Rüya Tabirleri


Toplantı

ID : 5821
ruya : Toplantı
aciklama : Kişinin yeni bir durumla karşılaşacağına ve yeni şeyler öğreneceğine işarettir.Rüyada küçük bir toplantida bulunan, hafif bir hastalik geçirir. Toplantida baskanlik etmek, o yerde itibarinin arttigina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada halkin toplanti yerini görmek, hayir görmeye isarettir. Bazen bu rüya maden ve hazinelere isarettir. Bazen de rüya sahibine muhtelif vaadlerle gönderilecek rizka isarettir.

Toplu iğne

ID : 5822
ruya : Toplu iğne
aciklama : Bu rüya üzücü bir olaya işarettir. Toplu iğneler içinde kendisini görmesi, aslında pek önemli olmayan üzücü olaylara işarettir. Bu rüya kötü bir olaya yorumlanır. Rüyada kendini toplu iğneler içinde kendisini görmek, aslında pek önemli olmayan olaylara yorumlanır. Rüyada toplu igne görmek, iyilige yönelmeye isarettir. Yaninda çokça toplu igne bulundugunu veya satin aldigini gören kimse, hayra erisir.

Topluiğne

ID : 5823
ruya : Topluiğne
aciklama : Bakınız; İğne.

Topluluk

ID : 5824
ruya : Topluluk
aciklama : Bakınız; Meclis.Güzel giyinmiş bir grup insan görmek, iyi arkadaşlar edineceğinizin işaretidir.

Toprak

ID : 5825
ruya : Toprak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Toprak çanak

ID : 5826
ruya : Toprak çanak
aciklama : Rüyada görülen toprak çanak, hizmetçi bir kiza ya da hizmetçi bir erkek çocuga isarettir. Toprak çanak, rüya sahibinin gerek bizzat kendi evlatindan, gerekse haniminin evvelki kocasindan olan küçük kizlara isarettir.

Toprak kap

ID : 5827
ruya : Toprak kap
aciklama : Helal para, helal mal, zevkle harcanacak paradır.

Toprak kazmak

ID : 5828
ruya : Toprak kazmak
aciklama : Bakınız; Kazmak.

Toprak küreği

ID : 5829
ruya : Toprak küreği
aciklama : Evde her ise yarayan hizmetçidir. Bunda iyi ve kötü görülen seyler ona nispet olunur.

Toprak tencere

ID : 5830
ruya : Toprak tencere
aciklama : Kendisine verilen her nimeti bütün herkese dagitacak kadar cömert bir insan olarak tabir olunur. Yeni tencere kocaya bir rivayete göre de aile reisine yorumlanir. Bir sey pisirmek için tencereyi atese koydugunu gören, mal ve menfaate nail olur. Tencerede et veya baska bir yemek gören, yorgunluk duymadan geçimini saglar. Tencerenin kirilmasi evdeki kari kocadan birinin ölmesi ile tabir olunur.

Topuk

ID : 5831
ruya : Topuk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Topuz

ID : 5832
ruya : Topuz
aciklama : Şiddet ve sıkıntıya, ümitsizliğe; durumuna uygun arkadaşa, Sapı olmayan topuz menfaatsiz hizmete, eşyasız kadına delalet eder.Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Rüyada topuz görmek, ümitsizlik, siddet ve sikintidir. Eger topuz sap ve asasiz demirden olursa fayda ve menfaatsiz hizmete yahut esyasiz kadina isarettir. Ya da topuz, duruma uygun arkadasa yal erkek çocuga yahut da, sahibinden zararli seyleri defeden hizmetçiye isarettir.

Torba

ID : 5833
ruya : Torba
aciklama : Rüyada torba görmek, tasarrufla yorumlanir. Torbaya bir seyler doldurmak, bankaya para yatirmaya isarettir. Torbadaki seyleri bir yere bosalttigini gören, gereksiz para harcar. Torbanin agzini büzdügünü görmek hasislikle tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada torba görmek, hiyanete, yolculuga, hanima veya hizmetçiye isarettir.

Torik balığı

ID : 5834
ruya : Torik balığı
aciklama : Rüyada torik baligi görmek, gerek isinizde, gerek evinizde bol ve bereketli bir yil geçireceginize. bu yil zarar diye hiçbir sey tanimayacaginiza, evinizde hiç misafir eksik olmayacagina, saglik ve nese içinde bir yil yasayacaginiza delalet eder.

Torna

ID : 5835
ruya : Torna
aciklama : Rüyada torna görmek, size islerinizde yardin eden bir arkadasinizin, sizin yoklugunuzdan faydalanarak kendine bazi menfaatler sagladigina ve sizi zarara soktuguna delalet eder.

Tornavida

ID : 5836
ruya : Tornavida
aciklama : Sorunlar için yardım alınacak kişidir.

Torun

ID : 5837
ruya : Torun
aciklama : Rüyanizda kendinizin veya akrabalarinizdan birinin torununu görüp sevdiginizi görmek, aile içinde sevildiginize ve onlara karsi gösterdiginiz düskünlük ve sevgiye karsi onlardan da mukabele gördügünüze isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada torun görmek, mülk ve müjdeye isarettir.

Tosbağa

ID : 5838
ruya : Tosbağa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tosun

ID : 5839
ruya : Tosun
aciklama : Rüyada sari tosun, hastaliga; siyah tosun ise memuriyete isarettir. Bir tosunun kendisini boynuzu ile vurdugunu görse, görev ve vazifeden alinmaya isarettir.

Tövbe etmek

ID : 5840
ruya : Tövbe etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tövbe suresi

ID : 5841
ruya : Tövbe suresi
aciklama : Rüyasinda Tevbe suresini okuyan veya bir baskasi tarafindan okundugunu gören, Allah (C.C) tarafindan, dünyadan ahirete göç etmeden önce, bütün günahlari affolunur. Bu rüyayi görenin ahiretinin hayir olacagini Kirmani hazretleri de beyan buyurmuslardir. Cafer-i Sadika (RA) göre, bu rüya sahibi, Hakk Tealanin sevgili kullan arasina girer. Bu rüyanin sahibi her cihetçe Hakkin rizasini kazanmis, hayir ve hasenat sahibi bir insandir.

Toygar kuşu

ID : 5842
ruya : Toygar kuşu
aciklama : Rüyada görülen toygar kusu, zengin, temiz, güzel ve meziyeti çok bir kadina yahut bir cariyeye delalet eder. Rüyada taygar kusuna malik oldugunu gören kimse, mezkur vasiftan haiz bir kadin yahut cariyeye malik olur.

Toz

ID : 5843
ruya : Toz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Toz bezi

ID : 5844
ruya : Toz bezi
aciklama : Bakınız; Bez.

Tozcuk

ID : 5845
ruya : Tozcuk
aciklama : Rüyada görülen zerre, batil söze isarettir.

Tören

ID : 5846
ruya : Tören
aciklama : Okumak için tıklayınız

Törpü

ID : 5847
ruya : Törpü
aciklama : Rüyada kişinin tırnaklarını törpülemesi iş ve ev hayatı ile ilgili olumlu durumları haber verir.Rüyada törpü, üzüntü ile yorumlanir. Rüyanizda bir törpü ile bir seyi törpülediginizi görmeniz, isinize engel olmak isteyen kimselerin bulundugunu ve bunlarin durmadan aleyhinizde çalistiklarini gösterir. Törpüyü baska bir kimsenin kullandigini görmek, sonunda zarar edecek bir ise girmenize engel olan bazi arkadaslarinizin bulunduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen ege dildir.Ege ihtiyaçlari gidermeye ve ibadet etmeye isarettir. Ege, yardimciya da isarettir. Ege, dünür ve nikaha da isarettir. Rüyada bir seyi egeledigini gören kimse, nikahlanir.

Törpü / törpülemek

ID : 5848
ruya : Törpü / törpülemek
aciklama : Eğe (törpü) dile, ilim ehli için güzel ibadete, Eğe ( törpü) ihtiyaçları gidermeye, yardımcıya, nikaha ve dünüre; Bir şeyi eğelemek ( törpülemek) evlenmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Eğe / Eğelemek.)

Tövbe

ID : 5849
ruya : Tövbe
aciklama : Bakınız; Tövbe.Rüyasında içi yanarak tövbe eden insanın hayatındaki tüm sıkıntılar sona erecektir.Rüyada tevbe etmek, hapisten kurtulmaga, belalardan sonra mülke seref ve berekete erismeye delalet eder. Bir kimse rüyada kendisini günah islemekten menettigini görse bir belaya müptela olur. Sonra tevbe eder mülke sahip olarak seref ve berekete nail olur. Bilmedigi bir günahtan tevbe ettigini görse, o günahi islemesinden korkulur. Fakat sonu hayir olur. Kafirin rüyada tevbe etmesi, Müslüman olmasina, çalgici, zina eden ve bu gibilerin tevbesi ile zenginlikten sonra fakirlige delalet eder.

Traktör

ID : 5850
ruya : Traktör
aciklama : Lastik ve diğer aksamı yeni ve hareket halindeki traktör mal ve kazanca, bereket ve bolluğa; Lastikleri aşınmış ve kullanılmaz durumdaki traktör güçsüzlüğe ve işsizliğe ve kuraklığa delalet eder.Rüyada traktör görmek, çiftçi için bereket ve bolluga, diger insanlar için dar geçime isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir