Rüya Tabirleri


Tekne

ID : 5701
ruya : Tekne
aciklama : İş, para, başarıdır.Rüyada tekne görmek müjde ile tabir olunur. Rüyanizda gördügünüz tekne bir yakinizin mutluluk haberidir. Tekneyi yikamak, bir dügüne davet edileceginize; tekneyi tamir etmek, damada veya geline büyük bir yardimda bulunacaginiza; bir hamur teknesi görmek rizkinizin bol olacagina; teknede hamur yogurmak ise kazanciniz için baska yollar aradiginiza isarettir.

Teksir / teksir makinesi

ID : 5702
ruya : Teksir / teksir makinesi
aciklama : Bakınız; Çoğaltmak.

Tedvir suresi

ID : 5703
ruya : Tedvir suresi
aciklama : Tekvir suresini rüyada okumak veya okundugunu görüp isitmek, iyiye yorumlanmaz. Bu süreyi okuyan hasta olur. Kendisi hayir sahibi oldugu için, onun hastaligini duyanlar üzülürler, iyilesince doguya dogru bir yolculuga çikar. Komsulari ve ailesi üzerinde kiymeti az olur. Çalinmis maldan kismeti vardir. Dini kuvvetli oldugu için, Allah(C.C.) onu muhafaza eder.

Tel

ID : 5704
ruya : Tel
aciklama : Güç ve kuvvete, haber almaya, Bakır tel gönül açan haberlere ve mutluluğa, Dikenli tel şüpheli şeylere, mahrem sınırlara, Paslı tel üzüntü ve kedere delalet eder.Rüyada çesitli sekilde kangal veya açik olarak tel görmek, sonu gelmeyecek bir maceraya atilacaginiza ve sonunda bunun bir dava konusu olarak mahkemelere intikal edecegine delalet eder.

Tel kadayıf

ID : 5705
ruya : Tel kadayıf
aciklama : Bakınız; Kadayıf.Rüyada tel kadayif görmek, ilim ve hidayete isarettir.

Telaşa düşmek

ID : 5706
ruya : Telaşa düşmek
aciklama : Rüyada telasa düsmek veya birini telasa düsürmek, isini ve gücünü bozmak ve zarara sokmaktir. Birini telasa düsürdügünü gören, onu aldatir. Bir baska rivayete görede: Rüyada telasa düsmek veya birisin telasa düsürmek, is ve gücünü bozmaya isarettir.

Telaş

ID : 5707
ruya : Telaş
aciklama : Kişinin rüyasında telaşlanması ani ve sevindirici haberdir.

Telaş göstermek

ID : 5708
ruya : Telaş göstermek
aciklama : Bakınız; Acele Etmek.

Telef etmek

ID : 5709
ruya : Telef etmek
aciklama : Güzel bir şeyi kayıp ve telef etmek, işlediği ve üzerinde olduğu hayrı ifsat etmeye (bozmaya), sözünden caymaya, mezhebini terk ederek başka mezhepleri taklit etmeye, Bazen telef etmek layığı olmayan bir kızla evlenmeye, Bir şeyi kayıp ve telef etmek sevvgi ve muhabbeti baltalayan kin hastalığına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kaybolmak, Yitik.)

Tele faks

ID : 5710
ruya : Tele faks
aciklama : Bakınız; Faks.

Telefon

ID : 5711
ruya : Telefon
aciklama : Rüyada görmek; çok güzel bir haber almaya, size birinden miras kalacağına ya da yüksek bir makama yükselmeye yorumlanır. Rüyada telefon, her türlü konuda yardımcı biridir. Telefonun çalması işin hemen biteceğine işarettir.Rüyada telefonla konustugunu görmek, uzaktan bekledigi bir haberi alacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada telefon görmek veya telefon île konusmak, haber almaya ve borçlanmaya isarettir. Rüyada telefon görmek; çok güzel bir habere, miras veya yüksek bir makama erismeye isarettir.

Telefon / telgraf

ID : 5712
ruya : Telefon / telgraf
aciklama : Bilgi ve beceriyi artırmaya, garip haber ve ilimlere delalet eder.

Teleks

ID : 5713
ruya : Teleks
aciklama : Rüyada teleks görmek veya kullanmak, herkesi kendiniz gibi sanarak, daima hos görü sahibi olmanizdan dolayi herkes tarafindan sevildiginize ve takdir edildiginize isarettir.

Teleskop

ID : 5714
ruya : Teleskop
aciklama : Okumak için tıklayınız

Teleskop-telefon

ID : 5715
ruya : Teleskop-telefon
aciklama : Rüyada teleskop veya telefon görmek; çok güzel bir habere, miras veya yüksek bir makama erişmeye, teleskopla ay ve yıldızlara bakmak; çok şerefli ve yüksek bir makama veya o makamdakilerle hoş sohbete işarettir.

Televizyon

ID : 5716
ruya : Televizyon
aciklama : Her çeşit medya, iletişim ve haberleşme araçları haylazlığa, hazıra konmaya ve yüzeysel ve dünyevi ilgi ve alaka alanlarına, dünya ve olup bitenler hakkında gereksiz derecede hassas olmaya delalet eder.

Telfin balığı

ID : 5717
ruya : Telfin balığı
aciklama : Rüyada bu baligi görmek, timsahin delalet ettigi seylere delalet eder. Bazan bu rüyayi görmek, hilelere, is ve hirsizlik yapmak için toplanmaya ve söz çalmaya delalet eder. Bazan da, bu baligi görmek, rutubet ve yagmurun çokluguna delalet eder.

Telgraf

ID : 5718
ruya : Telgraf
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tellak

ID : 5719
ruya : Tellak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tellal

ID : 5720
ruya : Tellal
aciklama : Rüyada bir müzayede salonunda bir tellalin mal satmak için bagirdigini görmek, bazi bosbogaz arkadaslariniz yüzünden isinizi aksattiginizi ve günlerinizin bir kismini bosa harcadiginizi gösterir.

Telsiz telefon

ID : 5721
ruya : Telsiz telefon
aciklama : Rüyada telsiz telefon ile konustugunu görmek, uzaktan bekledigi bir haberi alacagina delalet eder.

Telve

ID : 5722
ruya : Telve
aciklama : Rüyada kahve telvesi küçük bir sıkıntıdır.

Tembellik

ID : 5723
ruya : Tembellik
aciklama : Kişinin önemli bir fırsatı kaçırarak, zarara uğrayacağına işaret eder.

Temel

ID : 5724
ruya : Temel
aciklama : Okumak için tıklayınız

Temel ve duvar

ID : 5725
ruya : Temel ve duvar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Temizleyici

ID : 5726
ruya : Temizleyici
aciklama : Kişinin ayıplarını gizleyen yahut onların tövbe ederek temizlenmelerine vesile olan salih kimselere, Elinden hayır umulan, insanları ihmet ve sıkıntıdan kurtaran kimeseye, Ayıplı ve günahkar kimseleri tatlı ve yumuşak bir dille uyaran iyi niyetli insana delalet eder.

Temizlik

ID : 5727
ruya : Temizlik
aciklama : Rüyada temizlik yapmak, kişinin dertlerini, sıkıntılarını bırakarak rahat edeceğine işaret eder. Fakat temizlik sırasında sabun varsa kişinin sıkılacağına işaret eder.

Tempo

ID : 5728
ruya : Tempo
aciklama : Rüyada bir müzik parçasi çalinirken ona tempo tuttugunuzu görmeniz, bir sirkete ortak olacaginiza veya bir kooperatife yazilacaginiza veya arkadaslarinizla bir geziye çikacaginiza delalet eder.

Tenasül uzuvları

ID : 5729
ruya : Tenasül uzuvları
aciklama : Bakınız; Üreme Organları.

Tencere

ID : 5730
ruya : Tencere
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir