Rüya Tabirleri


Tursu

ID : 5881
ruya : Tursu
aciklama : Rüyada tursu içmek veya görmekte hayir yoktur. Bu rüya sikinti ve üzüntüye isarettir. Rüyada meyve ve vesaireden tursu vurmak, dinden irtidada veya müfsit kimselerin ahlakiyle ahlaklanmaya yahut malca israfa veyahut ahdi bozmaya isarettir.

Turşucu

ID : 5882
ruya : Turşucu
aciklama : Rüyada tursucu görmek, ahlaken kötü ve müsrif olmaya yahut sözünde durmamaya isarettir.

Turşu

ID : 5883
ruya : Turşu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Turunç ağacı

ID : 5884
ruya : Turunç ağacı
aciklama : Bir çok yorumcular turunç agaci görmeyi hayir saymazlar. Bazilari da kötü ruhlu, bozuk huylu, hastalikli biri gibi yorumlarlar. Bir rivayete göre, elde etmek istedigi bir seyde zorluga ugramakla yorumlanmaktadir.

Turuncu

ID : 5885
ruya : Turuncu
aciklama : Atılganlık, cömertlik, adalet, amirlik, canlılık, dürüstlük simgesidir.

Turunç

ID : 5886
ruya : Turunç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tutkal

ID : 5887
ruya : Tutkal
aciklama : Bakınız; Yapıştırıcı.Rüyada tutkal görmek, çetin islerde tecrübeli, insanlarin aralarim bulan. ülfetli ve isinin ehli bir adamdir. Hilekar dolandirici ve kaçak adamin tutkal görmeleri onun tutulmasina ve ele geçmesine isarettir. Tutkala benzeyen her yapistirici maddenin tabiri hirsiz ve kaçak kimsenin tutulmasina isarettir.

Tutmak / tutunmak

ID : 5888
ruya : Tutmak / tutunmak
aciklama : Kaçan yahut uçan şeyleri tutmak hayırlı fırsatlar yakalamaya, Birini elinden yahut kolundan tutmak ondan güç almaya; Bir şeye yahut bir kimseye tutunmak ona dayanmaya ve güvenmeye delalet eder.

Tutsak

ID : 5889
ruya : Tutsak
aciklama : Kişinin sıkıntı alacağına işaret eder.

Tutsak / tutsaklık

ID : 5890
ruya : Tutsak / tutsaklık
aciklama : Bakınız; Esaret.

Tutun

ID : 5891
ruya : Tutun
aciklama : Rüyada sigara içtiginizi veya tütün sardiginizi görmek, islerinizin veya aile durumunuzun iyi gitmemesi yüzünden caninizin sikintili olduguna isarettir. Sigara yakmak hiddete, söndürmek ise rahatliga delalet eder.

Tutun ve duman

ID : 5892
ruya : Tutun ve duman
aciklama : Rüyada duman görmek, çetinlik ve siddete, Allah-u Teala tarafindan gelecek azaba isarettir.Bundan dolayi bir kimse, rüyada kendi dükkan veyahut evinden duman çiktigini görse, o kimse maisetinde sikinti ve siddetten, korku ve darliktan sonra hayir, ucuzluk ve bolluga erer,Eger görülen duman içinde et pisen bir ocaktaki atesten çikiyorsa, sikinti vesiddetten sonra rüya sahibinin ulasacagi mal ve iyilige, ucuzluk, bolluk, çoknimet ve ferahliga isarettir.Rüyada görülen duman, üzüntü, keder, siddet, zulüm yahut Allah-u Tealatarafindan yok olmaya yahut kitlik ve pahalilik ile azaba isarettir.Bazen de duman, onun çiktigi taraftan gelecek haberlere isarettir.

Tuvalet

ID : 5893
ruya : Tuvalet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tuz

ID : 5894
ruya : Tuz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tuzak

ID : 5895
ruya : Tuzak
aciklama : İnancı zayıf ve hilekar bir kimseye, Tuzak kurmak hile yapmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Fakat basmak, Ağ.)Olduğu gibi yorumlanır. Kişinin etrafında kötü birisi olduğunu gösterir.Rüyada görülen tuzak, dini zayif ve hilekar bir kimseye isarettir. Rüyada kus avlamak için tuzak kurduGunu gören kimse, kaba bir adama hile eder. Bir kadin rüyada kendisinin bir tuzak kurdugunu ve oraya gelen her kusun uçup gittigini görse, o kadin kocasindan gebe kalmayi arzu eder. Fakat bu mümkün olmaz.

Tuzcu

ID : 5896
ruya : Tuzcu
aciklama : Rüyada tuzcuyu görmek, para cinsinden mal sahibi veya insanlarin arasini islah eden bir kimseye isarettir.

Tuzlamak

ID : 5897
ruya : Tuzlamak
aciklama : Rüyada bir yiyecek tuzlamak bolluk ve servettir. Ama tuzlanan yiyecek et ise iyi değildir. Bunun yanında tuzlanan balık ise servet büyük olacak demektir.

Tuzluk

ID : 5898
ruya : Tuzluk
aciklama : İyi bir geleceği işaret eder.

Tüberküloz

ID : 5899
ruya : Tüberküloz
aciklama : Bakınız; Verem.

Tüccar

ID : 5900
ruya : Tüccar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tüfek

ID : 5901
ruya : Tüfek
aciklama : Bakınız; Silah.Rüyada tüfek kullanmak, akraba ve dostluk arasında anlaşmazlık ve kavga çıkacağına, kötü haberlere işarettir. Rüyada tüfek kullanmak, akrabanız ya da iyi arkadaşlarınızla aranızda tartışmalar yaşayacağınıza ve kötü haberler alacağınıza yorumlanır. Tüfek, kavganın ve ayrılığın işaretidir. Rüyada tüfek görmek, düsmanla tabir edilir. Tabancasini atesledigini görenin düsmani ile münakasa yapmasina isarettir.Kavganın ve ayrılığın işaretidir.Kavganın ve ayrılığın işaretidir.

Tükürmek

ID : 5902
ruya : Tükürmek
aciklama : Rüyada tükürmek tatsız söz söylemek demektir.Rüyada tükürmek, kötü bir sözle tabir olunur. Rüyada tükürdügünü görmek seran caiz olmayan bir söz söyledigine isarettir. Bir mescitte tükürdügünü gören dine dair hayirli sözler söyler. Bir duvar üzerine tükürdügünü gören, Allahin (C.C) rizasina uymayan mal toplar, biriktirir. Yere tükürdügünü gören, tarla ve çiftlik satin alir. Bir agaç üzerine tükürdügünü gören, sözünde durmaz ve yalan söyler. Kirmaniye göre, sicak tükürük uzun ömre, soguk tükürük Ömrün kisaligina. siyah tükürük kedere, san tükürük hastaliga delalet eder. Agzindaki tükürügün kurudugunu görmek, fakirlige isarettir.

Tükürük

ID : 5903
ruya : Tükürük
aciklama : Okumak için tıklayınız

Tül

ID : 5904
ruya : Tül
aciklama : Yatak çevresinde görülen tül (cibinlik) eşiyle muhabbet etmeye, Tül perde ve kadın yüzünde görülen tül iffet ve güzelliğe delalet eder.Yuva ile ilgili önlem, gizlenen birşeylerdir.

Tülbent

ID : 5905
ruya : Tülbent
aciklama : Rüyada herhangi bir tülbent, izzet, şeref ve büyüklüğe işarettir. Rüyada herhangi bir tülbent, şeref ve itibara yorumlanır. Rüyada tülbent, saglik ve mutluluk isaretidir. Bir tülbendi sargi gibi kullanarak bir azanizi sardiginizi görmek, yeni bir elbise, ayakkabi ve benzeri bir giyim esyasi alacaginiza; tülbendi basiniza sardiginizi görmek, size bugünlerde yeni bir kazanç yolu teklif edilerek ondan faydalanacaginiza delalet eder.

Tünel

ID : 5906
ruya : Tünel
aciklama : Tünel içinden trenle geçmek, üzüntülü ve tasalı geçen günlerin sona ereceğine, feraha ve huzura kavuşacağına işarettir. Tünel içinden trenle geçmek, sıkıntılı geçen günlerin sona ereceğine, rahata ve huzura kavuşacağına yorumlanır. Sorun, sıkıntı, derttir.Rüyada tünel gibi karanlik bir yerden geçmek, sonu belli olmayan bir maceraya atilacaginiza tünelden çikmak ise bütün sikintilarinizdan kurtulacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen tünel, büyük islere, anlasma yapmaya, iyi amellere, hastaliktan iyilesmeye ve güzel bir akibete isarettir. Bazi tabirciler tünel ölüme isarettir demislerdir.Rüyada tünel görmek; üzüntülü günlerin biteceğine ve huzura kavuşacağınıza işarettir.

Türbe

ID : 5907
ruya : Türbe
aciklama : Türbe görmek cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye; Türbenin saçaklarından su aktığını yahut üzerine yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder.Kişinin çektiği sıkıntılarının geride kalacağına işaret eder.

Türkü

ID : 5908
ruya : Türkü
aciklama : Bakınız; Ezgi.

Tütsü

ID : 5909
ruya : Tütsü
aciklama : Bakınız; Buhur.

Tütsü kabı

ID : 5910
ruya : Tütsü kabı
aciklama : Bakınız; Buhurdan.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir