Rüya Tabirleri


Yağcılık

ID : 6181
ruya : Yağcılık
aciklama : Dünya metaindan bir sey için bir insana yaltaklik etmesi, istenmeyen ve makbul olmayan bir rüyadir. Kendisinde olan ilmi öGrenmek için baskasinin kendisine yaltaklik ettigini gören kimsenin serefe nail olmasina, dindeki dogruluguna ve istedigi seye kavusmasina isarettir. Denilmistir ki, yaltakçilik adetinden olan kimsenin rüyada yaltakçiligi kötü degildir. Ancak adetinde yaltakçilik olmayan kimsenin rüyasi ise zillet ve hakarete isarettir. Tanidigi bir kadin kendisine yaltakçilik etmesl. düsmandan emin olmasina isarettir. Rüyada yaltakçilik ve yagcilik, cömertlige, takvaya ve sadaka vermeye isarettir.

Yağhane

ID : 6182
ruya : Yağhane
aciklama : Rüyada, iyi olmayan bir seyden yag çikarilan bir yaghane görmek, devlet büyügüne yaklasmaya delalet eder. Eger yaghane tahtadan yapilmis ise, o hükümet büyügü zalim biridir. Kerpiçten yapilmis ise, adildir, önü kireçle badana yapilmis ise, gösterisli bir kisidir. Eger bu yaghane çalismiyorsa bir faydasi yoktur.

Yağlanmak

ID : 6183
ruya : Yağlanmak
aciklama : Güzel kokulu sıvılarla yağlanmak halk nezdinde güzel isim yapmaya, kötü kokulu yağlarla yağlanmak kötü şöhrete, Yağlanmak rızkın yenilenmesine; Yağlayıcı görmek münafık ve iki yüzlü kimseye delalet eder.Vücudunu yagla ovmak, halk arasinda güzel söhrete kavusmaya isarettir. Yagin kötü kokusuyla vücudunu ovusturmak, insanlar arasinda kötü isimle yad edilmeye isarettir.Amele v.s. gibi geçimlerini güçlük ve alin teri ile kazananlarin cesetlerini yagla ovusturmalari, rahat ve riziklarinin yenilenmesine ve kuvvetli olmalarina isarettir.

Yağlayıcı

ID : 6184
ruya : Yağlayıcı
aciklama : Rüyada görülen yaglayici, gizli is isleyen, fayda ve mazarrati dokunmayan münafikça ve riyakarca muamelede bulunan arabulucu, ifsat edici ve yaltaklik yapan bir kimsedir. Yagciyi görmek, yaltakliga, güler yüzlülüge, güzel söz söylemege, sözünden dönmeye isarettir. Bu rüya, bazen de izete ve galip gelmeye isarettir.

Yağ

ID : 6185
ruya : Yağ
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yağ tulumu

ID : 6186
ruya : Yağ tulumu
aciklama : İnsanlara ilim ve tavla ile emredip, kendisi tersini yapan kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tulum.)

Yağcı / yağ çekmek

ID : 6187
ruya : Yağcı / yağ çekmek
aciklama : Yağ satan kimseyi görmek fazilet ve irfan sahibi kimseye; Mecaz anlamda yağcı (yağ çeken kimse) görmek iki yüzlü, riyakar kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Yaltaklık.)

Yağlamak

ID : 6188
ruya : Yağlamak
aciklama : Rüyada makina veya kapı yağlamak kişinin işini kolaylaştıracağına işaret eder.

Yağma

ID : 6189
ruya : Yağma
aciklama : Rüyada neresi yağmalanırsa orada bolluk ve bereket olacak demektir. Rüyada bir yerin yagma edildigini görmek veya yagmada bulunmak, haram malla tabir olunur. Bugünlerde kazanciniza bilmeyerek haram paranin katildigini ve aldiginiz paralarin çikislarini inceleyerek bu isi çözüp harami helalden ayirmaniz gerektigini gösterir.Bolluk ve bereket demektir.

Yağmur

ID : 6190
ruya : Yağmur
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yağmurluk

ID : 6191
ruya : Yağmurluk
aciklama : Yağmurluk giymek iyi bir isim yapmaya, kuvvet ve kudrete, hayırlı yardımcıya delalet eder.Rüyada yağmurluk görmek, hiç tanımadığınız birisi size iş hayatınızda büyük destek olacak demektir. Rüyada yağmurluk görmek, daha önce tanışmadığınız bir kimsenin işlerinizde büyük yardımı olacak anlamındadır. Rüyada yagmurluk görmek, is hayatinda bir destek göreceginize delalet eder. Cafer-i Sadika göre, yagmur rüyasi on iki sekilde tabir olunur: Rahmet, bereket, hastalik, bela, fitne, yokluk, iman, küfür, yalan, akil hastaligi, korku ve ibadet. Bir baska rivayete görede: Rüyada yagmurluk giymek, iyi bir isim yapmaya isarettir. Yagmurluk, kuvvet ve yardimcidir. Yagmurluk, tüccar için iyi nam ve güzel bir söhrettir.

Yahni

ID : 6192
ruya : Yahni
aciklama : Rüyada yahni pisirmek ve yemek, bugünlerde islerinizin biraz karisik olduguna ve arkanizdan sizin için dedikodu yapildigina isarettir.

Yahudi

ID : 6193
ruya : Yahudi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yahya (a.s.)

ID : 6194
ruya : Yahya (a.s.)
aciklama : Onu görmek devlet ve müjdeye, tavka ve itibara delalet eder.Rüyada Yahya (A.S.)'i gören kimse, essiz ve takva sahibi olur. Afet ve belalardan mahfuz kalir.Bir sahsin rüyada Yahya (A S.)'i görmesi, o sahis için hayat ve devlete ve ona gelecek müjdeye isarettir.

Yaka

ID : 6195
ruya : Yaka
aciklama : Rüyada yaka görmek, bol paraya ve iş girişimlerinin başarıya ulaşacağına işaret eder. Yakanın sarkık ve buruşuk olduğunu görmek işlerde zarara yorumlanır. Rüyada yaka görmek, bol paraya ve iş girişimlerinin başarıya ulaşacağına işaret eder. Yakanın sarkık ve buruşuk olduğunu görmek işlerde zarara yorumlanır. Rüyada temiz ve düzgün yaka, herşeyin yolunda olduğuna işarettir.Rüyada yaka görmek, mal ve nimetle tabir olunur. Yakasinin dik ve muntazam durdugunu gören hayatini intizam içinde yürütür. Sarkik yaka düzensiz bir hayata yorumlanir.

Yakalamak

ID : 6196
ruya : Yakalamak
aciklama : Rüyasında birşeyler yakalayan insan kısmet alır. Yakalanan şeye göre de yorumlanır.

Yakamoz

ID : 6197
ruya : Yakamoz
aciklama : Aşkta mutlu günleri haber verir.

Yakı

ID : 6198
ruya : Yakı
aciklama : Ortaklık düşünen kimse için hayra, diğerleri için üzüntüye, hasta için ölüme delalet eder.Rüyada yaki görmek saglik durumunun sarsilmis olduguna ve daha dikkatli davranmak geregine isarettir. Bazilarina göre; rüyada agriyan bir tarafiniza yaki yaktigini görmek, aksayan bir isinizi düzeltecek bazi tedbirler aldiginiza, yahut evinizde devam eden geçimsizligi kökünden hallederek rahatladiginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yaki otu, ortak olmayi arzu eden kimse için hayirlidir. Hasta için burüya ölümüne isarettir.

Yakı otu

ID : 6199
ruya : Yakı otu
aciklama : Rüyada yaki otu, ortak olmayi arzu eden kimse için hayirlidir. Hasta için bu rüya ölümüne delalet eder.

Yakınlık

ID : 6200
ruya : Yakınlık
aciklama : Rüyadaki yakınlık gerçek hayatla ilgilidir.

Yakışmak

ID : 6201
ruya : Yakışmak
aciklama : Rüyada giydiği şeyin kendisine yakıştığını gören kimsenin yaptığı şeylerde ve aşk hayatında ahenk olur.

Yaklaşmak

ID : 6202
ruya : Yaklaşmak
aciklama : Rüyada sevdiginiz bir insanla temas kurup ona yaklasmak istemeniz, bir isiniz hususunda bir ticarethane, bir banka veya ailevi bir isiniz için bir resmi daire ile iliskisi bulundugunu gösterir.

Yakmak

ID : 6203
ruya : Yakmak
aciklama : Rüyada bir şey yakmak servet sahibi olmak demektir. Fakat eşya yanmaz da rengi kararırsa bu derde yorumlanır. Rüyada bir şey yakmak servet sahibi olmak demektir. Fakat eşya yanmaz da rengi kararırsa bu derde yorumlanır. Rüyada alev çıkarak birşey yakmak bolluktur. Ama sadece duman çıkarsa o zaman sıkıntıdır.

Yakup (a.s.)

ID : 6204
ruya : Yakup (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yakut

ID : 6205
ruya : Yakut
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yalabık

ID : 6206
ruya : Yalabık
aciklama : Bakınız; Işıltı.

Yalak

ID : 6207
ruya : Yalak
aciklama : Çeşme yalağı görmek içi su dolu ise rızka, boş ise üzüntüye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Pınar.)Yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder. Yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada yalak görmek bereketli bir rizka isarettir. Rüyanizda bir çesme yalagi veya hayvanlarin sulandigi uzun bir yalak görmek, herkesin faydalanmasi için bir hayrat yapmayi düsündügünüze. veya herkesin menfaatine uygun bir sosyal tesis yapmak istediginize veya yapmak isteyenlere maddeten ve manen yardim etmek istediginize isarettir.Başınızdan çok heyecanlı ve tutkulu bir aşk macerası geçecek.

Yalamak

ID : 6208
ruya : Yalamak
aciklama : Güzel ve helal olan ber şeyi yalamak süs ve takı eşyasına, Yalamak ev harcamalarını kısmaya yahut az bir rızık elde etmeye delalet eder.Rüyada su veya süt ve buna benzer seyi yalamak çoluk-çocugunurinafakasini azaltmaya veya cüz'l bir kazanca isarettir.Bazen de rüyada güzel ve helal seyi yalamak, mücevherattan veya insanüzerine asilan nefis seylere isarettir.

Yalan

ID : 6209
ruya : Yalan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yalan söylemek

ID : 6210
ruya : Yalan söylemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir