Rüya Tabirleri


Uyumak

ID : 6001
ruya : Uyumak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Uyuşmak

ID : 6002
ruya : Uyuşmak
aciklama : Rüyasında bir yerinin uyuştuğunu gören kimse zarara uğrar.

Uyuşturucu

ID : 6003
ruya : Uyuşturucu
aciklama : Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada uyuşturucu alıyorsanız, dedikodu ve iftiralarla karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir. Sahte arkadaşlardan uzak durun.Dedikodu ve iftiralarla karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir. Sahte arkadaşlardan uzak durun.Dedikodu ve iftiralarla karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir. Sahte arkadaşlardan uzak durun.

Uyuşturucu maddeler

ID : 6004
ruya : Uyuşturucu maddeler
aciklama : Rüyasında herhangi bir uyuşturucu madde gören kimseler bir tehlikeyle karşı karşıya kalabilirler.

Uyuşukluk

ID : 6005
ruya : Uyuşukluk
aciklama : İnsan vucudunun bir organının uyuşması, bu azanın delalet ettiği hususlarda insanı yardımsız ve desteksiz bırakan kimseye delalet eder. ( Hangi azanız uyuştu ise, o maddeden hareketle tabiri yapılmalıdır.)Rüyada vücudunun her hangi bir tarafinin uyustugunu görmek, o azanin yorumlandigi biçimde yorumlanir. Bir rivayete göre; kendisine her hangi bir hususta yardim vaat eden bir kimseden artik yardim görmeyecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada elinin veya azasindan bir yerinin uyustugunu görmek, tabirde o azanin nispet edildigi ve kendisinden de arzu ettigi bu sey hususunda yardimi terk eden ve onu rezil ve rüsvay eden bir adama isarettir.

Uyuz

ID : 6006
ruya : Uyuz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Uzaklaşmak

ID : 6007
ruya : Uzaklaşmak
aciklama : Uzaklaşmak rüyaları olduğu gibi çıkar.

Uzaklık

ID : 6008
ruya : Uzaklık
aciklama : Mesafe uzaklığı mahrumiyete, zulme; Fertlerin uzaklığı (uzak durmaları yahut uzakta olmaları) azledilmeye, tartışmaya yahut ölüme; Uzaklık bazen yakınlığa delalet eder.Rüyada uzak bir yerden haber bekledigini görmek, isinden dolayi istenmeyen bir haber alacagina isarettir, Uzaklik, bir çesit yoksullukla da yorumlanir. Bir rivayete göre, uzakligi yakinlikla da tabir ederler. Çünkü rüyalar çogu zaman aksiyle çikar. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen uzaklik, zulme isarettir. Mesafenin uzakligi mahrumluktur. Sahislarin uzakligi, münazaaya, ölüme yahut azle isarettir. Bazen de uzaklik yakinliga isarettir.

Uzamak

ID : 6009
ruya : Uzamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Uzanmak

ID : 6010
ruya : Uzanmak
aciklama : Yüüz üstü uzanmak bekar için evlenmeye, evli kimse için mal veya çocuğa yahut çirkin bir davranışa, Sağ tarafına uyanmak hayra ve sivinçli habere, soluna uzanmak olumsuz durumlara, sırtüstü uzanmak dinlenmeyi hak ettirecek bir çalışmayı sonuçlandırmaya yyahut gaflete, öğüt dinmememeye delalet eder.

Uzay

ID : 6011
ruya : Uzay
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üzerlik çiçeği

ID : 6012
ruya : Üzerlik çiçeği
aciklama : Üzerlik çiçegini rüyada görmek, ibadetle ve iyi yolda olmakla tabir edilir.

Üzerlik tohumu

ID : 6013
ruya : Üzerlik tohumu
aciklama : Rüyada üzerlik tohumu, keder ve sikinti ile ve yenmesi mal eksikligi ile yorumlanir.

Uzeyr (a.s.)

ID : 6014
ruya : Uzeyr (a.s.)
aciklama : Rüyada Üzeyr (A.S.) gören kimse ilim, yazi ve tabiat ilimlerine asina oldugundan reislige erisir.

Üzgün

ID : 6015
ruya : Üzgün
aciklama : Rüyada üzgün oldugunuzu görmek, müjdeli bir haber alacaginiza yorumlanir.

Uzlaşma

ID : 6016
ruya : Uzlaşma
aciklama : Uzlaşma rüyaları olduğu gibi çıkar.

Uzlet

ID : 6017
ruya : Uzlet
aciklama : Bakınız; Yalnızlık.

Uzman

ID : 6018
ruya : Uzman
aciklama : Rüyada bir uzman görmek ve ona bir isinizi havale etmek, ugradiginiz zor bir mesele karsisinda size yardim edecek bir arkadasiniza basvurup ondan fikir alacaginiza ve isinizi bu yolda yürütmege çalisacaginiza isarettir.

Üzüm bağı

ID : 6019
ruya : Üzüm bağı
aciklama : Bag ve asma görmek ev ve kadin ile, meyvesi malla, yapraklari saglikla, salkimlar rizkla, sulamasi cinsi iliski ile, kütükleri serefe ulasmakla tabir olunur. Rüyasinda bir üzüm, bagi satin aldigini gören, evlenir. Asmanin dallarindan su aldigini gören bir kadindan mal alir. Kis mevsiminde meyveli bag görmek, mali zayi olmus ve zengin sanilmis olan bir kadinla yorumlanir. Kirmani'ye göre; Bir üzüm bagi satin aldigini gören, evlenir. Bag kütüklerinin altini kazdigini gören sevince erisir. Bir asmanin altinda oturdugunu gören, dinin kuvvetine ve uzun bir ömre nail olur. Bag bozumu görmek, yokluga ve sikintiya isarettir.

Üzüm çubuğu asma

ID : 6020
ruya : Üzüm çubuğu asma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üzüm şerbeti içmek

ID : 6021
ruya : Üzüm şerbeti içmek
aciklama : Rüyada üzüm serbeti içmek, eksi olmamak sarti ile mal, nimet ve menfaattir. Üzüm ve hurma serbetleri de ayni sekilde yorumlanir. Bazi yorumculara göre, seriatta haram olan seyleri rüyada görmek hayirla yorumlanamaz. Bu rüyalar hiç bir vakit hayra delalet etmez.

Üzüm sıkmak

ID : 6022
ruya : Üzüm sıkmak
aciklama : Serbet veya sarap yapmak için üzüm siktigini veya sikildigini görmek, bereketli bir mevsim yasayacagina isarettir. Mevsiminde üzüm siktigini gören, fakir ise zengin olur. Eger herkesin üzüm siktigini görmüs ise, o bölgede bolluk olacagina, bu rüya kis mevsiminde görülmüs ise, bu rüyanin aksiyle tabir olunur.

Uzunluk

ID : 6023
ruya : Uzunluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Uzuv

ID : 6024
ruya : Uzuv
aciklama : Rüyada herhangi bir uzvun yarali veya kesik oldugunu gören kimse, yakin-lanndan birisinl kaybeder.

Ücret

ID : 6025
ruya : Ücret
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üç

ID : 6026
ruya : Üç
aciklama : En uğurlu ve hayırlı sayıdır. Bolluk ve bereketi simgeler. Ayrıca istenilen şeyin üç vakitte olacağına işaret eder.

Üflemek

ID : 6027
ruya : Üflemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üfürükçü

ID : 6028
ruya : Üfürükçü
aciklama : Rüyada üfürükçü kötü niyetli, çıkarcı, uğursuz biri olarak yorumlanır.

Ülker yıldızı

ID : 6029
ruya : Ülker yıldızı
aciklama : İşinde ihtiyat ve temkini esas alan kimseye, Sanatkarların bu yıldızı görmeleri sanatlarının revaç bulmasına delalet eder.Rüyada Ülker yildizi, islerinde ihtiyat ve temkinli olan ve Isinl saglam tutan ve kendisini muhafaza eden kimseye isarettir. Ülker yildizinin yere düstügünü görmek, o sene içerisinde koyun ve sigir gibi hayvanatin helak ve telefine ve meyvelerin az olmasina isarettir. Sanatkarin rüyasinda Ülker yildizim görmesi, sanatinin revaç ve saglam olacagina isarettir.

Ülser

ID : 6030
ruya : Ülser
aciklama : Düzensiz yaşamanız nedeniyle sağlığınızın bozulduğunu bildirir. Bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir. Düzensiz yaşamanız nedeniyle sağlığınızın bozulduğunu bildirir. Bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir