bir erkek bir ka-dinin baldirini görüp, onu tanimis olsa, çok yakin birisi ile veya ta-nidigi bir kadin ile evlenecegine delalet eder.

Baldız

ID : 548
ruya : Baldız
aciklama : Ev içinde huzursuzluk çıkacak, aile arasında yaşayacağınız sorunlar canınızın sıkılmasına neden olacak demektir. Aile arasında yaşayacağınız gerginlik canınızın sıkılmasına neden olacak. Rüyasinda baldizini gören, asilsiz ve maksatli bir dedikoduya muhatap olur. Bu yüzden esiyle arasi bozulur. Bir baska rivayete görede: Rüyada baldiz görmek aile içinde lüzumsuz dedikodu neticesi huzursuzluk olacagina isaret eder. Aile arasında yaşayacağınız gerginlik canınızın sıkılmasına neden olacak.Aile arasında yaşayacağınız gerginlik canınızın sıkılmasına neden olacak.

Bale

ID : 549
ruya : Bale
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balerin

ID : 550
ruya : Balerin
aciklama : Rüyada dans eden balerinler görmek, içinizin çoktan beri sebepsiz olarak sikildigina ve bu sikintinizin yakinda yok olacagina, feraha kavusacaginiza isarettir. Kendinizi balerin olarak bir sahnede dans ettiginizi görmeniz, uzakta bulunan sevdiklerinizden bir kimseye yakinda kavusacaginiza delalet eder.

Balgam

ID : 551
ruya : Balgam
aciklama : Artma ve eksilmesi olmayan maldır. Balgam türüken hasta iyileşir, sağlıklı kimse sevinir. Öksürdüğünü fakat balgam gelmediğini görmek, istemeyerek para sarfetmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tükürmek.Rüyada balgam görmek hastalığa işarettir.Rüyada balgam çikardigini görmek, mala, burnundan çikan balgami görmek, hastaliga tutulacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada balgam, artmasi ve büyümesi olmayan birikmis bir maldir. Balgam çikardigini gören hasta ise iyilesir, rahata ve sevince kavusur.

Balık

ID : 552
ruya : Balık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balık ağı

ID : 553
ruya : Balık ağı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balık ve çeşitleri

ID : 554
ruya : Balık ve çeşitleri
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balıkçı

ID : 555
ruya : Balıkçı
aciklama : Rüyada balikçi görmek, rüya sahibinin aile ve is hayitindaki kimseleri üzmesine ve borçlanmasina isaret eder. Bazi tabirciler, balikçi görmek, huzursuzluga isaret eder, demislerdir. Rüyada kizartilmis balik saticisini görmek ser ve düsmanliga, üzüntü ve siddetten sonra kurtulasa isaret eder. Taze balik saticisini görmek, rizik ve helal mala, ilme, siddet ve sikintaya, hile etmeye ve sirlari açiga vurmaya isaret eder. Rüyada balıkçı görmek, aileniz ve iş arkadaşlarınızla aranızın açılacağına, parasız kalarak borçlanacağınıza, denizde balıkçı görmek, İyi bir kazanca, balıkçıların kavga ettiğini görmek, hayallerinin gerçekleşmeyeceğine, balıkçının boğulduğunu görmek, sizi bir tehlikenin beklediğine işarettir.

Balina

ID : 556
ruya : Balina
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balkon

ID : 557
ruya : Balkon
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balmumu

ID : 558
ruya : Balmumu
aciklama : Bakınız; Arı.Rüyada balmumu paradır.Rüyada balmumu görmek hastalikla yorum-lanir. Rüyanizda balmumu erittiginizi veya eriyen balmumu ile döküm yaptiginizi görmeniz, hafif bir hastalik geçireceginize isarettir. Balmumu satin aldiginizi görmek, çoktan beri unuttugu-nuz dostlarinizin size dargin olduklarina ve onlarin gönlünü almaya çalismaniz gerektigine delalet eder.

Balo

ID : 559
ruya : Balo
aciklama : Rüyada bir baloda bulundugunuzu ve bir gençle dans ettiginizi görmek islerinizin kisa bir müddet için aksayacagina ve aile içinde bazi dedikodular yüzünden geçimsizlik çikacagina yorumlanir.

Balon

ID : 560
ruya : Balon
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balta

ID : 561
ruya : Balta
aciklama : Okumak için tıklayınız

Balya

ID : 562
ruya : Balya
aciklama : Çalışmanın semeresini almaya, Balyayı sıkmak zorluğun üstesinden gelmeye, balya sıkıcısını görmek zorlaşan işler için yardımcıya, arzu ve ümidin gerçekleşmesine, Balya ipi uzun ömre delalet eder.Rüyada balya görmek ve bu balyayi tasimak, o gün geçirmis oldugunuz sikintili bir duruma belirti olmakla bera-ber, çok agir bir sorumlulugu olan bir görevin de sizi bekledigine delalet eder.Çalışmanın semeresini almaya, Balyayı sıkmak zorluğun üstesinden gelmeye, balya sıkıcısını görmek zorlaşan işler için yardımcıya, arzu ve ümidin gerçekleşmesine, Balya ipi uzun ömre delalet eder.

Balya ipi

ID : 563
ruya : Balya ipi
aciklama : Rüyada balyaya baglanan ipi görmek, uzun ömre ve yasliliktan dolayi beli bükülmeye isaret eder.

Balya sıkıcı

ID : 564
ruya : Balya sıkıcı
aciklama : Rüyada balya sikicisini görmek, islerin güçlesmesine isaret eder. Ancak, rüya sahibi yardima muhtaç bir halde ise, onun ümid ve arzusuna kavusmasina ve ihtiyaçlarinin bitmesine isaret eder.

Balyoz

ID : 565
ruya : Balyoz
aciklama : Bu aletle çalışan kimse için rızka, sair insanları için despot bir kimseye delalet eder.

Bamteli

ID : 566
ruya : Bamteli
aciklama : Bakınız; Sakal.Rüyada bam teli (Sakalin dudaga bitisik olan kalin telleri) görmek, hanima delalet eder Bam teli bir adamin iftihar ettigi ve halk içerisinde onunla geçimim sagladigi yardimcisidir. Bam telinde meydana gelen yaramaz durumlarin tabiri, anlatilan kisilere aittir.

Bamya

ID : 567
ruya : Bamya
aciklama : Mevsiminde görmek ve yemek rızka ve kısmete, mevsimi dışında tazesini görmek üzüntüye, Kurutulmuş bamya ihtimal dışı rızık ve kısmete delalet eder.Artık şanslı bir döneme girdiğinizin habercisidir. Artık şanslı bir döneme girdiğinizin habercisidir. Mevsiminde görülen bamya, kişinin umutlarının gerçekleşeceğine işaret eder.Rüyada taze bamya görmek, gönül ferahligina kavusacaginiza, kuru bamya görmek acilannizin sonu gelmiyecegine isaret eder.

Bando

ID : 568
ruya : Bando
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bank

ID : 569
ruya : Bank
aciklama : Bir bankın üzerinde oturuyorsanız, size yakın görünen bir arkadaşınızdan çekinmenizde yarar var.

Banka

ID : 570
ruya : Banka
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir