Rüya Tabirleri


Votka

ID : 6151
ruya : Votka
aciklama : Rüyada votka içtiğinizi görmek, elinize geçen fırsatları iyi değerlendirmeniz ve çok çalışmanız gerektiğine işarettir. Rüyada votka içmek , karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmeniz ve çok emek sarf etmeniz gerektiğine yorumlanır. Rüyada votka içmek, Allah'a isyan etmeye ve haram mal kazanmaya isarettir.

Vücudunda değişiklik

ID : 6152
ruya : Vücudunda değişiklik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Vücut ağrısı

ID : 6153
ruya : Vücut ağrısı
aciklama : Rüyada hissedilen vücut agnsi, kadin için dogum sancisina isarettir.

Vurgun

ID : 6154
ruya : Vurgun
aciklama : Bir isten vurgunla çok para kazandigini görmek bu tamahi yüzünden büyük bir zarara girecegine isarettir.

Vurmak

ID : 6155
ruya : Vurmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Vücut

ID : 6156
ruya : Vücut
aciklama : Bakınız; İnsan Vücudu.

Yaba

ID : 6157
ruya : Yaba
aciklama : Zorluk ve meşakkate, rızık kazanmada çekilen sıkıntılara delalet eder.Rüyada yaba görmek, büyük bir sikinti içine düseceginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yaba görmek, hanim ve kadin hizmetçiye isarettir.

Yaban adamı

ID : 6158
ruya : Yaban adamı
aciklama : Rüyada dag basinda yasayan yabani bir adamla karsilasmak, size is teklifinde bulunacak bazi dalaverecilerin bulunduguna, onlarla isbirligi yaptiginiz takdirde büyük zararlara ugrayacaginiza ve itibardan düseceginize delildir.

Yaban arısı

ID : 6159
ruya : Yaban arısı
aciklama : Bir takım iftiralarla karşılaşacaksınız. Eğer bir yaban arısı tarafından sokulursanız, kin ve nefrete bürüneceksiniz anlamındadır.

Yaban domuzu

ID : 6160
ruya : Yaban domuzu
aciklama : Rüyada yaban domuzu, düsmanliga yorumlanir. Rüyanizda bir yaban domuzunun üzerinize saldirdigini görmek, sizi mahvetmek isteyen düsmanlarinizin olduguna isarettir.

Yaban gülü

ID : 6161
ruya : Yaban gülü
aciklama : Rüyada kirlarda yaban gülü görmek ve koklamak, gelecek günlerin aydinlik ve mutluluk içinde geçecegine, yeni dostlar edinilecegine rizkin bol ve bereketli olacagina delalet eder.

Yaban hardalı

ID : 6162
ruya : Yaban hardalı
aciklama : Rüyada yaban hardali yedigini görmek, zahmet ve mesakkatle elde edilecek riziktir. Bazilari da yaban haldali, içi disindan hayirli olan kimseye isarettir, demislerdir.

Yaban hayvanı

ID : 6163
ruya : Yaban hayvanı
aciklama : Rüyada yaban hayvani görmek, sahra ve dag baslannda bulunan insanlara ve kendi grubundan ayrilan bid'at sahiplerine isarettir.

Yaban iğdesi

ID : 6164
ruya : Yaban iğdesi
aciklama : Rüyada yaban igdesini görmek, az bir mala, ya da Arap olmayan bir adama delalet eder. Bazi tabirciler, insanlar için faydali ve kuvveti az bir kimsedir, dediler. Meyvesi ise ona malik olan ve yiyen kimse için maldir.

Yaban kazı

ID : 6165
ruya : Yaban kazı
aciklama : Rüyada yaban kazi görmek, ucuzluk, bereket ve nimet ve çok mal ile, bir rivayete göre büyük ve asil bir kadinla yorumlanir.

Yaban keçisinin dişisi

ID : 6166
ruya : Yaban keçisinin dişisi
aciklama : Rüyada disi yaban keçisine rastladigini gören kimse, bir cariyeye veya dini bozuk zina yapan bir kadina nail olur. Disi yabani keçinin semizleri zengin ve servet sahibi kadinlara, zayiflari da fakir kadinlara delalet eder. Disi keçinin her birisi, bolluk, hayir, rahatlik ve huzura delalet eder. Rüyada bir disi keçi buldugunu gören içinse, geçimi için çalismaya, bolluga ve hayra erer. Rüyada disi keçinin evine girdigini gören bir kadin, bir sene yoksulluk çeker. Disi keçi perisan bir kadin veya is yapmaktan aciz kadin hizmetçidir. Çünkü, disi keçinin, fakirlik gibi gizli olan seyleri açiktir. Disi keçi ortaya ve mutedil bir seye de delalet eder.

Yaban keçisi

ID : 6167
ruya : Yaban keçisi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yaban ördeği

ID : 6168
ruya : Yaban ördeği
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yabancı

ID : 6169
ruya : Yabancı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yabancı dil konuşmak

ID : 6170
ruya : Yabancı dil konuşmak
aciklama : Rüyada güzel ve açik bir sekilde yabanci bir dili konustugunu gören kimse, benzeri olmayan izzet, seref ve mülke erisir. Eger tüccar ise, bulundugu yerde isim yapar. Herhangi bir zanaatkarsa yine isim yapar. Rüyada bütün dillerle konustugunu gören kimse, dünyaca büyük islere malik ve aziz olur.

Yabancı ihtiyar adam

ID : 6171
ruya : Yabancı ihtiyar adam
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yabancı kimse

ID : 6172
ruya : Yabancı kimse
aciklama : Rüyada yabanci bir kimse ile tanismak veya karsilasmak, bugünlerde yeni bir is için teklif alacaginiza delalet eder.

Yabancı memleket

ID : 6173
ruya : Yabancı memleket
aciklama : Yabanci bir memlekette oldugunu ve nereye gidecegini bilmeden saskin saskin dolastigini gören kimse, girdigi bir iste ne yapacagini nasil hareket edecegini bilmeyen bir tüccara benzer. Bu durumda bu rüyayi gören kimse isi hakkinda bilenlere danisip yol aramasi geregini düsünmelidir. Eger rüya sahibi bir kadin ise ahlaki durumu sarsilmak üzere oldugundan hareketlerini yeniden gözden geçirmeli ve kendisine çeki düzen vermelidir.

Yabani güvercin

ID : 6174
ruya : Yabani güvercin
aciklama : Rüyada yabani güvercini görmek, çok yalanci bir çocuktur.Bazi tabirciler, yabani güvercini görmek, ülfet edemeyen, saliha olmayan, yalanci, gönül inciten, kötü dilli ve dini noksan bir kadindir, dediler. Yabani güvercin, evin sahibesi veya isveli ve insaniyetli bir kadindir, dediler.

Yabani kaz

ID : 6175
ruya : Yabani kaz
aciklama : Rüyada yabani kaz görmek, ucuzluk, bereket, mal ve asil bir kadin ile tabir edilir.

Yabani sığır

ID : 6176
ruya : Yabani sığır
aciklama : Rüyada görülen yabani sigiri görmek, çok ibadet eden ve ehil sünnetten ayrilmis bulunan lider bir kimseye isarettir. Rüyada kendi basini yabani sigir basi oldugunu gören kimse, reislik ganimet ve yabanci olan birtakim insanlara amir olur.

Yabani zaferan

ID : 6177
ruya : Yabani zaferan
aciklama : Rüyada görülen yabani zaferan kirmizi oldugundan kendisinde ölüm haberi bulunan ferahliga delalet eder. Rüyada yabani zaferan görmek, yapacagi bir is için verilecek zamana delalet eder. Bazan yabani zaferan, büyük sancaklarla ve harp istemekle söhret yapmaya ve savasta bulunanlarin perisan olmasina delalet eder. Bazan da, ferahlik, sevinç ve bu gibi yerlerde kadinlarin toplanmasina delalet eder. Rüyada yabani zaferani yonca ekili tarlanin etrafina ekildigini görse, insanin hatirina gelemeyen yerden birtakim faydalara erisir.

Yafta

ID : 6178
ruya : Yafta
aciklama : Rüyada her hangi bir seyi bir yere, bir afisi duvara yapistirmak, itibar ve serefe sürülen bir leke ile yorumlanir. Yaftayi duvardan sökmek bu iftiralar için tedbir alindigi manasina gelir.

Yağ satıcısı

ID : 6179
ruya : Yağ satıcısı
aciklama : Rüyada yag saticisini görmek, büyük alime ve faziletli ilim adamina, ilim ve malda halk ile ortak olan kimseye delalet eder. Rüyada yagci sifatina girdigini gören kimse, bekarsa, zengin ve güzel birisiyle evlenir. Yag saticisi, kendisinin himayesinde bulunan adamlarini doyuran sürurlu, zengin ve mal sahibi bir kimsedir. Yag satan kimse, erkeklerin mallarini biriktiren kimseye delalet eder. Zira yag maldir. Rüyada yag sattigini gören kimse, bir faydaya nail olur ve zengin bir kimsenin himayesinde geçinir.

Yağcı

ID : 6180
ruya : Yağcı
aciklama : Rüyada yag satan bir kimseyi görmek, onunla alis veriste bulunmak, size teklif edilecek bir isi menfaatinize uygun olmadigini görerek reddedeceginize delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yag saticisini görmek, büyük alime ve faziletli ilim adamina, ilim ve malda halk ile ortak olan kimseye isarettir. Rüyada yagci sifatina girdigini gören kimse, bekarsa, zengin ve güzel birisiyle evlenir. Yag saticisi, kendisinin himayesinde bulunan adamlarim doyuran sürurlu, zengin ve mal sahibi bir kimsedir. Yag satan kimse, erkeklerin mallanni biriktiren kimseye isarettir. Rüyada yag sattigini gören kimse, bir faydaya nail olur ve zengin bir kimsenin himayesinde geçinir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir