Rüya Tabirleri


Ümit

ID : 6031
ruya : Ümit
aciklama : Herhangi bir şeye ümidini sürdürmek irade ve inanç düzgünlüğüne; Dünyalık bir şeyden ümidini kesmek, ümit ettiği şeyin gerçekleşmesine ve kurtuluşa; Allah'tan ümidini kestiğini görmek günah işlemeye delalet eder.

Ün

ID : 6032
ruya : Ün
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üniforma

ID : 6033
ruya : Üniforma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üniversite

ID : 6034
ruya : Üniversite
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ünlü olmak

ID : 6035
ruya : Ünlü olmak
aciklama : Rüyada ünlü olduğunuzu gördüyseniz, hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir. Ünlü birini gördüyseniz, başarılı olup yükseleceğiniz anlamına gelir.

Üreme organları

ID : 6036
ruya : Üreme organları
aciklama : Erkeğin üreme organı evlat, mal ve ömürle tabir edilir. Kadının üreme organı üzüntü ve kederden kurtulmaya, gizli durumları bilmeye, ortaklık kurmaya, yola gitmeye ve bekar için evlenmeye delalet eder. Tenasül uzvundan su içtiğini görmek cinsi münasebetee düşkün olmaya, Elbisenin açılıp avret yerinin açılması utanılacak bir işe, Mahrem yerinin açıldığını ve bundan utandığını görmek düşmanı sevindirecek bir hataya düşmeye, Avret yerinin açıldığını ve kimsenin ona doğru bakmadığını görmek sıkıntıdan ve borçtan kurtulmaya, korkulan şeyden emin olmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Meni.)

Üremek

ID : 6037
ruya : Üremek
aciklama : Üreyen şeye göre yorumlanır.

Ürkmek

ID : 6038
ruya : Ürkmek
aciklama : Rüyanizda her hangi bir seyden, bir hayvandan korkarak ürktügünüzü görmek, çok korkulu ve üzüntülü haller geçireceginize, zaman zaman büyük tehlikelerle karsi karsiya kalacaginiza delalet eder. Rüyada bir yirtici hayvan görerek ürkmek, birisinden bir fenalik görecegine; yilan, akrep gibi tehlikeli ve zehirli bir hayvan yüzünden ürkmek, bir düsmanindan zarar gelecegine; herhangi korku verici bir seyden ürkmek hafif bir hastaliga tutulacagina yorumlanir.Rüyada ürktüğünü görmek; üzücü bir söz duymaya, bir düşmandan ürktüğünün görmek; düşmandan zarar göreceğinize, şeytandan ürktüğünüzü görmek; kötü yollara gireceğinize işarettir.

Ürperme

ID : 6039
ruya : Ürperme
aciklama : Rüyada ürperdiğinizi görmek, hafif bir rahatsızlığın başlangıcı sayılır. Rüyada ürperdiğinizi görmek, küçük bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir.

Ürpermek

ID : 6040
ruya : Ürpermek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üs

ID : 6041
ruya : Üs
aciklama : Askeri üs güven, hava üssü haber, deniz üssü ise kısmettir.

Üstübeç

ID : 6042
ruya : Üstübeç
aciklama : Ufak tefek üzüntülere, küçük şeyleri abartarak kendi iç huzuna engel olmaya delalet eder.Rüyada üstübeç görmek, hakkinda bazi dedikodu yapildigina ve sonunda büyük bir sikintiya düseceginize isarettir. Bazilarina göre; üstübeç görmek, evinizde bazi yerlerin tamir edilmesi gerektiginden bu yüzden biraz yorgun olacaginiza ve sagliginiza zararli olmamasi için dikkat etmeniz gerekecegine isarettir.

Üstünlük

ID : 6043
ruya : Üstünlük
aciklama : Kişi rüyasında üstün olduğunu görürse iyi bir duruma gelir.Rüyanizda kendinizi her seyden üstün görmeniz, son günlerde bazi basarilariniz sonucu gururunuzun artacagina uzun zamandir üzüntüsünü çektiginizi, duydugunuz bir asagilik duygusunun artik sizden uzaklasacagina, kendinizi herkese dengeleyebileceginize delalet eder.

Üşümek

ID : 6044
ruya : Üşümek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ütü

ID : 6045
ruya : Ütü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ütü yapmak

ID : 6046
ruya : Ütü yapmak
aciklama : İşlerinizin düzeleceğine işaret eder. Eğer ütü yaparken elinizi yaktığınızı gördüyseniz, kıskanç insanlarla mücadele vermeniz gerektiğinin işaretidir.Mutlu bir aile hayatına hazırlandığınız ve işlerinizin yolunda gideceği anlamındadır.

Ütülemek

ID : 6047
ruya : Ütülemek
aciklama : Rüyada deri, hayvan başı, vs. türü şeyleri ütülemek; borç, iftira sıkıntı, keder gibi şeylerin son bulacağına, bir davanız varsa beraat edeceğinize, hasta iseniz sağlığınıza kavuşacağınıza işarettir.

Üvey

ID : 6048
ruya : Üvey
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üvey anne

ID : 6049
ruya : Üvey anne
aciklama : Üvey anne, uğursuzluğun işaretidir. Yakında bir hastalık veya ölüm haberi alınanız bile mümkün.

Üvey baba

ID : 6050
ruya : Üvey baba
aciklama : Üvey babanızı veya bir üvey babaya sahip olduğunuzu gördüyseniz, iş hayatında çok başarılı olacağınız ve maddi açıdan rahat edeceğiniz anlamına gelir.

Üveyik

ID : 6051
ruya : Üveyik
aciklama : Bakınız; Kumru.

Üye

ID : 6052
ruya : Üye
aciklama : Bir derneğe yahut herhangi bir sosyal amaçlı kuruluşa üye olmak yardımlaşma ve dayanışmaya; gerek hayır üzerine gerek şer üzerine birliktelik sağlamaya, Kendiliğinden gelen üyelik hayra, Muhtarın yahut başka birinin azası olduğunu görmek, birine bir husuusta yardım ve destek veremeye delalet eder.

Üzengi

ID : 6053
ruya : Üzengi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üzerlik

ID : 6054
ruya : Üzerlik
aciklama : Bu çiçeği görmek hayır ve iyilikle anılmaya delalet eder.

Üzeyir (a.s.)

ID : 6055
ruya : Üzeyir (a.s.)
aciklama : Üzeyr Aleyhisselamı görmek tabiat (doğa) bilimlerine vakıf olmaya, ilimde ilerlemeye yahut reisliğe (yöneticiliğe) delalet eder.

Üzülmek

ID : 6056
ruya : Üzülmek
aciklama : Bakınız; Üzüntü.Rüyada üzülen kişi tam tersi neşelenir.Rüyada üzülmek, kederlenmek iyi sayılır. Rüyasında üzülen tam tersine, sevinir.Rüyada üzülmek, kederlenmek iyi sayılır. Rüyasında üzülen tam tersine, sevinir.

Üzüm

ID : 6057
ruya : Üzüm
aciklama : Okumak için tıklayınız

Üzüm şırası

ID : 6058
ruya : Üzüm şırası
aciklama : Makbul olmayan doğru söze delalet eder.

Üzüntü

ID : 6059
ruya : Üzüntü
aciklama : Her çeşit üzüntü sevince ve sevinç vesilesi olacak gelişmelere; Üzüntülü olduğunu görmek günahlarının affedilmesine, Üzüntü bazen aşka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sıkıntı, Tasa.)Rüyada üzüntü, dert, keder tam tersi olarak neşe ve göz aydınıdır. Rüyada üzüntülü olmak, günahlarinin affina isarettir.Rüyada üzüntü, aska isarettir. Rüyada üzüntülü oldugunu gören kimse, aska mübtela olur ve üzüntülü bir halde bulunur.

Vaat

ID : 6060
ruya : Vaat
aciklama : Bakınız; Söz Vermek.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir